Startliste - Østlandsregattaen 2023

Løb 141
U19 W8+
2000m
Piger U19 8+
Heatfinale
10. jun 2023 kl.08:00
1
Aalesunds/ Bærum
  1. Susanne Myklebust (Aalesunds)
  2. Maria Wiik (Aalesunds)
  3. Mia Sæther-Hoel (Aalesunds)
  4. Elise Granmo (Aalesunds)
  5. Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
  6. Selma Wik (Aalesunds)
  7. Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
  8. Andrea Storøy (Aalesunds)
  9. Rolf Andre Reite (Aalesunds)
2
Aalesunds/ Sarpsborg/ Årungen
  1. Astrid Marie Steffensen (Aalesunds)
  2. Ingrid Olsvik (Aalesunds)
  3. Ane Haddal (Aalesunds)
  4. Julia Hanken (Aalesunds)
  5. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
  6. Elena Victoria Ennals (Årungen)
  7. Linea Jacobsen (Sarpsborg)
  8. Kamilla W (Sarpsborg)
  9. Oline Hanken (Aalesunds)
3
Bergens I
  1. Pernille Wie-Soltvedt (Bergens)
  2. Malin Haram-Hundven (Bergens)
  3. Guro Andersen Buck (Bergens)
  4. Frida Corneliussen Kaas (Bergens)
  5. Agda Isabell Døsen-Johannessen (Bergens)
  6. Eva Bøe (Bergens)
  7. Linn Kristin Vevatne (Bergens)
  8. Matilde Mykletun (Bergens)
  9. Maja Tol (Bergens)
Løb 143
W8+
2000m
Kvinder 8+
Heatfinale
10. jun 2023 kl.08:00
4
Christiania
  1. Marte Morgenlie Skei (Christiania)
  2. Tyra Eklo Hjemdal (Christiania)
  3. Oline Brune Skorgevik (Christiania)
  4. Mia Rolland Engvik (Christiania)
  5. Saskia Trubbach (Christiania)
  6. Amelia Tamburplass (Christiania)
  7. Aasta Gran Andreassen (Christiania)
  8. Samantha Henriksen (Christiania)
  9. Nicoline Lovise Lindstrøm (Christiania)
Løb 100
U17 M1X
1000m
Drenge U17 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.08:30
1
Christiania III
Henrik Melhus Høeg (Christiania)
2
Christiania I
William Alexander Bakken (Christiania)
3
Christiania IV
Benjamin Haug Hagen (Christiania)
4
Tønsberg I
Oscar Arntzen-Hegdahl (Tønsberg)
5
Kristiansand II
Raphael Pintsch (Kristiansand)
6
Horten I
Hans Ulrik Nedreberg (Horten)
Løb 100
U17 M1X
1000m
Drenge U17 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.08:35
7
NSR IV
Asgeir van Nes Eriksen (NSR)
8
AFMELDT Christiania II
Kristian Wendelborg Einung (Christiania)
9
Aalesunds I
Theodor Lorgen (Aalesunds)
10
Kristiansand I
Herman Skyttemyr Øygarden (Kristiansand)
11
NSR I
Eskil Heiberg (NSR)
Løb 100
U17 M1X
1000m
Drenge U17 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.08:40
12
Haldens I
Max August Kjølerbakken Zetlitz (Haldens)
13
NSR III
Joachim Henne-Madsen (NSR)
14
Drammen I
Sean Luca Kaper (Drammen)
15
Stavanger I
Oliver Dahl (Stavanger)
16
Ormsund I
Dimian Hansen (Ormsund)
Løb 100
U17 M1X
1000m
Drenge U17 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.08:45
17
Drammen II
Tobias Bo Rasmussen (Drammen)
18
Tønsberg II
Lukas Ormann (Tønsberg)
19
Drammen III
Lukas Stenmark (Drammen)
20
Christiania V
Oskar Eriksen Gilje (Christiania)
21
Tønsberg III
Sander Lofstad (Tønsberg)
Løb 101
U17 W1X
1000m
Piger U17 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.08:50
1
Aalesunds I
Ingrid Olsvik (Aalesunds)
2
Christiania II
Rakel Elina Bryhni (Christiania)
3
Drammen I
Hannah Ossenkamp (Drammen)
4
Stavanger II
Oline Borthen Solberg (Stavanger)
5
Tønsberg II
Sara Harries (Tønsberg)
Løb 101
U17 W1X
1000m
Piger U17 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.08:55
6
Christiania I
Ann Ayame Yasuda (Christiania)
7
Stavanger I
Frida Vengnes (Stavanger)
8
Aalesunds III
Andrea Storøy (Aalesunds)
9
NSR I
Louise Marie Normann Lindegaard (NSR)
Løb 101
U17 W1X
1000m
Piger U17 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.09:00
10
Fana II
Juliet Balgobin Herfindal (Fana)
11
NSR II
Synne Marie Fjellheim (NSR)
12
Aalesunds IV
Julia Hanken (Aalesunds)
13
Aalesunds II
Ane Haddal (Aalesunds)
Løb 102
W/M 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+
500m
Kvinder/mænd 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+ - Åpen Nybegynner
Heatfinale
10. jun 2023 kl.09:05
1
Drammen I [2X]
  1. Edvard Adamsen (Drammen)
  2. Ferdinand Bang Øhren (Drammen)
2
Bærum I [1X]
Felix Sam Turander (Bærum)
3
Horten II [1X]
Liepa Kuzmarskyte (Horten)
4
Bærum V [2X]
  1. Ida Bjonge (Bærum)
  2. Sofia Haakonsen-Toth (Bærum)
5
Bærum [2X]
  1. Jesper Rasmussen-Hirschfeld (Bærum)
  2. Sondre Magnus Bergene Seres (Bærum)
6
Kristiansand I [1X]
David Alexander Alarcon Sangesland (Kristiansand)
Løb 102
W/M 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+
500m
Kvinder/mænd 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+ - Åpen Nybegynner
Heatfinale
10. jun 2023 kl.09:10
7
Bærum II [1X]
Oskar Max Turander (Bærum)
8
Sandefjord I [1X]
Carsten Alexander Strømme (Sandefjord)
9
Ormsund I [1X]
Constance Ulser (Ormsund)
10
Stavanger II [1X]
Mathea Oterhals Egeland Oterhals Egeland (Stavanger)
11
Stavanger I [1X]
Emma Hope Peck (Stavanger)
12
Horten I [1X]
Josefine Hall Lindberg (Horten)
Løb 103
U13 W/M 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+
500m
Piger/drenge U13 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+ - Åpen U13
Heatfinale
10. jun 2023 kl.09:15
1
Ormsund I [1X]
Storm Skramstad (Ormsund)
2
Ormsund II [2X]
  1. Orion Wongraven (Ormsund)
  2. Caspian Aria Mehdinia (Ormsund)
3
Porsgrunn II [1X]
Magnus Sønderland (Porsgrunn)
4
Porsgrunn I [1X]
Tankred Ims Sørbø (Porsgrunn)
5
Bærum I [1X]
Jens Olai Steinmoen Bæck (Bærum)
Løb 104
U17 M8+
1000m
Drenge U17 8+
Heatfinale
10. jun 2023 kl.09:20
1
Fana
  1. Eirik Fiskerstrand (Fana)
  2. Herman Hydle (Fana)
  3. Kristian Knutsvik (Fana)
  4. Lars Eskeland Schütz (Fana)
  5. Ludvik Nedreås (Fana)
  6. Oscar Myran (Fana)
  7. Sander Omdal (Fana)
  8. Giada Trentani-Keupers (Fana)
  9. Pernille Askild Havre (Fana)
Løb 105
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.09:27
1
Tønsberg II
Jacob Meisingset Jørgensen (Tønsberg)
2
Alvøen II
Ferdinand Skarnagel (Alvøen)
3
Alvøen IV
Eskil Schuster (Alvøen)
4
Horten V
Jacob Halvorsen (Horten)
5
Bærum I
Steffen Stundal de Vos (Bærum)
6
Ormsund II
Wilhelm André Syversen Braathen (Ormsund)
Løb 105
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.09:32
7
Bergens I
Sivert Kvinnsland (Bergens)
8
Os I
Mathias Jansen (Os)
9
Horten IV
Eivind Nordby Pettersen (Horten)
10
Bergens II
Hans Kvalheim (Bergens)
11
Stavanger I
Aksel Vaskinn Hansen (Stavanger)
12
Horten III
Levi Wessel (Horten)
Løb 105
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.09:37
13
Tønsberg I
Audun Johnsen (Tønsberg)
14
Alvøen III
Mathias Heggernes (Alvøen)
15
Aalesunds I
Rolf Andre Reite (Aalesunds)
16
Ormsund I
Sebastian Blix (Ormsund)
17
Horten VI
Birk Haugen (Horten)
18
Sarpsborg I
Martin Kolstad-Abelson (Sarpsborg)
Løb 105
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.09:42
19
Horten VII
Bo Gabriel Erichsen (Horten)
20
Sarpsborg II
Theodor Jacobsen (Sarpsborg)
21
Horten II
OLa Binder Brunvoll (Horten)
22
Horten I
Mats Tangen Myhre (Horten)
23
Alvøen I
Eivind Nordborg (Alvøen)
24
NSR III
Jesper Jære Strøm (NSR)
Løb 105
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.09:47
25
Os III
Andreas Tysse (Os)
26
NSR II
Marius Holmedal Bjerke (NSR)
27
Tønsberg III
Ulrik Hautakoski (Tønsberg)
28
NSR I
Max Spydevold (NSR)
29
Os II
Jacob Torsvik Dahl (Os)
30
Horten VIII
Nazar Dowgy (Horten)
Løb 106
U15 W2X
1000m
Piger U15 2X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.09:52
1
Bergens I
  1. Maja Tol (Bergens)
  2. Anna Førde Skjerven (Bergens)
2
Os/ Trondhjems
  1. Hedvig Norstad Holmemo (Trondhjems)
  2. Baldersheim Randi-Helene Bustadmo (Os)
3
Tønsberg I
  1. Mille Sjøblom (Tønsberg)
  2. Silje Marie Holm (Tønsberg)
4
Aalesunds I
  1. Oline Hanken (Aalesunds)
  2. Selma Wik (Aalesunds)
5
Drammen I
  1. Sarah Stenmark (Drammen)
  2. Selma Dyve Jonli (Drammen)
6
Horten I
  1. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
  2. Christine Isaksen (Horten)
Løb 106
U15 W2X
1000m
Piger U15 2X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.09:57
7
Sandefjord I
  1. Pernille Dahle Eriksen (Sandefjord)
  2. Ragnhild Sørsdal Idland (Sandefjord)
8
AFMELDT Christiania
  1. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
  2. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
9
Bærum I
  1. Alisa Ostroukhova (Bærum)
  2. Sofia Haakonsen-Toth (Bærum)
10
Alvøen/ Fana I
  1. Sandra Nesje Bjørnsen (Alvøen)
  2. Pernille Askild Havre (Fana)
11
Stavanger II
  1. Mathea Oterhals Egeland Oterhals Egeland (Stavanger)
  2. Emma Hope Peck (Stavanger)
12
Stavanger I
  1. Erle Ramsfjell (Stavanger)
  2. Liva Grønnestad (Stavanger)
Løb 107
W1X
2000m
Kvinder 1X
Heatfinaler
10. jun 2023 kl.10:02
1
Kristiansand I
Oda Madland Aagesen (Kristiansand)
2
Christiania I
Oline Brune Skorgevik (Christiania)
3
Strömstad Roddklubb I
Elise Slättner (Strömstad)
4
Horten I
Jannicke Due (Horten)
5
Ormsund I
Kamilla Støylehommen (Ormsund)
6
AFMELDT NSR I
Silje Strøm (NSR)
7
Stavanger I
Caroline Østbø (Stavanger)
Løb 109
U19 W2X
2000m
Piger U19 2X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.10:09
1
Bærum/ Trondhjems I
  1. Fay Louise Lange (Bærum)
  2. Ane Høien (Trondhjems)
3
Sarpsborg I
  1. Kamilla Wiese Andersen (Sarpsborg)
  2. Linea Jacobsen (Sarpsborg)
4
Aalesunds I
  1. Astrid Marie Steffensen (Aalesunds)
  2. Maria Wiik (Aalesunds)
6
Christiania I
  1. Thea Frederikke Gullerud (Christiania)
  2. Erle Nordhagen Madsen (Christiania)
7
Horten/ Sandefjord I
  1. Liepa Kuzmarskyte (Horten)
  2. Sigrid Maria Sandvoll Liabø (Sandefjord)
8
Christiania/ Stavanger
  1. Tora Drolshammer Mysterud (Christiania)
  2. Teresa Shevchuk (Stavanger)
Løb 109
U19 W2X
2000m
Piger U19 2X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.10:16
2
AFMELDT Årungen I
  1. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
  2. Elena Victoria Ennals (Årungen)
5
AFMELDT Drammen II
  1. Hannah Ossenkamp (Drammen)
  2. Ingeborg Hermansen Fossum (Drammen)
Løb 110
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.10:23
1
Bærum I
Ask Svorkmo Bergmann (Bærum)
2
Sandefjord I
Theodor Juul Caspersen (Sandefjord)
3
Horten I
Mathias Strømnes Strange (Horten)
4
Stavanger I
Jørgen Helliesen Frøystein (Stavanger)
5
NSR I
August Holth-Siegel (NSR)
6
Aalesunds II
Mads Reite (Aalesunds)
Løb 110
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.10:28
7
Moss I
Odin Frøisland (Moss)
8
Horten III
Eirik Nordby Pettersen (Horten)
9
Aalesunds III
Martin Øverland (Aalesunds)
10
Aalesunds IV
Christian Steffensen (Aalesunds)
11
Aalesunds I
Heine Furuli (Aalesunds)
12
Horten II
Mats Ustad Tollefsen (Horten)
Løb 110
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.10:33
13
Christiania I
Henrik Jarlsbo Solstad (Christiania)
14
Haldens I
Theodor Karlsen Finsrud (Haldens)
15
NSR III
Anders Magnus Juuhl- Langseth (NSR)
16
NSR II
Maximilian Zakariassen (NSR)
18
NSR IV
Felix Spydevold (NSR)
19
Trondhjems I
Fredrik Slagstad Nyheim (Trondhjems)
Løb 110
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.10:38
17
AFMELDT Drammen I
Benjamin Jensrud (Drammen)
Løb 111
M4-
2000m
Mænd 4-
Heatfinale
10. jun 2023 kl.10:43
1
Fana I
  1. Eirik Skage (Fana)
  2. Erik Odfjell (Fana)
  3. Martin Duesund (Fana)
  4. Tallak Jakobsen Rypdal (Fana)
2
NSR
  1. Markus Holmemo (NSR)
  2. Trygve Bye Løken (NSR)
  3. Bror Storsten (NSR)
  4. Vebjørn Gilberg (NSR)
3
AFMELDT Haldens I
  1. Nils Ole Stabo-Eeg (Haldens)
  2. Petter Norsted Kildebo (Haldens)
  3. Oskar van Etten Jarem (Haldens)
  4. Thomas Furuvarp (Haldens)
Løb 112
U19 M2-
2000m
Drenge U19 2-
Heatfinale
10. jun 2023 kl.10:50
1
Fana I
  1. Eirik Fiskerstrand (Fana)
  2. Oscar Myran (Fana)
2
Bergens I
  1. Eivind Vevatne (Bergens)
  2. Isak Sommer Svellingen (Bergens)
3
Bærum I
  1. Sander Stundal de Vos (Bærum)
  2. Eskil Steinmoen (Bærum)
4
Bærum II
  1. Ferdinand Tenden (Bærum)
  2. Christian August Riis (Bærum)
5
Fana II
  1. Hans August Wergeland (Fana)
  2. Fredrik Corydon Ravn Kaland (Fana)
Løb 113
M1X
2000m
Mænd 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.10:57
1
Christiania III
Jostein Eriksen Thon (Christiania)
2
NSR I
Petter Tufte (NSR)
5
Aalesunds I
Erlend Devold Refsum (Aalesunds)
6
AFMELDT Tønsberg I
Martin Havn (Tønsberg)
7
Tønsberg II
Emil Bülow-Berntsen Johansen (Tønsberg)
Løb 114
LM1X
2000m
Mænd letvægt 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.11:04
1
Sandefjord I
Euan Carig Sweenie (Sandefjord)
2
Bærum I
Haakon Alexander Bergene Seres (Bærum)
Løb 115
W2X
2000m
Kvinder 2X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.11:11
1
Christiania/ Stavanger
  1. Oline Brune Skorgevik (Christiania)
  2. Caroline Østbø (Stavanger)
Løb 116
U15 M2X
1000m
Drenge U15 2X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.11:18
1
NSR I
  1. Herman Frostad (NSR)
  2. Jacob Schrader Braathen (NSR)
2
Horten I
  1. Jacob Halvorsen (Horten)
  2. Mats Tangen Myhre (Horten)
3
NSR IV
  1. Jesper Jære Strøm (NSR)
  2. Haakon Krohn-Angell (NSR)
4
Horten III
  1. Bo Gabriel Erichsen (Horten)
  2. Birk Haugen (Horten)
5
Tønsberg I
  1. Jacob Meisingset Jørgensen (Tønsberg)
  2. Ulrik Hautakoski (Tønsberg)
Løb 116
U15 M2X
1000m
Drenge U15 2X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.11:23
6
Alvøen II
  1. Eskil Schuster (Alvøen)
  2. Ferdinand Skarnagel (Alvøen)
7
NSR II
  1. Max Spydevold (NSR)
  2. Halvor Bejer Moe (NSR)
8
NSR III
  1. Marius Holmedal Bjerke (NSR)
  2. Johan Wendel Iversen (NSR)
9
Horten IV
  1. Einar Kulbliksæter (Horten)
  2. Emil Nævra Brønstad (Horten)
10
Drammen I
  1. August Adamsen (Drammen)
  2. Marius Simonsen (Drammen)
Løb 116
U15 M2X
1000m
Drenge U15 2X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.11:28
11
Horten II
  1. Eivind Nordby Pettersen (Horten)
  2. OLa Binder Brunvoll (Horten)
12
Bærum I
  1. Storm Mathisen (Bærum)
  2. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
13
Os I
  1. Jacob Torsvik Dahl (Os)
  2. Andreas Tysse (Os)
14
Os/ Stavanger
  1. Mathias Jansen (Os)
  2. Aksel Vaskinn Hansen (Stavanger)
15
Bergens I
  1. Sivert Kvinnsland (Bergens)
  2. Hans Kvalheim (Bergens)
Løb 116
U15 M2X
1000m
Drenge U15 2X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.11:33
16
Alvøen I
  1. Eivind Nordborg (Alvøen)
  2. Mathias Heggernes (Alvøen)
17
Porsgrunn I
  1. Magnus Sønderland (Porsgrunn)
  2. Tankred Ims Sørbø (Porsgrunn)
18
AFMELDT Aalesunds I
  1. Rolf Andre Reite (Aalesunds)
  2. No Name 1 (Aalesunds)
19
Drammen II
  1. August Helén (Drammen)
  2. Kristian Husemoen (Drammen)
20
Sarpsborg I
  1. Martin Kolstad-Abelson (Sarpsborg)
  2. Theodor Jacobsen (Sarpsborg)
Løb 117
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.13:00
1
Bergens I
Anna Førde Skjerven (Bergens)
2
Trondhjems I
Hedvig Norstad Holmemo (Trondhjems)
3
Horten II
Veronika Voskresenskaite (Horten)
4
Ormsund I
Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
5
Drammen I
Sarah Stenmark (Drammen)
6
Tønsberg I
Mille Sjøblom (Tønsberg)
Løb 117
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.13:05
7
Stavanger II
Erle Ramsfjell (Stavanger)
8
Bærum I
Alisa Ostroukhova (Bærum)
9
Fana I
Pernille Askild Havre (Fana)
10
Alvøen I
Sandra Nesje Bjørnsen (Alvøen)
11
Horten I
Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
12
Aalesunds I
Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
Løb 117
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.13:10
13
Stavanger I
Liva Grønnestad (Stavanger)
14
Aalesunds III
Oline Hanken (Aalesunds)
15
Aalesunds II
Selma Wik (Aalesunds)
16
Christiania II
Ann Ayame Yasuda (Christiania)
17
Bergens II
Maja Tol (Bergens)
Løb 117
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.13:15
18
AFMELDT Sandefjord I
Pernille Dahle Eriksen (Sandefjord)
20
Drammen II
Selma Dyve Jonli (Drammen)
21
Horten III
Christine Isaksen (Horten)
22
Sandefjord II
Ragnhild Sørsdal Idland (Sandefjord)
23
Tønsberg II
Silje Marie Holm (Tønsberg)
Løb 118
U17 M2X
1000m
Drenge U17 2X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.13:20
1
Aalesunds/ Christiania
  1. Oskar Eriksen Gilje (Christiania)
  2. Theodor Lorgen (Aalesunds)
2
Drammen II
  1. Tobias Bo Rasmussen (Drammen)
  2. Sean Luca Kaper (Drammen)
3
Stavanger I
  1. Noah Emil Grønnestad (Stavanger)
  2. Lucas Lauvnes (Stavanger)
4
Kristiansand I
  1. Raphael Pintsch (Kristiansand)
  2. Herman Skyttemyr Øygarden (Kristiansand)
5
Horten I
  1. Alexander Hedin (Horten)
  2. Frans Lagerfelt (Horten)
Løb 118
U17 M2X
1000m
Drenge U17 2X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.13:25
6
Tønsberg I
  1. Oscar Arntzen-Hegdahl (Tønsberg)
  2. Lukas Ormann (Tønsberg)
7
Ormsund I
  1. Sebastian Blix (Ormsund)
  2. Dimian Hansen (Ormsund)
8
Haldens I
  1. Aleksander Nordnes Bøe (Haldens)
  2. Elliot Gundersen (Haldens)
9
Tønsberg II
  1. Sander Lofstad (Tønsberg)
  2. Audun Johnsen (Tønsberg)
10
Bærum/ Christiania
  1. William Alexander Bakken (Christiania)
  2. Michael Thor Aasgaard (Bærum)
Løb 118
U17 M2X
1000m
Drenge U17 2X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.13:30
11
Christiania II
  1. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
  2. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
12
Drammen I
  1. Fredrik Melbye (Drammen)
  2. Lukas Stenmark (Drammen)
13
NSR I
  1. Eskil Heiberg (NSR)
  2. Jasper Viksås (NSR)
14
NSR
  1. Asgeir van Nes Eriksen (NSR)
  2. Joachim Henne-Madsen (NSR)
Løb 119
U19 W1X
2000m
Piger U19 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.13:35
1
Trondhjems I
Ane Høien (Trondhjems)
2
NSR I
Silje Strøm (NSR)
3
Stavanger I
Ingrid Floen (Stavanger)
4
Sarpsborg I
Linea Jacobsen (Sarpsborg)
5
Tønsberg I
Synne Olstad (Tønsberg)
6
Christiania III
Erle Nordhagen Madsen (Christiania)
Løb 119
U19 W1X
2000m
Piger U19 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.13:40
7
Stavanger II
Teresa Shevchuk (Stavanger)
8
Bærum I
Ayesha Kristine Eriksrud (Bærum)
9
Fana I
Giada Trentani-Keupers (Fana)
10
AFMELDT Drammen II
Ingeborg Hermansen Fossum (Drammen)
11
Christiania II
Tora Drolshammer Mysterud (Christiania)
Løb 119
U19 W1X
2000m
Piger U19 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.13:45
12
Bergens I
Matilde Mykletun (Bergens)
13
Sarpsborg II
Kamilla Wiese Andersen (Sarpsborg)
14
Drammen I
Maria Stendal (Drammen)
15
Stavanger III
Marie Grøsfjeld (Stavanger)
16
Christiania I
Karen Byberg (Christiania)
Løb 120
U17 W4X
1000m
Piger U17 4X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.13:50
1
Aalesunds I
  1. Astrid Marie Steffensen (Aalesunds)
  2. Maria Wiik (Aalesunds)
  3. Julia Hanken (Aalesunds)
  4. Mia Sæther-Hoel (Aalesunds)
2
Aalesunds II
  1. Oline Hanken (Aalesunds)
  2. Ingrid Olsvik (Aalesunds)
  3. Ane Haddal (Aalesunds)
  4. Andrea Storøy (Aalesunds)
3
NSR
  1. Synne Marie Fjellheim (NSR)
  2. Annika Hjortsjø (NSR)
  3. Cecilia Hjortsjø (NSR)
  4. Mathilde Roelly Saint-Amand (NSR)
4
Christiania I
  1. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
  2. Marit Henden (Christiania)
  3. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
  4. Ylva Espolin Stor Dahl (Christiania)
5
Bergens/ Fana/ Stavanger
  1. Oline Borthen Solberg (Stavanger)
  2. Frida Vengnes (Stavanger)
  3. Linn Kristin Vevatne (Bergens)
  4. Pernille Askild Havre (Fana)
Løb 121
Masters W/M 4X
1000m
Masters Kvinder/mænd Masters 4X (Handicap tidsberegning) - Mastercup
Heatfinale
10. jun 2023 kl.13:57
1
Christiania I () : 0:00 [0s]
  1. Anita Brox (Christiania)
  2. Janne Spilling (Christiania)
  3. Ragnhild Bruusgaard (Christiania)
  4. Ingeborg Lønning (Christiania)
2
NSR I () : 0:00 [0s]
  1. Marius Johannesen (NSR)
  2. Bjørn Saga (NSR)
  3. Odd Rune Hegge (NSR)
  4. Tor-Geir Myhrer (NSR)
3
Moss I () : 0:00 [0s]
  1. Berg Per Ivar (Moss)
  2. Marika Erlandsen (Moss)
  3. John Johannesen (Moss)
  4. Jan Erik Berg (Moss)
4
Christiania II () : 0:00 [0s]
  1. Lars Jensen (Christiania)
  2. Petter Johnsrud Hagen (Christiania)
  3. Jon Helgeland (Christiania)
  4. Michael Geyer (Christiania)
Løb 123
M2X
2000m
Mænd 2X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.14:05
1
Bærum/ Sandefjord
  1. Haakon Alexander Bergene Seres (Bærum)
  2. Euan Carig Sweenie (Sandefjord)
2
Christiania
  1. Jostein Eriksen Thon (Christiania)
  2. Brage Nerdal (Christiania)
3
Aalesunds I
  1. Martin Øverland (Aalesunds)
  2. Christian Steffensen (Aalesunds)
4
Aalesunds/ Tønsberg
  1. Erlend Devold Refsum (Aalesunds)
  2. Emil Bülow-Berntsen Johansen (Tønsberg)
6
Trondhjems I
  1. Henrik Halvorsen (Trondhjems)
  2. Jakob Andreassen Jaatun (Trondhjems)
7
Moss/ Ormsund I
  1. Erik Hein (Moss)
  2. Truls Oskar Hansen (Ormsund)
Løb 123
M2X
2000m
Mænd 2X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.14:10
5
AFMELDT Moss/ Ormsund II
  1. Ola Larsson (Moss)
  2. Audun Grepperud (Ormsund)
Løb 124
W4X
2000m
Kvinder 4X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.14:15
1
Drammen/ Sandefjord/ Tønsberg I
  1. Synne Olstad (Tønsberg)
  2. Lotte Dahle Eriksen (Sandefjord)
  3. Maria Stendal (Drammen)
  4. Nora Njaastad (Drammen)
3
Christiania
  1. Aasta Gran Andreassen (Christiania)
  2. Emma Lea Wheeler (Christiania)
  3. Marte Morgenlie Skei (Christiania)
  4. Tyra Eklo Hjemdal (Christiania)
4
AFMELDT NSR I
  1. Anna Een Sture (NSR)
  2. Ella Marie Hegge (NSR)
  3. Emilie Stabe Helvig (NSR)
  4. Fabia Emblem (NSR)
5
Christiania/ Stavanger
  1. Caroline Østbø (Stavanger)
  2. Samantha Henriksen (Christiania)
  3. Oline Brune Skorgevik (Christiania)
  4. Mia Rolland Engvik (Christiania)
Løb 125
U19 W2-
2000m
Piger U19 2-
Heatfinale
10. jun 2023 kl.14:22
1
Stavanger I
  1. Marie Grøsfjeld (Stavanger)
  2. Julia Grønnestad (Stavanger)
2
Christiania I
  1. Karen Byberg (Christiania)
  2. Mathilde Elizabeth Lucas (Christiania)
3
Bergens II
  1. Eva Bøe (Bergens)
  2. Agda Isabell Døsen-Johannessen (Bergens)
4
Bergens I
  1. Malin Haram-Hundven (Bergens)
  2. Pernille Wie-Soltvedt (Bergens)
Løb 125
U19 W2-
2000m
Piger U19 2-
Heatfinale
10. jun 2023 kl.14:27
5
Bergens III
  1. Frida Corneliussen Kaas (Bergens)
  2. Guro Andersen Buck (Bergens)
6
Aalesunds I
  1. Susanne Myklebust (Aalesunds)
  2. Elise Granmo (Aalesunds)
7
Årungen I
  1. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
  2. Elena Victoria Ennals (Årungen)
8
Bærum I
  1. Cornelia Riis (Bærum)
  2. Elena Katalin Bergene Seres (Bærum)
Løb 126
U19 M4X
2000m
Drenge U19 4X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.14:32
1
Horten I
  1. Martin Nordsteien Nes (Horten)
  2. Eirik Nordby Pettersen (Horten)
  3. Rino Haugen (Horten)
  4. Alexander Hedin (Horten)
2
Aalesunds I
  1. Christian Steffensen (Aalesunds)
  2. Heine Furuli (Aalesunds)
  3. Martin Øverland (Aalesunds)
  4. Peter Berset (Aalesunds)
3
Christiania
  1. Henrik Jarlsbo Solstad (Christiania)
  2. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
  3. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
  4. William Alexander Bakken (Christiania)
4
Bærum I
  1. Thov Espeseth (Bærum)
  2. Ask Svorkmo Bergmann (Bærum)
  3. Michael Thor Aasgaard (Bærum)
  4. Wilmar Graver (Bærum)
Løb 127
U17 M4-
1000m
Drenge U17 4-
Heatfinale
10. jun 2023 kl.14:39
1
Bergens/ Fana
  1. Ludvik Nedreås (Fana)
  2. Andreas Tol (Bergens)
  3. Joakim Fasmer (Bergens)
  4. Daniel Kjærnet (Bergens)
2
Drammen I
  1. August Adamsen (Drammen)
  2. Marius Simonsen (Drammen)
  3. Kristian Husemoen (Drammen)
  4. August Helén (Drammen)
3
Fana I
  1. Oscar Myran (Fana)
  2. Eirik Fiskerstrand (Fana)
  3. Lars Eskeland Schütz (Fana)
  4. Sander Omdal (Fana)
4
Stavanger I
  1. Noah Emil Grønnestad (Stavanger)
  2. Oliver Dahl (Stavanger)
  3. Lucas Lauvnes (Stavanger)
  4. Aksel Vaskinn Hansen (Stavanger)
Løb 128
U17 W2X
1000m
Piger U17 2X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.14:46
2
Aalesunds II
  1. Ingrid Olsvik (Aalesunds)
  2. Ane Haddal (Aalesunds)
3
Drammen/ Tønsberg I
  1. Sara Harries (Tønsberg)
  2. Hannah Ossenkamp (Drammen)
4
Bergens/ Fana I
  1. Linn Kristin Vevatne (Bergens)
  2. Giada Trentani-Keupers (Fana)
5
Christiania I
  1. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
  2. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
Løb 128
U17 W2X
1000m
Piger U17 2X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.14:51
1
Aalesunds I
  1. Elise Granmo (Aalesunds)
  2. Mia Sæther-Hoel (Aalesunds)
6
Stavanger I
  1. Oline Borthen Solberg (Stavanger)
  2. Frida Vengnes (Stavanger)
7
NSR II
  1. Annika Hjortsjø (NSR)
  2. Cecilia Hjortsjø (NSR)
8
Christiania II
  1. Ylva Espolin Stor Dahl (Christiania)
  2. Marit Henden (Christiania)
9
NSR
  1. Synne Marie Fjellheim (NSR)
  2. Lousie Marie Normann Lindegaard (NSR)
Løb 129
U15 W/M 4X
1000m
Piger/drenge U15 4X - Mix
Heatfinale
10. jun 2023 kl.14:56
6
Horten I
  1. Mats Tangen Myhre (Horten)
  2. Eivind Nordby Pettersen (Horten)
  3. Jacob Halvorsen (Horten)
  4. Christine Isaksen (Horten)
7
NSR
  1. Charlotte Hjortsjø (NSR)
  2. Johan Wendel Iversen (NSR)
  3. Haakon Krohn-Angell (NSR)
  4. Marius Holmedal Bjerke (NSR)
8
NSR I
  1. Herman Frostad (NSR)
  2. Jacob Schrader Braathen (NSR)
  3. Annika de Castillo Tandberg (NSR)
  4. Halvor Bejer Moe (NSR)
9
Aalesunds I
  1. Oline Hanken (Aalesunds)
  2. Selma Wik (Aalesunds)
  3. Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
  4. Rolf Andre Reite (Aalesunds)
10
Ormsund I
  1. Storm Skramstad (Ormsund)
  2. Sebastian Blix (Ormsund)
  3. Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
  4. Wilhelm André Syversen Braathen (Ormsund)
Løb 129
U15 W/M 4X
1000m
Piger/drenge U15 4X - Mix
Heatfinale
10. jun 2023 kl.15:01
1
Horten
  1. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
  2. OLa Binder Brunvoll (Horten)
  3. Levi Wessel (Horten)
  4. Einar Kulbliksæter (Horten)
2
Os I
  1. Andreas Tysse (Os)
  2. Baldersheim Randi-Helene Bustadmo (Os)
  3. Jacob Torsvik Dahl (Os)
  4. Mathias Jansen (Os)
3
Bergens I
  1. Sivert Kvinnsland (Bergens)
  2. Maja Tol (Bergens)
  3. Hans Kvalheim (Bergens)
  4. Anna Førde Skjerven (Bergens)
4
Alvøen I
  1. Eivind Nordborg (Alvøen)
  2. Eskil Schuster (Alvøen)
  3. Ferdinand Skarnagel (Alvøen)
  4. Mathias Heggernes (Alvøen)
5
Drammen/ Horten/ Sandefjord I
  1. Pernille Dahle Eriksen (Sandefjord)
  2. Ragnhild Sørsdal Idland (Sandefjord)
  3. Bo Gabriel Erichsen (Horten)
  4. Marius Simonsen (Drammen)
Løb 130
U19 M4-
2000m
Drenge U19 4-
Heatfinale
10. jun 2023 kl.15:06
1
Bergens I
  1. Bastian Halvorsen Borge (Bergens)
  2. Håkon Mjelde (Bergens)
  3. Isak Larson (Bergens)
  4. Kristian Strand Jensen (Bergens)
2
Drammen/ Horten/ Sandefjord I
  1. Henrik Arntzen (Drammen)
  2. Lars Dyve Knutsen (Drammen)
  3. Mathias Strømnes Strange (Horten)
  4. Theodor Juul Caspersen (Sandefjord)
3
Horten I
  1. Frans Lagerfelt (Horten)
  2. Alexander Hedin (Horten)
  3. Eirik Nordby Pettersen (Horten)
  4. Hans Ulrik Nedreberg (Horten)
Løb 131
M2-
2000m
Mænd 2-
Heatfinale
10. jun 2023 kl.15:13
1
Fana/ NSR
  1. Trygve Bye Løken (NSR)
  2. Axel Wergeland (Fana)
2
AFMELDT NSR
  1. Michael Nicholas (NSR)
  2. Lars Myhrer (NSR)
Løb 132
U19 W4X
2000m
Piger U19 4X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.15:20
1
Sarpsborg/ Årungen I
  1. Kamilla Wiese Andersen (Sarpsborg)
  2. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
  3. Elena Victoria Ennals (Årungen)
  4. Linea Jacobsen (Sarpsborg)
2
Bærum/ Trondhjems I
  1. Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
  2. Cornelia Riis (Bærum)
  3. Fay Louise Lange (Bærum)
  4. Ane Høien (Trondhjems)
3
Drammen/ Sandefjord/ Tønsberg I
  1. Nora Njaastad (Drammen)
  2. Maria Stendal (Drammen)
  3. Lotte Dahle Eriksen (Sandefjord)
  4. Synne Olstad (Tønsberg)
4
Christiania I
  1. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
  2. Thea Frederikke Gullerud (Christiania)
  3. Tora Drolshammer Mysterud (Christiania)
  4. Erle Nordhagen Madsen (Christiania)
Løb 134
M4X
2000m
Mænd 4X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.15:27
1
Christiania/ Moss/ Ormsund I
  1. Valentin Wang-Norderud (Christiania)
  2. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania)
  3. Erik Hein (Moss)
  4. Truls Oskar Hansen (Ormsund)
2
Aalesunds/ Christiania/ Tønsberg I
  1. Jostein Eriksen Thon (Christiania)
  2. Brage Nerdal (Christiania)
  3. Emil Bülow-Berntsen Johansen (Tønsberg)
  4. Erlend Devold Refsum (Aalesunds)
Løb 135
U19 M2X
2000m
Drenge U19 2X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.15:34
6
Drammen
  1. Sean Luca Kaper (Drammen)
  2. Nicolai Hoset (Drammen)
7
Horten I
  1. Martin Nordsteien Nes (Horten)
  2. Rino Haugen (Horten)
8
Aalesunds
  1. Peter Berset (Aalesunds)
  2. Martin Øverland (Aalesunds)
9
NSR
  1. Mathis Grimstad (NSR)
  2. Anders Magnus Juuhl- Langseth (NSR)
10
NSR/ Trondhjems
  1. Maximilian Zakariassen (NSR)
  2. Fredrik Slagstad Nyheim (Trondhjems)
Løb 135
U19 M2X
2000m
Drenge U19 2X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.15:39
1
NSR I
  1. August Holth-Siegel (NSR)
  2. Ole Arnøy (NSR)
2
Drammen I
  1. Lars Dyve Knutsen (Drammen)
  2. Henrik Arntzen (Drammen)
3
Horten/ Sandefjord I
  1. Theodor Juul Caspersen (Sandefjord)
  2. Mathias Strømnes Strange (Horten)
4
Bergens I
  1. Viljar Jørgensen (Bergens)
  2. Kasper Kvåle (Bergens)
5
Aalesunds/ Christiania I
  1. Henrik Jarlsbo Solstad (Christiania)
  2. Mads Reite (Aalesunds)
Løb 137
U17 M4X
1000m
Drenge U17 4X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.15:44
1
Fana I
  1. Herman Hydle (Fana)
  2. Kristian Knutsvik (Fana)
  3. Ludvik Nedreås (Fana)
  4. Sander Omdal (Fana)
2
Aalesunds/ Kristiansand/ NSR
  1. Raphael Pintsch (Kristiansand)
  2. Jasper Viksås (NSR)
  3. Herman Skyttemyr Øygarden (Kristiansand)
  4. Theodor Lorgen (Aalesunds)
3
Haldens/ Ormsund
  1. Aleksander Nordnes Bøe (Haldens)
  2. Elliot Gundersen (Haldens)
  3. Max August Kjølerbakken Zetlitz (Haldens)
  4. Dimian Hansen (Ormsund)
Løb 138
Masters W/M 1X
1000m
Masters Kvinder/mænd Masters 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.15:50
1
Porsgrunn I
Erling Sjøboden (Porsgrunn)
2
NSR II
Bjørn Saga (NSR)
3
Fana I
Tor Solberg (Fana)
4
Oslo I
Anders Formo (Oslo)
9
Aalesunds I
Erik Godøy (Aalesunds)
Løb 138
Masters W/M 1X
1000m
Masters Kvinder/mænd Masters 1X
Heatfinale
10. jun 2023 kl.15:55
5
AFMELDT NSR I
Jens Petter Koren (NSR)
6
Porsgrunn II
Dag Mogstad (Porsgrunn)
7
Moss I
Dag Mathinsen (Moss)
8
Trondhjems I
Henrik Halvorsen (Trondhjems)
Løb 139
U19 M8+
2000m
Drenge U19 8+
Heatfinale
10. jun 2023 kl.16:00
1
Bærum/ Christiania
  1. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
  2. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
  3. Henrik Jarlsbo Solstad (Christiania)
  4. William Alexander Bakken (Christiania)
  5. Ask Svorkmo Bergmann (Bærum)
  6. Michael Thor Aasgaard (Bærum)
  7. Thov Espeseth (Bærum)
  8. Wilmar Graver (Bærum)
  9. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
2
Bergens/ Bærum I
  1. Håkon Mjelde (Bergens)
  2. Isak Larson (Bergens)
  3. Bastian Halvorsen Borge (Bergens)
  4. Kristian Strand Jensen (Bergens)
  5. Ferdinand Tenden (Bærum)
  6. Christian August Riis (Bærum)
  7. Sander Stundal de Vos (Bærum)
  8. Eskil Steinmoen (Bærum)
  9. Elena Katalin Bergene Seres (Bærum)
3
Horten I
  1. Frans Lagerfelt (Horten)
  2. Hans Ulrik Nedreberg (Horten)
  3. Martin Nordsteien Nes (Horten)
  4. Mathias Strømnes Strange (Horten)
  5. Mats Ustad Tollefsen (Horten)
  6. Rino Haugen (Horten)
  7. Eirik Nordby Pettersen (Horten)
  8. Alexander Hedin (Horten)
  9. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
4
Bergens/ Stavanger
  1. Viljar Jørgensen (Bergens)
  2. Eivind Vevatne (Bergens)
  3. Isak Sommer Svellingen (Bergens)
  4. Kasper Kvåle (Bergens)
  5. Jørgen Helliesen Frøystein (Stavanger)
  6. Andreas Tol (Bergens)
  7. Joakim Fasmer (Bergens)
  8. Daniel Kjærnet (Bergens)
  9. Sivert Kvinnsland (Bergens)
Løb 142
M8+
2000m
Mænd 8+ - HS 8+
Heatfinale
10. jun 2023 kl.16:00
5
Fana I
  1. Eirik Skage (Fana)
  2. Erik Odfjell (Fana)
  3. Fredrik Corydon Ravn Kaland (Fana)
  4. Hans August Wergeland (Fana)
  5. Martin Duesund (Fana)
  6. Martin Øvreås (Fana)
  7. Tallak Jakobsen Rypdal (Fana)
  8. Ask Christensen Breivik (Fana)
  9. Pernille Askild Havre (Fana)
Løb 140
U19 W4-
2000m
Piger U19 4-
Heatfinale
10. jun 2023 kl.16:15
1
Bærum/ NSR/ Årungen
  1. Ayesha Kristine Eriksrud (Bærum)
  2. Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
  3. Silje Strøm (NSR)
  4. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
2
Aalesunds I
  1. Astrid Marie Steffensen (Aalesunds)
  2. Maria Wiik (Aalesunds)
  3. Susanne Myklebust (Aalesunds)
  4. Elise Granmo (Aalesunds)
3
Stavanger I
  1. Teresa Shevchuk (Stavanger)
  2. Marie Grøsfjeld (Stavanger)
  3. Julia Grønnestad (Stavanger)
  4. Ingrid Floen (Stavanger)
4
Christiania I
  1. Karen Byberg (Christiania)
  2. Thea Frederikke Gullerud (Christiania)
  3. Mathilde Elizabeth Lucas (Christiania)
  4. Tora Drolshammer Mysterud (Christiania)
Løb 241
U19 W8+
2000m
Piger U19 8+
Heatfinale
11. jun 2023 kl.07:00
1
Aalesunds/ Bærum/ Sarpsborg/ Årungen
  1. Astrid Marie Steffensen (Aalesunds)
  2. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
  3. Ayesha Kristine Eriksrud (Bærum)
  4. Kamilla Wiese Andersen (Sarpsborg)
  5. Linea Jacobsen (Sarpsborg)
  6. Ingrid Olsvik (Aalesunds)
  7. Ane Haddal (Aalesunds)
  8. Julia Hanken (Aalesunds)
  9. Oline Hanken (Aalesunds)
2
Aalesunds/ Bergens
  1. Guro Andersen Buck (Bergens)
  2. Pernille Wie-Soltvedt (Bergens)
  3. Susanne Myklebust (Aalesunds)
  4. Maria Wiik (Aalesunds)
  5. Mia Sæther-Hoel (Aalesunds)
  6. Elise Granmo (Aalesunds)
  7. Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
  8. Andrea Storøy (Aalesunds)
  9. William Myklebust (Aalesunds)
Løb 204
U17 M8+
1500m
Drenge U17 8+
Heatfinale
11. jun 2023 kl.07:00
3
Bergens/ Fana
  1. Ludvik Nedreås (Fana)
  2. Andreas Tol (Bergens)
  3. Bastian Halvorsen Borge (Bergens)
  4. Daniel Kjærnet (Bergens)
  5. Håkon Mjelde (Bergens)
  6. Isak Larson (Bergens)
  7. Kristian Strand Jensen (Bergens)
  8. Joakim Fasmer (Bergens)
  9. Sivert Kvinnsland (Bergens)
Løb 200
U17 M1X
1500m
Drenge U17 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.07:30
1
AFMELDT Bergens I
Andreas Follnes (Bergens)
2
Christiania II
Henrik Melhus Høeg (Christiania)
3
Christiania III
William Alexander Bakken (Christiania)
4
Christiania V
Benjamin Haug Hagen (Christiania)
5
Tønsberg I
Oscar Arntzen-Hegdahl (Tønsberg)
6
Kristiansand II
Raphael Pintsch (Kristiansand)
Løb 200
U17 M1X
1500m
Drenge U17 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.07:35
7
NSR III
Asgeir van Nes Eriksen (NSR)
8
AFMELDT Christiania I
Kristian Wendelborg Einung (Christiania)
9
Aalesunds I
Theodor Lorgen (Aalesunds)
10
Kristiansand I
Herman Skyttemyr Øygarden (Kristiansand)
11
NSR II
Eskil Heiberg (NSR)
Løb 200
U17 M1X
1500m
Drenge U17 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.07:40
12
Haldens I
Max August Kjølerbakken Zetlitz (Haldens)
13
NSR IV
Joachim Henne-Madsen (NSR)
14
Stavanger III
Lucas Lauvnes (Stavanger)
15
Stavanger I
Oliver Dahl (Stavanger)
16
Ormsund I
Dimian Hansen (Ormsund)
Løb 200
U17 M1X
1500m
Drenge U17 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.07:45
17
Tønsberg II
Lukas Ormann (Tønsberg)
18
Stavanger II
Noah Emil Grønnestad (Stavanger)
19
Tønsberg III
Sander Lofstad (Tønsberg)
20
Horten I
Alexander Hedin (Horten)
21
Christiania IV
Oskar Eriksen Gilje (Christiania)
Løb 201
U17 W1X
1500m
Piger U17 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.07:50
1
Aalesunds III
Ingrid Olsvik (Aalesunds)
2
Christiania II
Rakel Elina Bryhni (Christiania)
3
Drammen I
Hannah Ossenkamp (Drammen)
4
Stavanger I
Oline Borthen Solberg (Stavanger)
5
AFMELDT Tønsberg II
Sara Harries (Tønsberg)
Løb 201
U17 W1X
1500m
Piger U17 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.07:55
6
Fana I
Giada Trentani-Keupers (Fana)
7
Christiania I
Ann Ayame Yasuda (Christiania)
8
Stavanger II
Frida Vengnes (Stavanger)
9
Aalesunds I
Andrea Storøy (Aalesunds)
10
NSR I
Louise Marie Normann Lindegaard (NSR)
Løb 201
U17 W1X
1500m
Piger U17 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.08:00
11
Fana II
Juliet Balgobin Herfindal (Fana)
12
NSR II
Synne Marie Fjellheim (NSR)
13
NSR III
Cecilia Hjortsjø (NSR)
14
Aalesunds II
Ane Haddal (Aalesunds)
Løb 202
W/M 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+
500m
Kvinder/mænd 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+ - Åpen Nybegynner
Heatfinale
11. jun 2023 kl.08:05
1
Bærum II [1X]
Oskar Max Turander (Bærum)
2
Horten II [1X]
Liepa Kuzmarskyte (Horten)
3
Kristiansand I [1X]
David Alexander Alarcon Sangesland (Kristiansand)
4
Bærum I [1X]
Felix Sam Turander (Bærum)
5
Sandefjord I [1X]
Carsten Alexander Strømme (Sandefjord)
6
Drammen I [2X]
  1. Edvard Adamsen (Drammen)
  2. Ferdinand Bang Øhren (Drammen)
Løb 202
W/M 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+
500m
Kvinder/mænd 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+ - Åpen Nybegynner
Heatfinale
11. jun 2023 kl.08:10
7
Stavanger II [1X]
Mathea Oterhals Egeland Oterhals Egeland (Stavanger)
8
Bærum IV [2X]
  1. Jesper Rasmussen-Hirschfeld (Bærum)
  2. Storm Mathisen (Bærum)
9
Horten I [1X]
Josefine Hall Lindberg (Horten)
10
Bærum III [1X]
Sondre Magnus Bergene Seres (Bærum)
11
Stavanger I [1X]
Emma Hope Peck (Stavanger)
Løb 203
U13 W/M 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+
500m
Piger/drenge U13 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+ - Åpen U13
Heatfinale
11. jun 2023 kl.08:15
1
Bærum II [1X]
Jens Olai Steinmoen Bæck (Bærum)
2
Ormsund II [2X]
  1. Caspian Aria Mehdinia (Ormsund)
  2. Orion Wongraven (Ormsund)
3
Ormsund I [1X]
Storm Skramstad (Ormsund)
4
Bærum I [2X]
  1. Ida Bjonge (Bærum)
  2. Leonora Zachariassen Tenden (Bærum)
Løb 205
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.08:29
1
AFMELDT Sarpsborg I
Martin Kolstad-Abelson (Sarpsborg)
2
Tønsberg I
Audun Johnsen (Tønsberg)
3
Horten I
Jacob Halvorsen (Horten)
4
Sarpsborg II
Theodor Jacobsen (Sarpsborg)
5
Os III
Mathias Jansen (Os)
6
Ormsund II
Sebastian Blix (Ormsund)
Løb 205
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.08:34
7
Horten III
OLa Binder Brunvoll (Horten)
8
NSR II
Jesper Jære Strøm (NSR)
9
Bergens II
Hans Kvalheim (Bergens)
10
Horten VI
Bo Gabriel Erichsen (Horten)
11
NSR III
Marius Holmedal Bjerke (NSR)
12
Ormsund I
Wilhelm André Syversen Braathen (Ormsund)
Løb 205
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.08:39
13
Alvøen IV
Mathias Heggernes (Alvøen)
14
Aalesunds I
Rolf Andre Reite (Aalesunds)
15
Alvøen I
Eivind Nordborg (Alvøen)
16
Drammen II
Marius Simonsen (Drammen)
17
Drammen I
August Adamsen (Drammen)
18
Alvøen II
Eskil Schuster (Alvøen)
Løb 205
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.08:44
19
Horten VII
Nazar Dowgy (Horten)
20
Horten V
Birk Haugen (Horten)
21
NSR I
Max Spydevold (NSR)
22
Os I
Andreas Tysse (Os)
23
Tønsberg II
Jacob Meisingset Jørgensen (Tønsberg)
Løb 205
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.08:49
24
Stavanger I
Aksel Vaskinn Hansen (Stavanger)
25
Tønsberg III
Ulrik Hautakoski (Tønsberg)
26
Drammen III
August Helén (Drammen)
27
Alvøen III
Ferdinand Skarnagel (Alvøen)
28
Horten IV
Eivind Nordby Pettersen (Horten)
Løb 205
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.08:54
29
Bergens I
Sivert Kvinnsland (Bergens)
30
Bærum I
Steffen Stundal de Vos (Bærum)
31
Os II
Jacob Torsvik Dahl (Os)
32
Moss I
Brage Frøisland (Moss)
33
Horten II
Mats Tangen Myhre (Horten)
Løb 206
U15 W2X
1000m
Piger U15 2X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.08:59
1
Bergens I
  1. Maja Tol (Bergens)
  2. Anna Førde Skjerven (Bergens)
2
Christiania I
  1. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
  2. Hedda Nerdal (Christiania)
3
AFMELDT Tønsberg I
  1. Mille Sjøblom (Tønsberg)
  2. Silje Marie Holm (Tønsberg)
4
Bærum I
  1. Alisa Ostroukhova (Bærum)
  2. Sofia Haakonsen-Toth (Bærum)
5
NSR
  1. Annika de Castillo Tandberg (NSR)
  2. Charlotte Hjortsjø (NSR)
Løb 206
U15 W2X
1000m
Piger U15 2X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.09:04
6
Sandefjord I
  1. Pernille Dahle Eriksen (Sandefjord)
  2. N N (Sandefjord)
7
Stavanger I
  1. Erle Ramsfjell (Stavanger)
  2. Liva Grønnestad (Stavanger)
8
Stavanger II
  1. Emma Hope Peck (Stavanger)
  2. Mathea Oterhals Egeland Oterhals Egeland (Stavanger)
9
Drammen I
  1. Sarah Stenmark (Drammen)
  2. Selma Dyve Jonli (Drammen)
Løb 206
U15 W2X
1000m
Piger U15 2X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.09:09
10
Alvøen/ Fana I
  1. Sandra Nesje Bjørnsen (Alvøen)
  2. Pernille Askild Havre (Fana)
11
Horten I
  1. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
  2. Christine Isaksen (Horten)
12
Aalesunds I
  1. Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
  2. Selma Wik (Aalesunds)
13
Os/ Trondhjems
  1. Hedvig Norstad Holmemo (Trondhjems)
  2. Baldersheim Randi-Helene Bustadmo (Os)
Løb 207
W1X
2000m
Kvinder 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.09:14
1
AFMELDT Kristiansand I
Oda Madland Aagesen (Kristiansand)
2
Strömstad Roddklubb I
Elise Slättner (Strömstad)
3
Ormsund I
Kamilla Støylehommen (Ormsund)
4
Horten I
Jannicke Due (Horten)
5
Stavanger I
Caroline Østbø (Stavanger)
Løb 209
U19 W2X
2000m
Piger U19 2X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.09:21
1
Bærum/ Trondhjems I
  1. Fay Louise Lange (Bærum)
  2. Ane Høien (Trondhjems)
2
Bærum/ Årungen
  1. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
  2. Elena Katalin Bergene Seres (Bærum)
3
Sarpsborg I
  1. Kamilla Wiese Andersen (Sarpsborg)
  2. Linea Jacobsen (Sarpsborg)
4
Bergens I
  1. Matilde Mykletun (Bergens)
  2. Eva Bøe (Bergens)
Løb 209
U19 W2X
2000m
Piger U19 2X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.09:26
5
AFMELDT Drammen I
  1. Hannah Ossenkamp (Drammen)
  2. Ingeborg Hermansen Fossum (Drammen)
6
Christiania/ Stavanger
  1. Erle Nordhagen Madsen (Christiania)
  2. Ingrid Floen (Stavanger)
7
Horten/ Sandefjord I
  1. Sigrid Maria Sandvoll Liabø (Sandefjord)
  2. Liepa Kuzmarskyte (Horten)
8
Christiania II
  1. Tora Drolshammer Mysterud (Christiania)
  2. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
Løb 210
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.09:35
1
Bærum I
Ask Svorkmo Bergmann (Bærum)
2
Sandefjord I
Theodor Juul Caspersen (Sandefjord)
3
Horten I
Mathias Strømnes Strange (Horten)
4
Stavanger I
Jørgen Helliesen Frøystein (Stavanger)
5
NSR II
August Holth-Siegel (NSR)
Løb 214
LM1X
2000m
Mænd letvægt 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.09:35
6
Bærum I
Haakon Alexander Bergene Seres (Bærum)
Løb 210
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.09:40
6
Aalesunds I
Mads Reite (Aalesunds)
7
Moss I
Odin Frøisland (Moss)
8
Horten III
Eirik Nordby Pettersen (Horten)
9
Aalesunds III
Martin Øverland (Aalesunds)
10
Aalesunds IV
Christian Steffensen (Aalesunds)
Løb 210
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.09:45
11
Aalesunds II
Heine Furuli (Aalesunds)
12
Horten II
Mats Ustad Tollefsen (Horten)
13
Christiania I
Henrik Jarlsbo Solstad (Christiania)
14
NSR III
Maximilian Zakariassen (NSR)
15
AFMELDT Drammen I
Benjamin Jensrud (Drammen)
Løb 210
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.09:50
16
NSR I
Felix Spydevold (NSR)
17
Trondhjems I
Fredrik Slagstad Nyheim (Trondhjems)
18
Bergens II
Viljar Jørgensen (Bergens)
19
Bergens I
Kasper Kvåle (Bergens)
20
Aalesunds V
Peter Berset (Aalesunds)
Løb 211
M4-
2000m
Mænd 4-
Heatfinale
11. jun 2023 kl.10:03
1
AFMELDT Haldens I
  1. Nils Ole Stabo-Eeg (Haldens)
  2. Petter Norsted Kildebo (Haldens)
  3. Oskar van Etten Jarem (Haldens)
  4. Thomas Furuvarp (Haldens)
2
NSR II
  1. Michael Nicholas (NSR)
  2. Theo Wiik (NSR)
  3. Torjus Trømborg (NSR)
  4. Vebjørn Gilberg (NSR)
3
Fana
  1. Martin Øvreås (Fana)
  2. Tallak Jakobsen Rypdal (Fana)
  3. Eirik Skage (Fana)
  4. Ask Christensen Breivik (Fana)
4
NSR I
  1. Trygve Bye Løken (NSR)
  2. Markus Holmemo (NSR)
  3. Petter Svingen (NSR)
  4. Lars Myhrer (NSR)
Løb 212
U19 M2-
2000m
Drenge U19 2-
Heatfinale
11. jun 2023 kl.10:10
1
Fana I
  1. Eirik Fiskerstrand (Fana)
  2. Oscar Myran (Fana)
2
Bærum II
  1. Ferdinand Tenden (Bærum)
  2. Christian August Riis (Bærum)
3
Bærum I
  1. Sander Stundal de Vos (Bærum)
  2. Eskil Steinmoen (Bærum)
4
Fana II
  1. Fredrik Corydon Ravn Kaland (Fana)
  2. Hans August Wergeland (Fana)
5
Bergens I
  1. Isak Sommer Svellingen (Bergens)
  2. Eivind Vevatne (Bergens)
Løb 213
M1X
2000m
Mænd 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.10:17
1
Moss I
Erik Hein (Moss)
2
AFMELDT Tønsberg II
Martin Havn (Tønsberg)
3
AFMELDT Christiania III
Valentin Wang-Norderud (Christiania)
4
Tønsberg I
Emil Bülow-Berntsen Johansen (Tønsberg)
5
Christiania I
Jostein Eriksen Thon (Christiania)
7
Horten I
Nicolai Enstad Haraldseth (Horten)
Løb 215
W2X
2000m
Kvinder 2X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.10:31
1
AFMELDT NSR I
  1. Fabia Emblem (NSR)
  2. Silje Strøm (NSR)
Løb 216
U15 M2X
1000m
Drenge U15 2X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.10:38
1
Horten IV
  1. Emil Nævra Brønstad (Horten)
  2. Levi Wessel (Horten)
2
Os I
  1. Jacob Torsvik Dahl (Os)
  2. Mathias Jansen (Os)
3
NSR I
  1. Herman Frostad (NSR)
  2. Jacob Schrader Braathen (NSR)
4
Alvøen I
  1. Eivind Nordborg (Alvøen)
  2. Mathias Heggernes (Alvøen)
5
NSR
  1. Marius Holmedal Bjerke (NSR)
  2. Johan Wendel Iversen (NSR)
Løb 216
U15 M2X
1000m
Drenge U15 2X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.10:43
6
Alvøen II
  1. Eskil Schuster (Alvøen)
  2. Ferdinand Skarnagel (Alvøen)
7
Horten II
  1. Eivind Nordby Pettersen (Horten)
  2. OLa Binder Brunvoll (Horten)
8
Aalesunds I
  1. Rolf Andre Reite (Aalesunds)
  2. No Name 1 (Aalesunds)
9
Drammen II
  1. August Helén (Drammen)
  2. Kristian Husemoen (Drammen)
10
Drammen I
  1. August Adamsen (Drammen)
  2. Marius Simonsen (Drammen)
Løb 216
U15 M2X
1000m
Drenge U15 2X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.10:48
11
Os/ Stavanger
  1. Andreas Tysse (Os)
  2. Aksel Vaskinn Hansen (Stavanger)
12
Bærum I
  1. Storm Mathisen (Bærum)
  2. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
13
Horten III
  1. Bo Gabriel Erichsen (Horten)
  2. Birk Haugen (Horten)
14
NSR
  1. Halvor Bejer Moe (NSR)
  2. Max Spydevold (NSR)
15
Tønsberg I
  1. Audun Johnsen (Tønsberg)
  2. Jacob Meisingset Jørgensen (Tønsberg)
Løb 216
U15 M2X
1000m
Drenge U15 2X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.10:53
16
NSR II
  1. Jesper Jære Strøm (NSR)
  2. Haakon Krohn-Angell (NSR)
17
Bergens I
  1. Sivert Kvinnsland (Bergens)
  2. Hans Kvalheim (Bergens)
18
Aalesunds/ Tønsberg
  1. Ulrik Hautakoski (Tønsberg)
  2. Rolf Andre Reite (Aalesunds)
19
Bærum/ Sarpsborg
  1. Theodor Jacobsen (Sarpsborg)
  2. Sondre Magnus Bergene Seres (Bærum)
20
Horten I
  1. Jacob Halvorsen (Horten)
  2. Mats Tangen Myhre (Horten)
Løb 217
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.10:58
1
Horten I
Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
2
Tønsberg II
Silje Marie Holm (Tønsberg)
3
Stavanger II
Erle Ramsfjell (Stavanger)
4
Aalesunds III
Oline Hanken (Aalesunds)
5
Christiania I
Hedda Nerdal (Christiania)
6
AFMELDT Sandefjord II
Pernille Dahle Eriksen (Sandefjord)
Løb 217
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.11:03
7
Bergens II
Anna Førde Skjerven (Bergens)
8
Bærum II
Sofia Haakonsen-Toth (Bærum)
9
Bergens I
Maja Tol (Bergens)
10
Trondhjems I
Hedvig Norstad Holmemo (Trondhjems)
11
AFMELDT Tønsberg I
Mille Sjøblom (Tønsberg)
12
Aalesunds II
Selma Wik (Aalesunds)
Løb 217
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.11:08
13
Alvøen I
Sandra Nesje Bjørnsen (Alvøen)
14
Drammen II
Selma Dyve Jonli (Drammen)
15
Drammen I
Sarah Stenmark (Drammen)
16
Stavanger I
Liva Grønnestad (Stavanger)
17
Fana I
Pernille Askild Havre (Fana)
18
Aalesunds I
Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
Løb 217
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.11:13
19
Horten III
Veronika Voskresenskaite (Horten)
20
Bærum I
Alisa Ostroukhova (Bærum)
21
Sandefjord I
Ragnhild Sørsdal Idland (Sandefjord)
22
Horten II
Christine Isaksen (Horten)
23
Ormsund I
Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
Løb 218
U17 M2X
1500m
Drenge U17 2X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.12:15
1
Fana I
  1. Herman Hydle (Fana)
  2. Lars Eskeland Schütz (Fana)
2
NSR I
  1. Jasper Viksås (NSR)
  2. Eskil Heiberg (NSR)
3
Fana II
  1. Kristian Knutsvik (Fana)
  2. Ludvik Nedreås (Fana)
4
Kristiansand I
  1. Raphael Pintsch (Kristiansand)
  2. Herman Skyttemyr Øygarden (Kristiansand)
5
Christiania I
  1. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
  2. William Alexander Bakken (Christiania)
Løb 218
U17 M2X
1500m
Drenge U17 2X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.12:20
6
Haldens I
  1. Aleksander Nordnes Bøe (Haldens)
  2. Elliot Gundersen (Haldens)
7
Bærum/ Christiania
  1. Michael Thor Aasgaard (Bærum)
  2. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
8
Stavanger/ Tønsberg
  1. Oscar Arntzen-Hegdahl (Tønsberg)
  2. Oliver Dahl (Stavanger)
9
Aalesunds/ Christiania
  1. Oskar Eriksen Gilje (Christiania)
  2. Theodor Lorgen (Aalesunds)
10
Bergens I
  1. Joakim Fasmer (Bergens)
  2. Andreas Tol (Bergens)
Løb 218
U17 M2X
1500m
Drenge U17 2X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.12:25
11
Drammen I
  1. Lukas Stenmark (Drammen)
  2. Fredrik Melbye (Drammen)
12
Tønsberg I
  1. Sander Lofstad (Tønsberg)
  2. Lukas Ormann (Tønsberg)
13
Drammen II
  1. Tobias Bo Rasmussen (Drammen)
  2. Sean Luca Kaper (Drammen)
14
NSR II
  1. Asgeir van Nes Eriksen (NSR)
  2. Joachim Henne-Madsen (NSR)
15
Ormsund I
  1. Dimian Hansen (Ormsund)
  2. Sebastian Blix (Ormsund)
Løb 219
U19 W1X
2000m
Piger U19 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.12:30
1
Christiania III
Erle Nordhagen Madsen (Christiania)
2
Bergens II
Matilde Mykletun (Bergens)
3
Christiania I
Tora Drolshammer Mysterud (Christiania)
4
AFMELDT Drammen I
Ingeborg Hermansen Fossum (Drammen)
5
Sarpsborg I
Kamilla Wiese Andersen (Sarpsborg)
Løb 219
U19 W1X
2000m
Piger U19 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.12:35
6
Bergens I
Guro Andersen Buck (Bergens)
7
Bærum I
Ayesha Kristine Eriksrud (Bærum)
8
Christiania II
Karen Byberg (Christiania)
9
Sarpsborg II
Linea Jacobsen (Sarpsborg)
10
Stavanger I
Teresa Shevchuk (Stavanger)
Løb 219
U19 W1X
2000m
Piger U19 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.12:40
11
NSR I
Silje Strøm (NSR)
12
Stavanger II
Ingrid Floen (Stavanger)
13
Drammen II
Maria Stendal (Drammen)
14
Trondhjems I
Ane Høien (Trondhjems)
Løb 220
U17 W4X
1500m
Piger U17 4X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.12:51
1
Aalesunds II
  1. Maria Wiik (Aalesunds)
  2. Mia Sæther-Hoel (Aalesunds)
  3. Julia Hanken (Aalesunds)
  4. Oline Hanken (Aalesunds)
2
Christiania I
  1. Ylva Espolin Stor Dahl (Christiania)
  2. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
  3. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
  4. Marit Henden (Christiania)
3
Bergens/ Fana/ Stavanger I
  1. Giada Trentani-Keupers (Fana)
  2. Linn Kristin Vevatne (Bergens)
  3. Oline Borthen Solberg (Stavanger)
  4. Frida Vengnes (Stavanger)
4
Aalesunds I
  1. Astrid Marie Steffensen (Aalesunds)
  2. Ingrid Olsvik (Aalesunds)
  3. Ane Haddal (Aalesunds)
  4. Elise Granmo (Aalesunds)
5
NSR I
  1. Caroline Wohlfahrt (NSR)
  2. Annika Hjortsjø (NSR)
  3. Cecilia Hjortsjø (NSR)
  4. Charlotte Hjortsjø (NSR)
Løb 221
Masters W/M 4X
1000m
Masters Kvinder/mænd Masters 4X - Mastercup
Heatfinale
11. jun 2023 kl.12:57
1
NSR I
  1. Marius Johannesen (NSR)
  2. Bjørn Saga (NSR)
  3. Odd Rune Hegge (NSR)
  4. Tor-Geir Myhrer (NSR)
2
Christiania I
  1. Anita Brox (Christiania)
  2. Ingeborg Lønning (Christiania)
  3. Janne Spilling (Christiania)
  4. Ragnhild Bruusgaard (Christiania)
3
Moss I
  1. Jan Erik Berg (Moss)
  2. Marika Erlandsen (Moss)
  3. John Johannesen (Moss)
  4. Per Ivar Berg (Moss)
4
NSR II
  1. Eduardo Caetano Reis (NSR)
  2. Halvor Bergan (NSR)
  3. Jens Petter Koren (NSR)
  4. Kristian Schønberg Christensen (NSR)
5
Christiania
  1. Petter Johnsrud Hagen (Christiania)
  2. Espen Riktor (Christiania)
  3. Stephan Wold Eide (Christiania)
  4. Michael Geyer (Christiania)
Løb 223
M2X
2000m
Mænd 2X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.13:02
1
Trondhjems I
  1. Henrik Halvorsen (Trondhjems)
  2. Jakob Andreassen Jaatun (Trondhjems)
2
AFMELDT Aalesunds
  1. Erlend Devold Refsum (Aalesunds)
  2. N N (Aalesunds)
3
Christiania/ Tønsberg I
  1. Jostein Eriksen Thon (Christiania)
  2. Emil Bülow-Berntsen Johansen (Tønsberg)
4
Bærum/ Sandefjord
  1. Haakon Alexander Bergene Seres (Bærum)
  2. Euan Carig Sweenie (Sandefjord)
5
Aalesunds I
  1. Christian Steffensen (Aalesunds)
  2. Heine Furuli (Aalesunds)
Løb 224
W4X
2000m
Kvinder 4X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.13:09
1
AFMELDT Drammen/ Sandefjord/ Tønsberg I
  1. Synne Olstad (Tønsberg)
  2. Lotte Dahle Eriksen (Sandefjord)
  3. Nora Njaastad (Drammen)
  4. Maria Stendal (Drammen)
Løb 225
U19 W2-
2000m
Piger U19 2-
Heatfinale
11. jun 2023 kl.13:16
1
Stavanger I
  1. Marie Grøsfjeld (Stavanger)
  2. Julia Grønnestad (Stavanger)
2
AFMELDT Bergens I
  1. Pernille Wie-Soltvedt (Bergens)
  2. Malin Haram-Hundven (Bergens)
3
Bergens II
  1. Agda Isabell Døsen-Johannessen (Bergens)
  2. Eva Bøe (Bergens)
Løb 225
U19 W2-
2000m
Piger U19 2-
Heatfinale
11. jun 2023 kl.13:23
5
Stavanger/ Årungen
  1. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
  2. Ingrid Floen (Stavanger)
6
Bærum I
  1. Cornelia Riis (Bærum)
  2. Elena Katalin Bergene Seres (Bærum)
7
Bergens III
  1. Guro Andersen Buck (Bergens)
  2. Frida Corneliussen Kaas (Bergens)
4
Aalesunds I
  1. Astrid Marie Steffensen (Aalesunds)
  2. Maria Wiik (Aalesunds)
8
Christiania
  1. Karen Byberg (Christiania)
  2. Mathilde Elizabeth Lucas (Christiania)
Løb 226
U19 M4X
2000m
Drenge U19 4X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.13:30
1
Aalesunds I
  1. Christian Steffensen (Aalesunds)
  2. Heine Furuli (Aalesunds)
  3. Peter Berset (Aalesunds)
  4. Martin Øverland (Aalesunds)
2
Drammen/ Horten/ Sandefjord I
  1. Lars Dyve Knutsen (Drammen)
  2. Henrik Arntzen (Drammen)
  3. Mathias Strømnes Strange (Horten)
  4. Theodor Juul Caspersen (Sandefjord)
3
Horten I
  1. Martin Nordsteien Nes (Horten)
  2. Eirik Nordby Pettersen (Horten)
  3. Rino Haugen (Horten)
  4. Alexander Hedin (Horten)
4
Bærum I
  1. Thov Espeseth (Bærum)
  2. Ask Svorkmo Bergmann (Bærum)
  3. Michael Thor Aasgaard (Bærum)
  4. Wilmar Graver (Bærum)
5
Christiania
  1. Henrik Jarlsbo Solstad (Christiania)
  2. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
  3. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
  4. William Alexander Bakken (Christiania)
6
Bergens/ Stavanger I
  1. Viljar Jørgensen (Bergens)
  2. Kasper Kvåle (Bergens)
  3. Daniel Kjærnet (Bergens)
  4. Jørgen Helliesen Frøystein (Stavanger)
Løb 228
U17 W2X
1500m
Piger U17 2X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.13:44
1
Drammen/ Tønsberg I
  1. Hannah Ossenkamp (Drammen)
  2. Sara Harries (Tønsberg)
2
Stavanger I
  1. Oline Borthen Solberg (Stavanger)
  2. Frida Vengnes (Stavanger)
3
Aalesunds I
  1. Julia Hanken (Aalesunds)
  2. Mia Sæther-Hoel (Aalesunds)
4
AFMELDT Christiania II
  1. Ylva Espolin Stor Dahl (Christiania)
  2. Marit Henden (Christiania)
5
Bergens/ Fana I
  1. Giada Trentani-Keupers (Fana)
  2. Linn Kristin Vevatne (Bergens)
Løb 228
U17 W2X
1500m
Piger U17 2X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.13:49
6
Christiania I
  1. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
  2. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
7
NSR II
  1. Annika Hjortsjø (NSR)
  2. Caroline Wohlfahrt (NSR)
8
Aalesunds II
  1. Ingrid Olsvik (Aalesunds)
  2. Andrea Storøy (Aalesunds)
9
NSR
  1. Mathilde Roelly Saint-Amand (NSR)
  2. Synne Marie Fjellheim (NSR)
Løb 229
U15 W/M 4X
1000m
Piger/drenge U15 4X - Mix
Heatfinale
11. jun 2023 kl.13:54
1
NSR
  1. Annika de Castillo Tandberg (NSR)
  2. Johan Wendel Iversen (NSR)
  3. Haakon Krohn-Angell (NSR)
  4. Marius Holmedal Bjerke (NSR)
2
Horten II
  1. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
  2. OLa Binder Brunvoll (Horten)
  3. Levi Wessel (Horten)
  4. Emil Nævra Brønstad (Horten)
3
Aalesunds I
  1. Oline Hanken (Aalesunds)
  2. Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
  3. Selma Wik (Aalesunds)
  4. Rolf Andre Reite (Aalesunds)
4
Drammen/ Horten/ Sandefjord I
  1. Ragnhild Sørsdal Idland (Sandefjord)
  2. Pernille Dahle Eriksen (Sandefjord)
  3. Bo Gabriel Erichsen (Horten)
  4. Marius Simonsen (Drammen)
5
Os I
  1. Andreas Tysse (Os)
  2. Baldersheim Randi-Helene Bustadmo (Os)
  3. Jacob Torsvik Dahl (Os)
  4. Mathias Jansen (Os)
Løb 229
U15 W/M 4X
1000m
Piger/drenge U15 4X - Mix
Heatfinale
11. jun 2023 kl.13:59
6
Bergens I
  1. Sivert Kvinnsland (Bergens)
  2. Maja Tol (Bergens)
  3. Hans Kvalheim (Bergens)
  4. Anna Førde Skjerven (Bergens)
7
NSR
  1. Herman Frostad (NSR)
  2. Jacob Schrader Braathen (NSR)
  3. Charlotte Hjortsjø (NSR)
  4. Halvor Bejer Moe (NSR)
8
Horten I
  1. Mats Tangen Myhre (Horten)
  2. Eivind Nordby Pettersen (Horten)
  3. Jacob Halvorsen (Horten)
  4. Christine Isaksen (Horten)
9
Ormsund I
  1. Wilhelm André Syversen Braathen (Ormsund)
  2. Storm Skramstad (Ormsund)
  3. Sebastian Blix (Ormsund)
  4. Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
10
AFMELDT Alvøen I
  1. Eivind Nordborg (Alvøen)
  2. Eskil Schuster (Alvøen)
  3. Ferdinand Skarnagel (Alvøen)
  4. Mathias Heggernes (Alvøen)
Løb 230
U19 M4-
2000m
Drenge U19 4-
Heatfinale
11. jun 2023 kl.14:04
1
Horten I
  1. Frans Lagerfelt (Horten)
  2. Alexander Hedin (Horten)
  3. Eirik Nordby Pettersen (Horten)
  4. Hans Ulrik Nedreberg (Horten)
2
Bergens I
  1. Bastian Halvorsen Borge (Bergens)
  2. Isak Larson (Bergens)
  3. Håkon Mjelde (Bergens)
  4. Kristian Strand Jensen (Bergens)
Løb 231
M2-
2000m
Mænd 2-
Heatfinale
11. jun 2023 kl.14:11
2
Bergens I
  1. Isak Sommer Svellingen (Bergens)
  2. Eivind Vevatne (Bergens)
3
NSR
  1. Lars Myhrer (NSR)
  2. Michael Nicholas (NSR)
Løb 232
U19 W4X
2000m
Piger U19 4X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.14:18
1
Bærum/ Trondhjems I
  1. Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
  2. Cornelia Riis (Bærum)
  3. Fay Louise Lange (Bærum)
  4. Ane Høien (Trondhjems)
2
Bergens
  1. Pernille Wie-Soltvedt (Bergens)
  2. Matilde Mykletun (Bergens)
  3. Agda Isabell Døsen-Johannessen (Bergens)
  4. Frida Corneliussen Kaas (Bergens)
3
Christiania
  1. Tora Drolshammer Mysterud (Christiania)
  2. Karen Byberg (Christiania)
  3. Erle Nordhagen Madsen (Christiania)
  4. Mathilde Elizabeth Lucas (Christiania)
4
Aalesunds I
  1. Astrid Marie Steffensen (Aalesunds)
  2. Maria Wiik (Aalesunds)
  3. Susanne Myklebust (Aalesunds)
  4. Elise Granmo (Aalesunds)
5
Drammen/ Sandefjord/ Tønsberg I
  1. Nora Njaastad (Drammen)
  2. Maria Stendal (Drammen)
  3. Lotte Dahle Eriksen (Sandefjord)
  4. Synne Olstad (Tønsberg)
Løb 234
M4X
2000m
Mænd 4X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.14:25
1
Christiania/ Moss/ Ormsund I
  1. Valentin Wang-Norderud (Christiania)
  2. Jacob Balder Haug Hagen (Christiania)
  3. Truls Oskar Hansen (Ormsund)
  4. Erik Hein (Moss)
2
Bærum/ Christiania/ Tønsberg
  1. Emil Bülow-Berntsen Johansen (Tønsberg)
  2. Haakon Alexander Bergene Seres (Bærum)
  3. Brage Nerdal (Christiania)
  4. Jostein Eriksen Thon (Christiania)
Løb 235
U19 M2X
2000m
Drenge U19 2X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.14:32
1
Aalesunds/ Christiania I
  1. Henrik Jarlsbo Solstad (Christiania)
  2. Mads Reite (Aalesunds)
2
Horten/ Sandefjord I
  1. Mathias Strømnes Strange (Horten)
  2. Theodor Juul Caspersen (Sandefjord)
3
AFMELDT Drammen II
  1. Benjamin Jensrud (Drammen)
  2. Nicolai Hoset (Drammen)
4
AFMELDT Haldens I
  1. Max August Kjølerbakken Zetlitz (Haldens)
  2. Theodor Karlsen Finsrud (Haldens)
5
Aalesunds
  1. Heine Furuli (Aalesunds)
  2. Martin Øverland (Aalesunds)
Løb 235
U19 M2X
2000m
Drenge U19 2X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.14:37
6
NSR II
  1. Anders Magnus Juuhl- Langseth (NSR)
  2. Mathis Grimstad (NSR)
7
NSR I
  1. August Holth-Siegel (NSR)
  2. Ole Arnøy (NSR)
8
Horten I
  1. Martin Nordsteien Nes (Horten)
  2. Rino Haugen (Horten)
9
NSR/ Trondhjems
  1. Fredrik Slagstad Nyheim (Trondhjems)
  2. Maximilian Zakariassen (NSR)
10
Drammen I
  1. Henrik Arntzen (Drammen)
  2. Lars Dyve Knutsen (Drammen)
Løb 237
U17 M4X
1500m
Drenge U17 4X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.14:50
1
Drammen I
  1. Sean Luca Kaper (Drammen)
  2. Tobias Bo Rasmussen (Drammen)
  3. Fredrik Melbye (Drammen)
  4. Lukas Stenmark (Drammen)
2
Stavanger I
  1. Oliver Dahl (Stavanger)
  2. Noah Emil Grønnestad (Stavanger)
  3. Lucas Lauvnes (Stavanger)
  4. Aksel Vaskinn Hansen (Stavanger)
3
Haldens/ Ormsund
  1. Dimian Hansen (Ormsund)
  2. Aleksander Nordnes Bøe (Haldens)
  3. Max August Kjølerbakken Zetlitz (Haldens)
  4. Elliot Gundersen (Haldens)
4
Aalesunds/ Kristiansand/ NSR
  1. Raphael Pintsch (Kristiansand)
  2. Jasper Viksås (NSR)
  3. Herman Skyttemyr Øygarden (Kristiansand)
  4. Theodor Lorgen (Aalesunds)
Løb 227
U17 M4-
1500m
Drenge U17 4-
Heatfinale
11. jun 2023 kl.14:50
1
Fana I
  1. Oscar Myran (Fana)
  2. Eirik Fiskerstrand (Fana)
  3. Lars Eskeland Schütz (Fana)
  4. Sander Omdal (Fana)
Løb 238
Masters W/M 1X
1000m
Masters Kvinder/mænd Masters 1X
Heatfinale
11. jun 2023 kl.14:57
1
Moss I
Dag Mathinsen (Moss)
2
NSR I
Bjørn Saga (NSR)
3
Fana I
Tor Solberg (Fana)
4
NSR II
Jens Petter Koren (NSR)
5
Trondhjems I
Henrik Halvorsen (Trondhjems)
Løb 239
U19 M8+
2000m
Drenge U19 8+
Heatfinale
11. jun 2023 kl.15:02
1
Bærum/ Christiania
  1. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
  2. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
  3. Henrik Jarlsbo Solstad (Christiania)
  4. William Alexander Bakken (Christiania)
  5. Ask Svorkmo Bergmann (Bærum)
  6. Michael Thor Aasgaard (Bærum)
  7. Thov Espeseth (Bærum)
  8. Wilmar Graver (Bærum)
  9. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
2
Horten I
  1. Frans Lagerfelt (Horten)
  2. Hans Ulrik Nedreberg (Horten)
  3. Martin Nordsteien Nes (Horten)
  4. Mathias Strømnes Strange (Horten)
  5. Mats Ustad Tollefsen (Horten)
  6. Eirik Nordby Pettersen (Horten)
  7. Alexander Hedin (Horten)
  8. Rino Haugen (Horten)
  9. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
3
Bergens/ Bærum I
  1. Håkon Mjelde (Bergens)
  2. Isak Larson (Bergens)
  3. Bastian Halvorsen Borge (Bergens)
  4. Kristian Strand Jensen (Bergens)
  5. Ferdinand Tenden (Bærum)
  6. Christian August Riis (Bærum)
  7. Sander Stundal de Vos (Bærum)
  8. Eskil Steinmoen (Bærum)
  9. Elena Katalin Bergene Seres (Bærum)
Løb 242
M8+
2000m
Mænd 8+ - HS 8+
Heatfinale
11. jun 2023 kl.15:02
1
Fana I
  1. Ask Christensen Breivik (Fana)
  2. Eirik Skage (Fana)
  3. Erik Odfjell (Fana)
  4. Fredrik Corydon Ravn Kaland (Fana)
  5. Hans August Wergeland (Fana)
  6. Martin Duesund (Fana)
  7. Martin Øvreås (Fana)
  8. Tallak Jakobsen Rypdal (Fana)
  9. Pernille Askild Havre (Fana)
2
NSR
  1. Bror Storsten (NSR)
  2. Vebjørn Gilberg (NSR)
  3. Lars Myhrer (NSR)
  4. Markus Holmemo (NSR)
  5. Petter Svingen (NSR)
  6. Trygve Bye Løken (NSR)
  7. Torjus Trømborg (NSR)
  8. Theo Wiik (NSR)
  9. Sara Hegge (NSR)
Løb 240
U19 W4-
2000m
Piger U19 4-
Heatfinale
11. jun 2023 kl.15:15
1
NSR/ Sarpsborg/ Årungen
  1. Kamilla Wiese Andersen (Sarpsborg)
  2. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
  3. Silje Strøm (NSR)
  4. Linea Jacobsen (Sarpsborg)
2
Stavanger I
  1. Teresa Shevchuk (Stavanger)
  2. Marie Grøsfjeld (Stavanger)
  3. Julia Grønnestad (Stavanger)
  4. Ingrid Floen (Stavanger)
3
Bærum
  1. Ayesha Kristine Eriksrud (Bærum)
  2. Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
  3. Cornelia Riis (Bærum)
  4. Fay Louise Lange (Bærum)