Tilmeldinger - Norgesmesterskap i ergometerroing 2024

Løb 101 U19 WErgo Piger U19 Ergo - Norgesmesterskap 2000m 20 tilmeldinger

Drammen I

  • 1. Maria Stendal Kaupang (Drammen) '06

AFMELDT Bærum II

  • 1. Fay Louise Lange (Bærum) '07

Drammen III

  • 1. Nora Njaastad (Drammen) '06

Sarpsborg II

  • 1. Linea Jacobsen (Sarpsborg) '06

Aalesunds III

  • 1. Maria Wiik (Aalesunds) '07

Christiania II

  • 1. Tora Drolshammer Mysterud (Christiania) '06

Årungen II

  • 1. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen) '06

Christiania I

  • 1. Rakel Elina Bryhni (Christiania) '07

Bergens I

  • 1. Malin Haram-Hundven (Bergens) '06

AFMELDT Drammen II

  • 1. Hannah Ossenkamp (Drammen) '07

Horten I

  • 1. Liepa Kuzmarskyte (Horten) '06

Årungen I

  • 1. Elena Victoria Ennals (Årungen) '06

Sarpsborg I

  • 1. Kamilla Wiese Andersen (Sarpsborg) '06

Bærum I

  • 1. Elena Katalin Bergene Seres (Bærum) '06

AFMELDT Aalesunds IV

  • 1. Mia Sæther-Hoel (Aalesunds) '07

Aalesunds I

  • 1. Elise Granmo (Aalesunds) '07

Aalesunds II

  • 1. Julia Hanken (Aalesunds) '07

Bergens III

  • 1. Guro Andersen Buck (Bergens) '06

Tønsberg I

  • 1. Sara Harries (Tønsberg) '07

Bergens II

  • 1. Matilde Mykletun (Bergens) '06
Løb 102 U19 MErgo Drenge U19 Ergo - Norgesmesterskap 2000m 32 tilmeldinger

Bærum III

  • 1. Sander Stundal de Vos (Bærum) '06

Bærum I

  • 1. Ask Svorkmo Bergmann (Bærum) '06

NSR II

  • 1. Martin Anker (NSR) '07

Bergens I

  • 1. Viljar Jørgensen (Bergens) '06

Drammen I

  • 1. Lars Dyve Knutsen (Drammen) '06

AFMELDT Sandefjord I

  • 1. Theodor Juul Caspersen (Sandefjord) '06

NSR III

  • 1. Mads Høeg (NSR) '07

Christiania III

  • 1. William Alexander Bakken (Christiania) '07

Christiania I

  • 1. Mads Reite (Christiania) '06

Bærum V

  • 1. Einar Lie Wasbrekke (Bærum) '06

Moss I

  • 1. Jonas Hygen Bjørvig (Moss) '06

Christiania II

  • 1. Henrik Melhus Høeg (Christiania) '07

Bergens III

  • 1. Isak Sommer Svellingen (Bergens) '06

Horten II

  • 1. Eirik Nordby Pettersen (Horten) '06

NSR VI

  • 1. Maximilian Zakariassen (NSR) '06

Drammen II

  • 1. Sean Luca Kaper (Drammen) '07

AFMELDT Christiania IV

  • 1. Benjamin Haug Hagen (Christiania) '07

Bærum IV

  • 1. Wilmar Graver (Bærum) '06

Horten IV

  • 1. Mats Ustad Tollefsen (Horten) '06

NSR V

  • 1. Eskil Heiberg (NSR) '07

Bærum II

  • 1. Michael Thor Aasgaard (Bærum) '07

NSR IV

  • 1. Balder Dysthe (NSR) '07

Bergens II

  • 1. Andreas Follnes (Bergens) '07

Bergens IV

  • 1. Eivind Vevatne (Bergens) '06

Haldens I

  • 1. Max August Kjølerbakken Zetlitz (Haldens) '07

Horten III

  • 1. Hans Ulrik Nedreberg (Horten) '07

Tønsberg I

  • 1. Oscar Arntzen-Hegdahl (Tønsberg) '07

NSR I

  • 1. Jasper Viksås (NSR) '07

Horten I

  • 1. Frans Lagerfelt (Horten) '07

Horten V

  • 1. Rino Haugen (Horten) '06

Drammen III

  • 1. Tobias Bo Rasmussen (Drammen) '07

Stavanger I

  • 1. Jan Stejuk (Stavanger) '07
Løb 103 WErgo Kvinder Ergo - Norgesmesterskap Para 2000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Christiania I

  • 1. Birgit Lovise Røkkum Skarstein (Christiania) '89

Stavanger I

  • 1. Hedda Haldorsdottir (Stavanger) '03
Løb 104 MErgo Mænd Ergo - Norgesmesterskap Para 2000m 1 tilmelding

Stavanger I

  • 1. William Middelthon (Stavanger) '99
Løb 105 LWErgo Kvinder letvægt Ergo - Norgesmesterskap 2000m 7 tilmeldinger

Christiania I

  • 1. Thea Frederikke Gullerud (Christiania) '05

Aalesunds I

  • 1. Henriette Longva (Aalesunds) '85

Bergens I

  • 1. Pernille Wie-Soltvedt (Bergens) '05

Bergens II

  • 1. Maia Emilie Lund (Bergens) '95

Justitia b I

  • 1. Marie Andrup-Næss (NOR) '02

Justitia b II

  • 1. Johanne Sofie Nilsen Telle (NOR) '02

Justitia b III

  • 1. Julie Birkeland (NOR) '01
Løb 106 LMErgo Mænd letvægt Ergo - Norgesmesterskap 2000m 8 tilmeldinger

Bergens I

  • 1. Lars Eirik Vevatne (Bergens) '03

Aalesunds I

  • 1. Johan Myklebust (Aalesunds) '76

AFMELDT Royal Norwegian Naval Academy Boat Club I

  • 1. Simen Wandsvik (Royal Norwegian Naval Academy Boat Club) '98

Kristiansand I

  • 1. Oskar Sødal (Kristiansand) '95

AFMELDT NTNUI I

  • 1. Martin Larsen (NTNUI) '01

AFMELDT NTNUI II

  • 1. Mathias Berthet (NTNUI) '01

Justitia b I

  • 1. Elias Bjørdal (NOR) '01

Fredriksstad I

  • 1. Lars Martin Benske (Fredriksstad) '99
Løb 107 WErgo Kvinder Ergo - Norgesmesterskap 2000m 15 tilmeldinger

Christiania I

  • 1. Inger Kavlie (Christiania) '93

Aalesunds II

  • 1. Thea Helseth (Aalesunds) '96

Aalesunds I

  • 1. Jenny Marie Rørvik (Aalesunds) '96

Drammen I

  • 1. Siri Eva Kristiansen (Drammen) '93

Drammen II

  • 1. Kristine Bjerknes (Drammen) '76

Christiania IV

  • 1. Marianne Berge-Madsen (Christiania) '92

NSR I

  • 1. Anna Een Sture (NSR) '95

SSC I

  • 1. Tale Børsheim Tønsager (SSC) '05

Christiania V

  • 1. Erle Nordhagen Madsen (Christiania) '05

Horten I

  • 1. Jannicke Due (Horten) '92

BSI I

  • 1. Oda Knudsen (BSI ) '99

Horten II

  • 1. Josefine Hall Lindberg (Horten) '98

AFMELDT Justitia b I

  • 1. Kristin Bakkelid Berge (NOR) '99

Ormsund I

  • 1. Stine Meyer (Ormsund) '96

Skullerud I

  • 1. Lillian Dramsdahl (Skullerud) '73
Løb 108 MErgo Mænd Ergo - Norgesmesterskap 2000m 24 tilmeldinger

AFMELDT NSR II

  • 1. Ole Amund Storlien (NSR) '96

Trondhjems I

  • 1. Henrik Halvorsen (Trondhjems) '94

Aalesunds II

  • 1. Martin Helseth (Aalesunds) '94

Bergens II

  • 1. Mathias Føyner Wie (Bergens) '99

Moss I

  • 1. Erik Andre Solbakken (Moss) '94

Os II

  • 1. Erling Holst Øyasæter (Os) '94

NSR III

  • 1. Jonas Slettemark Juel (NSR) '99

AFMELDT Bergens III

  • 1. Kristoffer Brun (Bergens) '88

AFMELDT NSR I

  • 1. Oscar Stabe Helvig (NSR) '95

Os I

  • 1. Erik Vaktskjold (Os) '01

Ormsund I

  • 1. Oskar Martinius Gjerland (Ormsund) '00

Aalesunds I

  • 1. Fredrik Reite (Aalesunds) '01

Christiania I

  • 1. Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania) '01

Drammen II

  • 1. Per Sverre Strand (Drammen) '69

Bergens I

  • 1. Olexii Tymoshenko (Bergens) '95

BSI I

  • 1. Mattias Haugland (BSI ) '96

BSI II

  • 1. Bjørn Instefjord (BSI ) '97

Horten I

  • 1. Nicolai Enstad Haraldseth (Horten) '00

Kongsvinger Ro- og Padleklubb I

  • 1. Mikael Klanderud (Kongsvinger Ro- og Padleklubb) '92

OSI I

  • 1. Josef Njerve (OSI) '99

Oslo I

  • 1. Anders Meskestad Jacobsen (Oslo) '80

Skullerud I

  • 1. Jonas Westberg (Skullerud) '83

Christiania II

  • 1. Per Størseth Andreassen (Christiania) '02

Skullerud II

  • 1. Kent Lennart Pettersson (Skullerud) '65
Løb 109 U19 W4-Stafet Piger U19 4-Stafet - Norgesmesterskap Stafett 2000m 4 tilmeldinger

Christiania

  • 1. Rakel Elina Bryhni (Christiania) '07
  • 2. Ann Ayame Yasuda (Christiania) '09
  • 3. Tora Drolshammer Mysterud (Christiania) '06
  • 4. Hedda Nerdal (Christiania) '10

Bærum

  • 1. Elena Katalin Bergene Seres (Bærum) '06
  • 2. Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum) '08
  • 3. Cornelia Riis (Bærum) '08
  • 4. Sofia Haakonsen-Toth (Bærum) '09

Drammen I

  • 1. Maria Stendal Kaupang (Drammen) '06
  • 2. Nora Njaastad (Drammen) '06
  • 3. Hannah Ossenkamp (Drammen) '07
  • 4. Ingeborg Hermansen Fossum (Drammen) '06

Aalesunds

  • 1. Maria Wiik (Aalesunds) '07
  • 2. Susanne Myklebust (Aalesunds) '06
  • 3. Julia Hanken (Aalesunds) '07
  • 4. Elise Granmo (Aalesunds) '07
Løb 110 U19 M4-Stafet Drenge U19 4-Stafet - Norgesmesterskap Stafett 2000m 6 tilmeldinger

Christiania I

  • 1. Benjamin Haug Hagen (Christiania) '07
  • 2. Henrik Melhus Høeg (Christiania) '07
  • 3. Mads Reite (Christiania) '06
  • 4. William Alexander Bakken (Christiania) '07

Bærum

  • 1. Einar Lie Wasbrekke (Bærum) '06
  • 2. Wilmar Graver (Bærum) '06
  • 3. Ask Svorkmo Bergmann (Bærum) '06
  • 4. Sander Stundal de Vos (Bærum) '06

Drammen I

  • 1. Lars Dyve Knutsen (Drammen) '06
  • 2. Sean Luca Kaper (Drammen) '07
  • 3. Tobias Bo Rasmussen (Drammen) '07
  • 4. Lukas Stenmark (Drammen) '08

NSR

  • 1. Mads Høeg (NSR) '07
  • 2. Maximilian Zakariassen (NSR) '06
  • 3. Martin Anker (NSR) '07
  • 4. Eskil Heiberg (NSR) '07

NSR

  • 1. Jasper Viksås (NSR) '07
  • 2. Magnus Nicolaysen (NSR) '07
  • 3. Balder Dysthe (NSR) '07
  • 4. Ferdinand Pettersen Reijin (NSR) '08

Horten

  • 1. Martin Nordsteien Nes (Horten) '06
  • 2. Eirik Nordby Pettersen (Horten) '06
  • 3. Mats Ustad Tollefsen (Horten) '06
  • 4. Hans Ulrik Nedreberg (Horten) '07
Løb 111 LW4-Stafet Kvinder letvægt 4-Stafet - Norgesmesterskap Stafett 2000m 1 tilmelding

Justitia b I

  • 1. Julie Birkeland (NOR) '01
  • 2. Marie Andrup-Næss (NOR) '02
  • 3. Amalie Bakke (NOR) '02
  • 4. Johanne Sofie Nilsen Telle (NOR) '02
Løb 112 LM4-Stafet Mænd letvægt 4-Stafet - Norgesmesterskap Stafett 2000m 4 tilmeldinger

Bergens I

  • 1. Andreas Alvheim (Bergens) '00
  • 2. Eivind Vevatne (Bergens) '06
  • 3. Isak Sommer Svellingen (Bergens) '06
  • 4. Lars Eirik Vevatne (Bergens) '03

NTNUI I

  • 1. Vegard Foyn Gundersen (NTNUI) '00
  • 2. Olav Fleten (NTNUI) '97
  • 3. Mathias Berthet (NTNUI) '01
  • 4. Martin Larsen (NTNUI) '01

Royal Norwegian Naval Academy Boat Club I

  • 1. Magnus Polsrød (Royal Norwegian Naval Academy Boat Club) '00
  • 2. Marius Polsrød (Royal Norwegian Naval Academy Boat Club) '00
  • 3. Olav Roligheten Eftedal (Royal Norwegian Naval Academy Boat Club) '01
  • 4. Simen Wandsvik (Royal Norwegian Naval Academy Boat Club) '98

Justitia b I

  • 1. Elias Bjørdal (NOR) '01
  • 2. Håkon Berg-Pedersen (NOR) '97
  • 3. Håvar Ringen (NOR) '99
  • 4. Mathias Sann (NOR) '99
Løb 113 W4-Stafet Kvinder 4-Stafet - Norgesmesterskap Stafett 2000m 16 tilmeldinger

Christiania

  • 1. Inger Kavlie (Christiania) '93
  • 2. Marianne Berge-Madsen (Christiania) '92
  • 3. Oline Brune Skorgevik (Christiania) '04
  • 4. Mathilde Elizabeth Lucas (Christiania) '05

OSI I

  • 1. Kamilla Støylehommen (OSI) '98
  • 2. Hanna Bjørsrud (OSI) '97
  • 3. Ida Kyvik Sandvik (OSI) '02
  • 4. Nora Alvilde Lyngstad (OSI) '97

OSI II

  • 1. Caroline Nordihus (OSI) '01
  • 2. Johhane Fürst Mustad (OSI) '96
  • 3. Ingrid Oline Svendby Johnsen (OSI) '97
  • 4. Katrine Neset (OSI) '01

OSI

  • 1. Caroline Jansen (OSI) '00
  • 2. Ane Kjærvik (OSI) '96
  • 3. Emilie Kristoffersen (OSI) '00
  • 4. Marthe Sinnes (OSI) '98

Aalesunds I

  • 1. Henriette Longva (Aalesunds) '85
  • 2. Amanda Helseth (Aalesunds) '98
  • 3. Jenny Marie Rørvik (Aalesunds) '96
  • 4. Thea Helseth (Aalesunds) '96

NTNUI I

  • 1. Maria Starheim (NTNUI) '99
  • 2. Nora Irgens (NTNUI) '99
  • 3. Synnøve Foss (NTNUI) '99
  • 4. Jenny Hunvik (NTNUI) '98

NTNUI II

  • 1. Kari Waatevik (NTNUI) '98
  • 2. Shadin Asadi (NTNUI) '99
  • 3. Noria Makhmoud (NTNUI) '01
  • 4. Emma Gjerland (NTNUI) '03

Follo stolt og svett I

  • 1. Marte Andréa Uglum (Follo) '91
  • 2. Josefine Haugersveen Liland (Follo) '93
  • 3. Kristin Meidell Berrum (Follo) '87
  • 4. Jannicke Knudsen (Follo) '73

Follo stolt og svett II

  • 1. Edel Thomassen (Follo) '71
  • 2. line andresen (Follo) '86
  • 3. Lotte Holene (Follo) '01
  • 4. Tonje Maack Letrud (Follo) '84

Bergens I

  • 1. Pernille Wie-Soltvedt (Bergens) '05
  • 2. Matilde Mykletun (Bergens) '06
  • 3. Malin Haram-Hundven (Bergens) '06
  • 4. Guro Andersen Buck (Bergens) '06

Valkyrien I

  • 1. Agnes Heyerdahl Janzon (Valkyrien) '99
  • 2. Benedicte Gjessing Sundt (Valkyrien) '99
  • 3. Mari Helle (Valkyrien) '01
  • 4. Mathea Sunde (Valkyrien) '98

NSR

  • 1. Anna Een Sture (NSR) '95
  • 2. Elsa Marino (NSR) '05
  • 3. Elisabeth Nicolaysen (NSR) '07
  • 4. Synne Fjellheim (NSR) '08

BSI I

  • 1. Malin Haara (BSI ) '01
  • 2. Lucie Bang (BSI ) '00
  • 3. Oda Knudsen (BSI ) '99
  • 4. Eline Solbakken (BSI ) '04

Justitia b I

  • 1. Kristin Bakkelid Berge (NOR) '99
  • 2. Katarina Kamark (NOR) '00
  • 3. Vilde Lund Fosland (NOR) '00
  • 4. Gøril Førde Furu (NOR) '00

Justitia b II

  • 1. Elise Bakke Unhjem (NOR) '02
  • 2. Marte Stava (NOR) '01
  • 3. Marte Ødegaard (NOR) '02
  • 4. Amy Sandtorv (NOR) '00

Horten I

  • 1. Jannicke Due (Horten) '92
  • 2. Liepa Kuzmarskyte (Horten) '06
  • 3. Mia Helene Falch (Horten) '00
  • 4. Maren Næss Brevik (Horten) '02
Løb 114 M4-Stafet Mænd 4-Stafet - Norgesmesterskap Stafett 2000m 20 tilmeldinger

Christiania I

  • 1. Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania) '01
  • 2. Emil Bülow johansen (Christiania) '04
  • 3. Jostein Eriksen Thon (Christiania) '04
  • 4. Per Størseth Andreassen (Christiania) '02

OSI

  • 1. Arne Hadler-Olsen (OSI) '96
  • 2. Jakob Andreassen Jaatun (OSI) '98
  • 3. Emil Skjelstad (OSI) '94
  • 4. Adrian Lund (OSI) '03

OSI II

  • 1. Audun Grepperud (OSI) '96
  • 2. Ola Larsson (OSI) '94
  • 3. Villas Vidvei (OSI) '98
  • 4. Josef Njerve (OSI) '99

OSI

  • 1. Andreas Alvheim (OSI) '00
  • 2. Mohammed Gaeb (OSI) '97
  • 3. Otto Solevåg (OSI) '01
  • 4. Oliver Stubbs (OSI) '98

Bærum I

  • 1. Andreas Erichsen Berge (Bærum) '98
  • 2. Christian August Riis (Bærum) '05
  • 3. Ferdinand Tenden (Bærum) '05
  • 4. Eskil Steinmoen (Bærum) '05

Drammen I

  • 1. Sebastian Mejer Rasmussen (Drammen) '03
  • 2. Per Sverre Strand (Drammen) '69
  • 3. Henrik Arntzen (Drammen) '05
  • 4. Lars Dyve Knutsen (Drammen) '06

Aalesunds I

  • 1. Heine Furuli (Aalesunds) '05
  • 2. Erlend Devold Refsum (Aalesunds) '04
  • 3. Fredrik Reite (Aalesunds) '01
  • 4. Martin Helseth (Aalesunds) '94

Follo

  • 1. Henning Nyfløt Berge (Follo) '79
  • 2. Lars Kalland (Follo) '79
  • 3. Espen Tverfjell (Follo) '82
  • 4. Stian Andre Larsen (Follo) '80

Follo

  • 1. Håvard Sletten (Follo) '75
  • 2. Kent Fjellstad (Follo) '71
  • 3. Svein Gullby (Follo) '68
  • 4. Runar Bjerke (Follo) '94

Ormsund I

  • 1. Ivo Yanakiev (Ormsund) '75
  • 2. Nicolay Bjønnes Yngsdal (Ormsund) '99
  • 3. Oskar Martinius Gjerland (Ormsund) '00
  • 4. Truls Oskar Hansen (Ormsund) '04

Bergens

  • 1. Isak Sommer Svellingen (Bergens) '06
  • 2. Andreas Follnes (Bergens) '07
  • 3. Kasper Kvåle (Bergens) '05
  • 4. Viljar Jørgensen (Bergens) '06

Royal Norwegian Naval Academy Boat Club

  • 1. Johannes Hellene (Royal Norwegian Naval Academy Boat Club) '00
  • 2. Knut Greve Rokne (Royal Norwegian Naval Academy Boat Club) '95
  • 3. Thomas Skarbø (Royal Norwegian Naval Academy Boat Club) '97
  • 4. Kristian Gåsø (Royal Norwegian Naval Academy Boat Club) '00

Royal Norwegian Naval Academy Boat Club

  • 1. Gustav Daniel Hagen (Royal Norwegian Naval Academy Boat Club) '99
  • 2. Jesper Møll Vårdal (Royal Norwegian Naval Academy Boat Club) '99
  • 3. Sturla Mogstad (Royal Norwegian Naval Academy Boat Club) '02
  • 4. Vegard Abrahamsen (Royal Norwegian Naval Academy Boat Club) '00

Follo stolt og svett I

  • 1. Stein Jøtul Simensen (Follo) '57
  • 2. Jan Sportstøl (Follo) '64
  • 3. Joakim Ulviken Rygh (Follo) '87
  • 4. Trond Bakk (Follo) '67

AFMELDT NSR

  • 1. Oscar Stabe Helvig (NSR) '95
  • 2. Petter Tufte (NSR) '93
  • 3. Ole Arnøy (NSR) '05
  • 4. Jonas Slettemark Juel (NSR) '99

Tønsberg

  • 1. Jørgen Mjøs Nilsson (Tønsberg) '94
  • 2. Truls Aabol (Tønsberg) '72
  • 3. Herman Juell Gevelt (Tønsberg) '01
  • 4. Truls Arne Gran (Tønsberg) '76

BSI I

  • 1. Eirik Myreng Hauge (BSI ) '00
  • 2. Ask Christensen Brevik (BSI ) '03
  • 3. Sindre Fuglseth (BSI ) '00
  • 4. Mattias Haugland (BSI ) '96

BSI II

  • 1. Alfred Eliassen (BSI ) '99
  • 2. Erik Odfjell (BSI ) '03
  • 3. Kristoffer Berg Vold (BSI ) '01
  • 4. Bjørn Instefjord (BSI ) '97

? klub

  • 1. Lukas Sørbo (NOR) '01
  • 2. Joel Diriba (NOR) '99
  • 3. Kasper Magnus Kristiansen (NOR) '03
  • 4. Henrik Tufte (NOR) '00

Horten

  • 1. Lars A Holt (Horten) '83
  • 2. Bjørn Jostein Singstad (Horten) '91
  • 3. Henning Jacobsen (Horten) '71
  • 4. Nicolai Enstad Haraldseth (Horten) '00
Løb 115 U13 WErgo Piger U13 Ergo - Åpent Mesterskap 500m 5 tilmeldinger

Bærum I

  • 1. Anna Sofie Frøseth (Bærum) '12

Tønsberg I

  • 1. Maria Isabell Brito Karlsen (Tønsberg) '12

Bærum II

  • 1. Elicka Sohrabi (Bærum) '12

Bærum III

  • 1. Caroline Riis (Bærum) '12

Bærum IV

  • 1. Christine Riis (Bærum) '12
Løb 116 U13 MErgo Drenge U13 Ergo - Åpent Mesterskap 500m 4 tilmeldinger

Drammen I

  • 1. Edvard Adamsen (Drammen) '13

Bestumkilen I

  • 1. Lars August Hjerkinn Farnes (Bestumkilen) '12

NSR II

  • 1. Carl Jacob Thomas Storgaard Hjortsjø (NSR) '12

Snarøya Sportsklubb

  • 1. Fredrik Hadler-Olsen (Ingen klubb) '14
Løb 117 U15 WErgo Piger U15 Ergo - Åpent Mesterskap 1000m 8 tilmeldinger

Christiania I

  • 1. Hedda Nerdal (Christiania) '10

Drammen I

  • 1. Sarah Stenmark (Drammen) '10

Drammen II

  • 1. Selma Dyve Jonli (Drammen) '10

Aalesunds I

  • 1. Selma Wik (Aalesunds) '10

Trondhjems I

  • 1. Hedvig Norstad Holmemo (Trondhjems) '10

NSR I

  • 1. Juliana del Castillo Tandberg (NSR) '10

Drammen III

  • 1. Edel Jorine Skånhaug Bjørnstad (Drammen) '11

Fredriksstad I

  • 1. Maya Nesset Lindstrøm (Fredriksstad) '10
Løb 118 U15 MErgo Drenge U15 Ergo - Åpent Mesterskap 1000m 26 tilmeldinger

Bærum I

  • 1. Sondre Magnus Bergene Seres (Bærum) '10

Bærum II

  • 1. Felix Sam Turander (Bærum) '10

Bærum III

  • 1. Jesper Rasmussen-Hirschfeld (Bærum) '10

Tønsberg I

  • 1. Ulrik Hautakoski (Tønsberg) '10

Tønsberg II

  • 1. Jacob Meisingset Jørgensen (Tønsberg) '10

Bærum IV

  • 1. Nickan Sohrabi (Bærum) '10

Drammen I

  • 1. Felix Thorrud (Drammen) '11

Strömstad I

  • 1. Noah Jakobsen (Strömstad) '10

Ormsund I

  • 1. Storm Skramstad (Ormsund) '11

Ormsund II

  • 1. Caspian Aria Mehdinia (Ormsund) '11

NSR I

  • 1. Kristian Brydøy (NSR) '10

Horten I

  • 1. Birk Haugen (Horten) '10

Horten II

  • 1. Emrik Silbodal (Horten) '11

Horten III

  • 1. Emil Nævra Brønstad (Horten) '10

AFMELDT Horten IV

  • 1. Eivind Nordby Pettersen (Horten) '10

Horten V

  • 1. Jacob Halvorsen (Horten) '10

Horten VI

  • 1. Levi Wessel (Horten) '10

Horten VII

  • 1. Leon Saure Grann (Horten) '11

Horten VIII

  • 1. Nazar Dowgy (Horten) '10

AFMELDT Horten IX

  • 1. OLa Binder Brunvoll (Horten) '10

Ormsund III

  • 1. Emil August Slettahjell Kjeseth (Ormsund) '11

Porsgrunn I

  • 1. Magnus Sønderland (Porsgrunn) '11

Os I

  • 1. Mathias Jansen (Os) '10

Fredriksstad I

  • 1. Sondre Trenum Berg (Fredriksstad) '10

Fredriksstad II

  • 1. Sverre Nygaard-Monsen (Fredriksstad) '10

Fredriksstad III

  • 1. Nils Jonathan Jordell (Fredriksstad) '10
Løb 119 U17 WErgo Piger U17 Ergo - Åpent Mesterskap 2000m 30 tilmeldinger

Aalesunds V

  • 1. Vilja Helland Hauge (Aalesunds) '09

Ormsund I

  • 1. Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund) '09

Bærum I

  • 1. Cornelia Riis (Bærum) '08

Christiania I

  • 1. Ann Ayame Yasuda (Christiania) '09

Aalesunds IV

  • 1. Oline Hanken (Aalesunds) '09

Aalesunds III

  • 1. Ingerid Olsvik (Aalesunds) '08

AFMELDT Stavanger I

  • 1. Oline Borthen Solberg (Stavanger) '08

NSR I

  • 1. Synne Marie Fjellheim (NSR) '08

Sandefjord II

  • 1. Ragnhild Sørsdal Idland (Sandefjord) '09

Stavanger II

  • 1. Imme Hoekstra (Stavanger) '08

Horten II

  • 1. Caja Sofie Søfting Lia (Horten) '09

Sandefjord I

  • 1. Pernille Dahle Eriksen (Sandefjord) '09

Os II

  • 1. Andrea Holmefjord (Os) '09

Aalesunds I

  • 1. Andrea Storøy (Aalesunds) '08

AFMELDT Aalesunds II

  • 1. Ane Haddal (Aalesunds) '08

Horten I

  • 1. Christine Isaksen (Horten) '09

Bærum III

  • 1. Alisa Ostroukhova (Bærum) '09

Os I

  • 1. Baldersheim Randi-Helene Bustadmo (Os) '09

NSR III

  • 1. Cecilia Hjortsjø (NSR) '08

NSR IV

  • 1. Martine Næss Lian (NSR) '08

NSR VI

  • 1. Annika Hjortsjø (NSR) '08

NSR V

  • 1. Kaja Weiseth-Andersen (NSR) '08

NSR II

  • 1. Annika de Castillo Tandberg (NSR) '09

Kristiansand I

  • 1. Magdalena Nordbø (Kristiansand) '09

NSR VIII

  • 1. Stella Moe (NSR) '08

Bærum II

  • 1. Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum) '08

Drammen I

  • 1. Paula Lecic Bonnichsen (Drammen) '08

NSR IX

  • 1. Mathilde Roelly Saint-Amand (NSR) '08

NSR VII

  • 1. Charlotte Hjortsjø (NSR) '09

AFMELDT Tønsberg I

  • 1. Silje Marie Holm (Tønsberg) '09
Løb 120 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - Åpent Mesterskap 2000m 42 tilmeldinger

Kristiansand I

  • 1. Raphael Pintsch (Kristiansand) '08

Bergens I

  • 1. Daniel Kjærnet (Bergens) '08

Os I

  • 1. Jacob Torsvik Dahl (Os) '09

Bergens III

  • 1. Andreas Tol (Bergens) '08

Horten III

  • 1. Mats Tangen Myhre (Horten) '09

Stavanger I

  • 1. Lucas Lauvnes (Stavanger) '08

Bergens II

  • 1. Joakim Fasmer (Bergens) '08

Bærum I

  • 1. Steffen Stundal de Vos (Bærum) '09

Trondhjems I

  • 1. Ole Alvin Hegle-Buchmann (Trondhjems) '08

Stavanger II

  • 1. Aksel Vaskinn Hansen (Stavanger) '09

Bergens IV

  • 1. Sivert Kvinnsland (Bergens) '09

NSR VIII

  • 1. Asgeir van Nes Eriksen (NSR) '08

NSR VII

  • 1. Herman Frostad (NSR) '09

NSR I

  • 1. Joachim Henne-Madsen (NSR) '08

Drammen I

  • 1. August Adamsen (Drammen) '09

Horten I

  • 1. Bo Gabriel Erichsen (Horten) '09

Sarpsborg I

  • 1. Theodor Jacobsen (Sarpsborg) '09

NSR V

  • 1. Max Spydevold (NSR) '09

Sarpsborg II

  • 1. Martin Kolstad-Abelson (Sarpsborg) '09

NSR III

  • 1. Halvor Bejer Moe (NSR) '09

Drammen III

  • 1. Lukas Stenmark (Drammen) '08

Horten II

  • 1. Einar Kulbliksæter (Horten) '09

Tønsberg I

  • 1. Audun Johnsen (Tønsberg) '09

ÅIF

  • 1. Sander Sveen (Ingen klubb) '08

Christiania I

  • 1. Sigurd Rønsen Garaas (Christiania) '09

Christiania II

  • 1. Christian Krohn Lund (Christiania) '09

AFMELDT Christiania III

  • 1. Oskar Eriksen Gilje (Christiania) '08

AFMELDT Christiania IV

  • 1. Frithjof Rasmussen Braadlie (Christiania) '09

Christiania V

  • 1. Arthur Mauritzen Nordlie (Christiania) '09

Drammen II

  • 1. August Helén (Drammen) '09

Horten IV

  • 1. August Emil M. Thorkildsen (Horten) '09

Horten V

  • 1. Herman TUFTE (Horten) '09

Kongsvinger Ro- og Padleklubb I

  • 1. Ludvik Kalland (Kongsvinger Ro- og Padleklubb) '08

Kristiansand II

  • 1. Herman Skyttemyr Øygarden (Kristiansand) '08

NSR II

  • 1. Jesper Jære Strøm (NSR) '09

NSR IV

  • 1. Jacob Schrader Braathen (NSR) '09

NSR IX

  • 1. Haakon Krohn-Angell (NSR) '09

NSR VI

  • 1. Marius Holmedal Bjerke (NSR) '09

AFMELDT NSR X

  • 1. Johan Wendel Iversen (NSR) '09

Porsgrunn I

  • 1. William Linder (Porsgrunn) '09

Sandefjord I

  • 1. Ola Alexander Bekkelund (Sandefjord) '09

ÅIF

  • 1. Theo Marcelius Lie (Ingen klubb) '08
Løb 121 U23 WErgo Kvinder U23 Ergo - Åpent Mesterskap 2000m 2 tilmeldinger

Christiania II

  • 1. Oline Brune Skorgevik (Christiania) '04

NSR I

  • 1. Elsa Marino (NSR) '05
Løb 122 U23 MErgo Mænd U23 Ergo - Åpent Mesterskap 2000m 17 tilmeldinger

Drammen I

  • 1. Sebastian Mejer Rasmussen (Drammen) '03

AFMELDT Ormsund I

  • 1. Truls Oskar Hansen (Ormsund) '04

AFMELDT Royal Norwegian Naval Academy Boat Club II

  • 1. Sturla Mogstad . (Royal Norwegian Naval Academy Boat Club) '02

Aalesunds I

  • 1. Erlend Devold Refsum (Aalesunds) '04

Stavanger I

  • 1. Jørgen Helliesen Frøystein (Stavanger) '05

Horten I

  • 1. Mathias Strømnes Strange (Horten) '05

Aalesunds II

  • 1. Heine Furuli (Aalesunds) '05

Bærum I

  • 1. Christian August Riis (Bærum) '05

Christiania I

  • 1. Jostein Eriksen Thon (Christiania) '04

Bærum III

  • 1. Eskil Steinmoen (Bærum) '05

Bærum II

  • 1. Ferdinand Tenden (Bærum) '05

Christiania II

  • 1. Emil Bülow johansen (Christiania) '04

Christiania III

  • 1. Alexander Georg Skaane (Christiania) '04

NSR I

  • 1. Ole Arnøy (NSR) '05

Christiania IV

  • 1. Johan Isak Bryhni (Christiania) '05

Aalesunds III

  • 1. Martin Øverland (Aalesunds) '05

Bergens I

  • 1. Kasper Kvåle (Bergens) '05
Løb 124 MErgo Mænd Ergo - Åpent Mesterskap 2000m 3 tilmeldinger

Asker SK I

  • 1. Mattias Røstad Jørum (NOR) '86

Enil

  • 1. Rune Kenneth Meisingset (Ingen klubb) '75

PLAY Tvedestrand

  • 1. Håvard Siljedal (Ingen klubb) '80
Løb 125 Masters WErgo Kvinder Masters Ergo - Åpent Mesterskap 1000m 1 tilmelding

Øya CrossFit

  • 1. Lisa Mikalsen (Ingen klubb) '96
Løb 126 Masters MErgo Mænd Masters Ergo - Åpent Mesterskap 1000m 3 tilmeldinger

Drammen I

  • 1. Øystein Løvold (Drammen) '71

Aalesunds I

  • 1. Ole Jacob Hanken (Aalesunds) '82

Horten I

  • 1. Henning Jacobsen (Horten) '71
Løb 127 Masters WErgo Kvinder Masters Ergo - Åpent Mesterskap 1000m 5 tilmeldinger

Bergens I

  • 1. Lisbeth Vevatne (Bergens) '75

Moss I

  • 1. Hanne Naimi Skei Andersen (Moss) '70

Moss II

  • 1. Marit Skei Andersen (Moss) '74

AFMELDT Skullerud I

  • 1. Ingrid Stuenæs (Skullerud) '74

Skullerud II

  • 1. Elisabeth Eugenie Sørli (Skullerud) '77
Løb 128 Masters MErgo Mænd Masters Ergo - Åpent Mesterskap 1000m 8 tilmeldinger

Hamar 1881 I

  • 1. Per Gunnar Ulveseth (Hamar 1881) '76

AFMELDT Trondhjems I

  • 1. Pål Mikal Høien (Trondhjems) '72

Kongsvinger Ro- og Padleklubb I

  • 1. Tore Kvernes (Kongsvinger Ro- og Padleklubb) '74

Moss I

  • 1. Dag Mathinsen (Moss) '71

Porsgrunn I

  • 1. Dag Mogstad (Porsgrunn) '69

Skullerud I

  • 1. Leif Gunleifsen (Skullerud) '69

Kripos idrettslag I

  • 1. Frode Lier (NOR) '73

MOT GYM KRAGERØ

  • 1. Freid Eggum (Ingen klubb) '74
Løb 130 55+MErgo Mænd 55+ Ergo - Åpent Mesterskap 1000m 7 tilmeldinger

Skullerud I

  • 1. Ole Kristian Karlsen (Skullerud) '64

Skullerud II

  • 1. Roy Midtsjø (Skullerud) '61

Moss I

  • 1. Henning Evensen (Moss) '66

Aalesunds I

  • 1. Erik Godøy (Aalesunds) '60

Ingen klubb

  • 1. Ivar Smedsgård (Ingen klubb) '61

Toyota Bilia Horten

  • 1. Jon Kjeldsberg (Ingen klubb) '63

IL Tyrving

  • 1. Atle Nordli (Ingen klubb) '64
Løb 131 65+WErgo Kvinder 65+ Ergo - Åpent Mesterskap 1000m 1 tilmelding

Aktiv i Horten

  • 1. Tove Pedersen (Ingen klubb) '57
Løb 132 65+MErgo Mænd 65+ Ergo - Åpent Mesterskap 1000m 1 tilmelding

Bærum I

  • 1. Tore Gulli (Bærum) '54
Løb 134 70+MErgo Mænd 70+ Ergo - Åpent Mesterskap 1000m 2 tilmeldinger

Østmarka IL I

  • 1. Vidar Bøe (NOR) '49

Tønsberg Tri I

  • 1. Hjalmar Schiøtz (Tønsberg Tri) '49
Løb 136 80+MErgo Mænd 80+ Ergo - Åpent Mesterskap 1000m 1 tilmelding

Porsgrunn I

  • 1. Erling Sjøboden (Porsgrunn) '40
Løb 137 U13 W4-Stafet Piger U13 4-Stafet - Åpent Mesterskap Stafett 2000m 1 tilmelding

Bærum I

  • 1. Anna Sofie Frøseth (Bærum) '12
  • 2. Caroline Riis (Bærum) '12
  • 3. Christine Riis (Bærum) '12
  • 4. Elicka Sohrabi (Bærum) '12
Løb 139 U15 W4-Stafet Piger U15 4-Stafet - Åpent Mesterskap Stafett 2000m 1 tilmelding

Aalesunds/Drammen I

  • 1. Sarah Stenmark (Drammen) '10
  • 2. Selma Dyve Jonli (Drammen) '10
  • 3. Edel Jorine Skånhaug Bjørnstad (Drammen) '11
  • 4. Selma Wik (Aalesunds) '10
Løb 140 U15 M4-Stafet Drenge U15 4-Stafet - Åpent Mesterskap Stafett 2000m 6 tilmeldinger

Bærum I

  • 1. Sondre Magnus Bergene Seres (Bærum) '10
  • 2. Jesper Rasmussen-Hirschfeld (Bærum) '10
  • 3. Felix Sam Turander (Bærum) '10
  • 4. Nickan Sohrabi (Bærum) '10

Drammen/Os

  • 1. Felix Thorrud (Drammen) '11
  • 2. Edvard Adamsen (Drammen) '13
  • 3. Ferdinand Bang Øhren (Drammen) '13
  • 4. Mathias Jansen (Os) '10

Horten

  • 1. Jacob Halvorsen (Horten) '10
  • 2. Nazar Dowgy (Horten) '10
  • 3. Birk Haugen (Horten) '10
  • 4. Leon Saure Grann (Horten) '11

AFMELDT Horten II

  • 1. Eivind Nordby Pettersen (Horten) '10
  • 2. Levi Wessel (Horten) '10
  • 3. Emrik Silbodal (Horten) '11
  • 4. Emil Nævra Brønstad (Horten) '10

NSR/Tønsberg

  • 1. Carl Jacob Thomas Storgaard Hjortsjø (NSR) '12
  • 2. Kristian Brydøy (NSR) '10
  • 3. Jacob Meisingset Jørgensen (Tønsberg) '10
  • 4. Ulrik Hautakoski (Tønsberg) '10

Fredriksstad

  • 1. Maya Nesset Lindstrøm (Fredriksstad) '10
  • 2. Nils Jonathan Jordell (Fredriksstad) '10
  • 3. Sondre Trenum Berg (Fredriksstad) '10
  • 4. Sverre Nygaard-Monsen (Fredriksstad) '10
Løb 141 U17 W4-Stafet Piger U17 4-Stafet - Åpent Mesterskap Stafett 2000m 5 tilmeldinger

Aalesunds I

  • 1. Oline Hanken (Aalesunds) '09
  • 2. Andrea Storøy (Aalesunds) '08
  • 3. Ingerid Olsvik (Aalesunds) '08
  • 4. Vilja Helland Hauge (Aalesunds) '09

Horten/Sandefjord/Tønsberg I

  • 1. Caja Sofie Søfting Lia (Horten) '09
  • 2. Christine Isaksen (Horten) '09
  • 3. Ragnhild Sørsdal Idland (Sandefjord) '09
  • 4. Silje Marie Holm (Tønsberg) '09

NSR

  • 1. Synne Marie Fjellheim (NSR) '08
  • 2. Mathilde Roelly Saint-Amand (NSR) '08
  • 3. Cecilia Hjortsjø (NSR) '08
  • 4. Martine Næss Lian (NSR) '08

NSR

  • 1. Kaja Weiseth-Andersen (NSR) '08
  • 2. Annika Hjortsjø (NSR) '08
  • 3. Stella Moe (NSR) '08
  • 4. Annika de Castillo Tandberg (NSR) '09

NSR/Ormsund

  • 1. Charlotte Hjortsjø (NSR) '09
  • 2. Juliana del Castillo Tandberg (NSR) '10
  • 3. Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund) '09
  • 4. N N (NSR) '10
Løb 142 U17 M4-Stafet Drenge U17 4-Stafet - Åpent Mesterskap Stafett 2000m 13 tilmeldinger

Bergens I

  • 1. Andreas Tol (Bergens) '08
  • 2. Daniel Kjærnet (Bergens) '08
  • 3. Sivert Kvinnsland (Bergens) '09
  • 4. Joakim Fasmer (Bergens) '08

Drammen

  • 1. August Adamsen (Drammen) '09
  • 2. August Helén (Drammen) '09
  • 3. Lukas Stenmark (Drammen) '08
  • 4. Paula Lecic Bonnichsen (Drammen) '08

Christiania I

  • 1. Arthur Mauritzen Nordlie (Christiania) '09
  • 2. Christian Krohn Lund (Christiania) '09
  • 3. Frithjof Rasmussen Braadlie (Christiania) '09
  • 4. Sigurd Rønsen Garaas (Christiania) '09

Kristiansand I

  • 1. Raphael Pintsch (Kristiansand) '08
  • 2. Herman Skyttemyr Øygarden (Kristiansand) '08
  • 3. William Tollisen Rom (Kristiansand) '09
  • 4. Emil Sædberg (Kristiansand) '08

Horten I

  • 1. August Emil M. Thorkildsen (Horten) '09
  • 2. Bo Gabriel Erichsen (Horten) '09
  • 3. Herman TUFTE (Horten) '09
  • 4. Mats Tangen Myhre (Horten) '09

NSR

  • 1. Joachim Henne-Madsen (NSR) '08
  • 2. Jesper Jære Strøm (NSR) '09
  • 3. Asgeir van Nes Eriksen (NSR) '08
  • 4. Max Spydevold (NSR) '09

NSR

  • 1. Jacob Schrader Braathen (NSR) '09
  • 2. Marius Holmedal Bjerke (NSR) '09
  • 3. Haakon Krohn-Angell (NSR) '09
  • 4. Halvor Bejer Moe (NSR) '09

Sandefjord/Tønsberg

  • 1. Audun Johnsen (Tønsberg) '09
  • 2. Jacob Meisingset Jørgensen (Tønsberg) '10
  • 3. Ulrik Hautakoski (Tønsberg) '10
  • 4. Ola Alexander Bekkelund (Sandefjord) '09

NSR

  • 1. Philip Lium-Valmot (NSR) '09
  • 2. Johan Wendel Iversen (NSR) '09
  • 3. Herman Frostad (NSR) '09
  • 4. Haakon Christian Moræus-Hanssen (NSR) '09

Ingen klubb

  • 1. Johan Nilsen (Ingen klubb) '08
  • 2. Theo Marcelius Lie (Ingen klubb) '08
  • 3. Sander Sveen (Ingen klubb) '08
  • 4. Henrik Endresen (Ingen klubb) '08

Ingen klubb

  • 1. Kristoffer Andersen (Ingen klubb) '08
  • 2. Emil Hermansen (Ingen klubb) '08
  • 3. August Vatne (Ingen klubb) '08
  • 4. Samuel Moskvil (Ingen klubb) '08

Ingen klubb

  • 1. Matei Preda (Ingen klubb) '08
  • 2. Mido Kaabia (Ingen klubb) '08
  • 3. Sigurd Skulstad-Johnsen (Ingen klubb) '08
  • 4. Mohayb Kadir Sharif (Ingen klubb) '08

NSR I

  • 1. Ferdinand Pettersen Reijin (NSR) '08
  • 2. Gustavo Gustavo Baquero (NSR) '09
  • 3. Christopher Jahnsen (NSR) '08
  • 4. Dorin Brunson (NSR) '08
Løb 143 W4-Stafet Kvinder 4-Stafet - Åpent Mesterskap Stafett 2000m 5 tilmeldinger

Sarpsborg/Årungen

  • 1. Elena Victoria Ennals (Årungen) '06
  • 2. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen) '06
  • 3. Kamilla Wiese Andersen (Sarpsborg) '06
  • 4. Linea Jacobsen (Sarpsborg) '06

Moss

  • 1. Hanne Naimi Skei Andersen (Moss) '70
  • 2. Marit Skei Andersen (Moss) '74
  • 3. Dag Marthinsen (Moss) '71
  • 4. Henning Evensen (Moss) '66

AFMELDT Horten I

  • 1. Jannicke Due (Horten) '92
  • 2. Mia Helene Falch (Horten) '00
  • 3. Maren Næss Brevik (Horten) '02
  • 4. Liepa Kuzmarskyte (Horten) '06

Jagiellonian Rowing Club I

  • 1. Nora Møller (POL) '99
  • 2. Rikke Stenehjem Evensen (POL) '01
  • 3. Thea Andresen Rieker (POL) '98
  • 4. Anna Edine Lind Jodalen (POL) '01

Øya CrossFit II

  • 1. Line Rørstad (Ingen klubb) '78
  • 2. Lisa Mikalsen (Ingen klubb) '96
  • 3. Synne Heimdal (Ingen klubb) '78
  • 4. Line Stokke (Ingen klubb) '90
Løb 144 M4-Stafet Mænd 4-Stafet - Åpent Mesterskap Stafett 2000m 7 tilmeldinger

Tønsberg

  • 1. Esben Sjøblom (Tønsberg) '75
  • 2. Tone Meisingseth (Tønsberg) '80
  • 3. Jostein Jørgensen (Tønsberg) '78
  • 4. Anders Olsen (Tønsberg) '77

Jagiellonian Rowing Club I

  • 1. Eirik Wilhelm Huus-Hansen (POL) '93
  • 2. Jaheel Sølvhaug (POL) '99
  • 3. Halvard Skeie Wiencke (POL) '96
  • 4. Åsmund Sulheim (POL) '99

Jagiellonian Rowing Club II

  • 1. André Hausland Pedersen (POL) '01
  • 2. Mathias Hervander Steensnæs (POL) '94
  • 3. Trym Thomassen (POL) '99
  • 4. Maxmillian Loeseth (POL) '00

Øya CrossFit I

  • 1. Truls Lyngås (Ingen klubb) '87
  • 2. Eivind Skeie (Ingen klubb) '79
  • 3. Adrian Korsvoldlien (Ingen klubb) '92
  • 4. Fredrik Danielsen (Ingen klubb) '81

Ormsund I

  • 1. Per Giltvedt (Ormsund) '56
  • 2. Zbigniew Andruszkiewicz (Ormsund) '59
  • 3. Christian Grosse (Ormsund) '64
  • 4. Jakob Rothing (Ormsund) '74

Horten I

  • 1. Fredrik Lia (Horten) '82
  • 2. David Lyngvær Erichsen (Horten) '79
  • 3. Toke Grann (Horten) '81
  • 4. Lars Silbodal (Horten) '82

Aalesunds/Bærum

  • 1. Martin Øverland (Aalesunds) '05
  • 2. Tore Gulli (Bærum) '54
  • 3. Erik Dyb Liaaen (Aalesunds) '71
  • 4. Johan Myklebust (Aalesunds) '76
Løb 145 WErgo Kvinder Ergo - Åpent Mesterskap 500m 1 tilmelding

Skullerud I

  • 1. Benita Clausen (Skullerud) '71
Løb 146 MErgo Mænd Ergo - Åpent Mesterskap 500m 2 tilmeldinger

Horten I

  • 1. Fredrik Lia (Horten) '82

BISFUT I

  • 1. Aleksander Thomasrud (BISFUT) '90
Løb 147 U19 WErgo Piger U19 Ergo - Åpent Mesterskap 500m 2 tilmeldinger

Kristiansand I

  • 1. Magdalena Nordbø (Kristiansand) '09

Horten I

  • 1. Liepa Kuzmarskyte (Horten) '06
Løb 148 U19 MErgo Drenge U19 Ergo - Åpent Mesterskap 500m 8 tilmeldinger

Kristiansand I

  • 1. William Tollisen Rom (Kristiansand) '09

Kristiansand II

  • 1. Emil Sædberg (Kristiansand) '08

Horten I

  • 1. Eirik Nordby Pettersen (Horten) '06

Horten II

  • 1. Frans Lagerfelt (Horten) '07

Horten III

  • 1. Hans Ulrik Nedreberg (Horten) '07

Horten IV

  • 1. Mats Ustad Tollefsen (Horten) '06

Horten V

  • 1. Rino Haugen (Horten) '06

Horten VI

  • 1. Martin Nordsteien Nes (Horten) '06
Løb 150 M4-Stafet Mænd 4-Stafet - Åpent Mesterskap Stafett Bedrift 2000m 3 tilmeldinger

SIV avd. for akutt psykiatri

  • 1. Ole Chr. N. Pettersen (Ingen klubb) '76
  • 2. Camilla Holmberg Aasen (Ingen klubb) '85
  • 3. Helge Bjune (Ingen klubb) '80
  • 4. Maggi Øien (Ingen klubb) '85

Kongsberg Discovery I

  • 1. Karol Jan Jankowski (Ingen klubb) '84
  • 2. Sondre Haga Hjelt (Ingen klubb) '92
  • 3. Harald Mannenigata Nordlie (Ingen klubb) '80
  • 4. Kristian Strøm-Olsen (Ingen klubb) '87

Kongsberg Discovery II

  • 1. Nickolas Wilson (Ingen klubb) '70
  • 2. Håvard Siljedal (Ingen klubb) '80
  • 3. Thomas R Larsen (Ingen klubb) '94
  • 4. Jens Bonnevier (Ingen klubb) '92