Resultater - Norgesmesterskap i ergometerroing 2024
Løb nr | Starttid - ↑ |

Løb 101
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 12:35
Plac. # Navn 2000m
1 1 Drammen I
  • Maria Stendal Kaupang(1)
7:22.1
2 3 Drammen III
  • Nora Njaastad(1)
7:51.0
3 5 Aalesunds III
  • Maria Wiik(1)
7:52.2
3 7 Årungen II
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
7:52.2
5 11 Horten I
  • Liepa Kuzmarskyte(1)
7:55.1
6 6 Christiania II
  • Tora Drolshammer Mysterud(1)
7:57.2
7 4 Sarpsborg II
  • Linea Jacobsen(1)
7:57.9
8 14 Bærum I
  • Elena Katalin Bergene Seres(1)
7:58.3
9 13 Sarpsborg I
  • Kamilla Wiese Andersen(1)
8:00.1
10 8 Christiania I
  • Rakel Elina Bryhni(1)
8:00.3
11 9 Bergens I
  • Malin Haram-Hundven(1)
8:03.4
12 12 Årungen I
  • Elena Victoria Ennals(1)
8:07.1
13 17 Aalesunds II
  • Julia Hanken(1)
8:12.6
14 16 Aalesunds I
  • Elise Granmo(1)
8:13.7
15 18 Bergens III
  • Guro Andersen Buck(1)
8:21.6
16 19 Tønsberg I
  • Sara Harries(1)
8:32.2
17 20 Bergens II
  • Matilde Mykletun(1)
8:40.7
Løb 102
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 13:05
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bærum III
  • Sander Stundal De Vos(1)
6:25.5
2 2 Bærum I
  • Ask Svorkmo Bergmann(1)
6:26.2
3 3 NSR II
  • Martin Anker(1)
6:34.5
4 5 Drammen I
  • Lars Dyve Knutsen(1)
6:35.8
5 4 Bergens I
  • Viljar Jørgensen(1)
6:38.5
6 12 Christiania II
  • Henrik Melhus Høeg(1)
6:40.7
7 32 Stavanger I
  • Jan Stejuk(1)
6:43.6
8 9 Christiania I
  • Mads Reite(1)
6:45.3
9 8 Christiania III
  • William Alexander Bakken(1)
6:45.4
10 22 NSR IV
  • Balder Dysthe(1)
6:47.1
11 7 NSR III
  • Mads Høeg(1)
6:47.8
12 11 Moss I
  • Jonas Hygen Bjørvig(1)
6:48.0
13 20 NSR V
  • Eskil Heiberg(1)
6:50.1
14 14 Horten II
  • Eirik Nordby Pettersen(1)
6:50.9
15 10 Bærum V
  • Einar Lie Wasbrekke(1)
6:51.3
16 19 Horten IV
  • Mats Ustad Tollefsen(1)
6:52.4
17 15 NSR VI
  • Maximilian Zakariassen(1)
6:53.6
18 18 Bærum IV
  • Wilmar Graver(1)
6:57.5
19 23 Bergens II
  • Andreas Follnes(1)
6:58.5
20 25 Haldens I
  • Max August Kjølerbakken Zetlitz(1)
7:01.3
21 16 Drammen II
  • Sean Luca Kaper(1)
7:05.7
22 21 Bærum II
  • Michael Thor Aasgaard(1)
7:05.9
23 27 Tønsberg I
  • Oscar Arntzen-Hegdahl(1)
7:07.1
24 28 NSR I
  • Jasper Viksås(1)
7:08.4
25 24 Bergens IV
  • Eivind Vevatne(1)
7:20.5
26 26 Horten III
  • Hans Ulrik Nedreberg(1)
7:24.3
27 13 Bergens III
  • Isak Sommer Svellingen(1)
7:24.7
28 30 Horten V
  • Rino Haugen(1)
7:38.2
29 31 Drammen III
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
7:45.3
30 29 Horten I
  • Frans Lagerfelt(1)
7:45.6
Løb 103
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 14:35
Plac. # Navn 2000m
1 Stavanger I
  • Hedda Haldorsdottir(1)
9:47.4
Løb 104
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 14:35
Plac. # Navn 2000m
1 Stavanger I
  • William Middelthon(1)
7:34.9
Løb 105
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 14:05
Plac. # Navn 2000m
1 Bergens II
  • Maia Emilie Lund(1)
7:15.0
2 Justitia b III
  • Julie Birkeland(1)
7:43.0
3 Justitia b I
  • Marie Andrup-Næss(1)
7:49.0
4 Justitia b II
  • Johanne Sofie Nilsen Telle(1)
7:53.6
5 Aalesunds I
  • Henriette Longva(1)
8:18.6
6 Bergens I
  • Pernille Wie-Soltvedt(1)
8:35.2
7 Christiania I
  • Thea Frederikke Gullerud(1)
8:48.8
Løb 106
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 14:20
Plac. # Navn 2000m
1 Fredriksstad I
  • Lars Martin Benske(1)
6:19.7
2 Justitia b I
  • Elias Bjørdal(1)
6:29.1
3 Kristiansand I
  • Oskar Sødal(1)
6:32.7
4 Aalesunds I
  • Johan Myklebust(1)
6:34.8
5 Bergens I
  • Lars Eirik Vevatne(1)
6:56.3
Løb 107
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 14:55
Plac. # Navn 2000m
1 8 SSC I
  • Tale Børsheim Tønsager(1)
1:37.73:19.95:01.86:42.9
2 1 Christiania I
  • Inger Kavlie(1)
1:41.83:24.15:06.16:47.0
3 2 Aalesunds II
  • Thea Helseth(1)
1:43.93:28.55:11.46:52.5
4 3 Aalesunds I
  • Jenny Marie Rørvik(1)
1:47.63:34.95:21.77:08.3
5 6 Christiania IV
  • Marianne Berge-Madsen(1)
1:49.13:38.15:25.77:11.5
6 4 Drammen I
  • Siri Eva Kristiansen(1)
1:45.93:32.35:20.47:12.6
7 5 Drammen II
  • Kristine Bjerknes(1)
1:49.13:39.25:29.27:19.7
8 9 Christiania V
  • Erle Nordhagen Madsen(1)
7:31.2
9 7 NSR I
  • Anna Een Sture(1)
1:54.13:48.55:42.87:34.2
10 15 Skullerud I
  • Lillian Dramsdahl(1)
7:34.6
11 10 Horten I
  • Jannicke Due(1)
7:45.7
12 11 BSI I
  • Oda Knudsen(1)
7:49.5
13 14 Ormsund I
  • Stine Meyer(1)
8:04.1
14 12 Horten II
  • Josefine Hall Lindberg(1)
8:18.5
Løb 108
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 15:25
Plac. # Navn 2000m
1 2 Trondhjems I
  • Henrik Halvorsen(1)
5:55.4
2 7 NSR III
  • Jonas Slettemark Juel(1)
5:57.5
3 3 Aalesunds II
  • Martin Helseth(1)
5:58.0
4 6 Os II
  • Erling Holst Øyasæter(1)
6:01.8
5 5 Moss I
  • Erik Andre Solbakken(1)
6:03.3
6 19 Horten I
  • Nicolai Enstad Haraldseth(1)
6:06.2
(24)
7 4 Bergens II
  • Mathias Føyner Wie(1)
6:06.8
8 22 Oslo I
  • Anders Meskestad Jacobsen(1)
6:08.4
(24)
9 12 Aalesunds I
  • Fredrik Reite(1)
6:08.5
10 24 Christiania II
  • Per Størseth Andreassen(1)
6:09.8
(24)
11 10 Os I
  • Erik Vaktskjold(1)
6:12.4
12 23 Skullerud I
  • Jonas Westberg(1)
6:15.6
(24)
13 16 Bergens I
  • Olexii Tymoshenko(1)
6:19.1
14 13 Christiania I
  • Andreas Dugstad Sørskaar(1)
6:19.8
15 11 Ormsund I
  • Oskar Martinius Gjerland(1)
6:25.7
16 24 Skullerud II
  • Kent Lennart Pettersson(1)
6:28.1
(24)
17 17 BSI I
  • Mattias Haugland(1)
6:36.7
18 20 Kongsvinger Ro- og Padleklubb I
  • Mikael Klanderud(1)
6:42.5
(24)
19 18 BSI II
  • Bjørn Instefjord(1)
6:55.5
20 15 Drammen II
  • Per Sverre Strand(1)
6:56.8
Løb 109
U19 W4-Stafet Piger U19 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 17:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Drammen I
  • Maria Stendal Kaupang(1)
  • Nora Njaastad(2)
  • Hannah Ossenkamp(3)
  • Ingeborg Hermansen Fossum(4)
1:44.03:40.15:26.97:07.3
2 Bærum
  • Elena Katalin Bergene Seres(1)
  • Thea Elise Steinmoen Barski(2)
  • Cornelia Riis(3)
  • Sofia Haakonsen-Toth(4)
1:49.13:42.65:27.47:10.2
3 Christiania
  • Rakel Elina Bryhni(1)
  • Ann Ayame Yasuda(2)
  • Tora Drolshammer Mysterud(3)
  • Hedda Nerdal(4)
1:50.53:39.15:27.57:15.2
4 Aalesunds
  • Maria Wiik(1)
  • Susanne Myklebust(2)
  • Julia Hanken(3)
  • Elise Granmo(4)
1:52.63:44.35:38.27:25.5
Løb 110
U19 M4-Stafet Drenge U19 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 17:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Christiania I
  • Benjamin Haug Hagen(1)
  • Henrik Melhus Høeg(2)
  • Mads Reite(3)
  • William Alexander Bakken(4)
1:31.63:00.54:29.35:54.2
2 Bærum
  • Einar Lie Wasbrekke(1)
  • Wilmar Graver(2)
  • Ask Svorkmo Bergmann(3)
  • Sander Stundal De Vos(4)
1:32.23:03.24:30.85:54.9
3 NSR
  • Mads Høeg(1)
  • Maximilian Zakariassen(2)
  • Martin Anker(3)
  • Eskil Heiberg(4)
1:30.63:01.24:27.85:55.2
4 Horten
  • Martin Nordsteien Nes(1)
  • Eirik Nordby Pettersen(2)
  • Mats Ustad Tollefsen(3)
  • Hans Ulrik Nedreberg(4)
1:35.53:12.34:44.46:12.8
5 NSR
  • Jasper Viksås(1)
  • Magnus Nicolaysen(2)
  • Balder Dysthe(3)
  • Ferdinand Pettersen Reijin(4)
1:34.33:12.14:47.46:20.2
6 Drammen I
  • Lars Dyve Knutsen(1)
  • Sean Luca Kaper(2)
  • Tobias Bo Rasmussen(3)
  • Lukas Stenmark(4)
1:41.93:29.34:58.96:29.9
Løb 111
LW4-Stafet Kvinder letvægt 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 17:55
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Justitia b I
  • Julie Birkeland(1)
  • Marie Andrup-Næss(2)
  • Amalie Bakke(3)
  • Johanne Sofie Nilsen Telle(4)
1:47.63:38.15:24.87:07.3
Løb 112
LM4-Stafet Mænd letvægt 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 17:55
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Royal Norwegian Naval Academy Boat Club I
  • Magnus Polsrød(1)
  • Marius Polsrød (2)
  • Olav Roligheten Eftedal(3)
  • Simen Wandsvik(4)
1:28.42:57.54:26.05:51.9
2 NTNUI I
  • Vegard Foyn Gundersen(1)
  • Olav Fleten(2)
  • Mathias Berthet(3)
  • Martin Larsen(4)
1:27.83:00.84:31.76:03.7
3 Justitia b I
  • Elias Bjørdal(1)
  • Håkon Berg-Pedersen(2)
  • Håvar Ringen(3)
  • Mathias Sann(4)
1:27.33:01.04:34.76:09.1
4 Bergens I
  • Andreas Alvheim(1)
  • Eivind Vevatne(2)
  • Isak Sommer Svellingen(3)
  • Lars Eirik Vevatne(4)
1:36.73:12.24:46.96:19.7
Løb 113
W4-Stafet Kvinder 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 17:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 OSI I
  • Kamilla Støylehommen(1)
  • Hanna Bjørsrud(2)
  • Ida Kyvik Sandvik(3)
  • Nora Alvilde Lyngstad(4)
1:41.23:19.84:55.66:28.4
2 Christiania
  • Inger Kavlie(1)
  • Marianne Berge-Madsen(2)
  • Oline Brune Skorgevik(3)
  • Mathilde Elizabeth Lucas(4)
1:36.53:17.84:53.86:31.6
3 Justitia b I
  • Kristin Bakkelid Berge(1)
  • Katarina Kamark(2)
  • Vilde Lund Fosland(3)
  • Gøril Førde Furu(4)
1:38.63:18.04:58.16:34.2
4 NTNUI I
  • Maria Starheim(1)
  • Nora Irgens(2)
  • Synnøve Foss(3)
  • Jenny Hunvik(4)
1:41.33:21.85:03.26:42.7
5 Valkyrien I
  • Agnes Heyerdahl Janzon(1)
  • Benedicte Gjessing Sundt(2)
  • Mari Helle(3)
  • Mathea Sunde(4)
1:41.03:22.55:06.06:44.3
6 Aalesunds I
  • Henriette Longva(1)
  • Amanda Helseth(2)
  • Jenny Marie Rørvik(3)
  • Thea Helseth(4)
1:38.33:29.25:08.76:45.3
7 OSI II
  • Caroline Nordihus(1)
  • Johhane Fürst Mustad(2)
  • Ingrid Oline Svendby Johnsen(3)
  • Katrine Neset(4)
1:41.73:27.05:09.16:48.0
8 Justitia b II
  • Elise Bakke Unhjem(1)
  • Marte Stava(2)
  • Marte Ødegaard(3)
  • Amy Sandtorv(4)
1:45.73:29.85:16.16:55.5
9 Horten I
  • Jannicke Due(1)
  • Liepa Kuzmarskyte(2)
  • Mia Helene Falch(3)
  • Maren Næss Brevik(4)
1:45.73:35.75:19.67:03.4
10 NTNUI II
  • Kari Waatevik(1)
  • Shadin Asadi(2)
  • Noria Makhmoud(3)
  • Emma Gjerland(4)
1:44.93:34.35:22.67:08.7
11 BSI I
  • Malin Haara(1)
  • Lucie Bang(2)
  • Oda Knudsen(3)
  • Eline Solbakken(4)
1:43.03:39.55:30.97:09.8
12 Follo stolt og svett II
  • Edel Thomassen(1)
  • Line Andresen(2)
  • Lotte Holene(3)
  • Tonje Maack Letrud(4)
1:54.03:45.85:29.77:16.4
13 NSR
  • Anna Een Sture(1)
  • Elsa Marino(2)
  • Elisabeth Nicolaysen(3)
  • Synne Fjellheim(4)
1:47.03:38.25:31.97:16.8
14 OSI
  • Caroline Jansen(1)
  • Ane Kjærvik(2)
  • Emilie Kristoffersen(3)
  • Marthe Sinnes(4)
1:58.93:49.15:37.87:23.0
15 Bergens I
  • Pernille Wie-Soltvedt(1)
  • Matilde Mykletun(2)
  • Malin Haram-Hundven(3)
  • Guro Andersen Buck(4)
1:52.23:49.75:42.37:30.1
16 Follo stolt og svett I
  • Marte Andréa Uglum(1)
  • Josefine Haugersveen Liland(2)
  • Kristin Meidell Berrum(3)
  • Jannicke Knudsen(4)
1:55.63:53.85:41.17:38.4
Løb 114
M4-Stafet Mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 18:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Royal Norwegian Naval Academy Boat Club
  • Gustav Daniel Hagen(1)
  • Jesper Møll Vårdal(2)
  • Sturla Mogstad(3)
  • Vegard Abrahamsen(4)
1:17.52:40.34:01.75:22.3
2 Ormsund I
  • Ivo Yanakiev(1)
  • Nicolay Bjønnes Yngsdal(2)
  • Oskar Martinius Gjerland(3)
  • Truls Oskar Hansen(4)
1:21.82:44.64:06.45:28.5
3 Aalesunds I
  • Heine Furuli(1)
  • Erlend Devold Refsum(2)
  • Fredrik Reite(3)
  • Martin Helseth(4)
1:24.02:45.54:09.95:31.1
4 OSI II
  • Audun Grepperud(1)
  • Ola Larsson(2)
  • Villas Vidvei(3)
  • Josef Njerve(4)
1:21.32:46.64:13.25:36.0
5 Christiania I
  • Andreas Dugstad Sørskaar(1)
  • Emil Bülow Johansen(2)
  • Jostein Eriksen Thon(3)
  • Per Størseth Andreassen(4)
1:19.12:45.34:14.15:36.1
6 Tønsberg
  • Jørgen Mjøs Nilsson(1)
  • Truls Aabol(2)
  • Herman Juell Gevelt(3)
  • Truls Arne Gran(4)
1:24.92:50.54:14.45:37.7
7 Horten
  • Lars A Holt(1)
  • Bjørn Jostein Singstad(2)
  • Henning Jacobsen(3)
  • Nicolai Enstad Haraldseth(4)
1:25.12:52.54:16.55:39.6
7 Royal Norwegian Naval Academy Boat Club
  • Johannes Hellene(1)
  • Knut Greve Rokne(2)
  • Thomas Skarbø(3)
  • Kristian Gåsø(4)
1:22.82:47.34:12.55:39.6
9 Bærum I
  • Andreas Erichsen Berge(1)
  • Christian August Riis(2)
  • Ferdinand Tenden(3)
  • Eskil Steinmoen(4)
1:27.22:54.44:19.75:44.1
10 BSI I
  • Eirik Myreng Hauge(1)
  • Ask Christensen Brevik(2)
  • Sindre Fuglseth(3)
  • Mattias Haugland(4)
1:24.42:56.34:22.45:48.3
11 OSI
  • Arne Hadler-Olsen(1)
  • Jakob Andreassen Jaatun(2)
  • Emil Skjelstad(3)
  • Adrian Lund(4)
1:25.32:56.04:25.85:52.0
12 Drammen I
  • Sebastian Mejer Rasmussen(1)
  • Per Sverre Strand(2)
  • Henrik Arntzen(3)
  • Lars Dyve Knutsen(4)
1:26.52:52.14:19.55:53.4
13 ? klub
  • Lukas Sørbo(1)
  • Joel Diriba(2)
  • Kasper Magnus Kristiansen (3)
  • Henrik Tufte(4)
1:29.03:02.94:34.56:01.2
14 Follo
  • Håvard Sletten(1)
  • Kent Fjellstad(2)
  • Svein Gullby(3)
  • Runar Bjerke(4)
1:31.43:03.04:35.06:04.1
15 BSI II
  • Alfred Eliassen(1)
  • Erik Odfjell(2)
  • Kristoffer Berg Vold(3)
  • Bjørn Instefjord(4)
1:30.53:06.44:37.96:05.8
16 Follo
  • Henning Nyfløt Berge(1)
  • Lars Kalland(2)
  • Espen Tverfjell(3)
  • Stian Andre Larsen(4)
1:33.13:06.64:37.26:09.2
17 Bergens
  • Isak Sommer Svellingen(1)
  • Andreas Follnes(2)
  • Kasper Kvåle(3)
  • Viljar Jørgensen(4)
1:33.13:06.14:44.66:12.3
18 Follo stolt og svett I
  • Stein Jøtul Simensen(1)
  • Jan Sportstøl(2)
  • Joakim Ulviken Rygh(3)
  • Trond Bakk(4)
1:40.63:16.64:53.26:28.7
19 OSI
  • Andreas Alvheim(1)
  • Mohammed Gaeb(2)
  • Otto Solevåg(3)
  • Oliver Stubbs(4)
1:31.03:05.94:45.36:29.7
Løb 115
U13 WErgo Piger U13 Ergo 500m 1. Afdeling
2024-01-13 09:30
Plac. # Navn 500m
1 Bærum I
  • Anna Sofie Frøseth(1)
2:08.2
2 Bærum III
  • Caroline Riis(1)
2:13.4
3 Tønsberg I
  • Maria Isabell Brito Karlsen(1)
2:15.5
4 Bærum IV
  • Christine Riis(1)
2:16.6
5 Bærum II
  • Elicka Sohrabi(1)
2:18.4
Løb 116
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 500m 1. Afdeling
2024-01-13 09:30
Plac. # Navn 500m
1 Bestumkilen I
  • Lars August Hjerkinn Farnes(1)
2:08.4
2 NSR II
  • Carl Jacob Thomas Storgaard Hjortsjø(1)
2:14.8
3 Drammen I
  • Edvard Adamsen(1)
2:21.6
4 Snarøya Sportsklubb
  • Fredrik Hadler-Olsen(1)
2:33.2
Løb 117
U15 WErgo Piger U15 Ergo 1000m 1. Afdeling
2024-01-13 09:40
Plac. # Navn 1000m
1 Christiania I
  • Hedda Nerdal(1)
3:51.4
2 Aalesunds I
  • Selma Wik(1)
3:58.9
3 Drammen I
  • Sarah Stenmark(1)
4:10.6
4 Drammen II
  • Selma Dyve Jonli(1)
4:20.4
5 NSR I
  • Juliana Del Castillo Tandberg(1)
4:24.0
6 Drammen III
  • Edel Jorine Skånhaug Bjørnstad(1)
4:28.3
7 Fredriksstad I
  • Maya Nesset Lindstrøm(1)
4:34.1
8 Trondhjems I
  • Hedvig Norstad Holmemo(1)
4:47.1
Løb 118
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 1000m 1. Afdeling
2024-01-13 09:50
Plac. # Navn 1000m
1 Strömstad I
  • Noah Jakobsen(1)
3:27.2
2 Horten V
  • Jacob Halvorsen(1)
3:40.5
3 Bærum II
  • Felix Sam Turander(1)
3:44.5
3 Fredriksstad II
  • Sverre Nygaard-Monsen(1)
3:44.5
5 Os I
  • Mathias Jansen(1)
3:44.7
6 Fredriksstad III
  • Nils Jonathan Jordell(1)
3:46.7
7 Horten VIII
  • Nazar Dowgy(1)
3:47.5
8 Tønsberg I
  • Ulrik Hautakoski(1)
3:58.7
9 Horten VI
  • Levi Wessel(1)
3:59.1
10 Tønsberg II
  • Jacob Meisingset Jørgensen(1)
4:01.0
11 Bærum IV
  • Nickan Sohrabi(1)
4:03.9
12 Bærum III
  • Jesper Rasmussen-Hirschfeld(1)
4:04.1
13 Bærum I
  • Sondre Magnus Bergene Seres(1)
4:07.0
14 Horten I
  • Birk Haugen(1)
4:07.3
15 Fredriksstad I
  • Sondre Trenum Berg(1)
4:11.7
16 Ormsund I
  • Storm Skramstad(1)
4:17.6
17 Horten VII
  • Leon Saure Grann(1)
4:19.3
18 Horten II
  • Emrik Silbodal(1)
4:20.7
19 Ormsund II
  • Caspian Aria Mehdinia(1)
4:30.9
20 NSR I
  • Kristian Brydøy(1)
4:35.3
21 Ormsund III
  • Emil August Slettahjell Kjeseth(1)
4:41.1
22 Porsgrunn I
  • Magnus Sønderland(1)
4:59.9
23 Horten III
  • Emil Nævra Brønstad(1)
5:09.1
24 Drammen I
  • Felix Thorrud(1)
5:10.8
Løb 119
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 11:20
Plac. # Navn 399m
1 1 Aalesunds V
  • Vilja Helland Hauge(1)
7:37.8
2 3 Bærum I
  • Cornelia Riis(1)
7:40.6
3 4 Christiania I
  • Ann Ayame Yasuda(1)
7:55.1
4 2 Ormsund I
  • Hedda Eklo Hjemdal(1)
7:57.0
5 5 Aalesunds IV
  • Oline Hanken(1)
8:00.9
6 6 Aalesunds III
  • Ingerid Olsvik(1)
8:02.0
7 26 Bærum II
  • Thea Elise Steinmoen Barski(1)
8:09.0
8 8 NSR I
  • Synne Marie Fjellheim(1)
8:10.0
9 11 Horten II
  • Caja Sofie Søfting Lia(1)
8:10.5
10 10 Stavanger II
  • Imme Hoekstra(1)
8:13.7
11 28 NSR IX
  • Mathilde Roelly Saint-Amand(1)
8:14.3
12 12 Sandefjord I
  • Pernille Dahle Eriksen(1)
8:15.1
13 13 Os II
  • Andrea Holmefjord(1)
8:16.4
14 14 Aalesunds I
  • Andrea Storøy(1)
8:16.9
15 9 Sandefjord II
  • Ragnhild Sørsdal Idland(1)
8:19.7
16 25 NSR VIII
  • Stella Moe(1)
8:42.4
17 20 NSR IV
  • Martine Næss Lian(1)
8:43.4
18 17 Bærum III
  • Alisa Ostroukhova(1)
8:45.7
19 16 Horten I
  • Christine Isaksen(1)
8:49.9
20 18 Os I
  • Baldersheim Randi-Helene Bustadmo(1)
8:53.2
21 21 NSR VI
  • Annika Hjortsjø(1)
8:53.5
22 19 NSR III
  • Cecilia Hjortsjø(1)
8:55.9
23 23 NSR II
  • Annika De Castillo Tandberg(1)
9:03.8
24 22 NSR V
  • Kaja Weiseth-Andersen(1)
9:05.7
25 24 Kristiansand I
  • Magdalena Nordbø(1)
9:06.7
26 27 Drammen I
  • Paula Lecic Bonnichsen(1)
9:23.1
27 29 NSR VII
  • Charlotte Hjortsjø(1)
10:11.9
Løb 120
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 10:20
Plac. # Navn 2000m
1 1 Kristiansand I
  • Raphael Pintsch(1)
6:23.8
2 2 Bergens I
  • Daniel Kjærnet(1)
6:27.1
3 3 Os I
  • Jacob Torsvik Dahl(1)
6:44.2
4 6 Stavanger I
  • Lucas Lauvnes(1)
6:54.1
5 4 Bergens III
  • Andreas Tol(1)
6:54.7
6 9 Trondhjems I
  • Ole Alvin Hegle-Buchmann(1)
7:09.4
7 8 Bærum I
  • Steffen Stundal De Vos(1)
7:10.7
8 5 Horten III
  • Mats Tangen Myhre(1)
7:13.0
8 34 Kongsvinger Ro- og Padleklubb I
  • Ludvik Kalland(1)
7:13.0
10 35 Kristiansand II
  • Herman Skyttemyr Øygarden(1)
7:19.3
11 7 Bergens II
  • Joakim Fasmer(1)
7:25.0
12 10 Stavanger II
  • Aksel Vaskinn Hansen(1)
7:27.4
13 14 NSR I
  • Joachim Henne-Madsen(1)
7:32.7
14 24 Tønsberg I
  • Audun Johnsen(1)
7:34.0
15 25 ÅIF
  • Sander Sveen(1)
7:34.1
16 ÅIF
  • Theo Marcelius Lie(1)
7:38.2
17 13 NSR VII
  • Herman Frostad(1)
7:40.9
18 11 Bergens IV
  • Sivert Kvinnsland(1)
7:41.3
19 12 NSR VIII
  • Asgeir Van Nes Eriksen(1)
7:42.1
20 33 Horten V
  • Herman TUFTE(1)
7:47.4
21 15 Drammen I
  • August Adamsen(1)
7:53.8
22 36 NSR II
  • Jesper Jære Strøm(1)
7:54.2
23 117 Sandefjord I
  • Ola Alexander Bekkelund(1)
7:54.7
24 30 Christiania V
  • Arthur Mauritzen Nordlie(1)
7:55.7
25 20 Sarpsborg II
  • Martin Kolstad-Abelson(1)
7:55.8
26 16 Horten I
  • Bo Gabriel Erichsen(1)
7:59.6
27 22 Drammen III
  • Lukas Stenmark(1)
8:01.4
28 19 NSR V
  • Max Spydevold(1)
8:03.0
29 31 Drammen II
  • August Helén(1)
8:03.9
30 18 Sarpsborg I
  • Theodor Jacobsen(1)
8:11.6
31 38 NSR IX
  • Haakon Krohn-Angell(1)
8:18.2
32 26 Christiania I
  • Sigurd Rønsen Garaas(1)
8:20.7
33 27 Christiania II
  • Christian Krohn Lund (1)
8:20.9
34 32 Horten IV
  • August Emil M. Thorkildsen(1)
8:29.0
35 21 NSR III
  • Halvor Bejer Moe(1)
8:30.6
36 39 NSR VI
  • Marius Holmedal Bjerke(1)
8:43.2
37 37 NSR IV
  • Jacob Schrader Braathen(1)
8:43.8
38 41 Porsgrunn I
  • William Linder(1)
9:06.6
39 23 Horten II
  • Einar Kulbliksæter(1)
9:15.7
Løb 121
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 15:10
Plac. # Navn 2000m
1 Christiania II
  • Oline Brune Skorgevik(1)
7:31.3
2 NSR I
  • Elsa Marino(1)
7:49.5
Løb 122
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 12:05
Plac. # Navn 2000m
1 1 Drammen I
  • Sebastian Mejer Rasmussen(1)
6:20.8
2 4 Aalesunds I
  • Erlend Devold Refsum(1)
6:24.5
3 5 Stavanger I
  • Jørgen Helliesen Frøystein(1)
6:25.4
4 7 Aalesunds II
  • Heine Furuli(1)
6:27.3
5 8 Bærum I
  • Christian August Riis(1)
6:29.0
6 11 Bærum II
  • Ferdinand Tenden(1)
6:29.7
7 9 Christiania I
  • Jostein Eriksen Thon(1)
6:32.7
8 10 Bærum III
  • Eskil Steinmoen(1)
6:35.0
9 14 NSR I
  • Ole Arnøy(1)
6:35.5
10 13 Christiania III
  • Alexander Georg Skaane(1)
6:39.3
11 16 Aalesunds III
  • Martin Øverland(1)
6:41.9
12 12 Christiania II
  • Emil Bülow Johansen(1)
6:48.0
13 17 Bergens I
  • Kasper Kvåle(1)
6:50.9
14 15 Christiania IV
  • Johan Isak Bryhni(1)
7:04.1
Løb 124
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 15:55
Plac. # Navn 2000m
1 PLAY Tvedestrand
  • Håvard Siljedal(1)
6:54.9
2 Enil
  • Rune Kenneth Meisingset(1)
7:04.9
3 Asker SK I
  • Mattias Røstad Jørum(1)
7:05.5
Løb 125
Masters WErgo Kvinder Masters Ergo 1000m 1. Afdeling
2024-01-13 19:15
Plac. # Navn 1000m
1 Øya CrossFit
  • Lisa Mikalsen(1)
3:37.9
Løb 126
Masters MErgo Mænd Masters Ergo 1000m 1. Afdeling
2024-01-13 19:15
Plac. # Navn 1000m
1 Aalesunds I
  • Ole Jacob Hanken(1)
3:01.6
2 Horten I
  • Henning Jacobsen(1)
3:06.2
3 Drammen I
  • Øystein Løvold(1)
3:12.2
Løb 127
Masters WErgo Kvinder Masters Ergo 1000m 1. Afdeling
2024-01-13 19:15
Plac. # Navn 1000m
1 Moss II
  • Marit Skei Andersen(1)
3:38.9
2 Skullerud II
  • Elisabeth Eugenie Sørli(1)
3:50.5
3 Moss I
  • Hanne Naimi Skei Andersen(1)
3:52.2
4 Bergens I
  • Lisbeth Vevatne(1)
4:12.0
Løb 128
Masters MErgo Mænd Masters Ergo 1000m 1. Afdeling
2024-01-13 19:05
Plac. # Navn 1000m
1 Kripos idrettslag I
  • Frode Lier(1)
0:00.0
2 MOT GYM KRAGERØ
  • Freid Eggum(1)
2:58.7
3 Hamar 1881 I
  • Per Gunnar Ulveseth(1)
3:03.2
4 Skullerud I
  • Leif Gunleifsen(1)
3:04.7
5 Porsgrunn I
  • Dag Mogstad(1)
3:10.0
6 Kongsvinger Ro- og Padleklubb I
  • Tore Kvernes(1)
3:12.1
7 Moss I
  • Dag Mathinsen(1)
3:19.3
Løb 130
55+MErgo Mænd 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2024-01-13 19:35
Plac. # Navn 1000m
1 Skullerud I
  • Ole Kristian Karlsen(1)
3:00.7
(24)
2 IL Tyrving
  • Atle Nordli(1)
3:22.8
(24)
3 Moss I
  • Henning Evensen(1)
3:25.9
(24)
4 Aalesunds I
  • Erik Godøy(1)
3:26.2
(24)
5 Skullerud II
  • Roy Midtsjø(1)
3:30.5
(24)
6 Toyota Bilia Horten
  • Jon Kjeldsberg(1)
3:32.1
(24)
Løb 131
65+WErgo Kvinder 65+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2024-01-13 19:25
Plac. # Navn 1000m
1 Aktiv i Horten
  • Tove Pedersen(1)
5:03.6
Løb 132
65+MErgo Mænd 65+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2024-01-13 19:25
Plac. # Navn 1000m
1 Bærum I
  • Tore Gulli(1)
3:52.7
Løb 134
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2024-01-13 19:25
Plac. # Navn 1000m
1 Tønsberg Tri I
  • Hjalmar Schiøtz(1)
3:39.1
2 Østmarka IL I
  • Vidar Bøe(1)
3:43.1
Løb 136
80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2024-01-13 19:25
Plac. # Navn 1000m
1 Porsgrunn I
  • Erling Sjøboden(1)
3:57.2
Løb 137
U13 W4-Stafet Piger U13 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 16:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Bærum I
  • Anna Sofie Frøseth(1)
  • Caroline Riis(2)
  • Christine Riis(3)
  • Elicka Sohrabi(4)
2:03.74:20.06:45.48:59.4
Løb 139
U15 W4-Stafet Piger U15 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 16:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Aalesunds/Drammen I
  • Sarah Stenmark(1)
  • Selma Dyve Jonli(2)
  • Edel Jorine Skånhaug Bjørnstad(3)
  • Selma Wik(4)
2:01.84:11.96:11.78:07.4
Løb 140
U15 M4-Stafet Drenge U15 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 16:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Fredriksstad
  • Maya Nesset Lindstrøm(1)
  • Nils Jonathan Jordell(2)
  • Sondre Trenum Berg(3)
  • Sverre Nygaard-Monsen(4)
1:45.03:47.55:43.97:24.2
2 Bærum I
  • Sondre Magnus Bergene Seres(1)
  • Jesper Rasmussen-Hirschfeld(2)
  • Felix Sam Turander(3)
  • Nickan Sohrabi(4)
1:57.63:52.05:45.97:28.7
3 Horten
  • Jacob Halvorsen(1)
  • Nazar Dowgy(2)
  • Birk Haugen(3)
  • Leon Saure Grann(4)
1:53.13:54.65:51.17:33.0
4 NSR/Tønsberg
  • Carl Jacob Thomas Storgaard Hjortsjø(1)
  • Kristian Brydøy(2)
  • Jacob Meisingset Jørgensen(3)
  • Ulrik Hautakoski(4)
2:19.94:16.86:28.88:21.1
5 Drammen/Os
  • Felix Thorrud(1)
  • Edvard Adamsen(2)
  • Ferdinand Bang Øhren(3)
  • Mathias Jansen(4)
1:47.04:12.56:47.79:12.9
Løb 141
U17 W4-Stafet Piger U17 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 16:55
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Aalesunds I
  • Oline Hanken(1)
  • Andrea Storøy(2)
  • Ingerid Olsvik(3)
  • Vilja Helland Hauge(4)
1:49.93:42.95:32.67:15.7
2 Horten/Sandefjord/Tønsberg I
  • Caja Sofie Søfting Lia(1)
  • Christine Isaksen(2)
  • Ragnhild Sørsdal Idland(3)
  • Silje Marie Holm(4)
1:50.13:44.25:41.17:30.8
3 NSR
  • Synne Marie Fjellheim(1)
  • Mathilde Roelly Saint-Amand(2)
  • Cecilia Hjortsjø(3)
  • Martine Næss Lian(4)
2:03.44:03.75:53.07:43.8
4 NSR
  • Kaja Weiseth-Andersen(1)
  • Annika Hjortsjø(2)
  • Stella Moe(3)
  • Annika De Castillo Tandberg(4)
1:58.64:01.66:03.48:01.7
5 NSR/Ormsund
  • Charlotte Hjortsjø(1)
  • Juliana Del Castillo Tandberg(2)
  • Hedda Eklo Hjemdal(3)
  • N N(4)
2:21.54:27.26:25.08:11.8
Løb 142
U17 M4-Stafet Drenge U17 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 16:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Bergens I
  • Andreas Tol(1)
  • Daniel Kjærnet(2)
  • Sivert Kvinnsland(3)
  • Joakim Fasmer(4)
1:37.73:22.95:00.76:26.3
2 NSR I
  • Ferdinand Pettersen Reijin(1)
  • Gustavo Gustavo Baquero(2)
  • Christopher Jahnsen(3)
  • Dorin Brunson(4)
1:41.93:20.24:55.36:26.9
3 Ingen klubb
  • Johan Nilsen(1)
  • Theo Marcelius Lie(2)
  • Sander Sveen(3)
  • Henrik Endresen(4)
1:39.33:20.84:59.76:40.2
4 Kristiansand I
  • Raphael Pintsch(1)
  • Herman Skyttemyr Øygarden(2)
  • William Tollisen Rom(3)
  • Emil Sædberg(4)
1:45.23:26.45:18.76:47.5
5 NSR
  • Joachim Henne-Madsen(1)
  • Jesper Jære Strøm(2)
  • Asgeir Van Nes Eriksen(3)
  • Max Spydevold(4)
1:41.93:30.75:15.06:54.2
6 Ingen klubb
  • Kristoffer Andersen(1)
  • Emil Hermansen(2)
  • August Vatne(3)
  • Samuel Moskvil(4)
1:37.63:29.95:19.37:03.8
7 Horten I
  • August Emil M. Thorkildsen(1)
  • Bo Gabriel Erichsen(2)
  • Herman TUFTE(3)
  • Mats Tangen Myhre(4)
1:46.63:42.85:34.07:08.7
8 Christiania I
  • Arthur Mauritzen Nordlie(1)
  • Christian Krohn Lund (2)
  • Frithjof Rasmussen Braadlie(3)
  • Sigurd Rønsen Garaas(4)
1:46.23:37.65:28.97:18.6
9 NSR
  • Jacob Schrader Braathen(1)
  • Marius Holmedal Bjerke(2)
  • Haakon Krohn-Angell(3)
  • Halvor Bejer Moe(4)
1:51.03:41.55:37.27:21.2
10 Sandefjord/Tønsberg
  • Audun Johnsen(1)
  • Jacob Meisingset Jørgensen(2)
  • Ulrik Hautakoski(3)
  • Ola Alexander Bekkelund(4)
1:42.23:38.65:34.37:24.7
11 NSR
  • Philip Lium-Valmot(1)
  • Johan Wendel Iversen(2)
  • Herman Frostad(3)
  • Haakon Christian Moræus-Hanssen(4)
1:46.43:44.75:43.67:25.7
12 Drammen
  • August Adamsen(1)
  • August Helén(2)
  • Lukas Stenmark(3)
  • Paula Lecic Bonnichsen(4)
1:50.33:54.05:41.77:26.0
13 Ingen klubb
  • Matei Preda(1)
  • Mido Kaabia(2)
  • Sigurd Skulstad-Johnsen(3)
  • Mohayb Kadir Sharif(4)
1:49.53:45.25:52.07:44.4
Løb 143
W4-Stafet Kvinder 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 16:55
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Moss
  • Hanne Naimi Skei Andersen(1)
  • Marit Skei Andersen(2)
  • Dag Marthinsen(3)
  • Henning Evensen(4)
1:46.33:21.55:05.56:39.3
2 Øya CrossFit II
  • Line Rørstad(1)
  • Lisa Mikalsen(2)
  • Synne Heimdal(3)
  • Line Stokke(4)
1:40.23:22.95:02.66:45.0
3 Jagiellonian Rowing Club I
  • Nora Møller(1)
  • Rikke Stenehjem Evensen(2)
  • Thea Andresen Rieker(3)
  • Anna Edine Lind Jodalen(4)
1:42.33:28.65:15.76:59.5
4 Sarpsborg/Årungen
  • Elena Victoria Ennals(1)
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(2)
  • Kamilla Wiese Andersen(3)
  • Linea Jacobsen(4)
1:49.63:36.85:27.27:12.2
Løb 144
M4-Stafet Mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 18:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Jagiellonian Rowing Club I
  • Eirik Wilhelm Huus-Hansen(1)
  • Jaheel Sølvhaug(2)
  • Halvard Skeie Wiencke(3)
  • Åsmund Sulheim(4)
1:20.22:44.74:07.15:27.6
2 Jagiellonian Rowing Club II
  • André Hausland Pedersen(1)
  • Mathias Hervander Steensnæs(2)
  • Trym Thomassen(3)
  • Maxmillian Loeseth(4)
1:22.72:54.74:23.05:46.2
3 Øya CrossFit I
  • Truls Lyngås(1)
  • Eivind Skeie(2)
  • Adrian Korsvoldlien(3)
  • Fredrik Danielsen(4)
1:26.42:53.04:17.45:47.1
4 Aalesunds/Bærum
  • Martin Øverland(1)
  • Tore Gulli(2)
  • Erik Dyb Liaaen(3)
  • Johan Myklebust(4)
1:30.43:00.14:47.76:26.2
5 Ormsund I
  • Per Giltvedt(1)
  • Zbigniew Andruszkiewicz(2)
  • Christian Grosse(3)
  • Jakob Rothing(4)
1:46.03:28.05:02.56:38.1
6 Horten I
  • Fredrik Lia(1)
  • David Lyngvær Erichsen(2)
  • Toke Grann(3)
  • Lars Silbodal(4)
1:46.03:30.55:09.36:43.4
7 Tønsberg
  • Esben Sjøblom(1)
  • Tone Meisingseth(2)
  • Jostein Jørgensen(3)
  • Anders Olsen(4)
1:37.63:38.25:25.97:07.5
Løb 145
WErgo Kvinder Ergo - Åpent Mesterskap 500m 1. Afdeling
2024-01-13 18:45
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Skullerud I
Benita Clausen (1)
Løb 146
MErgo Mænd Ergo 500m 1. Afdeling
2024-01-13 18:55
Plac. # Navn 102m500m
1 Horten I
  • Fredrik Lia(1)
1:04.52:16.1
(24)
Løb 148
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 500m 1. Afdeling
2024-01-13 18:55
Plac. # Navn 500m
1 Horten IV
  • Mats Ustad Tollefsen(1)
1:32.8
(24)
2 Horten VI
  • Martin Nordsteien Nes(1)
1:37.0
(24)
3 Horten II
  • Frans Lagerfelt(1)
1:38.1
(24)
4 Horten III
  • Hans Ulrik Nedreberg(1)
1:39.3
(24)
5 Horten V
  • Rino Haugen(1)
1:39.5
(24)
6 Kristiansand II
  • Emil Sædberg(1)
1:45.5
(24)
7 Kristiansand I
  • William Tollisen Rom(1)
1:55.7
(24)
Løb 150
M4-Stafet Mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2024-01-13 19:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Kongsberg Discovery I
  • Karol Jan Jankowski(1)
  • Sondre Haga Hjelt(2)
  • Harald Mannenigata Nordlie (3)
  • Kristian Strøm-Olsen(4)
1:28.32:55.84:25.35:53.2
1 Kongsberg Discovery II
  • Nickolas Wilson(1)
  • Håvard Siljedal(2)
  • Thomas R Larsen(3)
  • Jens Bonnevier(4)
1:32.03:05.94:40.16:13.0
3 SIV avd. for akutt psykiatri
  • Ole Chr. N. Pettersen(1)
  • Camilla Holmberg Aasen(2)
  • Helge Bjune(3)
  • Maggi Øien(4)
2:05.73:44.45:30.77:03.7