Startliste - Stokkavannsregattaen 2022

Løb 124
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X - Nordisk uttak
1. Indledende
4. jun 2022 kl.09:00
3
AFMELDT Tønsberg IV
Mats Heian Lofstad (Tønsberg)
4
AFMELDT Tønsberg II
Emil Bülow-Berntsen Johansen (Tønsberg)
5
AFMELDT Christiania I
Brage Nerdal (Christiania)
6
AFMELDT Christiania III
Valentin Wang-Norderud (Christiania)
7
AFMELDT NSR I
Ole Arnøy (NSR)
8
AFMELDT Stavanger II
Mathias Kvelvane (Stavanger)
Løb 124
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X - Nordisk uttak
1. Indledende
4. jun 2022 kl.09:00
9
AFMELDT Os I
Jonas Werkland Mandal (Os)
11
AFMELDT Tønsberg III
Martin Havn (Tønsberg)
12
AFMELDT Stavanger I
Jørgen Helliesen Frøystein (Stavanger)
13
AFMELDT Drammen II
Henrik Arntzen (Drammen)
16
AFMELDT Christiania IV
Isak Bryhni (Christiania)
17
AFMELDT Stavanger III
Petro Slovinskyy (Stavanger)
Løb 124
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X - Nordisk uttak
1. Indledende
4. jun 2022 kl.09:00
14
AFMELDT Aalesunds III
Peter Berset (Aalesunds)
15
AFMELDT Ormsund I
Truls Oskar Hansen (Ormsund)
18
AFMELDT Horten I
Mathias Strømnes Strange (Horten)
19
AFMELDT Drammen I
Ulrik Pharo Lohne (Drammen)
20
AFMELDT Tønsberg I
Edvin Ingvaldsen (Tønsberg)
21
AFMELDT Ormsund II
Aksel Halvorsen Grimstad (Ormsund)
22
AFMELDT Christiania II
Henrik Jarlsbo Solstad (Christiania)
23
AFMELDT Bærum II
Thov Espeseth (Bærum)
Løb 114
U19 W1X
2000m
Piger U19 1X - Nordisk uttak
1. Indledende
4. jun 2022 kl.09:20
3
AFMELDT Stavanger I
Marie Grøsfjeld (Stavanger)
4
AFMELDT Stavanger III
Stine Floen (Stavanger)
4
AFMELDT Bærum III
Ayesha Kristine Eriksrud (Bærum)
6
AFMELDT Christiania I
Tyra Eklo Hjemdal (Christiania)
8
AFMELDT Moss I
Ylva Fyhri (Moss)
Løb 114
U19 W1X
2000m
Piger U19 1X - Nordisk uttak
1. Indledende
4. jun 2022 kl.09:20
1
AFMELDT Tønsberg I
Synne Olstad (Tønsberg)
2
AFMELDT Christiania IV
Oline Brune Skorgevik (Christiania)
3
AFMELDT Bærum I
Fay Louise Lange (Bærum)
5
AFMELDT Stavanger II
Teresa Shevchuk (Stavanger)
6
AFMELDT Christiania II
Amelia Tamburplass (Christiania)
7
AFMELDT Tønsberg II
Emma Kveil (Tønsberg)
9
AFMELDT Christiania III
Mia Rolland Engvik (Christiania)
9
AFMELDT Stavanger IV
Elsa Andreassen (Stavanger)
Løb 114
U19 W1X
2000m
Piger U19 1X - Nordisk uttak
1. Indledende
4. jun 2022 kl.09:20
1
AFMELDT Os I
Andrea Bastiansen Kvittingen (Os)
2
AFMELDT Tønsberg III
Charlotte Andersen (Tønsberg)
3
AFMELDT Bærum II
Kaja Josefine Munthe (Bærum)
4
AFMELDT Drammen I
Thea Njaastad (Drammen)
14
AFMELDT NSR I
Elisabeth Nicolaysen (NSR)
17
AFMELDT Moss II
Marte Berg (Moss)
Løb 130
U17 M2X
1000m
Drenge U17 2X
1. Indledende
4. jun 2022 kl.09:40
1
AFMELDT Bærum I
  1. Wilmar Graver (Bærum)
  2. Michael Thor Aasgaard (Bærum)
2
AFMELDT Drammen I
  1. Tobias Bo Rasmussen (Drammen)
  2. Sean Luca Kaper (Drammen)
3
AFMELDT NSR II
  1. Anders Magnus Juuhl- Langseth (NSR)
  2. Henrik Galtung (NSR)
4
AFMELDT Bergens I
  1. Andreas Follnes (Bergens)
  2. Håkon Mjelde (Bergens)
5
AFMELDT Christiania II
  1. Cornelius Varden Økern (Christiania)
  2. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
6
AFMELDT Horten I
  1. Rino Haugen (Horten)
  2. Martin Nordsteien (Horten)
7
AFMELDT NSR I
  1. Sander Holmedal Bjerke (NSR)
  2. Felix Spydevold (NSR)
8
AFMELDT Moss I
  1. Odin Frøisland (Moss)
  2. sivert Dahl-Negaard (Moss)
9
AFMELDT Christiania I
  1. William Alexander Bakken (Christiania)
  2. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
10
AFMELDT Aalesunds/ NSR
  1. Mathis Grimstad (NSR)
  2. Mads Reite (Aalesunds)
Løb 113
U19 M2X
2000m
Drenge U19 2X - Nordisk uttak
1. Indledende
4. jun 2022 kl.10:20
2
AFMELDT Aalesunds I
  1. Erlend Devold Refsum (Aalesunds)
  2. Oscar Bøe (Aalesunds)
3
AFMELDT Fana I
  1. Hans August Wergeland (Fana)
  2. Fredrik Corydon Ravn Kaland (Fana)
4
AFMELDT Aalesunds
  1. Heine Furuli (Aalesunds)
  2. Philip Monsen (Aalesunds)
5
AFMELDT Tønsberg I
  1. Edvin Ingvaldsen (Tønsberg)
  2. Mats Heian Lofstad (Tønsberg)
6
AFMELDT Bærum/ Ormsund I
  1. Truls Oskar Hansen (Ormsund)
  2. Sander Stundal de Vos (Bærum)
7
AFMELDT Bergens I
  1. Sebastian Selvik Løe (Bergens)
  2. Johannes Fiskerstrand (Bergens)
8
AFMELDT Christiania I
  1. Lorentz Rogge Pran (Christiania)
  2. Jacob Balder Hagen (Christiania)
Løb 113
U19 M2X
2000m
Drenge U19 2X - Nordisk uttak
1. Indledende
4. jun 2022 kl.10:20
9
AFMELDT Horten I
  1. Mathias Strømnes Strange (Horten)
  2. Mats Ustad Tollefsen (Horten)
10
AFMELDT Drammen I
  1. Henrik Arntzen (Drammen)
  2. Lars Dyve Knutsen (Drammen)
11
AFMELDT Ormsund I
  1. Aksel Halvorsen Grimstad (Ormsund)
  2. Philip De Rodez Benavent (Ormsund)
12
AFMELDT Aalesunds III
  1. Christian Steffensen (Aalesunds)
  2. Martin Øverland (Aalesunds)
13
AFMELDT Bærum II
  1. Eskil Steinmoen (Bærum)
  2. Haakon Alexander Bergene Seres (Bærum)
Løb 113
U19 M2X
2000m
Drenge U19 2X - Nordisk uttak
1. Indledende
4. jun 2022 kl.10:20
14
AFMELDT Stavanger II
  1. Oliver Dahl (Stavanger)
  2. Mathias Kvelvane (Stavanger)
15
AFMELDT Moss/ Sarpsborg I
  1. Erik Hein (Moss)
  2. Marius Antonsen Thime (Sarpsborg)
16
AFMELDT Bærum I
  1. Ask Svorkmo Bergmann (Bærum)
  2. Sander Stundal de Vos (Bærum)
17
AFMELDT Sandefjord/ Årungen I
  1. August Holth-Siegel (Årungen)
  2. Theodor Juul Caspersen (Sandefjord)
18
AFMELDT Os/ Stavanger I
  1. Jørgen Helliesen Frøystein (Stavanger)
  2. Jonas Werkland Mandal (Os)
Løb 146
U19 W2X
2000m
Piger U19 2X - Nordisk uttak
1. Indledende
4. jun 2022 kl.10:40
1
AFMELDT Fana I
  1. Tuva Jakobsen Rypdal (Fana)
  2. Giada Trentani-Keupers (Fana)
2
AFMELDT Bærum I
  1. Fay Louise Lange (Bærum)
  2. Kaja Josefine Munthe (Bærum)
3
AFMELDT Årungen I
  1. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
  2. Elena Victoria Ennals (Årungen)
4
AFMELDT Bergens I
  1. Malin Haram-Hundven (Bergens)
  2. Maren Glittenberg (Bergens)
5
AFMELDT Christiania II
  1. Erle Nordhagen Madsen (Christiania)
  2. Oline Brune Skorgevik (Christiania)
6
AFMELDT Bærum II
  1. Cornelia Riis (Bærum)
  2. Ayesha Kristine Eriksrud (Bærum)
Løb 146
U19 W2X
2000m
Piger U19 2X - Nordisk uttak
1. Indledende
4. jun 2022 kl.10:40
7
AFMELDT Christiania I
  1. Tyra Eklo Hjemdal (Christiania)
  2. Amelia Tamburplass (Christiania)
8
AFMELDT Tønsberg I
  1. Charlotte Andersen (Tønsberg)
  2. Emma Kveil (Tønsberg)
9
AFMELDT Bergens II
  1. Ingrid Søraas (Bergens)
  2. Sofie Austbø (Bergens)
10
AFMELDT Stavanger I
  1. Julia Grønnestad (Stavanger)
  2. Teresa Shevchuk (Stavanger)
11
AFMELDT Stavanger II
  1. Ingrid Floen (Stavanger)
  2. Stine Floen (Stavanger)
Løb 100
LW1X
2000m
Kvinder letvægt 1X
A Finale
4. jun 2022 kl.12:00
4
AFMELDT Fana I
Helene Kjeseth (Fana)
Løb 101
LM1X
2000m
Mænd letvægt 1X
A Finale
4. jun 2022 kl.12:00
3
AFMELDT Bærum I
Oliver Nilsen (Bærum)
5
AFMELDT Tønsberg I
Tobias Solvang (Tønsberg)
Løb 102
U19 M2-
2000m
Drenge U19 2- - Nordisk uttak
A Finale
4. jun 2022 kl.12:08
1
AFMELDT Bergens I
  1. Kasper Kvåle (Bergens)
  2. Johannes Fiskerstrand (Bergens)
2
AFMELDT Christiania I
  1. Alexander Georg Skaane (Christiania)
  2. Jostein Eriksen Thon (Christiania)
3
AFMELDT Fana I
  1. Eirik Skage (Fana)
  2. Martin Duesund (Fana)
4
AFMELDT Bærum I
  1. Christian August Riis (Bærum)
  2. Marcus Stundal de Vos (Bærum)
Løb 133
M2-
2000m
Mænd 2-
A Finale
4. jun 2022 kl.12:08
5
AFMELDT Bergens
  1. Marius Vik (Bergens)
  2. Svitlana Skrobalo (Bergens)
Løb 103
W/M 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+
500m
Kvinder/mænd 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+ - Nybegynner
Heatfinale
4. jun 2022 kl.12:16
1
AFMELDT Fana I [1X]
Luca Trentani (Fana)
2
AFMELDT Ormsund I [1X]
Hans-Helmer Enger Houeland (Ormsund)
3
AFMELDT NSR I [1X]
Maximilian Zakariassen (NSR)
5
AFMELDT Ormsund II [1X]
Storm Skramstad (Ormsund)
6
AFMELDT Os I [2X]
  1. Andreas Tysse (Os)
  2. Jacob Torsvik Dahl (Os)
7
AFMELDT Os II [1X]
Mathias Jansen (Os)
Løb 106
Masters W2X
1000m
Masters Kvinder Masters 2X (Handicap tidsberegning)
A Finale
4. jun 2022 kl.12:24
1
AFMELDT Christiania I 2X() : 3:58 [0s]
  1. Anita Brox (Christiania)
  2. Ragnhild Bruusgaard (Christiania)
2
AFMELDT Stavanger I 2X() : 3:46 [12s]
  1. Ann Kristin Tegle (Stavanger)
  2. Elin Ingemundsen (Stavanger)
Løb 104
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
Heatfinaler
4. jun 2022 kl.12:27
1
AFMELDT Ormsund I
Markus Ryberg Brattlie (Ormsund)
2
AFMELDT NSR I
Aran Samuel Eriksson Eriksson-Jones (NSR)
3
AFMELDT Aalesunds I
Theodor Lorgen (Aalesunds)
4
AFMELDT Bærum I
Steffen Stundal de Vos (Bærum)
5
AFMELDT Horten III
Bo Gabriel Erichsen (Horten)
6
AFMELDT Moss I
Brage Frøisland (Moss)
7
AFMELDT Horten II
Einar Kulbliksæter (Horten)
8
AFMELDT Bergens I
Eirik Fiskerstrand (Bergens)
9
AFMELDT Os I
Andreas Tysse (Os)
10
AFMELDT Bergens III
Andreas Tol (Bergens)
11
AFMELDT Bergens II
Sivert Kvinnsland (Bergens)
12
AFMELDT Mykolaiv I
Gregory Slovinskyy (Mykolaiv)
13
AFMELDT Horten I
Mats Tangen Myhre (Horten)
14
AFMELDT Christiania I
Hans Meng Wiggen (Christiania)
15
AFMELDT Stavanger I
Erling Helliesen Frøystein (Stavanger)
Løb 107
U15 W2X
1000m
Piger U15 2X
Heatfinaler
4. jun 2022 kl.12:47
1
AFMELDT Fana I
  1. Ingrid Marie Hella-Hoff (Fana)
  2. Pernille Askild Havre (Fana)
2
AFMELDT Stavanger I
  1. Imme Hoekstra (Stavanger)
  2. Oline Borthen Solberg (Stavanger)
3
AFMELDT NSR
  1. Caroline Wohlfahrt (NSR)
  2. Cecilia Hjortsjø (NSR)
4
AFMELDT Aalesunds/ Bergens I
  1. Andrea Storøy (Aalesunds)
  2. Linn Kristin Vevatne (Bergens)
9
AFMELDT NSR I
  1. Louise Wilskow (NSR)
  2. Annika Hjortsjø (NSR)
5
AFMELDT Bærum/ Christiania I
  1. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
  2. Alisa Ostroukhova (Bærum)
6
AFMELDT Ormsund I
  1. Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
  2. Astrid Halvorsen Grimstad (Ormsund)
7
AFMELDT Horten I
  1. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
  2. Lisa Falch (Horten)
8
AFMELDT NSR
  1. Charlotte Hjortsjø (NSR)
  2. Kaja Weisæth-Andersen (NSR)
Løb 105
Masters M1X
1000m
Masters Mænd Masters 1X (Handicap tidsberegning)
1. Afdeling
4. jun 2022 kl.12:57
1
AFMELDT NSR I 1X() : 4:04 [0s]
Bjørn Saga (NSR)
2
AFMELDT Ormsund II 1X() : 3:55 [9s]
Per Giltvedt (Ormsund)
3
AFMELDT Ormsund I 1X() : 3:41 [23s]
Christian Grosse (Ormsund)
Løb 108
U17 M4X
1000m
Drenge U17 4X
A Finale
4. jun 2022 kl.13:04
1
AFMELDT Christiania I
  1. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
  2. Cornelius Varden Økern (Christiania)
  3. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
  4. William Alexander Bakken (Christiania)
2
AFMELDT Horten
  1. Eirik Nordby Pettersen (Horten)
  2. Martin Nordsteien (Horten)
  3. Hans Ulrik Nedreberg (Horten)
  4. Rino Haugen (Horten)
3
AFMELDT Bergens I
  1. Eivind Vevatne (Bergens)
  2. Viljar Jørgensen (Bergens)
  3. Isak Sommer Svellingen (Bergens)
  4. Joachim Halvorsen (Bergens)
4
AFMELDT NSR I
  1. Sander Holmedal Bjerke (NSR)
  2. Felix Spydevold (NSR)
  3. Anders Magnus Juuhl- Langseth (NSR)
  4. Henrik Galtung (NSR)
Løb 109
U17 W1X
1000m
Piger U17 1X
Heatfinaler
4. jun 2022 kl.13:12
1
AFMELDT Stavanger III
Ada Raugstad Lunde (Stavanger)
2
AFMELDT Christiania II
Tora Drolshammer Mysterud (Christiania)
3
AFMELDT Årungen I
Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
4
AFMELDT Fana III
Giada Trentani-Keupers (Fana)
5
AFMELDT Bergens III
Agda Isabell Døsen-Johannessen (Bergens)
6
AFMELDT Fana II
Tilda Nilson Duesund (Fana)
7
AFMELDT Drammen I
Ingeborg Hermansen Fossum (Drammen)
8
AFMELDT Årungen II
Elena Victoria Ennals (Årungen)
9
AFMELDT Bergens IV
Linn Kristin Vevatne (Bergens)
10
AFMELDT Stavanger I
Ingrid Floen (Stavanger)
11
AFMELDT Bergens II
Sofie W. Alvheim (Bergens)
12
AFMELDT Fana I
Oda Margrete Sæther (Fana)
13
AFMELDT Stavanger II
Frida Vengnes (Stavanger)
14
AFMELDT Christiania I
Rakel Elina Bryhni (Christiania)
15
AFMELDT Bergens I
Matilde Mykletun (Bergens)
Løb 110
W1X
2000m
Kvinder 1X - PARA
A Finale
4. jun 2022 kl.13:27
1
AFMELDT Stavanger I
Hedda Haldorsdottir (Stavanger)
2
AFMELDT Stavanger II
Ragnhild Myklatun (Stavanger)
Løb 112
M1X
2000m
Mænd 1X
A Finale
4. jun 2022 kl.13:43
1
AFMELDT Stavanger I
Martin Nikolai Tegle (Stavanger)
2
AFMELDT Bergens I
Marius Vik (Bergens)
3
AFMELDT Bergens II
Morten Bru (Bergens)
5
AFMELDT Aalesunds I
Peter Berset (Aalesunds)
6
AFMELDT Aalesunds II
Erlend Devold Refsum (Aalesunds)
Løb 113
U19 M2X
2000m
Drenge U19 2X - Nordisk uttak
A Finale
4. jun 2022 kl.13:51
6
AFMELDT Bærum/ Ormsund I
  1. Truls Oskar Hansen (Ormsund)
  2. Sander Stundal de Vos (Bærum)
8
AFMELDT Christiania I
  1. Lorentz Rogge Pran (Christiania)
  2. Jacob Balder Hagen (Christiania)
11
AFMELDT Ormsund I
  1. Aksel Halvorsen Grimstad (Ormsund)
  2. Philip De Rodez Benavent (Ormsund)
13
AFMELDT Bærum II
  1. Eskil Steinmoen (Bærum)
  2. Haakon Alexander Bergene Seres (Bærum)
15
AFMELDT Moss/ Sarpsborg I
  1. Erik Hein (Moss)
  2. Marius Antonsen Thime (Sarpsborg)
17
AFMELDT Sandefjord/ Årungen I
  1. August Holth-Siegel (Årungen)
  2. Theodor Juul Caspersen (Sandefjord)
Løb 114
U19 W1X
2000m
Piger U19 1X - Nordisk uttak
B Finale
4. jun 2022 kl.14:12
1
AFMELDT Tønsberg I
Synne Olstad (Tønsberg)
2
AFMELDT Christiania IV
Oline Brune Skorgevik (Christiania)
3
AFMELDT Bærum I
Fay Louise Lange (Bærum)
5
AFMELDT Stavanger II
Teresa Shevchuk (Stavanger)
6
AFMELDT Christiania II
Amelia Tamburplass (Christiania)
9
AFMELDT Stavanger IV
Elsa Andreassen (Stavanger)
Løb 114
U19 W1X
2000m
Piger U19 1X - Nordisk uttak
A Finale
4. jun 2022 kl.14:12
3
AFMELDT Stavanger I
Marie Grøsfjeld (Stavanger)
6
AFMELDT Christiania I
Tyra Eklo Hjemdal (Christiania)
Løb 116
Masters W1X
1000m
Masters Kvinder Masters 1X (Handicap tidsberegning)
A Finale
4. jun 2022 kl.14:15
1
AFMELDT Stavanger I 1X() : 4:03 [0s]
Elin Ingemundsen (Stavanger)
Løb 118
U17 W2X
1000m
Piger U17 2X
A Finale
4. jun 2022 kl.14:25
1
AFMELDT Årungen I
  1. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
  2. Elena Victoria Ennals (Årungen)
3
AFMELDT Christiania I
  1. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
  2. Tora Drolshammer Mysterud (Christiania)
4
AFMELDT Drammen I
  1. Ingeborg Hermansen Fossum (Drammen)
  2. Nora Njaastad (Drammen)
5
AFMELDT Christiania II
  1. Hanna Yayoi Yasuda (Christiania)
  2. Sara Sommer Bjørnson (Christiania)
7
AFMELDT Stavanger
  1. Ada Raugstad Lunde (Stavanger)
  2. Frida Vengnes (Stavanger)
6
AFMELDT Aalesunds I [1s]
  1. Susanne Myklebust (Aalesunds)
  2. Astrid Marie Steffensen (Aalesunds)
Løb 117
U17 M1X
1000m
Drenge U17 1X
Heatfinaler
4. jun 2022 kl.14:33
1
AFMELDT Ormsund I
Philip De Rodez Benavent (Ormsund)
2
AFMELDT NSR II
Mathis Grimstad (NSR)
3
AFMELDT Horten I
Mats Ustad Tollefsen (Horten)
4
AFMELDT Moss II
sivert Dahl-Negaard (Moss)
5
AFMELDT Drammen II
Tobias Bo Rasmussen (Drammen)
6
AFMELDT Bergens I
Kristian Strand Jensen (Bergens)
7
AFMELDT Aalesunds I
Mads Reite (Aalesunds)
8
AFMELDT Horten II
Hans Ulrik Nedreberg (Horten)
9
AFMELDT Bærum II
Wilmar Graver (Bærum)
10
AFMELDT NSR I
Henrik Galtung (NSR)
11
AFMELDT Christiania II
Benjamin Haug Hagen (Christiania)
12
AFMELDT Drammen III
Lars Dyve Knutsen (Drammen)
13
AFMELDT Bærum I
Michael Thor Aasgaard (Bærum)
14
AFMELDT Stavanger II
Theo Geitung Larsen (Stavanger)
15
AFMELDT Moss I
Odin Frøisland (Moss)
16
AFMELDT Horten III
Eirik Nordby Pettersen (Horten)
17
AFMELDT Drammen I
Sean Luca Kaper (Drammen)
18
AFMELDT Stavanger I
Oliver Dahl (Stavanger)
19
AFMELDT Christiania I
William Alexander Bakken (Christiania)
Løb 119
U15 W/M 4X
1000m
Piger/drenge U15 4X
1. Indledende
4. jun 2022 kl.14:57
1
AFMELDT NSR
  1. Annika Hjortsjø (NSR)
  2. Louisa Normann (NSR)
  3. Aran Samuel Eriksson Eriksson-Jones (NSR)
  4. Synne Fjellheim (NSR)
2
AFMELDT Ormsund I
  1. Sebastian Blix (Ormsund)
  2. Markus Ryberg Brattlie (Ormsund)
  3. Astrid Halvorsen Grimstad (Ormsund)
  4. Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
3
AFMELDT Bergens I
  1. Sivert Kvinnsland (Bergens)
  2. Linn Kristin Vevatne (Bergens)
  3. Eirik Fiskerstrand (Bergens)
  4. Andreas Tol (Bergens)
4
AFMELDT Aalesunds/ NSR
  1. Andrea Storøy (Aalesunds)
  2. Ane Haddal (Aalesunds)
  3. Theodor Lorgen (Aalesunds)
  4. Kaja Weisæth-Andersen (NSR)
8
AFMELDT Aalesunds I
N N (Aalesunds)
Løb 119
U15 W/M 4X
1000m
Piger/drenge U15 4X
A Finale
4. jun 2022 kl.14:57
Ikke klar endnu
Løb 119
U15 W/M 4X
1000m
Piger/drenge U15 4X
B Finale
4. jun 2022 kl.14:57
5
AFMELDT Fana I
  1. Filip Balgobin (Fana)
  2. Oscar Brudvik Hartmann (Fana)
  3. Pernille Askild Havre (Fana)
  4. Luca Trentani (Fana)
6
AFMELDT Bærum/ Christiania I
  1. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
  2. Hans Meng Wiggen (Christiania)
  3. Alisa Ostroukhova (Bærum)
  4. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
7
AFMELDT NSR
Cecilia Hjortsjø (NSR)
8
AFMELDT Aalesunds I
N N (Aalesunds)
Løb 121
Masters W/M 4X
1000m
Masters Kvinder/mænd Masters 4X (Handicap tidsberegning)
A Finale
4. jun 2022 kl.15:05
3
AFMELDT Stavanger/ Tønsberg 4X() : 3:31 [0s]
  1. Elin Ingemundsen (Stavanger)
  2. Ann Kristin Tegle (Stavanger)
  3. Marianne Østbø (Stavanger)
  4. Line Andresen Olstad (Tønsberg)
1
AFMELDT Christiania/ Moss I 4X() : 3:25 [6s]
  1. Per Ivar Berg (Moss)
  2. Henning Evensen (Moss)
  3. Marika Erlandsen (Moss)
  4. Tone Devor (Christiania)
2
AFMELDT Bergens I 4X() : 3:15 [16s]
  1. Thomas Hundven (Bergens)
  2. Lisbeth Vevatne (Bergens)
  3. Trude Vevatne (Bergens)
  4. Øivind Mjelde (Bergens)
4
AFMELDT Bergens () : 3:11 [20s]
  1. Invild Rønningen (Bergens)
  2. Maia Emilie Lund (Bergens)
  3. Thomas Eldholm (Bergens)
  4. Thorstein Nordby (Bergens)
Løb 122
M2X
2000m
Mænd 2X
A Finale
4. jun 2022 kl.15:10
1
AFMELDT Fana I
  1. John Even Loftesnes (Fana)
  2. Tallak Jakobsen Rypdal (Fana)
2
AFMELDT Moss/ Sarpsborg I
  1. Erik Hein (Moss)
  2. Marius Antonsen Thime (Sarpsborg)
3
AFMELDT Aalesunds I
  1. Oscar Bøe (Aalesunds)
  2. Erlend Devold Refsum (Aalesunds)
Løb 124
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X - Nordisk uttak
B Finale
4. jun 2022 kl.15:31
3
AFMELDT Tønsberg IV
Mats Heian Lofstad (Tønsberg)
4
AFMELDT Tønsberg II
Emil Bülow-Berntsen Johansen (Tønsberg)
9
AFMELDT Os I
Jonas Werkland Mandal (Os)
13
AFMELDT Drammen II
Henrik Arntzen (Drammen)
20
AFMELDT Tønsberg I
Edvin Ingvaldsen (Tønsberg)
21
AFMELDT Ormsund II
Aksel Halvorsen Grimstad (Ormsund)
Løb 124
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X - Nordisk uttak
A Finale
4. jun 2022 kl.15:31
5
AFMELDT Christiania I
Brage Nerdal (Christiania)
6
AFMELDT Christiania III
Valentin Wang-Norderud (Christiania)
12
AFMELDT Stavanger I
Jørgen Helliesen Frøystein (Stavanger)
16
AFMELDT Christiania IV
Isak Bryhni (Christiania)
18
AFMELDT Horten I
Mathias Strømnes Strange (Horten)
19
AFMELDT Drammen I
Ulrik Pharo Lohne (Drammen)
Løb 127
U15 M2X
1000m
Drenge U15 2X
Heatfinaler
4. jun 2022 kl.15:34
2
AFMELDT Bergens I
  1. Eirik Fiskerstrand (Bergens)
  2. Andreas Tol (Bergens)
3
AFMELDT Fana I
  1. Filip Balgobin (Fana)
  2. Oscar Brudvik Hartmann (Fana)
4
AFMELDT Ormsund I
  1. Markus Ryberg Brattlie (Ormsund)
  2. Sebastian Blix (Ormsund)
5
AFMELDT Bærum/ Christiania I
  1. Hans Meng Wiggen (Christiania)
  2. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
6
AFMELDT Horten I
  1. Mats Tangen Myhre (Horten)
  2. Eivind Nordby Pettersen (Horten)
7
AFMELDT Aalesunds/ Bergens
  1. Theodor Lorgen (Aalesunds)
  2. Sivert Kvinnsland (Bergens)
8
AFMELDT Os I
  1. Andreas Tysse (Os)
  2. Jacob Torsvik Dahl (Os)
Løb 129
U17 W4X
1000m
Piger U17 4X
A Finale
4. jun 2022 kl.15:42
1
AFMELDT Fana
  1. Juliet Balgobin Herfindal (Fana)
  2. Ingrid Marie Hella-Hoff (Fana)
  3. Oda Margrete Sæther (Fana)
  4. Tilda Nilson Duesund (Fana)
2
AFMELDT Aalesunds
  1. Elise Granmo (Aalesunds)
  2. Mia Sæther-Hoel (Aalesunds)
  3. Maria Wiik (Aalesunds)
  4. Julia Hanken (Aalesunds)
3
AFMELDT Stavanger I
  1. Frida Vengnes (Stavanger)
  2. Oline Borthen Solberg (Stavanger)
  3. Imme Hoekstra (Stavanger)
  4. Ada Raugstad Lunde (Stavanger)
4
AFMELDT Christiania
  1. Tora Drolshammer Mysterud (Christiania)
  2. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
  3. Sara Sommer Bjørnson (Christiania)
  4. Hanna Yayoi Yasuda (Christiania)
Løb 148
U19 W4X
1000m
Piger U19 4X - Ekstraløp ifb med løp 129
Heatfinale
4. jun 2022 kl.15:42
5
AFMELDT Os III
  1. Hanna Slottsveen (Os)
  2. Matilde Hustad (Os)
  3. Oda Lunde (Os)
  4. Vilde Mari Stene Grønsberg (Os)
Løb 132
Masters M2X
1000m
Masters Mænd Masters 2X (Handicap tidsberegning)
A Finale
4. jun 2022 kl.15:50
1
AFMELDT Ormsund I 2X() : 3:31 [0s]
  1. Christian Grosse (Ormsund)
  2. Per Giltvedt (Ormsund)
2
AFMELDT Moss I 2X() : 3:25 [6s]
  1. Henning Evensen (Moss)
  2. Per Ivar Berg (Moss)
Løb 130
U17 M2X
1000m
Drenge U17 2X
A Finale
4. jun 2022 kl.15:58
1
AFMELDT Bærum I
  1. Wilmar Graver (Bærum)
  2. Michael Thor Aasgaard (Bærum)
3
AFMELDT NSR II
  1. Anders Magnus Juuhl- Langseth (NSR)
  2. Henrik Galtung (NSR)
4
AFMELDT Bergens I
  1. Andreas Follnes (Bergens)
  2. Håkon Mjelde (Bergens)
6
AFMELDT Horten I
  1. Rino Haugen (Horten)
  2. Martin Nordsteien (Horten)
7
AFMELDT NSR I
  1. Sander Holmedal Bjerke (NSR)
  2. Felix Spydevold (NSR)
9
AFMELDT Christiania I
  1. William Alexander Bakken (Christiania)
  2. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
Løb 134
U19 M8+
2000m
Drenge U19 8+
A Finale
4. jun 2022 kl.16:14
1
AFMELDT Bergens
  1. Joachim Halvorsen (Bergens)
  2. Kasper Kvåle (Bergens)
  3. Sebastian Selvik Løe (Bergens)
  4. Viljar Jørgensen (Bergens)
  5. Johannes Fiskerstrand (Bergens)
  6. Eivind Vevatne (Bergens)
  7. Kristian Strand Jensen (Bergens)
  8. Isak Sommer Svellingen (Bergens)
  9. Linn Kristin Vevatne (Bergens)
3
AFMELDT Bærum/ Fana
  1. Eirik Skage (Fana)
  2. Hans August Wergeland (Fana)
  3. Martin Duesund (Fana)
  4. Martin Øvreås (Fana)
  5. Ferdinand Tenden (Bærum)
  6. Christian August Riis (Bærum)
  7. Marcus Stundal de Vos (Bærum)
  8. Emil Ljunggren (Bærum)
  9. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
Løb 147
M8+
2000m
Mænd 8+ - Ekstraløp m U19
A Finale
4. jun 2022 kl.16:14
4
AFMELDT Bergens/ Fana
  1. Erik Odfjell (Fana)
  2. Ask Christensen Breivik (Fana)
  3. Tallak Jakobsen Rypdal (Fana)
  4. Fredrik Corydon Ravn Kaland (Fana)
  5. Marius Vik (Bergens)
  6. Bengt Johan Fosse (Bergens)
  7. Svitlana Skrobalo (Bergens)
  8. John Even Loftesnes (Fana)
  9. Eirik Fiskerstrand (Bergens)
Løb 135
U13 W/M 1X/2X/4X/4X+
500m
Piger/drenge U13 1X/2X/4X/4X+
A Finale
4. jun 2022 kl.16:22
1
AFMELDT Horten II [1X]
Eivind Nordby Pettersen (Horten)
2
AFMELDT Horten I [1X]
Emrik Silbodal (Horten)
3
AFMELDT Ormsund I [4X]
  1. Wilhelm André Syversen Braathen (Ormsund)
  2. Lars Bjørnsen Aase (Ormsund)
  3. Caspian Aria Mehdinia (Ormsund)
  4. Storm Skramstad (Ormsund)
4
AFMELDT Os I [1X]
Mathias Jansen (Os)
Løb 137
U19 W2-
2000m
Piger U19 2- - Nordisk uttak
A Finale
4. jun 2022 kl.16:30
1
AFMELDT Bergens II
  1. Pernille Wie-Soltvedt (Bergens)
  2. Malin Haram-Hundven (Bergens)
2
AFMELDT Bergens
  1. Guro Andersen Buck (Bergens)
  2. Ingrid Søraas (Bergens)
3
AFMELDT NSR I
  1. Silje Strøm (NSR)
  2. Karen Byberg (NSR)
4
AFMELDT Stavanger I
  1. Elsa Andreassen (Stavanger)
  2. Marie Grøsfjeld (Stavanger)
Løb 131
W2-
2000m
Kvinder 2-
A Finale
4. jun 2022 kl.16:30
5
AFMELDT Os I
  1. Matilde Hustad (Os)
  2. Tone H. Rogne (Os)
Løb 136
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
Heatfinaler
4. jun 2022 kl.16:38
1
AFMELDT NSR III
Charlotte Hjortsjø (NSR)
2
AFMELDT NSR V
Louise Marie Normann Lindegaard (NSR)
3
AFMELDT Fana I
Pernille Askild Havre (Fana)
4
AFMELDT Horten III
Veronika Voskresenskaite (Horten)
5
AFMELDT Bærum II
Cornelia Riis (Bærum)
6
AFMELDT Ormsund I
Astrid Halvorsen Grimstad (Ormsund)
7
AFMELDT NSR I
Cecilia Hjortsjø (NSR)
8
AFMELDT Ormsund II
Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
9
AFMELDT Bærum I
Alisa Ostroukhova (Bærum)
10
AFMELDT Christiania I
Ann Ayame Yasuda (Christiania)
11
AFMELDT Horten II
Lisa Falch (Horten)
12
AFMELDT Stavanger II
Oline Borthen Solberg (Stavanger)
13
AFMELDT NSR II
Synne Marie Fjellheim (NSR)
14
AFMELDT Horten I
Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
15
AFMELDT NSR IV
Caroline Wohlfahrt (NSR)
16
AFMELDT Stavanger I
Imme Hoekstra (Stavanger)
Løb 141
U19 M4X
2000m
Drenge U19 4X
A Finale
4. jun 2022 kl.17:04
1
AFMELDT Bærum/ Christiania I
  1. Haakon Alexander Bergene Seres (Bærum)
  2. Eskil Steinmoen (Bærum)
  3. Isak Bryhni (Christiania)
  4. Henrik Jarlsbo Solstad (Christiania)
2
AFMELDT Bærum/ Christiania/ Ormsund I
  1. Sander Stundal de Vos (Bærum)
  2. Jacob Balder Hagen (Christiania)
  3. Valentin Wang-Norderud (Christiania)
  4. Truls Oskar Hansen (Ormsund)
5
AFMELDT Bærum I
  1. Ferdinand Tenden (Bærum)
  2. Christian August Riis (Bærum)
  3. Marcus Stundal de Vos (Bærum)
  4. Emil Ljunggren (Bærum)
6
AFMELDT Christiania I
  1. Jostein Eriksen Thon (Christiania)
  2. Alexander Georg Skaane (Christiania)
  3. Brage Nerdal (Christiania)
  4. Lorentz Rogge Pran (Christiania)
7
AFMELDT Sandefjord/ Tønsberg/ Årungen I
  1. Euan Carig Sweenie (Sandefjord)
  2. Emil Bülow-Berntsen Johansen (Tønsberg)
  3. August Holth-Siegel (Årungen)
  4. Theodor Juul Caspersen (Sandefjord)
8
AFMELDT NSR I
  1. Sander Holmedal Bjerke (NSR)
  2. Anders Magnus Juuhl- Langseth (NSR)
  3. Ole Arnøy (NSR)
  4. Felix Spydevold (NSR)
Løb 146
U19 W2X
2000m
Piger U19 2X - Nordisk uttak
A Finale
4. jun 2022 kl.17:20
2
AFMELDT Bærum I
  1. Fay Louise Lange (Bærum)
  2. Kaja Josefine Munthe (Bærum)
4
AFMELDT Bergens I
  1. Malin Haram-Hundven (Bergens)
  2. Maren Glittenberg (Bergens)
6
AFMELDT Bærum II
  1. Cornelia Riis (Bærum)
  2. Ayesha Kristine Eriksrud (Bærum)
10
AFMELDT Stavanger I
  1. Julia Grønnestad (Stavanger)
  2. Teresa Shevchuk (Stavanger)
7
AFMELDT Christiania I [5s]
  1. Tyra Eklo Hjemdal (Christiania)
  2. Amelia Tamburplass (Christiania)
11
AFMELDT Stavanger II [6s]
  1. Ingrid Floen (Stavanger)
  2. Stine Floen (Stavanger)
Løb 140
U17 W/M 8+
1000m
Piger/drenge U17 8+
A Finale
4. jun 2022 kl.17:28
1
AFMELDT Aalesunds
  1. Susanne Myklebust (Aalesunds)
  2. Elise Granmo (Aalesunds)
  3. Astrid Marie Steffensen (Aalesunds)
  4. Maria Wiik (Aalesunds)
  5. Julia Hanken (Aalesunds)
  6. Mads Reite (Aalesunds)
  7. Mia Sæther-Hoel (Aalesunds)
  8. Andrea Storøy (Aalesunds)
  9. Ane Haddal (Aalesunds)
2
AFMELDT Bergens
  1. Isak Sommer Svellingen (Bergens)
  2. Agda Isabell Døsen-Johannessen (Bergens)
  3. Sofie W. Alvheim (Bergens)
  4. Matilde Mykletun (Bergens)
  5. Håkon Mjelde (Bergens)
  6. Bastian Halvorsen Borge (Bergens)
  7. Kristian Strand Jensen (Bergens)
  8. Andreas Follnes (Bergens)
  9. Linn Kristin Vevatne (Bergens)
Løb 149
U17 W/M 8+
1000m
Piger/drenge U17 8+ - Ekstraløp i forb m løp 140
A Finale
4. jun 2022 kl.17:28
3
AFMELDT Horten
  1. Rino Haugen (Horten)
  2. Hans Ulrik Nedreberg (Horten)
  3. Sondre Fjellsgaar (Horten)
  4. Henrik Høyhilder (Horten)
  5. Felix Avers (Horten)
  6. Mats Ustad Tollefsen (Horten)
  7. Eirik Nordby Pettersen (Horten)
  8. Martin Nordsteien (Horten)
  9. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
Løb 142
U19 W4-
2000m
Piger U19 4-
A Finale
4. jun 2022 kl.17:36
1
AFMELDT Fana I
  1. Christiane Bryne Mohn (Fana)
  2. Emma Ulstein (Fana)
  3. Marte Lunde (Fana)
  4. Tuva Jakobsen Rypdal (Fana)
2
AFMELDT Stavanger I
  1. Teresa Shevchuk (Stavanger)
  2. Julia Grønnestad (Stavanger)
  3. Elsa Andreassen (Stavanger)
  4. Marie Grøsfjeld (Stavanger)
3
AFMELDT Bergens
  1. Maren Glittenberg (Bergens)
  2. Pernille Wie-Soltvedt (Bergens)
  3. Malin Haram-Hundven (Bergens)
  4. Guro Andersen Buck (Bergens)
Løb 251
W4X
2000m
Kvinder 4X
A Finale
4. jun 2022 kl.17:36
4
AFMELDT Christiania I
  1. Oline Brune Skorgevik (Christiania)
  2. Erle Nordhagen Madsen (Christiania)
  3. Mia Rolland Engvik (Christiania)
  4. WN Nen (Christiania)
Løb 227
U19 M2X
2000m
Drenge U19 2X
1. Indledende
5. jun 2022 kl.07:25
1
AFMELDT Drammen I
  1. Lars Dyve Knutsen (Drammen)
  2. Henrik Arntzen (Drammen)
3
AFMELDT Bærum II
  1. Haakon Alexander Bergene Seres (Bærum)
  2. Eskil Steinmoen (Bærum)
4
AFMELDT Christiania II
  1. Jacob Balder Hagen (Christiania)
  2. Valentin Wang-Norderud (Christiania)
5
AFMELDT Aalesunds I
  1. Erlend Devold Refsum (Aalesunds)
  2. Oscar Bøe (Aalesunds)
6
AFMELDT Ormsund II
  1. NN NN (Ormsund)
  2. Truls Oskar Hansen (Ormsund)
7
AFMELDT Christiania III
  1. Lorentz Rogge Pran (Christiania)
  2. Alexander Georg Skaane (Christiania)
8
AFMELDT Bergens I
  1. Kasper Kvåle (Bergens)
  2. Sebastian Selvik Løe (Bergens)
9
AFMELDT Sandefjord/ Årungen I
  1. August Holth-Siegel (Årungen)
  2. Theodor Juul Caspersen (Sandefjord)
10
AFMELDT Tønsberg I
  1. Martin Havn (Tønsberg)
  2. Mats Heian Lofstad (Tønsberg)
11
AFMELDT NSR
  1. Ole Arnøy (NSR)
  2. Sander Holmedal Bjerke (NSR)
12
AFMELDT Aalesunds II
  1. Philip Monsen (Aalesunds)
  2. Martin Øverland (Aalesunds)
15
AFMELDT Ormsund I
  1. Aksel Halvorsen Grimstad (Ormsund)
  2. Philip De Rodez Benavent (Ormsund)
16
AFMELDT Horten I
  1. Mathias Strømnes Strange (Horten)
  2. Mats Ustad Tollefsen (Horten)
13
AFMELDT Christiania I
  1. Henrik Jarlsbo Solstad (Christiania)
  2. Jostein Eriksen Thon (Christiania)
17
AFMELDT Bærum/ Ormsund
  1. Truls Oskar Hansen (Ormsund)
  2. Sander Stundal de Vos (Bærum)
18
AFMELDT Moss/ Sarpsborg I
  1. Marius Antonsen Thime (Sarpsborg)
  2. Erik Hein (Moss)
19
AFMELDT Aalesunds III
  1. Christian Steffensen (Aalesunds)
  2. Peter Berset (Aalesunds)
20
AFMELDT Stavanger II
  1. Oliver Dahl (Stavanger)
  2. Mathias Kvelvane (Stavanger)
21
AFMELDT Os/ Stavanger I
  1. Jonas Werkland Mandal (Os)
  2. Jørgen Helliesen Frøystein (Stavanger)
Løb 233
U19 W1X
2000m
Piger U19 1X
1. Indledende
5. jun 2022 kl.07:45
1
AFMELDT Moss II
Marte Berg (Moss)
2
AFMELDT Bærum II
Kaja Josefine Munthe (Bærum)
3
AFMELDT Tønsberg II
Synne Olstad (Tønsberg)
4
AFMELDT Tønsberg I
Emma Kveil (Tønsberg)
5
AFMELDT Christiania I
Oline Brune Skorgevik (Christiania)
6
AFMELDT Bærum I
Fay Louise Lange (Bærum)
8
AFMELDT Drammen I
Thea Njaastad (Drammen)
7
AFMELDT Moss I
Ylva Fyhri (Moss)
9
AFMELDT Tønsberg III
Charlotte Andersen (Tønsberg)
10
AFMELDT Bærum III
Ayesha Kristine Eriksrud (Bærum)
11
AFMELDT Os I
Andrea Bastiansen Kvittingen (Os)
13
AFMELDT Stavanger II
Marie Grøsfjeld (Stavanger)
14
AFMELDT Stavanger III
Elsa Andreassen (Stavanger)
16
AFMELDT NSR I
Elisabeth Nicolaysen (NSR)
12
AFMELDT Stavanger I
Stine Floen (Stavanger)
15
AFMELDT Stavanger IV
Teresa Shevchuk (Stavanger)
Løb 232
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
1. Indledende
5. jun 2022 kl.08:20
1
AFMELDT NSR I
Ole Arnøy (NSR)
2
AFMELDT Horten I
Mathias Strømnes Strange (Horten)
4
AFMELDT Tønsberg I
Edvin Ingvaldsen (Tønsberg)
5
AFMELDT Drammen II
Henrik Arntzen (Drammen)
6
AFMELDT Christiania I
Brage Nerdal (Christiania)
7
AFMELDT Aalesunds I
Erlend Devold Refsum (Aalesunds)
9
AFMELDT Bergens I
Johannes Fiskerstrand (Bergens)
10
AFMELDT Stavanger I
Petro Slovinskyy (Stavanger)
11
AFMELDT Bærum II
Thov Espeseth (Bærum)
12
AFMELDT Christiania II
Isak Bryhni (Christiania)
14
AFMELDT Os I
Jonas Werkland Mandal (Os)
15
AFMELDT Tønsberg II
Mats Heian Lofstad (Tønsberg)
16
AFMELDT Drammen I
Ulrik Pharo Lohne (Drammen)
17
AFMELDT Aalesunds II
Oscar Bøe (Aalesunds)
18
AFMELDT Ormsund II
Aksel Halvorsen Grimstad (Ormsund)
19
AFMELDT Stavanger II
Mathias Kvelvane (Stavanger)
20
AFMELDT Stavanger III
Jørgen Helliesen Frøystein (Stavanger)
21
AFMELDT Aalesunds III
Peter Berset (Aalesunds)
Løb 224
U17 W2X
1500m
Piger U17 2X
1. Indledende
5. jun 2022 kl.08:40
1
AFMELDT Drammen I
  1. Nora Njaastad (Drammen)
  2. Ingeborg Hermansen Fossum (Drammen)
3
AFMELDT Christiania III
  1. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
  2. Sofie Vikesland Skou (Christiania)
4
AFMELDT Bergens I
  1. Linn Kristin Vevatne (Bergens)
  2. Matilde Mykletun (Bergens)
5
AFMELDT Stavanger I
  1. Ada Raugstad Lunde (Stavanger)
  2. Frida Vengnes (Stavanger)
11
AFMELDT Årungen I
  1. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
  2. Elena Victoria Ennals (Årungen)
6
AFMELDT Bergens II
  1. Agda Isabell Døsen-Johannessen (Bergens)
  2. Sofie W. Alvheim (Bergens)
7
AFMELDT Bergens III
  1. Malin Haram-Hundven (Bergens)
  2. Guro Andersen Buck (Bergens)
8
AFMELDT Christiania II
  1. Hanna Yayoi Yasuda (Christiania)
  2. Sara Sommer Bjørnson (Christiania)
9
AFMELDT Aalesunds I
  1. Mia Sæther-Hoel (Aalesunds)
  2. Julia Hanken (Aalesunds)
10
AFMELDT Christiania I
  1. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
  2. Tora Drolshammer Mysterud (Christiania)
Løb 220
U19 W2X
2000m
Piger U19 2X
1. Indledende
5. jun 2022 kl.09:10
1
AFMELDT Bærum I
  1. Fay Louise Lange (Bærum)
  2. Kaja Josefine Munthe (Bærum)
2
AFMELDT Tønsberg I
  1. Emma Kveil (Tønsberg)
  2. Charlotte Andersen (Tønsberg)
3
AFMELDT Bergens II
  1. Maren Glittenberg (Bergens)
  2. Pernille Wie-Soltvedt (Bergens)
4
AFMELDT NSR I
  1. Silje Strøm (NSR)
  2. Karen Byberg (NSR)
5
AFMELDT Moss I
  1. Marte Berg (Moss)
  2. Ylva Fyhri (Moss)
6
AFMELDT Stavanger III
  1. Ingrid Floen (Stavanger)
  2. Stine Floen (Stavanger)
7
AFMELDT Bergens I
  1. Ingrid Søraas (Bergens)
  2. Sofie Austbø (Bergens)
8
AFMELDT NSR II
  1. Elisabeth Nicolaysen (NSR)
  2. Synne Fjellheim (NSR)
9
AFMELDT Os I
  1. Matilde Hustad (Os)
  2. Tone H. Rogne (Os)
10
AFMELDT Bærum II
  1. Cornelia Riis (Bærum)
  2. Ayesha Kristine Eriksrud (Bærum)
11
AFMELDT Årungen I
  1. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
  2. Elena Victoria Ennals (Årungen)
12
AFMELDT Christiania I
  1. Oline Brune Skorgevik (Christiania)
  2. Erle Nordhagen Madsen (Christiania)
13
AFMELDT Stavanger II
  1. Teresa Shevchuk (Stavanger)
  2. Julia Grønnestad (Stavanger)
14
AFMELDT Stavanger I
  1. Elsa Andreassen (Stavanger)
  2. Marie Grøsfjeld (Stavanger)
Løb 219
U19 M4X
2000m
Drenge U19 4X - Nordisk uttak
1. Indledende
5. jun 2022 kl.09:30
1
AFMELDT Christiania
  1. Jostein Eriksen Thon (Christiania)
  2. Alexander Georg Skaane (Christiania)
  3. Brage Nerdal (Christiania)
  4. Lorentz Rogge Pran (Christiania)
2
AFMELDT Bærum I
  1. Ferdinand Tenden (Bærum)
  2. Christian August Riis (Bærum)
  3. Marcus Stundal de Vos (Bærum)
  4. Emil Ljunggren (Bærum)
3
AFMELDT Os/ Stavanger I
  1. Oliver Dahl (Stavanger)
  2. Mathias Kvelvane (Stavanger)
  3. Jørgen Helliesen Frøystein (Stavanger)
  4. Jonas Werkland Mandal (Os)
4
AFMELDT Bærum/ Ormsund
  1. Wilmar Graver (Bærum)
  2. Philip De Rodez Benavent (Ormsund)
  3. Aksel Halvorsen Grimstad (Ormsund)
  4. Michael Thor Aasgaard (Bærum)
5
AFMELDT Aalesunds
  1. Peter Berset (Aalesunds)
  2. Mads Reite (Aalesunds)
  3. Christian Steffensen (Aalesunds)
  4. Martin Øverland (Aalesunds)
6
AFMELDT Sandefjord/ Tønsberg/ Årungen I
  1. Euan Carig Sweenie (Sandefjord)
  2. Emil Bülow-Berntsen Johansen (Tønsberg)
  3. August Holth-Siegel (Årungen)
  4. Theodor Juul Caspersen (Sandefjord)
7
AFMELDT Bærum/ Christiania
  1. Haakon Alexander Bergene Seres (Bærum)
  2. Eskil Steinmoen (Bærum)
  3. Isak Bryhni (Christiania)
  4. Henrik Jarlsbo Solstad (Christiania)
8
AFMELDT Bærum/ Christiania/ Ormsund
  1. Valentin Wang-Norderud (Christiania)
  2. Jacob Balder Hagen (Christiania)
  3. Sander Stundal de Vos (Bærum)
  4. Truls Oskar Hansen (Ormsund)
9
AFMELDT Bergens/ NSR
  1. Kasper Kvåle (Bergens)
  2. Johannes Fiskerstrand (Bergens)
  3. Sebastian Selvik Løe (Bergens)
  4. Mathis Grimstad (NSR)
Løb 202
Masters W4X
1000m
Masters Kvinder Masters 4X (Handicap tidsberegning)
A Finale
5. jun 2022 kl.10:00
1
AFMELDT Christiania I 4X() : 3:42 [0s]
  1. Anita Brox (Christiania)
  2. Ingeborg Lønning (Christiania)
  3. Janne Spilling (Christiania)
  4. Ragnhild Bruusgaard (Christiania)
2
AFMELDT Stavanger I 4X() : 3:31 [11s]
  1. Ann Kristin Tegle (Stavanger)
  2. Elin Ingemundsen (Stavanger)
  3. N N (Stavanger)
  4. N N (Stavanger)
Løb 203
LW1X
2000m
Kvinder letvægt 1X
A Finale
5. jun 2022 kl.10:08
4
AFMELDT Fana I
Helene Kjeseth (Fana)
Løb 204
LM1X
2000m
Mænd letvægt 1X
A Finale
5. jun 2022 kl.10:08
5
AFMELDT Tønsberg I
Tobias Solvang (Tønsberg)
6
AFMELDT Bærum I
Oliver Nilsen (Bærum)
Løb 205
U19 W4X
2000m
Piger U19 4X - Nordisk uttak
A Finale
5. jun 2022 kl.10:16
1
AFMELDT Bærum/ NSR
  1. Elisabeth Nicolaysen (NSR)
  2. Karen Byberg (NSR)
  3. Silje Strøm (NSR)
  4. Ayesha Kristine Eriksrud (Bærum)
2
AFMELDT Stavanger I
  1. Teresa Shevchuk (Stavanger)
  2. Julia Grønnestad (Stavanger)
  3. Elsa Andreassen (Stavanger)
  4. Marie Grøsfjeld (Stavanger)
3
AFMELDT Fana I
  1. Emma Ulstein (Fana)
  2. Christiane Bryne Mohn (Fana)
  3. Marte Lunde (Fana)
  4. Tuva Jakobsen Rypdal (Fana)
4
AFMELDT Christiania I
  1. Amelia Tamburplass (Christiania)
  2. Tyra Eklo Hjemdal (Christiania)
  3. Mathilde Elizabeth Lucas (Christiania)
  4. Mia Rolland Engvik (Christiania)
5
AFMELDT Stavanger
  1. Julia Grønnestad (Stavanger)
  2. Ingrid Floen (Stavanger)
  3. Carolina Goa (Stavanger)
  4. Stine Floen (Stavanger)
Løb 208
M4X
2000m
Mænd 4X
A Finale
5. jun 2022 kl.10:24
1
AFMELDT Christiania I
  1. Jostein Thon (Christiania)
  2. Alexander Georg Skaane (Christiania)
  3. Jacob Balder Hagen (Christiania)
  4. Valentin Wang-Norderud (Christiania)
2
AFMELDT Bergens/ Fana
  1. Fredrik Corydon Ravn Kaland (Fana)
  2. Tallak Jakobsen Rypdal (Fana)
  3. John Even Loftesnes (Fana)
  4. Bengt Johan Fosse (Bergens)
Løb 219
U19 M4X
2000m
Drenge U19 4X - Nordisk uttak
A Finale
5. jun 2022 kl.10:32
4
AFMELDT Bærum/ Ormsund
  1. Wilmar Graver (Bærum)
  2. Philip De Rodez Benavent (Ormsund)
  3. Aksel Halvorsen Grimstad (Ormsund)
  4. Michael Thor Aasgaard (Bærum)
7
AFMELDT Bærum/ Christiania
  1. Haakon Alexander Bergene Seres (Bærum)
  2. Eskil Steinmoen (Bærum)
  3. Isak Bryhni (Christiania)
  4. Henrik Jarlsbo Solstad (Christiania)
1
AFMELDT Christiania
  1. Jostein Eriksen Thon (Christiania)
  2. Alexander Georg Skaane (Christiania)
  3. Brage Nerdal (Christiania)
  4. Lorentz Rogge Pran (Christiania)
8
AFMELDT Bærum/ Christiania/ Ormsund
  1. Valentin Wang-Norderud (Christiania)
  2. Jacob Balder Hagen (Christiania)
  3. Sander Stundal de Vos (Bærum)
  4. Truls Oskar Hansen (Ormsund)
2
AFMELDT Bærum I
  1. Ferdinand Tenden (Bærum)
  2. Christian August Riis (Bærum)
  3. Marcus Stundal de Vos (Bærum)
  4. Emil Ljunggren (Bærum)
6
AFMELDT Sandefjord/ Tønsberg/ Årungen I
  1. Euan Carig Sweenie (Sandefjord)
  2. Emil Bülow-Berntsen Johansen (Tønsberg)
  3. August Holth-Siegel (Årungen)
  4. Theodor Juul Caspersen (Sandefjord)
Løb 209
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
Heatfinaler
5. jun 2022 kl.10:40
1
AFMELDT Christiania I
Hans Meng Wiggen (Christiania)
2
AFMELDT Horten II
Einar Kulbliksæter (Horten)
3
AFMELDT Bærum I
Steffen Stundal de Vos (Bærum)
4
AFMELDT Os I
Andreas Tysse (Os)
5
AFMELDT Aalesunds I
Theodor Lorgen (Aalesunds)
6
AFMELDT Stavanger I
Gregory Slovinskyy (Stavanger)
7
AFMELDT Stavanger II
Erling Helliesen Frøystein (Stavanger)
8
AFMELDT Horten I
Mats Tangen Myhre (Horten)
9
AFMELDT Horten III
Bo Gabriel Erichsen (Horten)
10
AFMELDT Bergens I
Sivert Kvinnsland (Bergens)
11
AFMELDT Moss I
Brage Frøisland (Moss)
12
AFMELDT Ormsund I
Markus Ryberg Brattlie (Ormsund)
Løb 210
W/M 1X/2X/2-/4X/4-/8+
2000m
Kvinder/mænd 1X/2X/2-/4X/4-/8+ - Nybegynner/500 meter
A Finale
5. jun 2022 kl.10:53
1
AFMELDT NSR I [1X]
Maximilian Zakariassen (NSR)
3
AFMELDT Ormsund I [1X]
Hans-Helmer Enger Houeland (Ormsund)
4
AFMELDT Ormsund II [1X]
Storm Skramstad (Ormsund)
5
AFMELDT Os I [2X]
  1. Andreas Tysse (Os)
  2. Jacob Torsvik Dahl (Os)
6
AFMELDT Os II [1X]
Mathias Jansen (Os)
Løb 212
U15 W2X
1000m
Piger U15 2X
Heatfinaler
5. jun 2022 kl.11:01
1
AFMELDT Bærum/ Christiania I
  1. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
  2. Alisa Ostroukhova (Bærum)
2
AFMELDT Ormsund I
  1. Astrid Halvorsen Grimstad (Ormsund)
  2. Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
3
AFMELDT Stavanger I
  1. Oline Borthen Solberg (Stavanger)
  2. Imme Hoekstra (Stavanger)
4
AFMELDT Fana I
  1. Pernille Askild Havre (Fana)
  2. Ingrid Marie Hella-Hoff (Fana)
5
AFMELDT NSR III
  1. Caroline Wohlfahrt (NSR)
  2. Cecilia Hjortsjø (NSR)
6
AFMELDT NSR II
  1. Louise Wilskow (NSR)
  2. Annika Hjortsjø (NSR)
7
AFMELDT Aalesunds I
  1. Andrea Storøy (Aalesunds)
  2. Ane Haddal (Aalesunds)
8
AFMELDT Horten I
  1. Lisa Falch (Horten)
  2. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
9
AFMELDT NSR I
  1. Synne Marie Fjellheim (NSR)
  2. Lousie Marie Normann Lindegaard (NSR)
10
AFMELDT NSR
  1. Charlotte Hjortsjø (NSR)
  2. Kaja Weisæth-Andersen (NSR)
Løb 213
U17 M4X
1500m
Drenge U17 4X
A Finale
5. jun 2022 kl.11:14
1
AFMELDT Christiania I
  1. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
  2. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
  3. Cornelius Varden Økern (Christiania)
  4. William Alexander Bakken (Christiania)
2
AFMELDT NSR I
  1. Henrik Galtung (NSR)
  2. Anders Magnus Juuhl- Langseth (NSR)
  3. Felix Spydevold (NSR)
  4. Sander Holmedal Bjerke (NSR)
3
AFMELDT Horten I
  1. Eirik Nordby Pettersen (Horten)
  2. Felix Avers (Horten)
  3. Hans Ulrik Nedreberg (Horten)
  4. Henrik Høyhilder (Horten)
4
AFMELDT Bergens I
  1. Kristian Strand Jensen (Bergens)
  2. Håkon Mjelde (Bergens)
  3. Andreas Follnes (Bergens)
  4. Eirik Fiskerstrand (Bergens)
Løb 214
U17 W1X
1500m
Piger U17 1X
A Finale
5. jun 2022 kl.11:22
1
AFMELDT Stavanger I
Ingrid Floen (Stavanger)
2
AFMELDT Drammen I
Ingeborg Hermansen Fossum (Drammen)
3
AFMELDT Stavanger II
Frida Vengnes (Stavanger)
4
AFMELDT Christiania I
Tora Drolshammer Mysterud (Christiania)
5
AFMELDT Christiania II
Rakel Elina Bryhni (Christiania)
Løb 215
W1X
2000m
Kvinder 1X - PARA
A Finale
5. jun 2022 kl.11:38
1
AFMELDT Stavanger II
Ragnhild Myklatun (Stavanger)
2
AFMELDT Stavanger I
Hedda Haldorsdottir (Stavanger)
Løb 217
Masters M1X
1000m
Masters Mænd Masters 1X (Handicap tidsberegning)
A Finale
5. jun 2022 kl.11:58
5
AFMELDT Ormsund II 1X() : 3:55 [0s]
Per Giltvedt (Ormsund)
6
AFMELDT Ormsund I 1X() : 3:41 [14s]
Christian Grosse (Ormsund)
Løb 218
Masters W1X
1000m
Masters Kvinder Masters 1X (Handicap tidsberegning)
A Finale
5. jun 2022 kl.11:58
7
AFMELDT Stavanger I 1X() : 4:03 [0s]
Elin Ingemundsen (Stavanger)
Løb 207
U19 M4-
2000m
Drenge U19 4- - Nordisk uttak
A Finale
5. jun 2022 kl.12:06
1
AFMELDT Bærum I
  1. Ferdinand Tenden (Bærum)
  2. Christian August Riis (Bærum)
  3. Marcus Stundal de Vos (Bærum)
  4. Emil Ljunggren (Bærum)
2
AFMELDT Fana I
  1. Eirik Skage (Fana)
  2. Hans August Wergeland (Fana)
  3. Martin Duesund (Fana)
  4. Martin Øvreås (Fana)
3
AFMELDT NSR
  1. Henrik Galtung (NSR)
  2. Ole Arnøy (NSR)
  3. Felix Spydevold (NSR)
  4. Sander Holmedal Bjerke (NSR)
4
AFMELDT Bergens I
  1. Viljar Jørgensen (Bergens)
  2. Joachim Halvorsen (Bergens)
  3. Isak Sommer Svellingen (Bergens)
  4. Eivind Vevatne (Bergens)
Løb 220
U19 W2X
2000m
Piger U19 2X
A Finale
5. jun 2022 kl.12:14
2
AFMELDT Tønsberg I
  1. Emma Kveil (Tønsberg)
  2. Charlotte Andersen (Tønsberg)
13
AFMELDT Stavanger II
  1. Teresa Shevchuk (Stavanger)
  2. Julia Grønnestad (Stavanger)
1
AFMELDT Bærum I
  1. Fay Louise Lange (Bærum)
  2. Kaja Josefine Munthe (Bærum)
12
AFMELDT Christiania I
  1. Oline Brune Skorgevik (Christiania)
  2. Erle Nordhagen Madsen (Christiania)
6
AFMELDT Stavanger III
  1. Ingrid Floen (Stavanger)
  2. Stine Floen (Stavanger)
11
AFMELDT Årungen I
  1. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
  2. Elena Victoria Ennals (Årungen)
Løb 222
M1X
2000m
Mænd 1X
A Finale
5. jun 2022 kl.12:22
1
AFMELDT Stavanger II
Jonas Markus Engelsgaard (Stavanger)
2
AFMELDT Bergens I
Marius Vik (Bergens)
4
AFMELDT NSR I
Bjørn Saga (NSR)
5
AFMELDT Stavanger I
Martin Nikolai Tegle (Stavanger)
Løb 21875
A Finale
5. jun 2022 kl.12:30
Ikke klar endnu
Løb 224
U17 W2X
1500m
Piger U17 2X
A Finale
5. jun 2022 kl.12:38
11
AFMELDT Årungen I
  1. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
  2. Elena Victoria Ennals (Årungen)
9
AFMELDT Aalesunds I
  1. Mia Sæther-Hoel (Aalesunds)
  2. Julia Hanken (Aalesunds)
1
AFMELDT Drammen I
  1. Nora Njaastad (Drammen)
  2. Ingeborg Hermansen Fossum (Drammen)
10
AFMELDT Christiania I
  1. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
  2. Tora Drolshammer Mysterud (Christiania)
4
AFMELDT Bergens I
  1. Linn Kristin Vevatne (Bergens)
  2. Matilde Mykletun (Bergens)
Løb 225
U13 W/M 1X/2X/4X/4X+
500m
Piger/drenge U13 1X/2X/4X/4X+
A Finale
5. jun 2022 kl.12:46
1
AFMELDT Horten II [1X]
Eivind Nordby Pettersen (Horten)
2
AFMELDT Horten I [1X]
Emrik Silbodal (Horten)
3
AFMELDT Ormsund I [4X]
  1. Wilhelm André Syversen Braathen (Ormsund)
  2. Lars Bjørnsen Aase (Ormsund)
  3. Caspian Aria Mehdinia (Ormsund)
  4. Storm Skramstad (Ormsund)
4
AFMELDT Os I [1X]
Mathias Jansen (Os)
Løb 226
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
Heatfinaler
5. jun 2022 kl.12:54
1
AFMELDT Aalesunds III
Ingrid Olsvik (Aalesunds)
2
AFMELDT NSR I
Charlotte Hjortsjø (NSR)
3
AFMELDT Horten II
Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
4
AFMELDT Bærum II
Alisa Ostroukhova (Bærum)
5
AFMELDT Fana I
Pernille Askild Havre (Fana)
6
AFMELDT Ormsund II
Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
7
AFMELDT Stavanger I
Imme Hoekstra (Stavanger)
8
AFMELDT Ormsund I
Astrid Halvorsen Grimstad (Ormsund)
9
AFMELDT Aalesunds II
Ane Haddal (Aalesunds)
10
AFMELDT NSR II
Caroline Wohlfahrt (NSR)
11
AFMELDT Bærum I
Cornelia Riis (Bærum)
12
AFMELDT Horten I
Lisa Falch (Horten)
13
AFMELDT Stavanger II
Oline Borthen Solberg (Stavanger)
14
AFMELDT Christiania I
Ann Ayame Yasuda (Christiania)
15
AFMELDT NSR III
Cecilia Hjortsjø (NSR)
16
AFMELDT Aalesunds I
Andrea Storøy (Aalesunds)
17
AFMELDT Horten III
Veronika Voskresenskaite (Horten)
18
AFMELDT NSR IV
Louise Marie Normann Lindegaard (NSR)
Løb 227
U19 M2X
2000m
Drenge U19 2X
A Finale
5. jun 2022 kl.13:22
17
AFMELDT Bærum/ Ormsund
  1. Truls Oskar Hansen (Ormsund)
  2. Sander Stundal de Vos (Bærum)
16
AFMELDT Horten I
  1. Mathias Strømnes Strange (Horten)
  2. Mats Ustad Tollefsen (Horten)
5
AFMELDT Aalesunds I
  1. Erlend Devold Refsum (Aalesunds)
  2. Oscar Bøe (Aalesunds)
15
AFMELDT Ormsund I
  1. Aksel Halvorsen Grimstad (Ormsund)
  2. Philip De Rodez Benavent (Ormsund)
18
AFMELDT Moss/ Sarpsborg I
  1. Marius Antonsen Thime (Sarpsborg)
  2. Erik Hein (Moss)
4
AFMELDT Christiania II
  1. Jacob Balder Hagen (Christiania)
  2. Valentin Wang-Norderud (Christiania)
Løb 228
U19 W4-
2000m
Piger U19 4-
A Finale
5. jun 2022 kl.13:25
1
AFMELDT Stavanger
  1. Teresa Shevchuk (Stavanger)
  2. Julia Grønnestad (Stavanger)
  3. Emily Boccadoro (Stavanger)
  4. Carolina Goa (Stavanger)
2
AFMELDT Christiania I
  1. Mathilde Elizabeth Lucas (Christiania)
  2. Mia Rolland Engvik (Christiania)
  3. Tyra Eklo Hjemdal (Christiania)
  4. Amelia Tamburplass (Christiania)
3
AFMELDT Fana/ Os I
  1. Oda Margrete Sæther (Fana)
  2. Tuva Jakobsen Rypdal (Fana)
  3. Giada Trentani-Keupers (Fana)
  4. Andrea Bastiansen Kvittingen (Os)
4
AFMELDT Aalesunds I
  1. Susanne Myklebust (Aalesunds)
  2. Elise Granmo (Aalesunds)
  3. Astrid Marie Steffensen (Aalesunds)
  4. Maria Wiik (Aalesunds)
5
AFMELDT Bergens I
  1. Malin Haram-Hundven (Bergens)
  2. Pernille Wie-Soltvedt (Bergens)
  3. Guro Andersen Buck (Bergens)
  4. Maren Glittenberg (Bergens)
Løb 233
U19 W1X
2000m
Piger U19 1X
A Finale
5. jun 2022 kl.13:33
5
AFMELDT Christiania I
Oline Brune Skorgevik (Christiania)
14
AFMELDT Stavanger III
Elsa Andreassen (Stavanger)
6
AFMELDT Bærum I
Fay Louise Lange (Bærum)
13
AFMELDT Stavanger II
Marie Grøsfjeld (Stavanger)
2
AFMELDT Bærum II
Kaja Josefine Munthe (Bærum)
10
AFMELDT Bærum III
Ayesha Kristine Eriksrud (Bærum)
Løb 234
M2X
2000m
Mænd 2X
A Finale
5. jun 2022 kl.13:41
2
AFMELDT Stavanger I
  1. Jonas Markus Engelsgaard (Stavanger)
  2. Martin Nikolai Tegle (Stavanger)
3
AFMELDT NSR I
  1. Maximilian Zakariassen (NSR)
  2. Oscar Wohlfahrt (NSR)
18
AFMELDT Moss/ Sarpsborg I
  1. Erik Hein (Moss)
  2. Marius Antonsen Thime (Sarpsborg)
Løb 235
Masters M2X
1000m
Masters Mænd Masters 2X (Handicap tidsberegning)
A Finale
5. jun 2022 kl.13:49
1
AFMELDT Ormsund I 2X() : 3:31 [0s]
  1. Christian Grosse (Ormsund)
  2. Per Giltvedt (Ormsund)
2
AFMELDT Moss I 2X() : 3:25 [6s]
  1. Berg Per Ivar (Moss)
  2. Henning Evensen (Moss)
Løb 236
M8+
2000m
Mænd 8+ - U19/S
A Finale
5. jun 2022 kl.13:57
1
AFMELDT Bergens/ Fana
  1. Ask Christensen Breivik (Fana)
  2. Erik Odfjell (Fana)
  3. Fredrik Corydon Ravn Kaland (Fana)
  4. John Even Loftesnes (Fana)
  5. Tallak Jakobsen Rypdal (Fana)
  6. Marius Vik (Bergens)
  7. Svitlana Skrobalo (Bergens)
  8. Bengt Johan Fosse (Bergens)
  9. Eirik Fiskerstrand (Bergens)
2
AFMELDT Bærum/ Fana
  1. Eirik Skage (Fana)
  2. Hans August Wergeland (Fana)
  3. Martin Duesund (Fana)
  4. Martin Øvreås (Fana)
  5. Ferdinand Tenden (Bærum)
  6. Christian August Riis (Bærum)
  7. Marcus Stundal de Vos (Bærum)
  8. Emil Ljunggren (Bærum)
  9. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
Løb 238
U17 M8+
1000m
Drenge U17 8+ - NB! 1500 meter
A Finale
5. jun 2022 kl.14:05
1
AFMELDT Bergens I
  1. Eivind Vevatne (Bergens)
  2. Viljar Jørgensen (Bergens)
  3. Joachim Halvorsen (Bergens)
  4. Isak Sommer Svellingen (Bergens)
  5. Kristian Strand Jensen (Bergens)
  6. Håkon Mjelde (Bergens)
  7. Bastian Halvorsen Borge (Bergens)
  8. Andreas Follnes (Bergens)
  9. Linn Kristin Vevatne (Bergens)
2
AFMELDT Horten I
  1. Rino Haugen (Horten)
  2. Hans Ulrik Nedreberg (Horten)
  3. Sondre Fjellsgaar (Horten)
  4. Henrik Høyhilder (Horten)
  5. Felix Avers (Horten)
  6. Martin Nordsteien (Horten)
  7. Mats Ustad Tollefsen (Horten)
  8. Eirik Nordby Pettersen (Horten)
  9. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
Løb 246
U15 M2X
1000m
Drenge U15 2X
A Finale
5. jun 2022 kl.14:29
1
AFMELDT Ormsund I
  1. Sebastian Blix (Ormsund)
  2. Markus Ryberg Brattlie (Ormsund)
2
AFMELDT Bærum/ Christiania I
  1. Hans Meng Wiggen (Christiania)
  2. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
3
AFMELDT Fana I
  1. Filip Balgobin (Fana)
  2. Oscar Brudvik Hartmann (Fana)
4
AFMELDT Horten I
  1. Mats Tangen Myhre (Horten)
  2. Eivind Nordby Pettersen (Horten)
5
AFMELDT Bergens I
  1. Eirik Fiskerstrand (Bergens)
  2. Andreas Tol (Bergens)
6
AFMELDT Os I
  1. Andreas Tysse (Os)
  2. Jacob Torsvik Dahl (Os)
Løb 244
U17 M1X
1000m
Drenge U17 1X - NB! 1500 meter
Heatfinaler
5. jun 2022 kl.14:37
1
AFMELDT Moss I
Odin Frøisland (Moss)
2
AFMELDT Horten II
Mats Ustad Tollefsen (Horten)
3
AFMELDT Aalesunds I
Mads Reite (Aalesunds)
4
AFMELDT Christiania I
William Alexander Bakken (Christiania)
5
AFMELDT Stavanger I
Oliver Dahl (Stavanger)
18
AFMELDT NSR II
Anders Magnus Juuhl- Langseth (NSR)
6
AFMELDT Horten I
Eirik Nordby Pettersen (Horten)
7
AFMELDT Ormsund I
Philip De Rodez Benavent (Ormsund)
8
AFMELDT Christiania
Benjamin Haug Hagen (Christiania)
9
AFMELDT Horten III
Martin Nordsteien (Horten)
10
AFMELDT Drammen II
Sean Luca Kaper (Drammen)
11
AFMELDT Bærum I
Michael Thor Aasgaard (Bærum)
12
AFMELDT Bærum II
Wilmar Graver (Bærum)
13
AFMELDT Moss II
sivert Dahl-Negaard (Moss)
14
AFMELDT Drammen I
Tobias Bo Rasmussen (Drammen)
15
AFMELDT NSR I
Mathis Grimstad (NSR)
16
AFMELDT Drammen III
Lars Dyve Knutsen (Drammen)
17
AFMELDT Stavanger II
Theo Geitung Larsen (Stavanger)
Løb 249
U17 W4X
1500m
Piger U17 4X
A Finale
5. jun 2022 kl.15:10
1
AFMELDT Christiania [4X]
  1. Hanna Yayoi Yasuda (Christiania)
  2. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
  3. Tora Drolshammer Mysterud (Christiania)
  4. Sara Sommer Bjørnson (Christiania)
2
AFMELDT Stavanger I [4X]
  1. Frida Vengnes (Stavanger)
  2. Ada Raugstad Lunde (Stavanger)
  3. Oline Borthen Solberg (Stavanger)
  4. Ingrid Floen (Stavanger)
3
AFMELDT Fana [4X]
  1. Giada Trentani-Keupers (Fana)
  2. Juliet Balgobin Herfindal (Fana)
  3. Oda Margrete Sæther (Fana)
  4. Tilda Nilson Duesund (Fana)
6
AFMELDT Aalesunds [8+]
  1. Susanne Myklebust (Aalesunds)
  2. Elise Granmo (Aalesunds)
  3. Astrid Marie Steffensen (Aalesunds)
  4. Maria Wiik (Aalesunds)
  5. Mia Sæther-Hoel (Aalesunds)
  6. Julia Hanken (Aalesunds)
  7. Ane Haddal (Aalesunds)
  8. Andrea Storøy (Aalesunds)
  9. Theodor Lorgen (Aalesunds)
Løb 253
U17 W4X
1500m
Piger U17 4X - Ekstraløp ifb med løp 249
A Finale
5. jun 2022 kl.15:10
5
AFMELDT Os III
  1. Hanna Slottsveen (Os)
  2. Matilde Hustad (Os)
  3. Oda Lunde (Os)
  4. Vilde Mari Stene Grønsberg (Os)
Løb 232
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
A Finale
5. jun 2022 kl.15:11
20
AFMELDT Stavanger III
Jørgen Helliesen Frøystein (Stavanger)
15
AFMELDT Tønsberg II
Mats Heian Lofstad (Tønsberg)
7
AFMELDT Aalesunds I
Erlend Devold Refsum (Aalesunds)
12
AFMELDT Christiania II
Isak Bryhni (Christiania)
16
AFMELDT Drammen I
Ulrik Pharo Lohne (Drammen)
6
AFMELDT Christiania I
Brage Nerdal (Christiania)
Løb 245
U17 M2X
1500m
Drenge U17 2X
A Finale
5. jun 2022 kl.15:18
1
AFMELDT Aalesunds/ NSR
  1. Mads Reite (Aalesunds)
  2. Mathis Grimstad (NSR)
2
AFMELDT Christiania I
  1. William Alexander Bakken (Christiania)
  2. Cornelius Varden Økern (Christiania)
3
AFMELDT Drammen I
  1. Sean Luca Kaper (Drammen)
  2. Tobias Bo Rasmussen (Drammen)
5
AFMELDT Bærum I
  1. Wilmar Graver (Bærum)
  2. Michael Thor Aasgaard (Bærum)
7
AFMELDT Christiania II
  1. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
  2. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
8
AFMELDT Stavanger I
  1. Erling Helliesen Frøystein (Stavanger)
  2. Theo Geitung Larsen (Stavanger)
Løb 250
U15 W/M 4X
1000m
Piger/drenge U15 4X
A Finale
5. jun 2022 kl.15:27
1
AFMELDT Bærum/ Christiania I
  1. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
  2. Hans Meng Wiggen (Christiania)
  3. Alisa Ostroukhova (Bærum)
  4. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
2
AFMELDT Fana I
  1. Filip Balgobin (Fana)
  2. Ingrid Marie Hella-Hoff (Fana)
  3. Oscar Brudvik Hartmann (Fana)
  4. Pernille Askild Havre (Fana)
3
AFMELDT Bergens I
  1. Andreas Tol (Bergens)
  2. Sivert Kvinnsland (Bergens)
  3. Eirik Fiskerstrand (Bergens)
  4. Linn Kristin Vevatne (Bergens)
4
AFMELDT Aalesunds/ NSR
  1. Andrea Storøy (Aalesunds)
  2. Kaja Weisæth-Andersen (NSR)
  3. Ane Haddal (Aalesunds)
  4. Theodor Lorgen (Aalesunds)
5
AFMELDT NSR I
  1. Caroline Wohlfahrt (NSR)
  2. Cecilia Hjortsjø (NSR)
  3. Synne Marie Fjellheim (NSR)
  4. Charlotte Hjortsjø (NSR)
6
AFMELDT NSR
  1. Kaja Weisæth-Andersen (NSR)
  2. Aran Samuel Eriksson Eriksson-Jones (NSR)
  3. Annika Hjortsjø (NSR)
  4. Louise Wilskow (NSR)
7
AFMELDT Ormsund I
  1. Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
  2. Astrid Halvorsen Grimstad (Ormsund)
  3. Markus Ryberg Brattlie (Ormsund)
  4. Sebastian Blix (Ormsund)
Løb 248
U15 W/M 2X
1000m
Piger/drenge U15 2X
A Finale
5. jun 2022 kl.15:27
4
AFMELDT NSR
  1. Aran Samuel Eriksson Eriksson-Jones (NSR)
  2. Louisa Normann (NSR)
5
AFMELDT Stavanger I
  1. Erling Helliesen Frøystein (Stavanger)
  2. Imme Hoekstra (Stavanger)
Løb 241
U19 W8+
2000m
Piger U19 8+
A Finale
5. jun 2022 kl.15:45
1
AFMELDT Fana/ Os I
  1. Christiane Bryne Mohn (Fana)
  2. Emma Ulstein (Fana)
  3. Giada Trentani-Keupers (Fana)
  4. Marte Lunde (Fana)
  5. Oda Margrete Sæther (Fana)
  6. Tilda Nilson Duesund (Fana)
  7. Tuva Jakobsen Rypdal (Fana)
  8. Andrea Bastiansen Kvittingen (Os)
  9. Pernille Askild Havre (Fana)
2
AFMELDT Stavanger I
  1. Stine Floen (Stavanger)
  2. Emily Boccadoro (Stavanger)
  3. Teresa Shevchuk (Stavanger)
  4. Carolina Goa (Stavanger)
  5. Ingrid Floen (Stavanger)
  6. Julia Grønnestad (Stavanger)
  7. Elsa Andreassen (Stavanger)
  8. Marie Grøsfjeld (Stavanger)
  9. Imme Hoekstra (Stavanger)
4
AFMELDT Bergens I
  1. Malin Haram-Hundven (Bergens)
  2. Pernille Wie-Soltvedt (Bergens)
  3. Guro Andersen Buck (Bergens)
  4. Maren Glittenberg (Bergens)
  5. Sofie Austbø (Bergens)
  6. Sofie W. Alvheim (Bergens)
  7. Ingrid Søraas (Bergens)
  8. Matilde Mykletun (Bergens)
  9. Agda Isabell Døsen-Johannessen (Bergens)