Resultater - Norgesmesterskapene og Årungenregattaen 2022
Løb nr | Starttid - ↑ |

101
U19 W8+ Piger U19 8+ 2000m A Finale
2022-08-26 18:00
Plac. # Navn 2000m
1 4 Christiania I
  • Tora Drolshammer Mysterud(1)
  • Thea Frederikke Gullerud(2)
  • Oline Brune Skorgevik(3)
  • Erle Nordhagen Madsen(4)
  • Mathilde Elizabeth Lucas(5)
  • Mia Rolland Engvik(6)
  • Tyra Eklo Hjemdal(7)
  • Amelia Tamburplass(8)
  • Rakel Elina Bryhni(cox)
7:05.02
2 5 Aalesunds I
  • Andrea Storøy(1)
  • Ingerid Olsvik(2)
  • Julia Hanken(3)
  • Mia Sæther-Hoel(4)
  • Maria Wiik(5)
  • Astrid Marie Steffensen(6)
  • Elise Granmo(7)
  • Susanne Myklebust(8)
  • Ane Haddal(cox)
7:11.04
3 1 Stavanger I
  • Elsa Andreassen(1)
  • Frida Vengnes(2)
  • Julia Grønnestad(3)
  • Marie Grøsfjeld(4)
  • Ingrid Floen(5)
  • Teresa Shevchuk(6)
  • Stine Floen(7)
  • Carolina Goa(8)
  • Imme Hoekstra(cox)
7:12.03
4 2 Bergens I
  • Agda Isabell Døsen-Johannessen(1)
  • Guro Andersen Buck(2)
  • Ingrid Søraas(3)
  • Malin Haram-Hundven(4)
  • Pernille Wie-Soltvedt(5)
  • Sofie Austbø(6)
  • Frida Corneliussen Kaas(7)
  • Matilde Myklatun(8)
  • Sofie W. Alvheim(cox)
7:26.02
5 3 Fana I
  • Andrea Bastiansen Kvittingen(1)
  • Christiane Bryne Mohn(2)
  • Emma Ulstein(3)
  • Giada Trentani-Keupers(4)
  • Marte Lunde(5)
  • Oda Margrete Sæther(6)
  • Tilda Nilson Duesund(7)
  • Tuva Jakobsen Rypdal(8)
  • Pernille Askild Havre(cox)
7:30.02
102
U19 M8+ Drenge U19 8+ 2000m A Finale
2022-08-26 18:40
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bærum I
  • Eskil Steinmoen(1)
  • Haakon Alexander Bergene Seres(2)
  • Ask Svorkmo Bergmann(3)
  • Sander Stundal De Vos(4)
  • Ferdinand Tenden(5)
  • Christian August Riis(6)
  • Marcus Stundal De Vos(7)
  • Emil Ljunggren(8)
  • Steffen Stundal De Vos(cox)
6:02.04
2 1 Christiania I
  • Henrik Jarlsbo Solstad(1)
  • Lorentz Rogge Pran(2)
  • Johan Isak Bryhni(3)
  • Brage Nerdal(4)
  • Cornelius Varden Økern(5)
  • Valentin Wang-Norderud(6)
  • Jacob Balder Hagen(7)
  • Jostein Eriksen Thon(8)
  • Kristian Wendelborg Einung(cox)
6:09.07
3 6 Bergens I
  • Eirik Fiskerstrand(1)
  • Bastian Halvorsen Borge(2)
  • Joachim Halvorsen(3)
  • Håkon Mjelde(4)
  • Johannes Fiskerstrand(5)
  • Kasper Kvåle(6)
  • Kristian Strand Jensen(7)
  • Sebastian Selvik Løe(8)
  • Linn Kristin Vevatne(cox)
6:26.000
4 5 Fana I
  • Eirik Skage(1)
  • Fredrik Corydon Ravn Kaland(2)
  • Hans August Wergeland(3)
  • Martin Duesund(4)
  • Martin Øvreås(5)
  • Oscar Myran(6)
  • Tuva Jakobsen Rypdal(7)
  • Andrea Bastiansen Kvittingen(8)
  • Emma Ulstein(cox)
6:26.01
5 3 NSR I
  • Aleksander Aaalrud(1)
  • Felix Spydevold(2)
  • Henrik Galtung(3)
  • Mathis Grimstad(4)
  • Elisabeth Nicolaysen(5)
  • Ole Arnøy(6)
  • Sander Holmedal Bjerke(7)
  • Anders Magnus Juuhl- Langseth(8)
  • Silje Strøm(cox)
6:46.07
6 4 Horten I
  • Martin Nordsteien(1)
  • Mats Ustad Tollefsen(2)
  • Eirik Nordby Pettersen(3)
  • Mathias Strømnes Strange(4)
  • Rino Haugen(5)
  • Hans Ulrik Nedreberg(6)
  • Alexander Hedin(7)
  • Mats Tangen Myhre(8)
  • Caja Sofie Søfting(cox)
6:54.06
103
W8+ Kvinder 8+ 2000m A Finale
2022-08-26 19:20
Plac. # Navn 2000m
1 1 Christiania I
  • Anna Edine Lind Jodalen(1)
  • Emma Lea Wheeler(2)
  • Karoline Rydland Masch(3)
  • Mina Fredrikke Bohne(4)
  • Johanne Andrea Hægh Asakskogen(5)
  • Aasta Gran Andreassen(6)
  • Ingrid Bye Løken(7)
  • Madeleine Heiberg(8)
  • Nicoline Lovise Lindstrøm(cox)
6:47.06
2 3 NSR I
  • Annemieke Schanze(1)
  • Ella Marie Hegge(2)
  • Emilie Stabe Helvig(3)
  • Elsa Marino(4)
  • Sara Juel(5)
  • Sara Hegge(6)
  • Nora Alvilde Lyngstad(7)
  • Laura Hegeman(8)
  • Felix Spydevold(cox)
6:50.01
3 2 NTNUI I
  • Ragnhild Romøren(1)
  • Elsa Segadal(2)
  • Stine Prael(3)
  • Kristine Asbøll(4)
  • Maria Starheim(5)
  • Linn Haugli(6)
  • Kristin Lyche(7)
  • Synnøve Foss(8)
  • Karine Grande(cox)
6:58.06
4 4 SKKR I
  • Astrid Loftås Sandven(1)
  • Eiril Maria Wilson(2)
  • Frida Dahl Muren(3)
  • Johanne Aunøien(4)
  • Hedda Hellgren(5)
  • Sara Seip(6)
  • Camilla Kjeve(7)
  • Ada Ytterdal(8)
  • Margrethe Holten Henriksen(cox)
7:31.04
5 5 NTNUI II
  • Ane Kjærvik(1)
  • Helene Unger(2)
  • Synne Solli(3)
  • Camilla Kopperud(4)
  • Christine Espeland(5)
  • Nora Irgens(6)
  • Tuva Lunde(7)
  • Norveig Fennsbek(8)
  • Martin Sætre(cox)
7:36.08
104
M8+ Mænd 8+ 2000m A Finale
2022-08-26 20:00
Plac. # Navn 2000m
1 5 NSR I
  • Matti Saborowsky(1)
  • Jonas Slettemark Juel(2)
  • Petter Tufte(3)
  • Ole Amund Storlien(4)
  • Hallvard Bjørkelund(5)
  • Sven-Ole Nicolaysen(6)
  • Oscar Stabe Helvig(7)
  • Alexander Blom Tindlund(8)
  • Elsa Marino(cox)
5:42.01
2 7 Ormsund I
  • Martin Rognerud Juvet(1)
  • Nicolay Bjønnes Yngsdal(2)
  • Truls Oskar Hansen(3)
  • Halvor Grepperud(4)
  • Aleksander Berntsen(5)
  • Hans-Gunnar Eikeland Grepperud(6)
  • Håkon Eikeland Grepperud(7)
  • Oskar Martinius Gjerland(8)
  • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal(cox)
5:58.07
3 8 Christiania I
  • Erik Sebastian Ranberg(1)
  • Jan Oldenburg(2)
  • Erik Johansen(3)
  • Andreas Dugstad Sørskaar(4)
  • Kristoffer Lorentzen(5)
  • Marius Bjørn-Hansen Ahlsand(6)
  • Jonathan Wang-Norderud(7)
  • Trond Andreas Johannessen Bjercke(8)
  • Birgit Lovise Røkkum Skarstein(cox)
6:01.05
4 6 NTNUI II
  • Kajwan Rasul(1)
  • Olav Fleten(2)
  • Fredrik Starheim(3)
  • Martin Steinnes(4)
  • Jonathan Dysvik(5)
  • Halvor West(6)
  • Sander Aakerholt(7)
  • Sivert Breili(8)
  • Karine Grande(cox)
6:02.04
5 4 Fana I
  • Ask Christensen Breivik(1)
  • Eirik Skage(2)
  • Hans August Wergeland(3)
  • Johannes Jansen Heggebø(4)
  • Martin Duesund(5)
  • Martin Øvreås(6)
  • Tallak Jakobsen Rypdal(7)
  • Einar Bjørvik(8)
  • Camilla Lundvang Kjeseth(cox)
6:06.09
6 9 NSR II
  • Edvard Wohlfahrt(1)
  • Nito Simonsen(2)
  • Peder Strand(3)
  • Bror Storsten(4)
  • Markus Holmemo(5)
  • Amund Bjørnevik(6)
  • Stian Kjennvold(7)
  • Markus Christensen(8)
  • Ole Arnøy(cox)
6:07.09
104
M8+ Mænd 8+ 2000m 1. Indledende
2022-08-26 17:00
Plac. # Navn 2000m
1 5 NSR I
  • Matti Saborowsky(1)
  • Jonas Slettemark Juel(2)
  • Petter Tufte(3)
  • Ole Amund Storlien(4)
  • Hallvard Bjørkelund(5)
  • Sven-Ole Nicolaysen(6)
  • Oscar Stabe Helvig(7)
  • Alexander Blom Tindlund(8)
  • Elsa Marino(cox)
6:06.01
2 6 NTNUI II
  • Kajwan Rasul(1)
  • Olav Fleten(2)
  • Fredrik Starheim(3)
  • Martin Steinnes(4)
  • Jonathan Dysvik(5)
  • Halvor West(6)
  • Sander Aakerholt(7)
  • Sivert Breili(8)
  • Karine Grande(cox)
6:10.02
3 4 Fana I
  • Ask Christensen Breivik(1)
  • Eirik Skage(2)
  • Hans August Wergeland(3)
  • Johannes Jansen Heggebø(4)
  • Martin Duesund(5)
  • Martin Øvreås(6)
  • Tallak Jakobsen Rypdal(7)
  • Einar Bjørvik(8)
  • Camilla Lundvang Kjeseth(cox)
6:11.03
4 1 Sarpsborg I
  • Jens Holm(1)
  • Diderik Skjønhaug(2)
  • Ole Holm(3)
  • Martin Ringdal(4)
  • Marius Antonsen Thime(5)
  • Jacob Gundersen(6)
  • Oliver Melnes(7)
  • Simen Olsen(8)
  • Linea Jacobsen(cox)
6:22.09
5 3 Royal Norwegian Naval Academy Boat Club I
  • Erik Aasen(1)
  • Odin Stokke(2)
  • Magnus Polsrød(3)
  • Joakim Hellenes(4)
  • Martin Larsen(5)
  • Christoffer Winther Hansen(6)
  • Steinar Lunden Storås(7)
  • Torje Paulsen(8)
  • Julian Riis(cox)
6:42.03
6 2 NTNUI I
  • Sverre Romøren(1)
  • Haakon Halstensen(2)
  • Fredrik Slupphaug(3)
  • Axel Ravndal(4)
  • Sondre Skau(5)
  • Arthur Tjomsland(6)
  • Christoffer Røneid(7)
  • Øystein Nordaas(8)
  • Synnøve Foss(cox)
6:42.06
104
M8+ Mænd 8+ 2000m 2. Indledende
2022-08-26 17:00
Plac. # Navn 2000m
1 7 Ormsund I
  • Martin Rognerud Juvet(1)
  • Nicolay Bjønnes Yngsdal(2)
  • Truls Oskar Hansen(3)
  • Halvor Grepperud(4)
  • Aleksander Berntsen(5)
  • Hans-Gunnar Eikeland Grepperud(6)
  • Håkon Eikeland Grepperud(7)
  • Oskar Martinius Gjerland(8)
  • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal(cox)
6:07.06
2 8 Christiania I
  • Erik Sebastian Ranberg(1)
  • Jan Oldenburg(2)
  • Erik Johansen(3)
  • Andreas Dugstad Sørskaar(4)
  • Kristoffer Lorentzen(5)
  • Marius Bjørn-Hansen Ahlsand(6)
  • Jonathan Wang-Norderud(7)
  • Trond Andreas Johannessen Bjercke(8)
  • Birgit Lovise Røkkum Skarstein(cox)
6:08.05
3 9 NSR II
  • Edvard Wohlfahrt(1)
  • Nito Simonsen(2)
  • Peder Strand(3)
  • Bror Storsten(4)
  • Markus Holmemo(5)
  • Amund Bjørnevik(6)
  • Stian Kjennvold(7)
  • Markus Christensen(8)
  • Ole Arnøy(cox)
6:10.07
4 10 Moss I
  • Henning Evensen(1)
  • Ola Larsson(2)
  • Andrè Sørensen(3)
  • Erik Hein(4)
  • Jarle Hjortkjær Sæby(5)
  • Vegard Sæby(6)
  • Dag Marthinsen(7)
  • Alfred Eliassen(8)
  • Anette Sneis(cox)
6:11.06
5 11 NTNUI III
  • Peder Mæland(1)
  • Kaja Gabrielsen(2)
  • Fredrik Framhus(3)
  • Adrian Gjermunstad(4)
  • Emil Kolseth(5)
  • Sivert Seim(6)
  • Emilie Siggerud(7)
  • Sina Mittet(8)
  • Elsa Segadal(cox)
8:34.000
201
U15 W2X Piger U15 2X 1000m Heatfinale 1
2022-08-27 10:30
Plac. # Navn 1000m
1 5 Aalesunds I
  • Ingerid Olsvik(1)
  • Andrea Storøy(2)
4:14.09
2 4 Tønsberg I
  • Mille Sjøblom(1)
  • Silje Marie Holm(2)
4:22.02
3 3 Christiania/Bærum I
  • Ann Ayame Yasuda(1)
  • Alisa Ostroukhova(2)
4:27.000
4 2 Horten I
  • Veronica Voskresenskaite(1)
  • Caja Sofie Søfting(2)
4:53.08
5 1 NSR II
  • Caroline Wohlfahrt(1)
  • Charlotte Hjortsjø(2)
5:21.03
201
U15 W2X Piger U15 2X 1000m Heatfinale 2
2022-08-27 10:30
Plac. # Navn 1000m
1 6 Bergens/Stavanger I
  • Linn Kristin Vevatne(1)
  • Imme Hoekstra(2)
4:11.05
2 9 Ormsund I
  • Astrid Halvorsen Grimstad(1)
  • Cornelia Riis(2)
4:12.03
3 10 Alvøen/Fana I
  • Pernille Askild Havre(1)
  • Sandra Nesje Bjørnsen(2)
4:27.05
4 7 NSR I
  • Louise Marie Normann Lindegaard(1)
  • Cecilie Hjortsjø(2)
4:38.05
5 8 NSR III
  • Kaja Weiseth-Andersen(1)
  • Annika Hjortsjø(2)
5:17.03
202
U17 W1X Piger U17 1X 1000m Heatfinale 1
2022-08-27 10:44
Plac. # Navn 1000m
1 2 Sarpsborg I
  • Linea Jacobsen(1)
4:23.05
2 4 Christiania I
  • Tora Drolshammer Mysterud(1)
4:35.01
3 5 Stavanger I
  • Frida Vengnes(1)
4:41.000
4 1 Fana I
  • Giada Trentani-Keupers(1)
4:41.09
5 3 Bergens I
  • Guro Andersen Buck(1)
4:47.03
202
U17 W1X Piger U17 1X 1000m Heatfinale 2
2022-08-27 10:44
Plac. # Navn 1000m
1 12 Trondhjems I
  • Ane Høien(1)
4:13.07
2 10 Drammen I
  • Hannah Ossenkamp(1)
4:37.06
3 9 Bergens II
  • Agda Isabell Døsen-Johannessen(1)
4:42.02
4 11 Bergens III
  • Frida Corneliussen Kaas(1)
4:46.000
5 7 Tønsberg II
  • Sara Harries(1)
4:47.02
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m Heatfinale 1
2022-08-27 11:05
Plac. # Navn 1000m
1 5 Horten I
  • Eirik Nordby Pettersen(1)
3:55.02
2 1 Horten II
  • Mats Ustad Tollefsen(1)
3:58.02
3 6 Drammen II
  • Lars Dyve Knutsen(1)
4:00.000
4 3 Christiania Roklub 2
  • William Alexander Bakken(1)
4:06.02
5 2 Aalesunds I
  • Mads Reite(1)
4:07.04
6 4 NSR V
  • Sander Holmedal Bjerke(1)
4:21.01
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m Heatfinale 2
2022-08-27 11:05
Plac. # Navn 1000m
1 9 Bærum II
  • Michael Thor Aasgaard(1)
4:04.08
2 8 Christiania Roklub 1
  • Benjamin Haug Hagen(1)
4:07.02
3 13 Tønsberg I
  • Oscar Arntzen-Hegdahl(1)
4:09.01
4 12 Horten IV
  • Martin Nordsteien(1)
4:11.03
5 10 Drammen III
  • Sean Luca Kaper(1)
4:11.09
6 7 Bergens II
  • Kristian Strand Jensen(1)
4:22.04
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m Heatfinale 3
2022-08-27 11:05
Plac. # Navn 1000m
1 15 Bærum I
  • Wilmar Graver(1)
4:02.09
2 17 Horten V
  • Alexander Hedin(1)
4:16.02
3 16 Horten VI
  • Hans Ulrik Nedreberg(1)
4:16.03
4 14 Trondhjems
  • Fredrik Slagstad Nyheim(1)
4:24.09
5 18 Drammen IV
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
4:48.000
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m Heatfinale 4
2022-08-27 11:05
Plac. # Navn 1000m
1 20 Christiania Roklub 3
  • Cornelius Varden Økern(1)
4:10.04
2 21 Bergens I
  • Daniel Kjernet(1)
4:18.03
3 22 Drammen I
  • Fredrik Melbye(1)
4:49.06
4 23 Tønsberg III
  • Lukas Ormann(1)
4:54.05
5 19 Tønsberg II
  • Linus Langsrud(1)
4:56.09
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m Heatfinale 5
2022-08-27 11:05
Plac. # Navn 1000m
1 25 Fana I
  • Oscar Myran(1)
4:05.000
2 28 Bergens III
  • Viljar Jørgensen(1)
4:11.09
3 26 Horten III
  • Rino Haugen(1)
4:15.09
4 24 NSR IV
  • Maximilian Zakariassen(1)
4:42.04
204
U15 M2X Drenge U15 2X 1000m Heatfinale 1
2022-08-27 11:40
Plac. # Navn 1000m
1 4 Bærum I
  • Steffen Stundal De Vos(1)
  • Cornelia Riis(2)
4:04.06
2 2 Horten I
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
  • Mats Tangen Myhre(2)
4:05.05
3 1 Drammen I
  • August Adamsen(1)
  • Lukas Stenmark(2)
4:44.08
204
U15 M2X Drenge U15 2X 1000m Heatfinale 2
2022-08-27 11:40
Plac. # Navn 1000m
1 6 Ormsund I
  • Sebastian Blix(1)
  • Markus Ryberg Brattlie(2)
4:26.02
2 8 NSR I
  • Max Spydevold(1)
  • Marius Holmedal Bjerke(2)
4:34.000
3 7 Drammen II
  • August Helén(1)
  • Marius Simonsen(2)
5:02.05
4 3 NSR II
  • Felix Stray(1)
  • Halvor Bejer Moe(2)
5:19.03
5 5 NSR III
  • Jesper Jære Strøm(1)
  • Knut Naurstad(2)
5:51.000
205
U17 W4X Piger U17 4X 1000m A Finale
2022-08-27 11:54
Plac. # Navn 1000m
1 2 Sarpsborg/Årungen/Hamar I
  • Frida Vengnes(1)
  • Elena Victoria Ennals(2)
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(3)
  • Linea Jacobsen(4)
3:48.46
2 1 Christiania I
  • Ann Ayame Yasuda(1)
  • Rakel Elina Bryhni(2)
  • Sara Sommer Bjørnson(3)
  • Tora Drolshammer Mysterud(4)
3:57.15
3 4 Fana I
  • Giada Trentani-Keupers(1)
  • Oda Margrete Sæther(2)
  • Pernille Askild Havre(3)
  • Tilda Nilson Duesund(4)
4:03.36
4 3 Tønsberg I
  • Mille Sjøblom(1)
  • Sara Harries(2)
  • Pernille Smith-Olsen(3)
  • Silje Marie Holm(4)
4:05.78
206
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m A Finale
2022-08-27 12:01
Plac. # Navn 1000m
1 4 NSR II
  • Henrik Galtung(1)
  • Anders Magnus Juuhl- Langseth(2)
3:41.000
2 3 Christiania II
  • Cornelius Varden Økern(1)
  • William Alexander Bakken(2)
3:46.05
3 10 NSR I
  • Felix Spydevold(1)
  • Mathis Grimstad(2)
3:54.06
4 11 Christiania III
  • Henrik Valasjø(1)
  • Benjamin Haug Hagen(2)
4:00.05
5 8 Christiania I
  • Henrik Melhus Høeg(1)
  • Kristian Wendelborg Einung(2)
4:02.01
6 7 Horten I
  • Alexander Hedin(1)
  • Hans Ulrik Nedreberg(2)
4:03.09
206
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m 1. Indledende
2022-08-27 08:00
Plac. # Navn 1000m
1 4 NSR II
  • Henrik Galtung(1)
  • Anders Magnus Juuhl- Langseth(2)
3:37.03
2 3 Christiania II
  • Cornelius Varden Økern(1)
  • William Alexander Bakken(2)
3:40.03
3 1 Horten II
  • Rino Haugen(1)
  • Martin Nordsteien(2)
3:40.06
4 5 Tønsberg I
  • Linus Langsrud(1)
  • Oscar Arntzen-Hegdahl(2)
4:05.06
206
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m 2. Indledende
2022-08-27 08:00
Plac. # Navn 1000m
1 7 Horten I
  • Alexander Hedin(1)
  • Hans Ulrik Nedreberg(2)
3:59.03
2 8 Christiania I
  • Henrik Melhus Høeg(1)
  • Kristian Wendelborg Einung(2)
3:59.09
3 9 Alvøen/Fana I
  • Oscar Myran(1)
  • Ferdinand Skarnagel(2)
4:02.02
4 6 Drammen I
  • Sean Luca Kaper(1)
  • Tobias Bo Rasmussen(2)
4:02.08
206
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m 3. Indledende
2022-08-27 08:00
Plac. # Navn 1000m
1 10 NSR I
  • Felix Spydevold(1)
  • Mathis Grimstad(2)
3:51.08
2 11 Christiania III
  • Henrik Valasjø(1)
  • Benjamin Haug Hagen(2)
3:53.08
3 13 Horten III
  • Eirik Nordby Pettersen(1)
  • Mats Ustad Tollefsen(2)
3:55.06
4 12 Bergens I
  • Håkon Mjelde(1)
  • Bastian Halvorsen Borge(2)
3:55.07
207
U15 W/M 4X Piger/drenge U15 4X 1000m Heatfinale 1
2022-08-27 12:08
Plac. # Navn 1000m
1 5 Bergens I
  • Sivert Kvinnsland(1)
  • Linn Kristin Vevatne(2)
  • Eirik Fiskerstrand(3)
  • Andreas Tol(4)
3:50.02
2 3 Horten I
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
  • Mats Tangen Myhre(2)
  • OLa Binder Kalvik(3)
  • Einar Kulbliksæter(4)
4:01.74
3 1 Ormsund I
  • Astrid Halvorsen Grimstad(1)
  • Steffen Stundal De Vos(2)
  • Sebastian Blix(3)
  • Markus Ryberg Brattlie(4)
4:09.04
4 4 Drammen I
  • August Adamsen(1)
  • August Helén(2)
  • Lukas Stenmark(3)
  • Marius Simonsen(4)
4:41.24
5 2 NSR II
  • Kaja Weiseth-Andersen(1)
  • Max Spydevold(2)
  • Marius Holmedal Bjerke(3)
  • Halvor Bejer Moe(4)
4:43.71
6 7 NSR I
  • Jesper Jære Strøm(1)
  • Caroline Wohlfahrt(2)
  • Cecilie Hjortsjø(3)
  • Niels Krohg(4)
4:47.01
209
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2022-08-27 14:50
Plac. # Navn 2000m
1 4 Aalesunds I
  • Martin Helseth(1)
7:05.04
2 6 Horten I
  • Kjetil Borch(1)
7:08.02
3 2 Tønsberg I
  • Ask Jarl Tjøm(1)
7:11.06
4 10 Fredriksstad I
  • Lars Benske(1)
7:19.01
5 15 Aalesunds II
  • Fredrik Reite(1)
7:44.000
6 3 Bærum I
  • Andreas Erichsen Berge(1)
7:46.09
209
M1X Mænd 1X 2000m 1. A/B Semifinale
2022-08-27 12:45
Plac. # Navn 2000m
1 15 Aalesunds II
  • Fredrik Reite(1)
7:48.09
2 2 Tønsberg I
  • Ask Jarl Tjøm(1)
7:50.06
3 10 Fredriksstad I
  • Lars Benske(1)
7:51.03
4 1 Tønsberg II
  • Adrian Lindgren(1)
7:51.09
5 5 Drammen I
  • Sebastian Mejer Rasmussen(1)
8:00.09
6 9 Ormsund I
  • Adrian Lund(1)
8:22.03
209
M1X Mænd 1X 2000m 2. A/B Semifinale
2022-08-27 12:45
Plac. # Navn 2000m
1 4 Aalesunds I
  • Martin Helseth(1)
7:29.05
2 6 Horten I
  • Kjetil Borch(1)
7:32.06
3 3 Bærum I
  • Andreas Erichsen Berge(1)
7:34.02
4 11 Fana I
  • Einar Bjørvik(1)
7:36.000
5 8 OSI I
  • Vebjørn Gilberg(1)
7:54.000
6 7 Drammen II
  • Hampus Westerberg-Heltne(1)
8:44.01
209
M1X Mænd 1X 2000m 1. Indledende
2022-08-27 08:40
Plac. # Navn 2000m
1 2 Tønsberg I
  • Ask Jarl Tjøm(1)
7:24.09
2 4 Aalesunds I
  • Martin Helseth(1)
7:27.03
3 3 Bærum I
  • Andreas Erichsen Berge(1)
7:30.01
4 1 Tønsberg II
  • Adrian Lindgren(1)
7:37.09
5 5 Drammen I
  • Sebastian Mejer Rasmussen(1)
7:39.07
209
M1X Mænd 1X 2000m 2. Indledende
2022-08-27 08:40
Plac. # Navn 2000m
1 6 Horten I
  • Kjetil Borch(1)
7:57.000
2 9 Ormsund I
  • Adrian Lund(1)
7:59.09
3 8 OSI I
  • Vebjørn Gilberg(1)
8:04.07
4 7 Drammen II
  • Hampus Westerberg-Heltne(1)
8:26.03
209
M1X Mænd 1X 2000m 3. Indledende
2022-08-27 08:40
Plac. # Navn 2000m
1 15 Aalesunds II
  • Fredrik Reite(1)
7:51.08
2 11 Fana I
  • Einar Bjørvik(1)
7:52.07
3 10 Fredriksstad I
  • Lars Benske(1)
8:19.06
4 12 Stavanger I
  • Martin Nikolai Tegle(1)
8:30.000
210
U19 W2- Piger U19 2- 2000m A Finale
2022-08-27 15:00
Plac. # Navn 2000m
1 10 Christiania I
  • Amelia Tamburplass(1)
  • Tyra Eklo Hjemdal(2)
8:08.04
2 2 Christiania II
  • Mathilde Elizabeth Lucas(1)
  • Mia Rolland Engvik(2)
8:26.05
3 9 Stavanger II
  • Julia Grønnestad(1)
  • Marie Grøsfjeld(2)
8:31.09
4 7 Bergens I
  • Pernille Wie-Soltvedt(1)
  • Malin Haram-Hundven(2)
8:39.04
5 5 Stavanger I
  • Teresa Shevchuk(1)
  • Elsa Andreassen(2)
8:48.000
6 6 Bærum I
  • Elena Katalin Bergene Seres(1)
  • Ayesha Kristine Eriksrud(2)
9:03.08
210
U19 W2- Piger U19 2- 2000m 1. Indledende
2022-08-27 07:45
Plac. # Navn 2000m
1 2 Christiania II
  • Mathilde Elizabeth Lucas(1)
  • Mia Rolland Engvik(2)
8:44.000
2 5 Stavanger I
  • Teresa Shevchuk(1)
  • Elsa Andreassen(2)
8:53.08
3 6 Bærum I
  • Elena Katalin Bergene Seres(1)
  • Ayesha Kristine Eriksrud(2)
8:57.08
4 1 Aalesunds I
  • Maria Wiik(1)
  • Mia Sæther-Hoel(2)
9:10.09
5 4 Bergens II
  • Sofie W. Alvheim(1)
  • Ingrid Søraas(2)
9:41.03
210
U19 W2- Piger U19 2- 2000m 2. Indledende
2022-08-27 07:45
Plac. # Navn 2000m
1 10 Christiania I
  • Amelia Tamburplass(1)
  • Tyra Eklo Hjemdal(2)
8:34.03
2 9 Stavanger II
  • Julia Grønnestad(1)
  • Marie Grøsfjeld(2)
8:46.04
3 7 Bergens I
  • Pernille Wie-Soltvedt(1)
  • Malin Haram-Hundven(2)
8:50.07
4 8 NSR I
  • Silje Strøm(1)
  • Karen Byberg(2)
8:58.07
211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2022-08-27 15:10
Plac. # Navn 2000m
1 9 Moss I
  • Erik Hein(1)
7:27.000
2 14 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
7:31.02
3 23 Christiania II
  • Valentin Wang-Norderud(1)
7:40.05
4 22 Aalesunds I
  • Erlend Devold Refsum(1)
7:50.02
5 6 Christiania I
  • Johan Isak Bryhni(1)
8:02.000
6 7 Sarpsborg I
  • Marius Antonsen Thime(1)
8:16.05
211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. A/B Semifinale
2022-08-27 12:30
Plac. # Navn 2000m
1 14 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
8:04.77
2 23 Christiania II
  • Valentin Wang-Norderud(1)
8:06.58
3 9 Moss I
  • Erik Hein(1)
8:08.46
4 4 Stavanger I
  • Jørgen Helliesen Frøystein(1)
8:16.52
5 18 Sandefjord I
  • Theodor Juul Caspersen(1)
8:19.95
6 12 Stavanger II
  • Mathias Kvelvane(1)
8:56.44
211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. A/B Semifinale
2022-08-27 12:30
Plac. # Navn 2000m
1 7 Sarpsborg I
  • Marius Antonsen Thime(1)
8:03.08
2 22 Aalesunds I
  • Erlend Devold Refsum(1)
8:05.02
3 6 Christiania I
  • Johan Isak Bryhni(1)
8:08.08
4 13 Christiania III
  • Brage Nerdal(1)
8:13.04
5 1 Horten I
  • Mathias Strømnes Strange(1)
8:21.07
6 2 Tønsberg I
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(1)
8:25.000
211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Indledende
2022-08-27 08:15
Plac. # Navn 2000m
1 4 Stavanger I
  • Jørgen Helliesen Frøystein(1)
8:02.05
2 2 Tønsberg I
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(1)
8:02.09
3 1 Horten I
  • Mathias Strømnes Strange(1)
8:04.02
4 5 Bærum I
  • Thov Espeseth(1)
8:33.09
5 3 Drammen III
  • Jonas Mandal(1)
8:34.01
211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Indledende
2022-08-27 08:15
Plac. # Navn 2000m
1 7 Sarpsborg I
  • Marius Antonsen Thime(1)
7:51.74
2 9 Moss I
  • Erik Hein(1)
7:54.40
3 6 Christiania I
  • Johan Isak Bryhni(1)
7:59.70
4 11 Aalesunds III
  • Heine Furuli(1)
8:32.80
5 8 Drammen II
  • Peter Anker Hassel(1)
8:50.89
211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 3. Indledende
2022-08-27 08:15
Plac. # Navn 2000m
1 14 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
8:07.05
2 13 Christiania III
  • Brage Nerdal(1)
8:10.08
3 12 Stavanger II
  • Mathias Kvelvane(1)
8:13.04
4 16 Tønsberg III
  • Mats Heian Lofstad(1)
8:13.04
5 15 Trondhjems I
  • Fredrik Slagstad Nyheim(1)
9:24.09
211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 4. Indledende
2022-08-27 08:15
Plac. # Navn 2000m
1 23 Christiania II
  • Valentin Wang-Norderud(1)
7:49.06
2 22 Aalesunds I
  • Erlend Devold Refsum(1)
7:50.03
3 18 Sandefjord I
  • Theodor Juul Caspersen(1)
7:53.03
4 17 Tønsberg II
  • Martin Havn(1)
8:33.000
5 19 Drammen IV
  • Benjamin Jensrud(1)
8:57.02
212
W2X Kvinder 2X 2000m A Finale
2022-08-27 15:20
Plac. # Navn 2000m
1 1 Aalesunds I
  • Jenny Marie Rørvik(1)
  • Thea Helseth(2)
7:20.01
2 2 Drammen I
  • Kristine Bjerknes(1)
  • Siri Eva Kristiansen(2)
7:41.04
3 3 NTNUI I
  • Karine Grande(1)
  • Synnøve Foss(2)
8:45.02
213
LM2- Mænd letvægt 2- 2000m A Finale
2022-08-27 15:30
Plac. # Navn 2000m
1 3 Bærum I
  • Haakon Alexander Bergene Seres(1)
  • Wilmar Graver(2)
7:52.000
2 2 Bergens I
  • Lars Eirik Vevatne(1)
  • Andreas Alvheim(2)
8:12.09
214
LW1X Kvinder letvægt 1X 2000m A Finale
2022-08-27 15:40
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bergens I
  • Maia Emilie Lund(1)
8:06.05
2 3 Kristiansand I
  • Oda Madland Aagesen(1)
8:16.01
3 4 Tønsberg I
  • Elisabeth Knutsen(1)
9:23.08
4 1 Bergens II
  • Kristina Fiskerstrand(1)
9:48.000
215
U19 W2X Piger U19 2X 2000m A Finale
2022-08-27 15:50
Plac. # Navn 2000m
1 7 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
  • Kaja Josefine Munthe(2)
7:45.04
2 2 Christiania I
  • Tyra Eklo Hjemdal(1)
  • Amelia Tamburplass(2)
8:09.02
3 4 Årungen I
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
  • Elena Victoria Ennals(2)
8:14.06
4 6 Tønsberg I
  • Charlotte Andersen(1)
  • Synne Olstad(2)
8:21.04
5 3 Drammen I
  • Thea Njaastad(1)
  • Nora Njaastad(2)
8:27.05
6 1 Stavanger I
  • Ingrid Floen(1)
  • Stine Floen(2)
8:36.05
215
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 1. Indledende
2022-08-27 09:15
Plac. # Navn 2000m
1 2 Christiania I
  • Tyra Eklo Hjemdal(1)
  • Amelia Tamburplass(2)
8:13.01
2 4 Årungen I
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
  • Elena Victoria Ennals(2)
8:15.05
3 3 Drammen I
  • Thea Njaastad(1)
  • Nora Njaastad(2)
8:22.01
4 1 Stavanger I
  • Ingrid Floen(1)
  • Stine Floen(2)
8:27.04
215
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 2. Indledende
2022-08-27 09:15
Plac. # Navn 2000m
1 7 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
  • Kaja Josefine Munthe(2)
7:58.05
2 6 Tønsberg I
  • Charlotte Andersen(1)
  • Synne Olstad(2)
8:24.000
3 8 NSR I
  • Elisabeth Nicolaysen(1)
  • Elsa Marino(2)
8:43.03
216
M2- Mænd 2- 2000m A Finale
2022-08-27 16:00
Plac. # Navn 2000m
1 3 Moss I
  • Einar Solbakken(1)
  • Erik Andre Solbakken(2)
6:57.000
2 1 NSR II
  • Petter Tufte(1)
  • Ole Amund Storlien(2)
7:02.000
3 7 Os I
  • Erik Vaktskjold(1)
  • Erling Holst Øyasæter(2)
7:13.000
4 6 NSR I
  • Amund Bjørnevik(1)
  • Markus Daae-Qvale Holmemo(2)
7:21.04
5 4 Ormsund I
  • Nicolay Bjønness(1)
  • Oskar Martinius Gjerland(2)
7:24.000
6 2 NTNUI I
  • Kajwan Rasul(1)
  • Jonathan Dysvik(2)
7:34.09
216
M2- Mænd 2- 2000m 1. Indledende
2022-08-27 09:30
Plac. # Navn 2000m
1 3 Moss I
  • Einar Solbakken(1)
  • Erik Andre Solbakken(2)
7:12.03
2 1 NSR II
  • Petter Tufte(1)
  • Ole Amund Storlien(2)
7:24.000
3 4 Ormsund I
  • Nicolay Bjønness(1)
  • Oskar Martinius Gjerland(2)
7:29.04
4 2 NTNUI I
  • Kajwan Rasul(1)
  • Jonathan Dysvik(2)
7:31.03
216
M2- Mænd 2- 2000m 2. Indledende
2022-08-27 09:30
Plac. # Navn 2000m
1 7 Os I
  • Erik Vaktskjold(1)
  • Erling Holst Øyasæter(2)
7:25.01
2 6 NSR I
  • Amund Bjørnevik(1)
  • Markus Daae-Qvale Holmemo(2)
7:32.02
3 8 NTNUI II
  • Sivert Breili(1)
  • Halvor West(2)
7:37.03
217
W4- Kvinder 4- 2000m A Finale
2022-08-27 16:10
Plac. # Navn 2000m
1 6 NSR I
  • Annemieke Schanze(1)
  • Sara Juel(2)
  • Sara Hegge(3)
  • Emilie Stabe Helvig(4)
7:20.02
2 2 Christiania I
  • Emma Lea Wheeler(1)
  • Karoline Rydland Masch(2)
  • Aasta Gran Andreassen(3)
  • Madeleine Heiberg(4)
7:25.000
3 5 Fana I
  • Camilla Lundvang Kjeseth(1)
  • Helene Kjeseth(2)
  • Eyvor Nora Aarø(3)
  • Karine Austbø Grande(4)
7:42.06
4 4 Christiania II
  • Ingrid Bye Løken(1)
  • Anna Edine Lind Jodalen(2)
  • Johanne Andrea Hægh Asakskogen(3)
  • Mina Fredrikke Bohne(4)
7:45.07
5 1 NTNUI I
  • Elsa Segadal(1)
  • Ragnhild Romøren(2)
  • Inga Gåsbakk(3)
  • Synnøve Foss(4)
7:51.08
6 3 NTNUI II
  • Stine Prael(1)
  • Nora Irgens(2)
  • Maria Starheim(3)
  • Kristine Asbøll(4)
8:20.04
218
LM2X Mænd letvægt 2X 2000m 1. Afdeling
2022-08-27 16:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
219
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m A Finale
2022-08-27 16:30
Plac. # Navn 2000m
1 7 Bærum I
  • Ferdinand Tenden(1)
  • Christian August Riis(2)
  • Marcus Stundal De Vos(3)
  • Emil Ljunggren(4)
6:35.02
2 6 Christiania I
  • Jacob Balder Hagen(1)
  • Valentin Wang-Norderud(2)
  • Alexander Georg Skaane(3)
  • Jostein Eriksen Thon(4)
6:40.000
3 1 Fana I
  • Eirik Skage(1)
  • Hans August Wergeland(2)
  • Martin Duesund(3)
  • Martin Øvreås(4)
6:43.000
4 2 Bergens I
  • Joachim Halvorsen(1)
  • Viljar Jørgensen(2)
  • Eivind Vevatne(3)
  • Isak Sommer Svellingen(4)
6:58.03
5 4 NSR I
  • Aleksander Aaalrud(1)
  • Felix Spydevold(2)
  • Ole Arnøy(3)
  • Sander Holmedal Bjerke(4)
7:07.03
6 3 Bærum II
  • Eskil Steinmoen(1)
  • Haakon Alexander Bergene Seres(2)
  • Sander Stundal De Vos(3)
  • Ask Svorkmo Bergmann(4)
7:25.08
219
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m 1. Indledende
2022-08-27 09:45
Plac. # Navn 2000m
1 1 Fana I
  • Eirik Skage(1)
  • Hans August Wergeland(2)
  • Martin Duesund(3)
  • Martin Øvreås(4)
6:53.04
2 2 Bergens I
  • Joachim Halvorsen(1)
  • Viljar Jørgensen(2)
  • Eivind Vevatne(3)
  • Isak Sommer Svellingen(4)
6:54.08
3 3 Bærum II
  • Eskil Steinmoen(1)
  • Haakon Alexander Bergene Seres(2)
  • Sander Stundal De Vos(3)
  • Ask Svorkmo Bergmann(4)
6:57.05
4 4 NSR I
  • Aleksander Aaalrud(1)
  • Felix Spydevold(2)
  • Ole Arnøy(3)
  • Sander Holmedal Bjerke(4)
7:05.02
219
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m 2. Indledende
2022-08-27 09:45
Plac. # Navn 2000m
1 7 Bærum I
  • Ferdinand Tenden(1)
  • Christian August Riis(2)
  • Marcus Stundal De Vos(3)
  • Emil Ljunggren(4)
6:58.08
2 6 Christiania I
  • Jacob Balder Hagen(1)
  • Valentin Wang-Norderud(2)
  • Alexander Georg Skaane(3)
  • Jostein Eriksen Thon(4)
7:16.09
3 5 Bergens II
  • Kasper Kvåle(1)
  • Sebastian Selvik Løe(2)
  • Johannes Fiskerstrand(3)
  • Kristian Strand Jensen(4)
7:36.03
220
U19 W4X Piger U19 4X 2000m A Finale
2022-08-27 16:40
Plac. # Navn 2000m
1 4 Bærum I
  • Elena Katalin Bergene Seres(1)
  • Ayesha Kristine Eriksrud(2)
  • Fay Louise Lange(3)
  • Kaja Josefine Munthe(4)
7:13.08
2 1 Christiania I
  • Mathilde Elizabeth Lucas(1)
  • Mia Rolland Engvik(2)
  • Tyra Eklo Hjemdal(3)
  • Amelia Tamburplass(4)
7:20.05
3 7 Christiania II
  • Thea Frederikke Gullerud(1)
  • Oline Brune Skorgevik(2)
  • Erle Nordhagen Madsen(3)
  • Rakel Elina Bryhni(4)
7:31.09
4 5 Stavanger I
  • Elsa Andreassen(1)
  • Julia Grønnestad(2)
  • Marie Grøsfjeld(3)
  • Teresa Shevchuk(4)
7:41.08
5 2 Fana I
  • Tuva Jakobsen Rypdal(1)
  • Christiane Bryne Mohn(2)
  • Emma Ulstein(3)
  • Andrea Bastiansen Kvittingen(4)
7:54.07
6 8 NSR I
  • Elisabeth Nicolaysen(1)
  • Elsa Marino(2)
  • Silje Strøm(3)
  • Karen Byberg(4)
7:57.03
220
U19 W4X Piger U19 4X 2000m 1. Indledende
2022-08-27 10:00
Plac. # Navn 2000m
1 4 Bærum I
  • Elena Katalin Bergene Seres(1)
  • Ayesha Kristine Eriksrud(2)
  • Fay Louise Lange(3)
  • Kaja Josefine Munthe(4)
7:32.03
2 1 Christiania I
  • Mathilde Elizabeth Lucas(1)
  • Mia Rolland Engvik(2)
  • Tyra Eklo Hjemdal(3)
  • Amelia Tamburplass(4)
7:44.000
3 2 Fana I
  • Tuva Jakobsen Rypdal(1)
  • Christiane Bryne Mohn(2)
  • Emma Ulstein(3)
  • Andrea Bastiansen Kvittingen(4)
7:54.03
4 3 Drammen I
  • Mia Gravdal Mellvang(1)
  • Nora Njaastad(2)
  • Klara Marie Skånhaug Bjørnstad(3)
  • Ingeborg Hermansen Fossum(4)
8:14.05
220
U19 W4X Piger U19 4X 2000m 2. Indledende
2022-08-27 10:00
Plac. # Navn 2000m
1 7 Christiania II
  • Thea Frederikke Gullerud(1)
  • Oline Brune Skorgevik(2)
  • Erle Nordhagen Madsen(3)
  • Rakel Elina Bryhni(4)
7:42.08
2 5 Stavanger I
  • Elsa Andreassen(1)
  • Julia Grønnestad(2)
  • Marie Grøsfjeld(3)
  • Teresa Shevchuk(4)
7:58.05
3 8 NSR I
  • Elisabeth Nicolaysen(1)
  • Elsa Marino(2)
  • Silje Strøm(3)
  • Karen Byberg(4)
8:07.05
4 9 Aalesunds I
  • Julia Hanken(1)
  • Astrid Marie Steffensen(2)
  • Elise Granmo(3)
  • Susanne Myklebust(4)
8:11.09
221
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2022-08-27 16:50
Plac. # Navn 2000m
1 3 Christiania I
  • Birgit Lovise Røkkum Skarstein(1)
10:29.08
2 2 Stavanger II
  • Ragnhild Myklatun(1)
11:16.05
3 1 Stavanger I
  • Hedda Haldorsdottir(1)
12:47.05
222
M4X Mænd 4X 2000m A Finale
2022-08-27 17:10
Plac. # Navn 2000m
1 4 NSR I
  • Petter Tufte(1)
  • Alexander Blom Tindlund(2)
  • Ole Amund Storlien(3)
  • Jonas Slettemark Juel(4)
6:06.05
2 2 Christiania I
  • Trond Andreas Johannessen Bjercke(1)
  • Andreas Dugstad Sørskaar(2)
  • Marius Bjørn-Hansen Ahlsand(3)
  • Jonathan Wang-Norderud(4)
6:14.01
3 1 Ormsund I
  • Hans-Gunnar Eikeland Grepperud(1)
  • Håkon Eikeland Grepperud(2)
  • Truls Oskar Hansen(3)
  • Oskar Martinius Gjerland(4)
6:18.000
4 5 Bergens I
  • Lars Eirik Vevatne(1)
  • Marius Vik(2)
  • Mathias Føyner Wie(3)
  • Martin Steinnes(4)
6:24.000
5 6 Sarpsborg I
  • Jacob Gundersen(1)
  • Jens Holm(2)
  • Ole Holm(3)
  • Diderik Sørby Skjønhaug(4)
6:31.08
6 3 NTNUI I
  • Jonathan Dysvik(1)
  • Olav Fleten(2)
  • Sivert Breili(3)
  • Halvor West(4)
6:37.000
222
M4X Mænd 4X 2000m 1. Indledende
2022-08-27 10:15
Plac. # Navn 2000m
1 4 NSR I
  • Petter Tufte(1)
  • Alexander Blom Tindlund(2)
  • Ole Amund Storlien(3)
  • Jonas Slettemark Juel(4)
6:27.05
2 2 Christiania I
  • Trond Andreas Johannessen Bjercke(1)
  • Andreas Dugstad Sørskaar(2)
  • Marius Bjørn-Hansen Ahlsand(3)
  • Jonathan Wang-Norderud(4)
6:31.05
3 1 Ormsund I
  • Hans-Gunnar Eikeland Grepperud(1)
  • Håkon Eikeland Grepperud(2)
  • Truls Oskar Hansen(3)
  • Oskar Martinius Gjerland(4)
6:43.05
4 3 NTNUI I
  • Jonathan Dysvik(1)
  • Olav Fleten(2)
  • Sivert Breili(3)
  • Halvor West(4)
6:52.000
222
M4X Mænd 4X 2000m 2. Indledende
2022-08-27 10:15
Plac. # Navn 2000m
1 5 Bergens I
  • Lars Eirik Vevatne(1)
  • Marius Vik(2)
  • Mathias Føyner Wie(3)
  • Martin Steinnes(4)
6:41.09
2 6 Sarpsborg I
  • Jacob Gundersen(1)
  • Jens Holm(2)
  • Ole Holm(3)
  • Diderik Sørby Skjønhaug(4)
6:51.000
3 7 Fana I
  • Ask Christensen Breivik(1)
  • Einar Bjørvik(2)
  • Johannes Jansen Heggebø(3)
  • Tallak Jakobsen Rypdal(4)
7:01.04
301
U15 M2X Drenge U15 2X 1000m Heatfinale 1
2022-08-28 10:00
Plac. # Navn 1000m
1 2 Bergens II
  • Daniel Kjernet(1)
  • Sivert Kvinnsland(2)
4:26.04
2 1 Bærum I
  • Steffen Stundal De Vos(1)
  • Cornelia Riis(2)
4:31.03
3 6 Ormsund I
  • Sebastian Blix(1)
  • Markus Ryberg Brattlie(2)
4:35.06
4 3 NSR II
  • Marius Holmedal Bjerke(1)
  • Aran Samuel Eriksson Eriksson-Jones(2)
5:25.08
5 5 Drammen I
  • August Adamsen(1)
  • Lukas Stenmark(2)
5:36.09
301
U15 M2X Drenge U15 2X 1000m Heatfinale 2
2022-08-28 10:00
Plac. # Navn 1000m
1 10 Bergens I
  • Eirik Fiskerstrand(1)
  • Andreas Tol(2)
4:13.02
2 8 Horten I
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
  • Mats Tangen Myhre(2)
4:30.03
3 11 Alvøen I
  • Ferdinand Skarnagel(1)
  • Sandra Nesje Bjørnsen(2)
4:40.03
4 7 Drammen II
  • August Helén(1)
  • Marius Simonsen(2)
5:12.02
5 9 NSR I
  • Jesper Jære Strøm(1)
  • Halvor Bejer Moe(2)
6:11.03
302
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m Heatfinale 1
2022-08-28 10:10
Plac. # Navn 1500m
1 5 Bergens I
  • Viljar Jørgensen(1)
6:47.000
2 4 Bærum I
  • Michael Thor Aasgaard(1)
7:02.08
3 3 Horten VI
  • Rino Haugen(1)
7:08.000
4 1 Drammen II
  • Sean Luca Kaper(1)
7:28.08
5 2 Drammen I
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
8:00.09
302
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m Heatfinale 2
2022-08-28 10:10
Plac. # Navn 1500m
1 7 Sandefjord I
  • Theodor Juul Caspersen(1)
6:22.05
2 11 Horten V
  • Mats Ustad Tollefsen(1)
6:32.01
3 6 Horten IV
  • Martin Nordsteien(1)
6:52.06
4 10 Bærum II
  • Wilmar Graver(1)
7:10.05
5 9 Trondhjems I
  • Fredrik Slagstad Nyheim(1)
7:31.06
302
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m Heatfinale 3
2022-08-28 10:10
Plac. # Navn 1500m
1 12 Horten I
  • Alexander Hedin(1)
7:08.03
2 13 Horten III
  • Hans Ulrik Nedreberg(1)
7:12.01
3 15 Christiania I
  • Henrik Valasjø(1)
7:15.04
4 16 Tønsberg II
  • Lukas Ormann(1)
8:05.05
5 14 Drammen III
  • Fredrik Melbye(1)
8:11.04
302
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m Heatfinale 4
2022-08-28 10:10
Plac. # Navn 1500m
1 20 Horten II
  • Eirik Nordby Pettersen(1)
6:33.09
2 18 Tønsberg I
  • Oscar Arntzen-Hegdahl(1)
7:03.09
3 19 Horten VII
  • Sondre Råen(1)
8:18.07
303
U17 W1X Piger U17 1X 1500m Heatfinale 1
2022-08-28 10:35
Plac. # Navn 1500m
1 1 Stavanger III
  • Ingrid Floen(1)
7:19.02
2 4 Sarpsborg I
  • Linea Jacobsen(1)
7:25.09
3 2 Drammen I
  • Ingeborg Hermansen Fossum(1)
7:37.04
4 5 Årungen II
  • Elena Victoria Ennals(1)
7:48.06
303
U17 W1X Piger U17 1X 1500m Heatfinale 2
2022-08-28 10:35
Plac. # Navn 1500m
1 9 Bærum I
  • Elena Katalin Bergene Seres(1)
7:29.06
2 6 Årungen I
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
7:33.07
3 12 Stavanger II
  • Imme Hoekstra(1)
7:40.09
4 8 Stavanger I
  • Frida Vengnes(1)
7:44.01
304
U15 W2X Piger U15 2X 1000m Heatfinale 1
2022-08-28 10:50
Plac. # Navn 1000m
1 5 Aalesunds I
  • Ingerid Olsvik(1)
  • Ane Haddal(2)
4:35.06
2 4 Ormsund I
  • Astrid Halvorsen Grimstad(1)
  • Cornelia Riis(2)
4:37.04
3 6 Alvøen/Fana I
  • Sandra Nesje Bjørnsen(1)
  • Pernille Askild Havre(2)
4:46.01
4 7 NSR II
  • Cecilie Hjortsjø(1)
  • Kaja Weiseth-Andersen(2)
5:08.000
5 1 NSR I
  • Louise Marie Normann Lindegaard(1)
  • Annika Hjortsjø(2)
5:15.09
6 3 Horten I
  • Caja Sofie Søfting(1)
  • Veronica Voskresenskaite(2)
5:30.02
305
U17 M4- Drenge U17 4- 1500m A Finale
2022-08-28 11:00
Plac. # Navn 1500m
1 2 Bergens I
  • Isak Sommer Svellingen(1)
  • Eivind Vevatne(2)
  • Viljar Jørgensen(3)
  • Agda Isabell Døsen-Johannessen(4)
5:50.08
2 1 NSR I
  • Sander Holmedal Bjerke(1)
  • Felix Spydevold(2)
  • Anders Magnus Juuhl- Langseth(3)
  • Mathis Grimstad(4)
6:05.06
3 3 Bergens II
  • Kristian Strand Jensen(1)
  • Håkon Mjelde(2)
  • Bastian Halvorsen Borge(3)
  • Guro Andersen Buck(4)
6:28.01
306
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2022-08-28 11:10
Plac. # Navn 1500m
1 10 Årungen I
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
  • Elena Victoria Ennals(2)
6:41.09
2 5 Stavanger I
  • Frida Vengnes(1)
  • Ingrid Floen(2)
6:51.05
3 3 Christiania I
  • Rakel Elina Bryhni(1)
  • Tora Drolshammer Mysterud(2)
6:56.08
4 7 Tønsberg II
  • Mille Sjøblom(1)
  • Pernille Smith-Olsen(2)
6:59.05
5 1 Aalesunds I
  • Julia Hanken(1)
  • Mia Sæther-Hoel(2)
7:21.07
6 9 Drammen I
  • Ingeborg Hermansen Fossum(1)
  • Sophie Fossum Adamsrød(2)
7:26.06
306
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 1. Indledende
2022-08-28 07:20
Plac. # Navn 1500m
1 5 Stavanger I
  • Frida Vengnes(1)
  • Ingrid Floen(2)
6:22.04
2 3 Christiania I
  • Rakel Elina Bryhni(1)
  • Tora Drolshammer Mysterud(2)
6:30.02
3 1 Aalesunds I
  • Julia Hanken(1)
  • Mia Sæther-Hoel(2)
6:40.07
4 4 Fana II
  • Oda Margrete Sæther(1)
  • Tilda Nilson Duesund(2)
6:42.03
5 2 Tønsberg I
  • Iben Sjøblom(1)
  • Sara Harries(2)
6:52.07
306
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 2. Indledende
2022-08-28 07:20
Plac. # Navn 1500m
1 7 Tønsberg II
  • Mille Sjøblom(1)
  • Pernille Smith-Olsen(2)
6:25.02
2 9 Drammen I
  • Ingeborg Hermansen Fossum(1)
  • Sophie Fossum Adamsrød(2)
6:39.02
3 10 Årungen I
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
  • Elena Victoria Ennals(2)
6:41.08
4 8 Christiania II
  • Ann Ayame Yasuda(1)
  • Sara Sommer Bjørnson(2)
7:13.000
307
U15 W/M 4X Piger/drenge U15 4X 1000m Heatfinale 1
2022-08-28 11:20
Plac. # Navn 1000m
1 1 Bergens I
  • Daniel Kjernet(1)
  • Eirik Fiskerstrand(2)
  • Linn Kristin Vevatne(3)
  • Andreas Tol(4)
4:01.08
2 6 Horten I
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
  • Mats Tangen Myhre(2)
  • OLa Binder Kalvik(3)
  • Einar Kulbliksæter(4)
4:12.07
3 3 Ormsund I
  • Astrid Halvorsen Grimstad(1)
  • Steffen Stundal De Vos(2)
  • Sebastian Blix(3)
  • Markus Ryberg Brattlie(4)
4:30.08
4 5 Drammen I
  • August Adamsen(1)
  • August Helén(2)
  • Lukas Stenmark(3)
  • Marius Simonsen(4)
5:00.04
5 4 NSR II
  • Max Spydevold(1)
  • Marius Holmedal Bjerke(2)
  • Halvor Bejer Moe(3)
  • Annika Hjortsjø(4)
5:08.06
6 7 NSR I
  • Caroline Wohlfahrt(1)
  • Charlotte Hjortsjø(2)
  • Louise Wilskow(3)
  • Jesper Jære Strøm(4)
5:22.03
309
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2022-08-28 13:20
Plac. # Navn 2000m
1 1 Drammen I
  • Siri Eva Kristiansen(1)
8:41.07
2 2 Aalesunds I
  • Thea Helseth(1)
8:47.000
3 7 Bergens I
  • Maia Emilie Lund(1)
8:56.09
4 5 Kristiansand I
  • Oda Madland Aagesen(1)
9:11.05
5 3 Stavanger I
  • Caroline Østbø(1)
9:21.04
6 4 Aalesunds III
  • Amanda Helseth(1)
9:22.09
309
W1X Kvinder 1X 2000m 1. Indledende
2022-08-28 08:30
Plac. # Navn 2000m
1 1 Drammen I
  • Siri Eva Kristiansen(1)
9:04.08
2 2 Aalesunds I
  • Thea Helseth(1)
9:13.000
3 4 Aalesunds III
  • Amanda Helseth(1)
9:18.01
4 3 Stavanger I
  • Caroline Østbø(1)
9:24.05
309
W1X Kvinder 1X 2000m 2. Indledende
2022-08-28 08:30
Plac. # Navn 2000m
1 7 Bergens I
  • Maia Emilie Lund(1)
9:35.04
2 5 Kristiansand I
  • Oda Madland Aagesen(1)
9:37.02
3 6 Horten I
  • Jannicke Due(1)
10:18.07
4 9 Oslo I
  • Stine Meyer(1)
12:47.000
310
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m A Finale
2022-08-28 13:30
Plac. # Navn 2000m
1 2 Fana I
  • Martin Duesund(1)
  • Eirik Skage(2)
8:06.08
2 3 Christiania I
  • Jostein Eriksen Thon(1)
  • Alexander Georg Skaane(2)
8:18.05
3 6 Bærum I
  • Christian August Riis(1)
  • Marcus Stundal De Vos(2)
8:23.01
4 5 Bergens III
  • Eivind Vevatne(1)
  • Isak Sommer Svellingen(2)
8:45.02
5 4 Bergens I
  • Johannes Fiskerstrand(1)
  • Kasper Kvåle(2)
8:59.01
6 7 NSR I
  • Sander Holmedal Bjerke(1)
  • Ole Arnøy(2)
9:10.03
311
U19 W1X Piger U19 1X 2000m A Finale
2022-08-28 13:40
Plac. # Navn 2000m
1 5 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
8:50.000
2 4 Christiania II
  • Tyra Eklo Hjemdal(1)
9:10.03
3 1 Trondhjems I
  • Ane Høien(1)
9:12.04
4 3 Sandefjord I
  • Lotte Dahle Eriksen(1)
9:23.08
5 10 Bærum II
  • Kaja Josefine Munthe(1)
9:37.000
6 13 Christiania III
  • Oline Brune Skorgevik(1)
9:46.03
311
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 1. Indledende
2022-08-28 07:50
Plac. # Navn 2000m
1 5 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
8:33.07
2 4 Christiania II
  • Tyra Eklo Hjemdal(1)
8:55.05
3 1 Trondhjems I
  • Ane Høien(1)
8:58.02
4 3 Sandefjord I
  • Lotte Dahle Eriksen(1)
9:01.01
5 2 Tønsberg I
  • Synne Olstad(1)
9:20.02
6 6 Drammen I
  • Thea Njaastad(1)
9:33.08
311
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 2. Indledende
2022-08-28 07:50
Plac. # Navn 2000m
1 10 Bærum II
  • Kaja Josefine Munthe(1)
9:17.03
2 13 Christiania III
  • Oline Brune Skorgevik(1)
9:21.000
3 9 Christiania I
  • Amelia Tamburplass(1)
9:24.08
4 11 NSR II
  • Elsa Marino(1)
9:31.05
5 14 Bærum III
  • Ayesha Kristine Eriksrud(1)
9:51.07
6 8 Fana I
  • Andrea Bastiansen Kvittingen(1)
9:59.000
312
M2X Mænd 2X 2000m A Finale
2022-08-28 13:50
Plac. # Navn 2000m
1 11 NSR I
  • Oscar Stabe Helvig(1)
  • Jonas Slettemark Juel(2)
6:55.09
2 8 Moss I
  • Einar Solbakken(1)
  • Erik Andre Solbakken(2)
6:59.07
3 3 Aalesunds I
  • Martin Helseth(1)
  • Fredrik Reite(2)
7:00.03
4 5 NSR II
  • Ole Amund Storlien(1)
  • Petter Tufte(2)
7:01.07
5 4 Os I
  • Erik Vaktskjold(1)
  • Erling Holst Øyasæter(2)
7:12.08
6 9 Christiania I
  • Jonathan Wang-Norderud(1)
  • Andreas Dugstad Sørskaar(2)
7:39.01
312
M2X Mænd 2X 2000m 1. Indledende
2022-08-28 07:35
Plac. # Navn 2000m
1 3 Aalesunds I
  • Martin Helseth(1)
  • Fredrik Reite(2)
6:50.05
2 5 NSR II
  • Ole Amund Storlien(1)
  • Petter Tufte(2)
6:51.03
3 4 Os I
  • Erik Vaktskjold(1)
  • Erling Holst Øyasæter(2)
6:53.04
4 1 Bergens I
  • Mathias Føyner Wie(1)
  • Martin Steinnes(2)
7:39.06
5 2 OSI I
  • Oliver Stubbs(1)
  • Håvard Bakka(2)
8:13.02
312
M2X Mænd 2X 2000m 2. Indledende
2022-08-28 07:35
Plac. # Navn 2000m
1 11 NSR I
  • Oscar Stabe Helvig(1)
  • Jonas Slettemark Juel(2)
6:55.000
2 8 Moss I
  • Einar Solbakken(1)
  • Erik Andre Solbakken(2)
6:57.07
3 9 Christiania I
  • Jonathan Wang-Norderud(1)
  • Andreas Dugstad Sørskaar(2)
6:58.04
4 7 Tønsberg I
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(1)
  • Adrian Lindgren(2)
7:12.000
5 10 Drammen I
  • Hampus Westerberg-Heltne(1)
  • Sebastian Mejer Rasmussen(2)
7:35.07
314
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m A Finale
2022-08-28 14:10
Plac. # Navn 2000m
1 9 Tønsberg II
  • Ask Jarl Tjøm(1)
7:31.02
2 4 Fredriksstad I
  • Lars Benske(1)
7:44.08
3 8 Kristiansand I
  • Oskar Sødal(1)
7:48.000
4 3 Sarpsborg I
  • Jens Holm(1)
7:56.05
5 6 Tønsberg I
  • Tobias Solvang(1)
8:42.05
6 1 Sandefjord I
  • Euan Carig Sweenie(1)
8:43.02
314
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m 1. Indledende
2022-08-28 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 3 Sarpsborg I
  • Jens Holm(1)
8:55.08
2 4 Fredriksstad I
  • Lars Benske(1)
8:58.09
3 1 Sandefjord I
  • Euan Carig Sweenie(1)
9:02.05
4 5 Bærum I
  • Haakon Alexander Bergene Seres(1)
9:28.08
314
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m 2. Indledende
2022-08-28 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 8 Kristiansand I
  • Oskar Sødal(1)
8:44.01
2 9 Tønsberg II
  • Ask Jarl Tjøm(1)
8:50.03
3 6 Tønsberg I
  • Tobias Solvang(1)
8:51.09
315
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2022-08-28 14:20
Plac. # Navn 2000m
1 8 Christiania I
  • Jacob Balder Hagen(1)
  • Valentin Wang-Norderud(2)
7:22.08
2 3 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
  • Henrik Arntzen(2)
7:23.03
3 12 Ormsund I
  • Martin Rognerud Juvet(1)
  • Truls Oskar Hansen(2)
7:36.08
4 13 Bærum I
  • Ask Svorkmo Bergmann(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
7:40.08
5 1 Moss I
  • Erik Hein(1)
  • Odin Frøisland(2)
7:44.01
6 10 Aalesunds I
  • Erlend Devold Refsum(1)
  • Mads Reite(2)
8:04.000
315
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 1. A/B Semifinale
2022-08-28 11:40
Plac. # Navn 2000m
1 3 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
  • Henrik Arntzen(2)
8:01.03
2 12 Ormsund I
  • Martin Rognerud Juvet(1)
  • Truls Oskar Hansen(2)
8:02.03
3 10 Aalesunds I
  • Erlend Devold Refsum(1)
  • Mads Reite(2)
8:05.02
4 9 Horten I
  • Mathias Strømnes Strange(1)
  • Mats Ustad Tollefsen(2)
8:07.04
5 4 NSR I
  • Aleksander Aaalrud(1)
  • Ole Arnøy(2)
8:33.06
6 2 Aalesunds II
  • Heine Furuli(1)
  • Martin Øverland(2)
8:47.08
315
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 2. A/B Semifinale
2022-08-28 11:40
Plac. # Navn 2000m
1 8 Christiania I
  • Jacob Balder Hagen(1)
  • Valentin Wang-Norderud(2)
7:48.06
2 13 Bærum I
  • Ask Svorkmo Bergmann(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
7:52.06
3 1 Moss I
  • Erik Hein(1)
  • Odin Frøisland(2)
7:57.000
4 15 Stavanger I
  • Mathias Kvelvane(1)
  • Jørgen Helliesen Frøystein(2)
8:05.02
5 5 Tønsberg I
  • Martin Havn(1)
  • Mats Heian Lofstad(2)
8:25.04
6 7 Fana I
  • Oscar Myran(1)
  • Fredrik Corydon Ravn Kaland(2)
8:49.08
315
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 1. Indledende
2022-08-28 08:10
Plac. # Navn 2000m
1 3 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
  • Henrik Arntzen(2)
8:06.09
2 1 Moss I
  • Erik Hein(1)
  • Odin Frøisland(2)
8:10.000
3 4 NSR I
  • Aleksander Aaalrud(1)
  • Ole Arnøy(2)
8:19.01
4 5 Tønsberg I
  • Martin Havn(1)
  • Mats Heian Lofstad(2)
8:32.02
5 2 Aalesunds II
  • Heine Furuli(1)
  • Martin Øverland(2)
8:38.05
315
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 2. Indledende
2022-08-28 08:10
Plac. # Navn 2000m
1 8 Christiania I
  • Jacob Balder Hagen(1)
  • Valentin Wang-Norderud(2)
8:11.01
2 9 Horten I
  • Mathias Strømnes Strange(1)
  • Mats Ustad Tollefsen(2)
8:27.07
3 7 Fana I
  • Oscar Myran(1)
  • Fredrik Corydon Ravn Kaland(2)
8:52.000
4 6 Drammen II
  • Benjamin Jensrud(1)
  • Peter Anker Hassel(2)
9:02.07
315
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 3. Indledende
2022-08-28 08:10
Plac. # Navn 2000m
1 12 Ormsund I
  • Martin Rognerud Juvet(1)
  • Truls Oskar Hansen(2)
7:50.05
2 13 Bærum I
  • Ask Svorkmo Bergmann(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
7:53.08
3 15 Stavanger I
  • Mathias Kvelvane(1)
  • Jørgen Helliesen Frøystein(2)
7:56.01
4 10 Aalesunds I
  • Erlend Devold Refsum(1)
  • Mads Reite(2)
8:11.09
316
W2- Kvinder 2- 2000m A Finale
2022-08-28 14:30
Plac. # Navn 2000m
1 3 Christiania I
  • Aasta Gran Andreassen(1)
  • Madeleine Heiberg(2)
9:00.04
2 5 NTNUI II
  • Elsa Segadal(1)
  • Maria Starheim(2)
9:25.06
3 2 NTNUI I
  • Linn Haugli(1)
  • Kristin Lyche(2)
9:33.08
4 4 Ormsund I
  • AnnaLuna Bjønnes Yngsdal(1)
  • Tiril Høye Rahn(2)
9:51.01
317
M4- Mænd 4- 2000m A Finale
2022-08-28 14:40
Plac. # Navn 2000m
1 11 NSR I
  • Matti Saborowsky(1)
  • Hallvard Bjørkelund(2)
  • Sven-Ole Nicolaysen(3)
  • Alexander Blom Tindlund(4)
6:49.05
2 4 Christiania I
  • Andreas Dugstad Sørskaar(1)
  • Trond Andreas Johannessen Bjercke(2)
  • Jonathan Wang-Norderud(3)
  • Marius Bjørn-Hansen Ahlsand(4)
6:54.03
3 2 Ormsund I
  • Hans-Gunnar Eikeland Grepperud(1)
  • Håkon Eikeland Grepperud(2)
  • Nicolay Bjønnes Yngsdal(3)
  • Oskar Martinius Gjerland(4)
6:56.07
4 8 Bergens I
  • Marius Vik(1)
  • Lars Eirik Vevatne(2)
  • Mathias Føyner Wie(3)
  • Henrik Glittenberg(4)
7:05.05
5 9 NTNUI I
  • Olav Fleten(1)
  • Jonathan Dysvik(2)
  • Sivert Breili(3)
  • Halvor West(4)
7:07.05
6 10 NSR IV
  • Vebjørn Gilberg(1)
  • Markus Daae-Qvale Holmemo(2)
  • Petter Svingen(3)
  • Amund Bjørnevik(4)
7:07.09
317
M4- Mænd 4- 2000m 1. Indledende
2022-08-28 09:15
Plac. # Navn 2000m
1 4 Christiania I
  • Andreas Dugstad Sørskaar(1)
  • Trond Andreas Johannessen Bjercke(2)
  • Jonathan Wang-Norderud(3)
  • Marius Bjørn-Hansen Ahlsand(4)
7:05.09
2 2 Ormsund I
  • Hans-Gunnar Eikeland Grepperud(1)
  • Håkon Eikeland Grepperud(2)
  • Nicolay Bjønnes Yngsdal(3)
  • Oskar Martinius Gjerland(4)
7:10.05
3 8 Bergens I
  • Marius Vik(1)
  • Lars Eirik Vevatne(2)
  • Mathias Føyner Wie(3)
  • Henrik Glittenberg(4)
7:14.02
4 3 NSR II
  • Edvard Wohlfahrt(1)
  • Bror Storsten(2)
  • Alexander Blom Tindlund(3)
  • Markus Christensen(4)
7:32.04
5 5 NTNUI II
  • Sondre Skau(1)
  • Øystein Nordaas(2)
  • Fredrik Starheim(3)
  • Sander Aakerholt(4)
7:53.07
317
M4- Mænd 4- 2000m 2. Indledende
2022-08-28 09:15
Plac. # Navn 2000m
1 11 NSR I
  • Matti Saborowsky(1)
  • Hallvard Bjørkelund(2)
  • Sven-Ole Nicolaysen(3)
  • Alexander Blom Tindlund(4)
7:17.000
2 10 NSR IV
  • Vebjørn Gilberg(1)
  • Markus Daae-Qvale Holmemo(2)
  • Petter Svingen(3)
  • Amund Bjørnevik(4)
7:19.08
3 9 NTNUI I
  • Olav Fleten(1)
  • Jonathan Dysvik(2)
  • Sivert Breili(3)
  • Halvor West(4)
7:20.08
4 12 Sarpsborg I
  • Diderik Skjønhaug(1)
  • Jacob Gundersen(2)
  • Ole Holm(3)
  • Marius Antonsen Thime(4)
7:43.04
318
LW2X Kvinder letvægt 2X 2000m A Finale
2022-08-28 14:50
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bergens I
  • Maia Emilie Lund(1)
  • Kristina Fiskerstrand(2)
8:46.05
2 1 Tønsberg I
  • Synne Olstad(1)
  • Emma Kveil(2)
9:13.03
319
U19 W4- Piger U19 4- 2000m A Finale
2022-08-28 15:00
Plac. # Navn 2000m
1 6 Christiania I
  • Mia Rolland Engvik(1)
  • Mathilde Elizabeth Lucas(2)
  • Tyra Eklo Hjemdal(3)
  • Amelia Tamburplass(4)
8:14.03
2 8 Aalesunds I
  • Maria Wiik(1)
  • Astrid Marie Steffensen(2)
  • Elise Granmo(3)
  • Susanne Myklebust(4)
8:31.03
3 7 Stavanger I
  • Elsa Andreassen(1)
  • Julia Grønnestad(2)
  • Marie Grøsfjeld(3)
  • Teresa Shevchuk(4)
8:37.04
4 2 NSR I
  • Karen Byberg(1)
  • Elsa Marino(2)
  • Silje Strøm(3)
  • Elisabeth Nicolaysen(4)
8:47.01
5 4 Fana I
  • Tuva Jakobsen Rypdal(1)
  • Christiane Bryne Mohn(2)
  • Emma Ulstein(3)
  • Marte Lunde(4)
9:03.03
6 1 Bergens II
  • Agda Isabell Døsen-Johannessen(1)
  • Sofie W. Alvheim(2)
  • Matilde Myklatun(3)
  • Frida Corneliussen Kaas(4)
9:08.09
319
U19 W4- Piger U19 4- 2000m 1. Indledende
2022-08-28 09:30
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bergens II
  • Agda Isabell Døsen-Johannessen(1)
  • Sofie W. Alvheim(2)
  • Matilde Myklatun(3)
  • Frida Corneliussen Kaas(4)
9:08.06
2 4 Fana I
  • Tuva Jakobsen Rypdal(1)
  • Christiane Bryne Mohn(2)
  • Emma Ulstein(3)
  • Marte Lunde(4)
9:15.04
3 2 NSR I
  • Karen Byberg(1)
  • Elsa Marino(2)
  • Silje Strøm(3)
  • Elisabeth Nicolaysen(4)
9:25.03
4 3 Christiania II
  • Thea Frederikke Gullerud(1)
  • Erle Nordhagen Madsen(2)
  • Oline Brune Skorgevik(3)
  • Rakel Elina Bryhni(4)
9:34.06
319
U19 W4- Piger U19 4- 2000m 2. Indledende
2022-08-28 09:30
Plac. # Navn 2000m
1 6 Christiania I
  • Mia Rolland Engvik(1)
  • Mathilde Elizabeth Lucas(2)
  • Tyra Eklo Hjemdal(3)
  • Amelia Tamburplass(4)
8:40.02
2 8 Aalesunds I
  • Maria Wiik(1)
  • Astrid Marie Steffensen(2)
  • Elise Granmo(3)
  • Susanne Myklebust(4)
8:49.03
3 7 Stavanger I
  • Elsa Andreassen(1)
  • Julia Grønnestad(2)
  • Marie Grøsfjeld(3)
  • Teresa Shevchuk(4)
8:53.03
320
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2022-08-28 15:10
Plac. # Navn 2000m
1 7 Christiania I
  • Lorentz Rogge Pran(1)
  • Johan Isak Bryhni(2)
  • Valentin Wang-Norderud(3)
  • Jacob Balder Hagen(4)
6:59.04
2 11 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
  • Jonas Mandal(2)
  • Henrik Arntzen(3)
  • Lars Dyve Knutsen(4)
7:03.03
3 5 Bærum I
  • Ask Svorkmo Bergmann(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
  • Marcus Stundal De Vos(3)
  • Emil Ljunggren(4)
7:08.06
4 6 Ormsund I
  • Philip De Rodez Benavent(1)
  • Aksel Halvorsen Grimstad(2)
  • Martin Rognerud Juvet(3)
  • Truls Oskar Hansen(4)
7:12.08
5 10 Christiania II
  • Henrik Jarlsbo Solstad(1)
  • Brage Nerdal(2)
  • Alexander Georg Skaane(3)
  • Jostein Eriksen Thon(4)
7:20.04
6 4 Fana I
  • Eirik Skage(1)
  • Hans August Wergeland(2)
  • Martin Duesund(3)
  • Martin Øvreås(4)
7:28.04
320
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m 1. Indledende
2022-08-28 09:45
Plac. # Navn 2000m
1 5 Bærum I
  • Ask Svorkmo Bergmann(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
  • Marcus Stundal De Vos(3)
  • Emil Ljunggren(4)
7:16.02
2 4 Fana I
  • Eirik Skage(1)
  • Hans August Wergeland(2)
  • Martin Duesund(3)
  • Martin Øvreås(4)
7:19.01
3 6 Ormsund I
  • Philip De Rodez Benavent(1)
  • Aksel Halvorsen Grimstad(2)
  • Martin Rognerud Juvet(3)
  • Truls Oskar Hansen(4)
7:22.02
4 3 Christiania III
  • Benjamin Haug Hagen(1)
  • Cornelius Varden Økern(2)
  • Kristian Wendelborg Einung(3)
  • William Alexander Bakken(4)
7:45.000
5 2 NSR I
  • Aleksander Aaalrud(1)
  • Anders Magnus Juuhl- Langseth(2)
  • Ole Arnøy(3)
  • Sander Holmedal Bjerke(4)
7:49.06
6 1 Bergens I
  • Johannes Fiskerstrand(1)
  • Kasper Kvåle(2)
  • Sebastian Selvik Løe(3)
  • Kristian Strand Jensen(4)
8:17.02
320
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m 2. Indledende
2022-08-28 09:45
Plac. # Navn 2000m
1 7 Christiania I
  • Lorentz Rogge Pran(1)
  • Johan Isak Bryhni(2)
  • Valentin Wang-Norderud(3)
  • Jacob Balder Hagen(4)
7:14.03
2 11 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
  • Jonas Mandal(2)
  • Henrik Arntzen(3)
  • Lars Dyve Knutsen(4)
7:20.03
3 10 Christiania II
  • Henrik Jarlsbo Solstad(1)
  • Brage Nerdal(2)
  • Alexander Georg Skaane(3)
  • Jostein Eriksen Thon(4)
7:32.05
4 8 Bærum II
  • Eskil Steinmoen(1)
  • Ferdinand Tenden(2)
  • Christian August Riis(3)
  • Haakon Alexander Bergene Seres(4)
7:43.04
5 9 Bærum III
  • Wilmar Graver(1)
  • Michael Thor Aasgaard(2)
  • Ayesha Kristine Eriksrud(3)
  • Thov Espeseth(4)
8:14.000
322
W4X Kvinder 4X 2000m A Finale
2022-08-28 15:40
Plac. # Navn 2000m
1 1 Aalesunds I
  • Jenny Marie Rørvik(1)
  • Thea Helseth(2)
  • Amanda Helseth(3)
  • Karoline Berset(4)
7:40.03
2 3 Christiania I
  • Emma Lea Wheeler(1)
  • Ingrid Bye Løken(2)
  • Aasta Gran Andreassen(3)
  • Madeleine Heiberg(4)
7:53.03
3 2 NSR I
  • Laura Hegeman(1)
  • Ella Marie Hegge(2)
  • Sara Juel(3)
  • Sara Hegge(4)
8:07.06