Startliste - Årungregattaen 2023

Løb 101
W/M 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+
500m
Kvinder/mænd 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+ - Nybegynner
Heatfinale
27. maj 2023 kl.09:00
1
Fana I [1X]
Leon Nergaard (Fana)
2
Tønsberg I [1X]
Ulrik Hautakoski (Tønsberg)
3
Drammen I [1X]
Edvard Adamsen (Drammen)
4
Horten I [1X]
Josefine Hall Lindberg (Horten)
5
Horten II [1X]
Nazar Dowgy (Horten)
6
Bærum [4X]
  1. Jesper Rasmussen-Hirschfeld (Bærum)
  2. Alisa Ostroukhova (Bærum)
  3. Felix Sam Turander (Bærum)
  4. Storm Mathisen (Bærum)
Løb 101
W/M 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+
500m
Kvinder/mænd 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+ - Nybegynner
Heatfinale
27. maj 2023 kl.09:07
7
Aalesunds I [1X]
Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
8
Bærum II [1X]
Oskar Max Turander (Bærum)
9
Horten III [1X]
Liepa Kuzmarskyte (Horten)
10
Christiania I [1X]
Hedda Nerdal (Christiania)
11
Ormsund I [1X]
Constance Ulser (Ormsund)
Løb 102
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.09:15
1
Aalesunds I
Rolf Andre Reite (Aalesunds)
2
Horten III
Ola Bruvoll (Horten)
3
Bergens I
Sivert Kvinnsland (Bergens)
4
Horten II
Jacob Halvorsen (Horten)
5
Drammen III
August Helén (Drammen)
6
Ormsund I
Markus Ryberg Brattlie (Ormsund)
Løb 102
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.09:22
7
Horten IV
Eivind Nordby Pettersen (Horten)
8
Sarpsborg II
Theodor Jacobsen (Sarpsborg)
9
NSR I
Max Spydevold (NSR)
10
Drammen I
Alexander Stokke Hestvedt (Drammen)
11
Sarpsborg I
Martin Kolstad-Abelson (Sarpsborg)
12
Fana I
Filip Balgobin (Fana)
Løb 102
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.09:29
13
Stavanger I
Aksel Vaskinn Hansen (Stavanger)
14
Moss I
Brage Frøisland (Moss)
15
Sandefjord I
Ola Alexander Bekkelund (Sandefjord)
16
Bærum I
Steffen Stundal de Vos (Bærum)
17
Ormsund II
Sebastian Blix (Ormsund)
18
Fana II
Oscar Brudvik Hartmann (Fana)
Løb 102
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.09:36
19
Tønsberg I
Jacob Meisingset Jørgensen (Tønsberg)
20
Horten V
Bo Gabriel Erichsen (Horten)
21
Drammen IV
Marius Simonsen (Drammen)
22
Ormsund III
Storm Skramstad (Ormsund)
23
Horten VI
Birk Haugen (Horten)
24
Drammen II
August Adamsen (Drammen)
Løb 103
U15 W2X
1000m
Piger U15 2X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.09:45
1
NSR
  1. Mathilde Roelly Saint-Amand (NSR)
  2. Annika de Castillo Tandberg (NSR)
2
Tønsberg I
  1. Mille Sjøblom (Tønsberg)
  2. Silje Marie Holm (Tønsberg)
3
Aalesunds I
  1. Oline Hanken (Aalesunds)
  2. Selma Wik (Aalesunds)
4
Fana I
  1. Ane Austbø-Didriksen (Fana)
  2. Pernille Askild Havre (Fana)
5
Horten I
  1. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
  2. Christine Isaksen (Horten)
6
Bærum I
  1. Alisa Ostroukhova (Bærum)
  2. Sofia Haakonsen-Toth (Bærum)
Løb 104
U17 W1X
1000m
Piger U17 1X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.09:52
1
Christiania III
Rakel Elina Bryhni (Christiania)
2
Drammen I
Hannah Ossenkamp (Drammen)
3
Tønsberg II
Sara Harries (Tønsberg)
4
Fana II
Giada Trentani-Keupers (Fana)
5
Stavanger II
Frida Vengnes (Stavanger)
Løb 104
U17 W1X
1000m
Piger U17 1X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.09:59
6
Stavanger I
Oline Borthen Solberg (Stavanger)
7
Fana I
Juliet Balgobin Herfindal (Fana)
8
Aalesunds I
Andrea Storøy (Aalesunds)
9
Christiania I
Ann Ayame Yasuda (Christiania)
10
AFMELDT Tønsberg I
Iben Sjøblom (Tønsberg)
Løb 104
U17 W1X
1000m
Piger U17 1X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.10:06
11
Ormsund I
Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
12
Aalesunds II
Ane Haddal (Aalesunds)
13
Aalesunds III
Ingrid Olsvik (Aalesunds)
14
NSR I
Louise Marie Normann Lindegaard (NSR)
15
NSR II
Synne Fjellheim (NSR)
Løb 105
U17 M2X
1000m
Drenge U17 2X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.10:15
1
Bergens II
  1. Bastian Halvorsen Borge (Bergens)
  2. Andreas Follnes (Bergens)
2
NSR I
  1. Jasper Viksås (NSR)
  2. Magnus Nicolaysen (NSR)
3
Drammen/ Horten
  1. Marius Simonsen (Drammen)
  2. Alexander Hedin (Horten)
4
Stavanger I
  1. Oliver Dahl (Stavanger)
  2. Noah Emil Grønnestad (Stavanger)
5
Christiania I
  1. Kristian Wendelborg Einung (Christiania)
  2. William Alexander Bakken (Christiania)
6
Bergens III
  1. Joakim Fasmer (Bergens)
  2. Daniel Kjærnet (Bergens)
Løb 105
U17 M2X
1000m
Drenge U17 2X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.10:15
7
NSR III
  1. Asgeir van Nes Eriksen (NSR)
  2. Joachim Henne-Madsen (NSR)
8
Horten II
  1. Hans Ulrik Nedreberg (Horten)
  2. Frans Lagerfelt (Horten)
9
Aalesunds/ Christiania
  1. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
  2. Theodor Lorgen (Aalesunds)
10
Christiania II
  1. Cornelius Varden Økern (Christiania)
  2. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
11
NSR II
  1. Balder Dysthe (NSR)
  2. Mads Høeg (NSR)
12
Drammen II
  1. Sean Luca Kaper (Drammen)
  2. Tobias Bo Rasmussen (Drammen)
Løb 105
U17 M2X
1000m
Drenge U17 2X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.10:15
13
Fana I
  1. Lars Eskeland Schütz (Fana)
  2. Jakob Hay (Fana)
14
Bergens I
  1. Andreas Tol (Bergens)
  2. Håkon Mjelde (Bergens)
15
Kristiansand I
  1. Raphael Pintsch (Kristiansand)
  2. Herman Skyttemyr Øygarden (Kristiansand)
16
AFMELDT NSR IV
  1. Niels Krohg (NSR)
  2. Jesper Jære Strøm (NSR)
17
Drammen I
  1. Lukas Stenmark (Drammen)
  2. Fredrik Melbye (Drammen)
Løb 118
M2-
2000m
Mænd 2- - Inkl. Løp 106, H19 U2-
Heatfinale
27. maj 2023 kl.10:35
1
Bergens I
  1. Eivind Vevatne (Bergens)
  2. Isak Sommer Svellingen (Bergens)
2
Bærum II
  1. Ferdinand Tenden (Bærum)
  2. Christian August Riis (Bærum)
3
Bærum I
  1. Sander Stundal de Vos (Bærum)
  2. Eskil Steinmoen (Bærum)
4
Fana I
  1. Oscar Myran (Fana)
  2. Eirik Fiskerstrand (Fana)
5
Bergens/ Sarpsborg I
  1. Lars Eirik Vevatne (Bergens)
  2. Jacob Gundersen (Sarpsborg)
6
AFMELDT Bergens I
  1. Eivind Vevatne (Bergens)
  2. Isak Sommer Svellingen (Bergens)
Løb 117
W2-
2000m
Kvinder 2- - Inkl. Løp 107, D19 U2-
Heatfinale
27. maj 2023 kl.10:45
1
Stavanger I
  1. Julia Grønnestad (Stavanger)
  2. Marie Grøsfjeld (Stavanger)
2
Bergens I
  1. Pernille Wie-Soltvedt (Bergens)
  2. Malin Haram-Hundven (Bergens)
3
Aalesunds I
  1. Maria Wiik (Aalesunds)
  2. Astrid Marie Steffensen (Aalesunds)
4
Christiania I
  1. Mathilde Elizabeth Lucas (Christiania)
  2. Karen Byberg (Christiania)
5
AFMELDT Bergens I
  1. Pernille Wie-Soltvedt (Bergens)
  2. Malin Haram-Hundven (Bergens)
Løb 108
U19 W1X
2000m
Piger U19 1X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.10:55
1
Trondhjems I
Ane Høien (Trondhjems)
2
NSR I
Silje Strøm (NSR)
3
Sandefjord I
Lotte Dahle Eriksen (Sandefjord)
4
Stavanger I
Ingrid Floen (Stavanger)
5
Sarpsborg I
Linea Jacobsen (Sarpsborg)
6
Tønsberg I
Synne Olstad (Tønsberg)
Løb 108
U19 W1X
2000m
Piger U19 1X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.11:05
7
Christiania II
Erle Nordhagen Madsen (Christiania)
8
Bærum II
Elena Katalin Bergene Seres (Bærum)
9
Stavanger II
Teresa Shevchuk (Stavanger)
10
Fana I
Giada Trentani-Keupers (Fana)
11
Bergens I
Guro Andersen Buck (Bergens)
Løb 108
U19 W1X
2000m
Piger U19 1X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.11:15
12
Drammen I
Ingeborg Hermansen Fossum (Drammen)
13
Christiania I
Tora Drolshammer Mysterud (Christiania)
14
Bærum III
Ayesha Kristine Eriksrud (Bærum)
15
Bergens II
Matilde Mykletun (Bergens)
16
Sarpsborg II
Kamilla Wiese Andersen (Sarpsborg)
Løb 109
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.11:25
1
Bærum I
Ask Svorkmo Bergmann (Bærum)
2
Horten II
Mathias Strømnes Strange (Horten)
3
Sandefjord I
Theodor Juul Caspersen (Sandefjord)
4
Drammen I
Henrik Arntzen (Drammen)
5
Drammen II
Lars Dyve Knutsen (Drammen)
Løb 109
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.11:35
6
Stavanger I
Jørgen Helliesen Frøystein (Stavanger)
7
Aalesunds I
Mads Reite (Aalesunds)
8
Moss I
Odin Frøisland (Moss)
9
Horten I
Eirik Nordby Pettersen (Horten)
10
Aalesunds II
Martin Øverland (Aalesunds)
Løb 109
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.11:45
11
Bærum IV
Michael Thor Aasgaard (Bærum)
12
Aalesunds IV
Christian Steffensen (Aalesunds)
13
Aalesunds III
Heine Furuli (Aalesunds)
14
Horten III
Mats Ustad Tollefsen (Horten)
15
Christiania I
Henrik Jarlsbo Solstad (Christiania)
Løb 109
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.11:55
16
Bærum III
Wilmar Graver (Bærum)
17
Haldens I
Theodor Karlsen Finsrud (Haldens)
18
NSR I
Maximilian Zakariassen (NSR)
19
Drammen III
Benjamin Jensrud (Drammen)
20
NSR III
August Holth-Siegel (NSR)
Løb 110
W1X
2000m
Kvinder 1X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.12:05
1
Christiania II
Oline Brune Skorgevik (Christiania)
2
AFMELDT Christiania I
Tyra Eklo Hjemdal (Christiania)
3
Strömstad Roddklubb I
Elise Slättner (Strömstad)
4
AFMELDT Strömstad Roddklubb II
Amanda Hörenius Stenström (Strömstad)
Løb 111
M1X
2000m
Mænd 1X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.12:15
1
NSR II
Vebjørn Gilberg (NSR)
2
Christiania II
Jostein Eriksen Thon (Christiania)
3
Aalesunds I
Erlend Devold Refsum (Aalesunds)
4
AFMELDT Ormsund I
Oskar Martinius Gjerland (Ormsund)
5
AFMELDT Sarpsborg I
Jens Holm (Sarpsborg)
Løb 112
U17 W4X
1000m
Piger U17 4X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.12:25
1
NSR
  1. Synne Marie Fjellheim (NSR)
  2. Louise Wilskow (NSR)
  3. Martine Næss Lian (NSR)
  4. Louise Marie Normann Lindegaard (NSR)
2
Aalesunds
  1. Mia Sæther-Hoel (Aalesunds)
  2. Ingrid Olsvik (Aalesunds)
  3. Oline Hanken (Aalesunds)
  4. Andrea Storøy (Aalesunds)
3
Fana I
  1. Giada Trentani-Keupers (Fana)
  2. Juliet Balgobin Herfindal (Fana)
  3. Oda Margrete Sæther (Fana)
  4. Tilda Nilson Duesund (Fana)
4
Bergens/ Christiania
  1. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
  2. Ylva Espolin Stor Dahl (Christiania)
  3. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
  4. Linn Kristin Vevatne (Bergens)
5
Aalesunds/ Tønsberg
  1. Ane Haddal (Aalesunds)
  2. Mille Sjøblom (Tønsberg)
  3. Sara Harries (Tønsberg)
  4. Silje Marie Holm (Tønsberg)
Løb 113
U17 M1X
1000m
Drenge U17 1X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.12:35
1
Christiania II
Henrik Melhus Høeg (Christiania)
2
Christiania IV
Benjamin Haug Hagen (Christiania)
3
Christiania V
Cornelius Varden Økern (Christiania)
4
Christiania III
William Alexander Bakken (Christiania)
5
Aalesunds I
Theodor Lorgen (Aalesunds)
Løb 113
U17 M1X
1000m
Drenge U17 1X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.12:42
6
NSR II
Magnus Nicolaysen (NSR)
7
Christiania I
Kristian Wendelborg Einung (Christiania)
8
NSR I
Eskil Heiberg (NSR)
9
Bergens I
Kristian Strand Jensen (Bergens)
10
AFMELDT Drammen I
Sean Luca Kaper (Drammen)
Løb 113
U17 M1X
1000m
Drenge U17 1X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.12:49
11
Drammen II
Tobias Bo Rasmussen (Drammen)
12
Haldens I
Max August Kjølerbakken Zetlitz (Haldens)
13
Ormsund I
Dimian Hansen (Ormsund)
14
Stavanger I
Lucas Lauvnes (Stavanger)
15
Drammen III
Lukas Stenmark (Drammen)
Løb 113
U17 M1X
1000m
Drenge U17 1X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.12:56
16
Bergens II
Isak Larson (Bergens)
17
Kristiansand I
Herman Skyttemyr Øygarden (Kristiansand)
18
Kristiansand II
Raphael Pintsch (Kristiansand)
19
NSR III
Asgeir van Nes Eriksen (NSR)
20
NSR IV
Joachim Henne-Madsen (NSR)
Løb 114
U15 M2X
1000m
Drenge U15 2X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.14:00
1
Sarpsborg I
  1. Martin Kolstad-Abelson (Sarpsborg)
  2. Theodor Jacobsen (Sarpsborg)
2
NSR
  1. Martin Strømgren (NSR)
  2. Marius Holmedal Bjerke (NSR)
3
Bærum I
  1. Storm Mathisen (Bærum)
  2. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
4
Horten
  1. Nazar Dowgy (Horten)
  2. Jacob Halvorsen (Horten)
5
Ormsund II
  1. Caspian Aria Mehdinia (Ormsund)
  2. Orion Wongraven (Ormsund)
6
Aalesunds/ Bergens I
  1. Sivert Kvinnsland (Bergens)
  2. Rolf Andre Reite (Aalesunds)
Løb 114
U15 M2X
1000m
Drenge U15 2X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.14:06
7
Tønsberg I
  1. Ulrik Hautakoski (Tønsberg)
  2. Jacob Meisingset Jørgensen (Tønsberg)
8
Ormsund I
  1. Markus Ryberg Brattlie (Ormsund)
  2. Sebastian Blix (Ormsund)
9
Horten II
  1. Eivind Nordby Pettersen (Horten)
  2. Ola Bruvoll (Horten)
10
Horten III
  1. Emil Nævra Brønstad (Horten)
  2. Levi Wessel (Horten)
11
Sandefjord
  1. Ola Alexander Bekkelund (Sandefjord)
  2. Ragnhild Sørsdal Idland (Sandefjord)
Løb 114
U15 M2X
1000m
Drenge U15 2X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.14:13
12
NSR
  1. Niels Krohg (NSR)
  2. Jacob Schrader Braathen (NSR)
13
Horten IV
  1. Bo Gabriel Erichsen (Horten)
  2. Birk Haugen (Horten)
14
Drammen I
  1. Edvard Adamsen (Drammen)
  2. Kristian Husemoen (Drammen)
15
Fana I
  1. Oscar Brudvik Hartmann (Fana)
  2. Filip Balgobin (Fana)
16
NSR
  1. Jesper Jære Strøm (NSR)
  2. Haakon Krohn-Angell (NSR)
Løb 115
U19 W4X
2000m
Piger U19 4X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.14:20
1
Drammen/ Sandefjord/ Tønsberg I
  1. Nora Njaastad (Drammen)
  2. Maria Stendal (Drammen)
  3. Lotte Dahle Eriksen (Sandefjord)
  4. Synne Olstad (Tønsberg)
2
Christiania
  1. Thea Frederikke Gullerud (Christiania)
  2. Erle Nordhagen Madsen (Christiania)
  3. Tora Drolshammer Mysterud (Christiania)
  4. Karen Byberg (Christiania)
3
Bærum I
  1. Ayesha Kristine Eriksrud (Bærum)
  2. Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
  3. Cornelia Riis (Bærum)
  4. Elena Katalin Bergene Seres (Bærum)
4
Sarpsborg/ Årungen I
  1. Kamilla Wiese Andersen (Sarpsborg)
  2. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
  3. Elena Victoria Ennals (Årungen)
  4. Linea Jacobsen (Sarpsborg)
5
Aalesunds
  1. Astrid Marie Steffensen (Aalesunds)
  2. Mia Sæther-Hoel (Aalesunds)
  3. Maria Wiik (Aalesunds)
  4. Julia Hanken (Aalesunds)
6
Bergens/ Drammen
  1. Guro Andersen Buck (Bergens)
  2. Hannah Ossenkamp (Drammen)
  3. Eva Bøe (Bergens)
  4. Agda Isabell Døsen-Johannessen (Bergens)
Løb 116
U19 M2X
2000m
Drenge U19 2X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.14:30
1
NSR I
  1. August Holth-Siegel (NSR)
  2. Ole Arnøy (NSR)
2
Drammen I
  1. Henrik Arntzen (Drammen)
  2. Lars Dyve Knutsen (Drammen)
3
Horten/ Sandefjord I
  1. Theodor Juul Caspersen (Sandefjord)
  2. Mathias Strømnes Strange (Horten)
4
Bergens/ Stavanger I
  1. Joachim Halvorsen (Bergens)
  2. Jørgen Helliesen Frøystein (Stavanger)
5
Horten I
  1. Eirik Nordby Pettersen (Horten)
  2. Mats Ustad Tollefsen (Horten)
6
Bærum I
  1. Michael Thor Aasgaard (Bærum)
  2. Wilmar Graver (Bærum)
Løb 116
U19 M2X
2000m
Drenge U19 2X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.14:40
7
Aalesunds
  1. Christian Steffensen (Aalesunds)
  2. Martin Øverland (Aalesunds)
8
Horten II
  1. Martin Nordsteien Nes (Horten)
  2. Rino Haugen (Horten)
9
Bergens I
  1. Kasper Kvåle (Bergens)
  2. Viljar Jørgensen (Bergens)
10
Drammen II
  1. Benjamin Jensrud (Drammen)
  2. Nicolai Hoset (Drammen)
11
Aalesunds/ Christiania
  1. Henrik Jarlsbo Solstad (Christiania)
  2. Mads Reite (Aalesunds)
12
Haldens I
  1. Theodor Karlsen Finsrud (Haldens)
  2. Max August Kjølerbakken Zetlitz (Haldens)
Løb 119
U17 M4-
1000m
Drenge U17 4-
Heatfinale
27. maj 2023 kl.14:50
1
Stavanger I
  1. Noah Emil Grønnestad (Stavanger)
  2. Oliver Dahl (Stavanger)
  3. Lucas Lauvnes (Stavanger)
  4. Aksel Vaskinn Hansen (Stavanger)
2
Bergens I
  1. Daniel Kjærnet (Bergens)
  2. Andreas Follnes (Bergens)
  3. Andreas Tol (Bergens)
  4. Joakim Fasmer (Bergens)
3
Fana I
  1. Oscar Myran (Fana)
  2. Eirik Fiskerstrand (Fana)
  3. Adrian Blindheim Skauge (Fana)
  4. Sander Omdal (Fana)
4
Horten I
  1. Alexander Hedin (Horten)
  2. Olav Valset (Horten)
  3. Frans Lagerfelt (Horten)
  4. Hans Ulrik Nedreberg (Horten)
Løb 119
U17 M4-
1000m
Drenge U17 4-
Heatfinale
27. maj 2023 kl.14:57
5
Drammen I
  1. Marius Simonsen (Drammen)
  2. August Adamsen (Drammen)
  3. August Helén (Drammen)
  4. Alexander Stokke Hestvedt (Drammen)
6
Fana II
  1. Ludvik Nedreås (Fana)
  2. Herman Hydle (Fana)
  3. Kristian Knutsvik (Fana)
  4. Sondre Jacobsen (Fana)
7
Christiania I
  1. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
  2. William Alexander Bakken (Christiania)
  3. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
  4. Cornelius Varden Økern (Christiania)
Løb 120
U17 W2X
1000m
Piger U17 2X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.15:05
1
Aalesunds II
  1. Mia Sæther-Hoel (Aalesunds)
  2. Astrid Marie Steffensen (Aalesunds)
2
AFMELDT Tønsberg I
  1. Sara Harries (Tønsberg)
  2. Iben Sjøblom (Tønsberg)
3
NSR
  1. Louise Wilskow (NSR)
  2. Martine Næss Lian (NSR)
4
Aalesunds I
  1. Ingrid Olsvik (Aalesunds)
  2. Ane Haddal (Aalesunds)
5
Fana I
  1. Oda Margrete Sæther (Fana)
  2. Tilda Nilson Duesund (Fana)
Løb 120
U17 W2X
1000m
Piger U17 2X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.15:12
6
Bergens/ Christiania
  1. Ylva Espolin Stor Dahl (Christiania)
  2. Linn Kristin Vevatne (Bergens)
7
Stavanger I
  1. Frida Vengnes (Stavanger)
  2. Oline Borthen Solberg (Stavanger)
8
Christiania I
  1. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
  2. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
9
Ormsund I
  1. Sarah Mazut (Ormsund)
  2. Therese Lindvik (Ormsund)
Løb 121
U15 W/M 4X
1000m
Piger/drenge U15 4X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.15:20
1
NSR
  1. Mathilde Roelly Saint-Amand (NSR)
  2. Haakon Krohn-Angell (NSR)
  3. Jesper Jære Strøm (NSR)
  4. Max Spydevold (NSR)
2
Fana I
  1. Filip Balgobin (Fana)
  2. Oscar Brudvik Hartmann (Fana)
  3. Pernille Askild Havre (Fana)
  4. Ane Austbø-Didriksen (Fana)
3
Bærum I
  1. Alisa Ostroukhova (Bærum)
  2. Storm Mathisen (Bærum)
  3. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
  4. Sofia Haakonsen-Toth (Bærum)
4
Sandefjord/ Tønsberg
  1. Ola Alexander Bekkelund (Sandefjord)
  2. Ragnhild Sørsdal Idland (Sandefjord)
  3. Jacob Meisingset Jørgensen (Tønsberg)
  4. Ulrik Hautakoski (Tønsberg)
5
Aalesunds I
  1. Oline Hanken (Aalesunds)
  2. Selma Wik (Aalesunds)
  3. Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
  4. Rolf Andre Reite (Aalesunds)
Løb 121
U15 W/M 4X
1000m
Piger/drenge U15 4X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.15:27
6
Ormsund I
  1. Markus Ryberg Brattlie (Ormsund)
  2. Sebastian Blix (Ormsund)
  3. Storm Skramstad (Ormsund)
  4. Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
7
Horten
  1. Birk Haugen (Horten)
  2. Jacob Halvorsen (Horten)
  3. Eivind Nordby Pettersen (Horten)
  4. Christine Isaksen (Horten)
8
NSR I
  1. Annika de Castillo Tandberg (NSR)
  2. Jacob Schrader Braathen (NSR)
  3. Marius Holmedal Bjerke (NSR)
  4. Martin Strømgren (NSR)
9
Horten II
  1. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
  2. Ola Bruvoll (Horten)
  3. Levi Wessel (Horten)
  4. Emil Nævra Brønstad (Horten)
Løb 122
W/M 2X
2000m
Kvinder/mænd 2X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.15:40
1
AFMELDT Christiania II
  1. Tyra Eklo Hjemdal (Christiania)
  2. N N (Christiania)
2
AFMELDT Strömstad Roddklubb I
  1. Elise Slättner (Strömstad)
  2. Amanda Hörenius Stenström (Strömstad)
3
AFMELDT Christiania I
  1. Oline Brune Skorgevik (Christiania)
  2. No Name (Christiania)
4
NSR I
  1. Silje Strøm (NSR)
  2. Fabia Emblem (NSR)
5
Bergens I
  1. Eirik Vevatne (Bergens)
  2. Isak Sommer Svellingen (Bergens)
6
Bergens/ Sarpsborg I
  1. Lars Eirik Vevatne (Bergens)
  2. Jacob Gundersen (Sarpsborg)
Løb 123
M2X
2000m
Mænd 2X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.15:50
1
Aalesunds I
  1. Heine Furuli (Aalesunds)
  2. Martin Øverland (Aalesunds)
2
Moss/ Ormsund II
  1. Audun Grepperud (Ormsund)
  2. Ola Larsson (Moss)
3
AFMELDT Bergens/ NSR/ NR I
  1. Oscar Stabe Helvig (NSR)
  2. Kristoffer Brun (Bergens)
4
AFMELDT Ormsund/ Sarpsborg/ NR I
  1. Jens Holm (Sarpsborg)
  2. Oskar Martinius Gjerland (Ormsund)
5
Christiania/ Tønsberg
  1. Jostein Eriksen Thon (Christiania)
  2. Emil Bülow-Berntsen Johansen (Tønsberg)
6
Moss/ Ormsund I
  1. Truls Oskar Hansen (Ormsund)
  2. Erik Hein (Moss)
Løb 124
U19 W2X
2000m
Piger U19 2X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.16:00
1
Bærum/ Trondhjems I
  1. Fay Louise Lange (Bærum)
  2. Ane Høien (Trondhjems)
2
Sandefjord/ Tønsberg I
  1. Lotte Dahle Eriksen (Sandefjord)
  2. Synne Olstad (Tønsberg)
3
Drammen I
  1. Nora Njaastad (Drammen)
  2. Maria Stendal (Drammen)
4
AFMELDT Christiania I
  1. Thea Frederikke Gullerud (Christiania)
  2. Tora Drolshammer Mysterud (Christiania)
5
Sarpsborg I
  1. Kamilla Wiese Andersen (Sarpsborg)
  2. Linea Jacobsen (Sarpsborg)
Løb 124
U19 W2X
2000m
Piger U19 2X
Heatfinale
27. maj 2023 kl.16:10
6
Bærum I
  1. Cornelia Riis (Bærum)
  2. Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
7
Bergens I
  1. Agda Isabell Døsen-Johannessen (Bergens)
  2. Matilde Mykletun (Bergens)
8
Bergens/ Årungen
  1. Elena Victoria Ennals (Årungen)
  2. Eva Bøe (Bergens)
9
Drammen II
  1. Hannah Ossenkamp (Drammen)
  2. Ingeborg Hermansen Fossum (Drammen)
10
Christiania/ Stavanger
  1. Erle Nordhagen Madsen (Christiania)
  2. Ingrid Floen (Stavanger)
11
Bergens III
  1. Pernille Wie-Soltvedt (Bergens)
  2. Malin Haram-Hundven (Bergens)
Løb 125
U19 M4-
2000m
Drenge U19 4-
Heatfinale
27. maj 2023 kl.16:20
1
NSR I
  1. Anders Magnus Juuhl- Langseth (NSR)
  2. Felix Spydevold (NSR)
  3. Maximilian Zakariassen (NSR)
  4. Sander Holmedal Bjerke (NSR)
2
Bærum I
  1. Ferdinand Tenden (Bærum)
  2. Christian August Riis (Bærum)
  3. Sander Stundal de Vos (Bærum)
  4. Eskil Steinmoen (Bærum)
3
Bergens I
  1. Håkon Mjelde (Bergens)
  2. Isak Larson (Bergens)
  3. Kristian Strand Jensen (Bergens)
  4. Bastian Halvorsen Borge (Bergens)
4
Bergens/ Stavanger I
  1. Viljar Jørgensen (Bergens)
  2. Kasper Kvåle (Bergens)
  3. Joachim Halvorsen (Bergens)
  4. Jørgen Helliesen Frøystein (Stavanger)
Løb 126
W/M 1X
2000m
Kvinder/mænd 1X - Para
Heatfinale
27. maj 2023 kl.16:30
1
Stavanger I
Ragnhild Myklatun (Stavanger)
2
Stavanger II
Hedda Haldorsdottir (Stavanger)
Løb 127
M4-
2000m
Mænd 4-
Heatfinale
27. maj 2023 kl.16:45
1
NSR I
  1. Bror Storsten (NSR)
  2. Kristian Lorentzen (NSR)
  3. Edvard Wohlfahrt (NSR)
  4. Oscar Wohlfahrt (NSR)
2
AFMELDT NSR II
  1. Markus Holmemo (NSR)
  2. Michael Nicholas (NSR)
  3. Jon Are Olsen (NSR)
  4. Vebjørn Gilberg (NSR)
3
Aalesunds/ Bærum/ Christiania/ Tønsberg
  1. Erlend Devold Refsum (Aalesunds)
  2. Emil Bülow-Berntsen Johansen (Tønsberg)
  3. Jostein Eriksen Thon (Christiania)
  4. Ask Svorkmo Bergmann (Bærum)
Løb 128
W/M 8+
2000m
Kvinder/mænd 8+ - U19/S
Heatfinale
27. maj 2023 kl.16:55
1
Christiania/ Stavanger
  1. Erle Nordhagen Madsen (Christiania)
  2. Karen Byberg (Christiania)
  3. Frida Vengnes (Stavanger)
  4. Thea Frederikke Gullerud (Christiania)
  5. Marie Grøsfjeld (Stavanger)
  6. Julia Grønnestad (Stavanger)
  7. Teresa Shevchuk (Stavanger)
  8. Ingrid Floen (Stavanger)
  9. Frida Vengnes (Stavanger)
2
Bergens/ Fana/ Årungen
  1. Malin Haram-Hundven (Bergens)
  2. Pernille Wie-Soltvedt (Bergens)
  3. Guro Andersen Buck (Bergens)
  4. Giada Trentani-Keupers (Fana)
  5. Elena Victoria Ennals (Årungen)
  6. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
  7. Eva Bøe (Bergens)
  8. Agda Isabell Døsen-Johannessen (Bergens)
  9. Matilde Mykletun (Bergens)
3
Bergens/ Bærum
  1. Ferdinand Tenden (Bærum)
  2. Christian August Riis (Bærum)
  3. Sander Stundal de Vos (Bærum)
  4. Eskil Steinmoen (Bærum)
  5. Isak Larson (Bergens)
  6. Bastian Halvorsen Borge (Bergens)
  7. Kristian Strand Jensen (Bergens)
  8. Håkon Mjelde (Bergens)
  9. Linn Kristin Vevatne (Bergens)
4
NSR
  1. Fabia Emblem (NSR)
  2. Ella Marie Hegge (NSR)
  3. Laura Hegeman (NSR)
  4. Emilie Stabe Helvig (NSR)
  5. Sara Juel (NSR)
  6. Annemieke Schanze (NSR)
  7. Sara Hegge (NSR)
  8. Anna Een Sture (NSR)
  9. Markus Christensen (NSR)
5
Aalesunds I
  1. Astrid Marie Steffensen (Aalesunds)
  2. Ingrid Olsvik (Aalesunds)
  3. Susanne Myklebust (Aalesunds)
  4. Maria Wiik (Aalesunds)
  5. Mia Sæther-Hoel (Aalesunds)
  6. Andrea Storøy (Aalesunds)
  7. Ane Haddal (Aalesunds)
  8. Julia Hanken (Aalesunds)
  9. Oline Hanken (Aalesunds)
6
OSI/ Ormsund I
  1. Andrea Eftang Rø (OSI)
  2. Anna Sofie Hoff (OSI)
  3. Caroline Nordihus (OSI)
  4. Hanna Bjørsrud (OSI)
  5. Ilona Ikonen (OSI)
  6. Johhane Fürst Mustad (OSI)
  7. Kamilla Støylehommen (OSI)
  8. Nora Alvilde Lyngstad (OSI)
  9. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (Ormsund)
Løb 201
W/M 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+
500m
Kvinder/mænd 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+ - Nybegynner
Heatfinale
28. maj 2023 kl.08:00
1
Bærum II [1X]
Oskar Max Turander (Bærum)
2
Bærum [4X]
  1. Jesper Rasmussen-Hirschfeld (Bærum)
  2. Sofia Haakonsen-Toth (Bærum)
  3. Felix Sam Turander (Bærum)
  4. Alisa Ostroukhova (Bærum)
3
Horten II [1X]
Nazar Dowgy (Horten)
4
Ormsund I [1X]
Constance Ulser (Ormsund)
Løb 201
W/M 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+
500m
Kvinder/mænd 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+ - Nybegynner
Heatfinale
28. maj 2023 kl.08:07
5
Horten III [1X]
Liepa Kuzmarskyte (Horten)
6
Drammen I [1X]
Edvard Adamsen (Drammen)
7
Horten I [1X]
Josefine Hall Lindberg (Horten)
8
Fana I [1X]
Leon Nergaard (Fana)
Løb 202
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.08:15
1
Aalesunds III
Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
2
Aalesunds II
Selma Wik (Aalesunds)
3
Horten I
Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
4
Sandefjord I
Ragnhild Sørsdal Idland (Sandefjord)
5
Christiania I
Hedda Nerdal (Christiania)
6
Aalesunds I
Oline Hanken (Aalesunds)
Løb 202
U15 W1X
500m
Piger U15 1X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.08:22
7
Horten II
Christine Isaksen (Horten)
8
Ormsund I
Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
9
Fana I
Pernille Askild Havre (Fana)
10
Tønsberg II
Silje Marie Holm (Tønsberg)
11
Tønsberg I
Mille Sjøblom (Tønsberg)
Løb 203
U15 M2X
1000m
Drenge U15 2X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.08:30
1
Tønsberg I
  1. Ulrik Hautakoski (Tønsberg)
  2. Jacob Meisingset Jørgensen (Tønsberg)
2
NSR II
  1. Jesper Jære Strøm (NSR)
  2. Martin Strømgren (NSR)
3
Bærum I
  1. Storm Mathisen (Bærum)
  2. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
4
Drammen I
  1. Marius Simonsen (Drammen)
  2. August Adamsen (Drammen)
5
Ormsund II
  1. Orion Wongraven (Ormsund)
  2. Caspian Aria Mehdinia (Ormsund)
6
Horten/ Sandefjord
  1. Ola Alexander Bekkelund (Sandefjord)
  2. Bo Gabriel Erichsen (Horten)
Løb 203
U15 M2X
1000m
Drenge U15 2X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.08:36
7
Horten II
  1. Eivind Nordby Pettersen (Horten)
  2. Ola Binder Kalvik (Horten)
8
Horten III
  1. Emil Nævra Brønstad (Horten)
  2. Levi Wessel (Horten)
9
NSR
  1. Haakon Krohn-Angell (NSR)
  2. Marius Holmedal Bjerke (NSR)
10
Drammen II
  1. Alexander Stokke Hestvedt (Drammen)
  2. August Helén (Drammen)
11
AFMELDT Horten/ Sandefjord
  1. Bo Gabriel Erichsen (Horten)
  2. Ola Alexander Bekkelund (Sandefjord)
12
NSR I
  1. Max Spydevold (NSR)
  2. Jacob Schrader Braathen (NSR)
Løb 203
U15 M2X
1000m
Drenge U15 2X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.08:43
13
Horten
  1. Nazar Dowgy (Horten)
  2. Jacob Halvorsen (Horten)
14
Ormsund
  1. Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
  2. Sebastian Blix (Ormsund)
15
Fana I
  1. Filip Balgobin (Fana)
  2. Oscar Brudvik Hartmann (Fana)
16
Sarpsborg I
  1. Martin Kolstad-Abelson (Sarpsborg)
  2. Theodor Jacobsen (Sarpsborg)
17
Aalesunds/ Bergens I
  1. Sivert Kvinnsland (Bergens)
  2. Rolf Andre Reite (Aalesunds)
Løb 204
U17 W1X
1500m
Piger U17 1X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.08:50
1
Christiania I
Rakel Elina Bryhni (Christiania)
2
Drammen I
Hannah Ossenkamp (Drammen)
3
Fana I
Giada Trentani-Keupers (Fana)
4
Stavanger I
Frida Vengnes (Stavanger)
5
AFMELDT Stavanger II
Oline Borthen Solberg (Stavanger)
6
Fana II
Juliet Balgobin Herfindal (Fana)
Løb 204
U17 W1X
1500m
Piger U17 1X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.09:00
7
Christiania III
Ann Ayame Yasuda (Christiania)
8
Aalesunds I
Astrid Marie Steffensen (Aalesunds)
9
AFMELDT Aalesunds II
Maria Wiik (Aalesunds)
10
NSR I
Louise Marie Normann Lindegaard (NSR)
11
Aalesunds III
Mia Sæther-Hoel (Aalesunds)
12
NSR II
Synne Marie Fjellheim (NSR)
Løb 205
U17 M2X
1500m
Drenge U17 2X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.09:10
1
NSR II
  1. Balder Dysthe (NSR)
  2. Mads Høeg (NSR)
2
Christiania I
  1. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
  2. Cornelius Varden Økern (Christiania)
3
Bergens/ Horten
  1. Alexander Hedin (Horten)
  2. Andreas Follnes (Bergens)
4
Kristiansand I
  1. Raphael Pintsch (Kristiansand)
  2. Herman Skyttemyr Øygarden (Kristiansand)
5
Christiania II
  1. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
  2. Kristian Wendelborg Einung (Christiania)
Løb 205
U17 M2X
1500m
Drenge U17 2X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.09:20
6
Aalesunds/ Christiania
  1. William Alexander Bakken (Christiania)
  2. Theodor Lorgen (Aalesunds)
7
Drammen I
  1. Sean Luca Kaper (Drammen)
  2. Tobias Bo Rasmussen (Drammen)
8
NSR I
  1. Jasper Viksås (NSR)
  2. Magnus Nicolaysen (NSR)
9
Drammen II
  1. Lukas Stenmark (Drammen)
  2. Fredrik Melbye (Drammen)
10
Fana I
  1. Lars Eskeland Schütz (Fana)
  2. Jakob Hay (Fana)
Løb 205
U17 M2X
1500m
Drenge U17 2X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.09:30
11
Horten II
  1. Frans Lagerfelt (Horten)
  2. Hans Ulrik Nedreberg (Horten)
12
Fana II
  1. Kristian Knutsvik (Fana)
  2. Sondre Jacobsen (Fana)
13
NSR III
  1. Asgeir van Nes Eriksen (NSR)
  2. Joachim Henne-Madsen (NSR)
14
Bergens I
  1. Daniel Kjærnet (Bergens)
  2. Bastian Halvorsen Borge (Bergens)
15
Bergens II
  1. Håkon Mjelde (Bergens)
  2. Andreas Tol (Bergens)
Løb 206
U19 W1X
2000m
Piger U19 1X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.09:40
1
Trondhjems I
Ane Høien (Trondhjems)
2
NSR I
Silje Strøm (NSR)
3
AFMELDT Sandefjord I
Lotte Dahle Eriksen (Sandefjord)
4
Stavanger I
Ingrid Floen (Stavanger)
5
Sarpsborg I
Linea Jacobsen (Sarpsborg)
6
AFMELDT Tønsberg I
Synne Olstad (Tønsberg)
Løb 206
U19 W1X
2000m
Piger U19 1X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.09:50
7
Christiania II
Erle Nordhagen Madsen (Christiania)
8
Bærum II
Elena Katalin Bergene Seres (Bærum)
9
Stavanger II
Teresa Shevchuk (Stavanger)
10
Bergens I
Guro Andersen Buck (Bergens)
11
Drammen II
Ingeborg Hermansen Fossum (Drammen)
12
Christiania I
Tora Drolshammer Mysterud (Christiania)
Løb 208
W1X
2000m
Kvinder 1X - Ror i heat 3 i løp 206
Heatfinale
28. maj 2023 kl.10:00
19
AFMELDT Christiania I
Oline Brune Skorgevik (Christiania)
Løb 206
U19 W1X
2000m
Piger U19 1X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.10:00
13
Bærum III
Ayesha Kristine Eriksrud (Bærum)
14
Bergens II
Matilde Mykletun (Bergens)
15
Sarpsborg II
Kamilla Wiese Andersen (Sarpsborg)
16
Christiania III
Karen Byberg (Christiania)
17
Drammen I
Maria Stendal (Drammen)
18
Stavanger III
Marie Grøsfjeld (Stavanger)
Løb 207
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.10:10
1
Bærum I
Ask Svorkmo Bergmann (Bærum)
2
Horten I
Mathias Strømnes Strange (Horten)
3
Sandefjord I
Theodor Juul Caspersen (Sandefjord)
4
Drammen I
Henrik Arntzen (Drammen)
5
Drammen II
Lars Dyve Knutsen (Drammen)
6
Stavanger I
Jørgen Helliesen Frøystein (Stavanger)
Løb 207
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.10:20
7
NSR II
August Holth-Siegel (NSR)
8
Aalesunds I
Mads Reite (Aalesunds)
9
Moss I
Odin Frøisland (Moss)
10
Horten III
Eirik Nordby Pettersen (Horten)
11
Aalesunds IV
Martin Øverland (Aalesunds)
Løb 207
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.10:30
12
Bærum IV
Michael Thor Aasgaard (Bærum)
13
Aalesunds II
Christian Steffensen (Aalesunds)
14
Aalesunds III
Heine Furuli (Aalesunds)
15
Horten II
Mats Ustad Tollefsen (Horten)
16
Christiania I
Henrik Jarlsbo Solstad (Christiania)
Løb 207
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.10:40
17
Bærum III
Wilmar Graver (Bærum)
18
Haldens I
Theodor Karlsen Finsrud (Haldens)
19
NSR I
Felix Spydevold (NSR)
20
NSR III
Maximilian Zakariassen (NSR)
21
Drammen III
Benjamin Jensrud (Drammen)
Løb 209
M1X
2000m
Mænd 1X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.10:50
1
Christiania II
Jostein Eriksen Thon (Christiania)
2
Aalesunds I
Erlend Devold Refsum (Aalesunds)
3
Moss I
Einar Solbakken (Moss)
Løb 210
U19 W2-
2000m
Piger U19 2-
Heatfinale
28. maj 2023 kl.11:00
1
Årungen I
  1. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
  2. Elena Victoria Ennals (Årungen)
2
Stavanger
  1. Marie Grøsfjeld (Stavanger)
  2. Julia Grønnestad (Stavanger)
3
Bergens I
  1. Malin Haram-Hundven (Bergens)
  2. Pernille Wie-Soltvedt (Bergens)
Løb 218
M2-
2000m
Mænd 2- - Inkl. løp 211 HU19 2-
Heatfinale
28. maj 2023 kl.11:10
1
Bergens I
  1. Eivind Vevatne (Bergens)
  2. Isak Sommer Svellingen (Bergens)
2
Bærum I
  1. Sander Stundal de Vos (Bærum)
  2. Eskil Steinmoen (Bærum)
3
Fana I
  1. Oscar Myran (Fana)
  2. Eirik Fiskerstrand (Fana)
4
Bærum II
  1. Ferdinand Tenden (Bærum)
  2. Christian August Riis (Bærum)
5
Bergens/ Sarpsborg I
  1. Lars Eirik Vevatne (Bergens)
  2. Jacob Gundersen (Sarpsborg)
Løb 212
U17 W4-
1500m
Piger U17 4-
Heatfinale
28. maj 2023 kl.11:20
1
Aalesunds II
  1. Oline Hanken (Aalesunds)
  2. Ingrid Olsvik (Aalesunds)
  3. Ane Haddal (Aalesunds)
  4. Andrea Storøy (Aalesunds)
2
Bergens/ Christiania I
  1. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
  2. Linn Kristin Vevatne (Bergens)
  3. Ylva Espolin Stor Dahl (Christiania)
  4. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
3
Aalesunds I
  1. Astrid Marie Steffensen (Aalesunds)
  2. Maria Wiik (Aalesunds)
  3. Mia Sæther-Hoel (Aalesunds)
  4. Julia Hanken (Aalesunds)
4
Tønsberg I
  1. Silje Marie Holm (Tønsberg)
  2. Sara Harries (Tønsberg)
  3. Mille Sjøblom (Tønsberg)
  4. Iben Sjøblom (Tønsberg)
Løb 213
U17 M1X
1500m
Drenge U17 1X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.11:30
1
Christiania II
Henrik Melhus Høeg (Christiania)
2
Christiania III
Benjamin Haug Hagen (Christiania)
3
Christiania V
Cornelius Varden Økern (Christiania)
4
Christiania I
William Alexander Bakken (Christiania)
5
Aalesunds I
Theodor Lorgen (Aalesunds)
Løb 213
U17 M1X
1500m
Drenge U17 1X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.11:40
6
NSR II
Magnus Nicolaysen (NSR)
7
Christiania IV
Kristian Wendelborg Einung (Christiania)
8
NSR I
Eskil Heiberg (NSR)
9
Drammen I
Sean Luca Kaper (Drammen)
10
Drammen II
Tobias Bo Rasmussen (Drammen)
Løb 213
U17 M1X
1500m
Drenge U17 1X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.11:50
11
Haldens I
Max August Kjølerbakken Zetlitz (Haldens)
12
Ormsund I
Dimian Hansen (Ormsund)
13
Stavanger II
Lucas Lauvnes (Stavanger)
14
Drammen III
Lukas Stenmark (Drammen)
15
Bergens I
Joakim Fasmer (Bergens)
Løb 227
W/M 1X
2000m
Kvinder/mænd 1X - Para
Heatfinale
28. maj 2023 kl.12:00
1
Stavanger II
Ragnhild Myklatun (Stavanger)
2
Stavanger I
Hedda Haldorsdottir (Stavanger)
Løb 213
U17 M1X
1500m
Drenge U17 1X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.12:00
16
Fana I
Ludvik Nedreås (Fana)
17
Stavanger I
Noah Emil Grønnestad (Stavanger)
18
Stavanger III
Oliver Dahl (Stavanger)
19
Bærum I
Steffen Stundal de Vos (Bærum)
Løb 214
U15 W2X
1000m
Piger U15 2X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.13:00
1
NSR
  1. Annika de Castillo Tandberg (NSR)
  2. Mathilde Roelly Saint-Amand (NSR)
2
Bærum I
  1. Alisa Ostroukhova (Bærum)
  2. Sofia Haakonsen-Toth (Bærum)
3
Aalesunds I
  1. Selma Wik (Aalesunds)
  2. Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
4
Fana I
  1. Ane Austbø-Didriksen (Fana)
  2. Pernille Askild Havre (Fana)
Løb 214
U15 W2X
1000m
Piger U15 2X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.13:07
5
Sandefjord I
  1. Pernille Dahle Eriksen (Sandefjord)
  2. Ragnhild Sørsdal Idland (Sandefjord)
6
Horten I
  1. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
  2. Christine Isaksen (Horten)
7
Tønsberg I
  1. Mille Sjøblom (Tønsberg)
  2. Silje Marie Holm (Tønsberg)
Løb 216
U19 M2X
2000m
Drenge U19 2X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.13:15
1
NSR I
  1. August Holth-Siegel (NSR)
  2. Ole Arnøy (NSR)
2
Drammen I
  1. Henrik Arntzen (Drammen)
  2. Lars Dyve Knutsen (Drammen)
3
Horten/ Sandefjord I
  1. Theodor Juul Caspersen (Sandefjord)
  2. Mathias Strømnes Strange (Horten)
4
Horten I
  1. Eirik Nordby Pettersen (Horten)
  2. Mats Ustad Tollefsen (Horten)
5
Bærum I
  1. Michael Thor Aasgaard (Bærum)
  2. Wilmar Graver (Bærum)
11
Haldens I
  1. Theodor Karlsen Finsrud (Haldens)
  2. Max August Kjølerbakken Zetlitz (Haldens)
Løb 216
U19 M2X
2000m
Drenge U19 2X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.13:22
6
Aalesunds I
  1. Heine Furuli (Aalesunds)
  2. Martin Øverland (Aalesunds)
7
Horten II
  1. Rino Haugen (Horten)
  2. Martin Nordsteien Nes (Horten)
8
NSR II
  1. Sander Holmedal Bjerke (NSR)
  2. Anders Magnus Juuhl- Langseth (NSR)
9
Drammen II
  1. Benjamin Jensrud (Drammen)
  2. Nicolai Hoset (Drammen)
10
Christiania I
  1. Henrik Jarlsbo Solstad (Christiania)
  2. No Name (Christiania)
Løb 217
U19 W4-
2000m
Piger U19 4-
Heatfinale
28. maj 2023 kl.13:35
1
Stavanger
  1. Teresa Shevchuk (Stavanger)
  2. Marie Grøsfjeld (Stavanger)
  3. Julia Grønnestad (Stavanger)
  4. Ingrid Floen (Stavanger)
2
Bergens
  1. Guro Andersen Buck (Bergens)
  2. Sofie W. Alvheim (Bergens)
  3. Eva Bøe (Bergens)
  4. Agda Isabell Døsen-Johannessen (Bergens)
3
Sarpsborg/ Årungen I
  1. Kamilla Wiese Andersen (Sarpsborg)
  2. Elena Victoria Ennals (Årungen)
  3. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
  4. Linea Jacobsen (Sarpsborg)
4
Aalesunds
  1. Astrid Marie Steffensen (Aalesunds)
  2. Maria Wiik (Aalesunds)
  3. Mia Sæther-Hoel (Aalesunds)
  4. Julia Hanken (Aalesunds)
5
Christiania I
  1. Erle Nordhagen Madsen (Christiania)
  2. Karen Byberg (Christiania)
  3. Tora Drolshammer Mysterud (Christiania)
  4. Mathilde Elizabeth Lucas (Christiania)
6
Bærum I
  1. Ayesha Kristine Eriksrud (Bærum)
  2. Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
  3. Cornelia Riis (Bærum)
  4. Elena Katalin Bergene Seres (Bærum)
Løb 219
U17 W2X
1500m
Piger U17 2X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.13:45
1
Fana I
  1. Tilda Nilson Duesund (Fana)
  2. Oda Margrete Sæther (Fana)
2
NSR
  1. Synne Marie Fjellheim (NSR)
  2. Martine Næss Lian (NSR)
3
Bergens/ Fana I
  1. Linn Kristin Vevatne (Bergens)
  2. Giada Trentani-Keupers (Fana)
4
Aalesunds I
  1. Ingrid Olsvik (Aalesunds)
  2. Andrea Storøy (Aalesunds)
Løb 219
U17 W2X
1500m
Piger U17 2X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.13:55
5
Ormsund I
  1. Sarah Mazut (Ormsund)
  2. Therese Lindvik (Ormsund)
6
Christiania I
  1. Ylva Espolin Stor Dahl (Christiania)
  2. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
7
Stavanger I
  1. Oline Borthen Solberg (Stavanger)
  2. Frida Vengnes (Stavanger)
8
Drammen/ Tønsberg
  1. Sara Harries (Tønsberg)
  2. Hannah Ossenkamp (Drammen)
Løb 220
U17 M4X
1500m
Drenge U17 4X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.14:05
1
Bergens I
  1. Kristian Strand Jensen (Bergens)
  2. Isak Larson (Bergens)
  3. Andreas Follnes (Bergens)
  4. Joakim Fasmer (Bergens)
2
Aalesunds/ Kristiansand/ NSR
  1. Theodor Lorgen (Aalesunds)
  2. Raphael Pintsch (Kristiansand)
  3. Herman Skyttemyr Øygarden (Kristiansand)
  4. Mads Høeg (NSR)
3
NSR II
  1. Asgeir van Nes Eriksen (NSR)
  2. Joachim Henne-Madsen (NSR)
  3. Jesper Jære Strøm (NSR)
  4. Marius Holmedal Bjerke (NSR)
4
Stavanger I
  1. Oliver Dahl (Stavanger)
  2. Noah Emil Grønnestad (Stavanger)
  3. Lucas Lauvnes (Stavanger)
  4. Aksel Vaskinn Hansen (Stavanger)
Løb 220
U17 M4X
1500m
Drenge U17 4X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.14:12
5
Drammen I
  1. Marius Simonsen (Drammen)
  2. Alexander Stokke Hestvedt (Drammen)
  3. August Adamsen (Drammen)
  4. August Helén (Drammen)
6
Horten I
  1. Alexander Hedin (Horten)
  2. Olav Valset (Horten)
  3. Frans Lagerfelt (Horten)
  4. Hans Ulrik Nedreberg (Horten)
7
Fana I
  1. Ludvik Nedreås (Fana)
  2. Adrian Blindheim Skauge (Fana)
  3. Herman Hydle (Fana)
  4. Sander Omdal (Fana)
8
NSR I
  1. Jasper Viksås (NSR)
  2. Magnus Nicolaysen (NSR)
  3. Eskil Heiberg (NSR)
  4. Balder Dysthe (NSR)
Løb 221
W2X
2000m
Kvinder 2X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.14:20
1
AFMELDT Christiania I
  1. Oline Brune Skorgevik (Christiania)
  2. WN Nen (Christiania)
2
Christiania II
  1. Aasta Gran Andreassen (Christiania)
  2. Marte Morgenlie Skei (Christiania)
3
NSR I
  1. Fabia Emblem (NSR)
  2. Silje Strøm (NSR)
Løb 222
M2X
2000m
Mænd 2X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.14:30
1
Moss/ NSR
  1. Einar Solbakken (Moss)
  2. Petter Tufte (NSR)
2
Aalesunds/ Christiania
  1. Jostein Eriksen Thon (Christiania)
  2. Erlend Devold Refsum (Aalesunds)
3
Aalesunds I
  1. Christian Steffensen (Aalesunds)
  2. Heine Furuli (Aalesunds)
4
OSI/ Tønsberg I
  1. Adrian Lindgren (Tønsberg)
  2. Arne Hadler-Olsen (OSI)
5
Moss/ Ormsund I
  1. Erik Hein (Moss)
  2. Truls Oskar Hansen (Ormsund)
Løb 223
U19 M4X
2000m
Drenge U19 4X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.14:40
1
Bærum I
  1. Ferdinand Tenden (Bærum)
  2. Christian August Riis (Bærum)
  3. Sander Stundal de Vos (Bærum)
  4. Eskil Steinmoen (Bærum)
2
Bergens I
  1. Viljar Jørgensen (Bergens)
  2. Kasper Kvåle (Bergens)
  3. Daniel Kjærnet (Bergens)
  4. Joachim Halvorsen (Bergens)
3
Drammen/ Horten/ Sandefjord I
  1. Lars Dyve Knutsen (Drammen)
  2. Henrik Arntzen (Drammen)
  3. Mathias Strømnes Strange (Horten)
  4. Theodor Juul Caspersen (Sandefjord)
4
NSR I
  1. Sander Holmedal Bjerke (NSR)
  2. Anders Magnus Juuhl- Langseth (NSR)
  3. Felix Spydevold (NSR)
  4. Maximilian Zakariassen (NSR)
5
Christiania I
  1. William Alexander Bakken (Christiania)
  2. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
  3. Cornelius Varden Økern (Christiania)
  4. Kristian Wendelborg Einung (Christiania)
Løb 224
U19 W2X
2000m
Piger U19 2X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.14:50
1
Bærum/ Trondhjems I
  1. Fay Louise Lange (Bærum)
  2. Ane Høien (Trondhjems)
2
AFMELDT Sandefjord/ Tønsberg I
  1. Lotte Dahle Eriksen (Sandefjord)
  2. Synne Olstad (Tønsberg)
3
Drammen I
  1. Nora Njaastad (Drammen)
  2. Maria Stendal (Drammen)
4
Christiania I
  1. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
  2. Tora Drolshammer Mysterud (Christiania)
5
Sarpsborg I
  1. Kamilla Wiese Andersen (Sarpsborg)
  2. Linea Jacobsen (Sarpsborg)
6
Bærum I
  1. Cornelia Riis (Bærum)
  2. Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
Løb 224
U19 W2X
2000m
Piger U19 2X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.15:00
7
Christiania II
  1. Erle Nordhagen Madsen (Christiania)
  2. Thea Frederikke Gullerud (Christiania)
8
Bergens I
  1. Pernille Wie-Soltvedt (Bergens)
  2. Malin Haram-Hundven (Bergens)
9
Drammen II
  1. Hannah Ossenkamp (Drammen)
  2. Ingeborg Hermansen Fossum (Drammen)
10
Bergens III
  1. Eva Bøe (Bergens)
  2. Matilde Mykletun (Bergens)
11
Christiania III
  1. Karen Byberg (Christiania)
  2. Mathilde Elizabeth Lucas (Christiania)
Løb 225
U15 W/M 4X
1000m
Piger/drenge U15 4X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.15:10
1
Horten II
  1. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
  2. Ola Bruvoll (Horten)
  3. Levi Wessel (Horten)
  4. Emil Nævra Brønstad (Horten)
2
NSR
  1. Haakon Krohn-Angell (NSR)
  2. Max Spydevold (NSR)
  3. Mathilde Roelly Saint-Amand (NSR)
  4. Jacob Schrader Braathen (NSR)
3
Drammen/ Ormsund
  1. Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
  2. Marius Simonsen (Drammen)
  3. Sebastian Blix (Ormsund)
  4. Storm Skramstad (Ormsund)
4
Aalesunds/ Bergens
  1. Sivert Kvinnsland (Bergens)
  2. Selma Wik (Aalesunds)
  3. Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
  4. Rolf Andre Reite (Aalesunds)
5
Bærum I
  1. Alisa Ostroukhova (Bærum)
  2. Storm Mathisen (Bærum)
  3. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
  4. Sofia Haakonsen-Toth (Bærum)
Løb 225
U15 W/M 4X
1000m
Piger/drenge U15 4X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.15:17
6
Sandefjord/ Tønsberg
  1. Ulrik Hautakoski (Tønsberg)
  2. Jacob Meisingset Jørgensen (Tønsberg)
  3. Ola Alexander Bekkelund (Sandefjord)
  4. Ragnhild Sørsdal Idland (Sandefjord)
7
Drammen I
  1. Alexander Stokke Hestvedt (Drammen)
  2. Edvard Adamsen (Drammen)
  3. Madeleine Stokke Hestvedt (Drammen)
  4. Kristian Husemoen (Drammen)
8
Fana I
  1. Filip Balgobin (Fana)
  2. Oscar Brudvik Hartmann (Fana)
  3. Ane Austbø-Didriksen (Fana)
  4. Pernille Askild Havre (Fana)
9
Horten
  1. Bo Gabriel Erichsen (Horten)
  2. Jacob Halvorsen (Horten)
  3. Eirik Nordby Pettersen (Horten)
  4. Christine Isaksen (Horten)
Løb 226
W4X
2000m
Kvinder 4X
Heatfinale
28. maj 2023 kl.15:25
1
NSR
  1. Sara Hegge (NSR)
  2. Sara Juel (NSR)
  3. Fabia Emblem (NSR)
  4. Silje Strøm (NSR)
2
Christiania
  1. Amelia Tamburplass (Christiania)
  2. Marte Morgenlie Skei (Christiania)
  3. Mia Rolland Engvik (Christiania)
  4. Oline Brune Skorgevik (Christiania)
3
OSI I
  1. Ingrid Oline Svendby Johnsen (OSI)
  2. Johhane Fürst Mustad (OSI)
  3. Kamilla Støylehommen (OSI)
  4. Nora Alvilde Lyngstad (OSI)
4
Christiania
  1. Emma Lea Wheeler (Christiania)
  2. Saskia Trubbach (Christiania)
  3. Aasta Gran Andreassen (Christiania)
  4. Johanne Andrea Hægh Asakskogen (Christiania)
Løb 228
W/M 8+
2000m
Kvinder/mænd 8+ - U19/S
Heatfinale
28. maj 2023 kl.15:35
2
Bergens/ Bærum
  1. Eskil Steinmoen (Bærum)
  2. Ferdinand Tenden (Bærum)
  3. Christian August Riis (Bærum)
  4. Sander Stundal de Vos (Bærum)
  5. Håkon Mjelde (Bergens)
  6. Isak Larson (Bergens)
  7. Bastian Halvorsen Borge (Bergens)
  8. Kristian Strand Jensen (Bergens)
  9. Elena Katalin Bergene Seres (Bærum)
3
Bærum/ NSR
  1. Balder Dysthe (NSR)
  2. Michael Thor Aasgaard (Bærum)
  3. Felix Spydevold (NSR)
  4. Maximilian Zakariassen (NSR)
  5. Eskil Heiberg (NSR)
  6. Jasper Viksås (NSR)
  7. Mads Høeg (NSR)
  8. Magnus Nicolaysen (NSR)
  9. Wilmar Graver (Bærum)
4
Aalesunds/ Sarpsborg/ Årungen I
  1. Astrid Marie Steffensen (Aalesunds)
  2. Ingrid Olsvik (Aalesunds)
  3. Ane Haddal (Aalesunds)
  4. Julia Hanken (Aalesunds)
  5. Linea Jacobsen (Sarpsborg)
  6. Kamilla Wiese Andersen (Sarpsborg)
  7. Eir Ildrid Storbekkrønning Solli (Årungen)
  8. Elena Victoria Ennals (Årungen)
  9. Oline Hanken (Aalesunds)
6
Bergens I
  1. Eivind Vevatne (Bergens)
  2. Isak Sommer Svellingen (Bergens)
  3. Viljar Jørgensen (Bergens)
  4. Kasper Kvåle (Bergens)
  5. Joachim Halvorsen (Bergens)
  6. Andreas Follnes (Bergens)
  7. Andreas Tol (Bergens)
  8. Daniel Kjærnet (Bergens)
  9. Sivert Kvinnsland (Bergens)
8
Horten I
  1. Alexander Hedin (Horten)
  2. Olav Valset (Horten)
  3. Frans Lagerfelt (Horten)
  4. Hans Ulrik Nedreberg (Horten)
  5. Rino Haugen (Horten)
  6. Martin Nordsteien Nes (Horten)
  7. Eirik Nordby Pettersen (Horten)
  8. Mats Ustad Tollefsen (Horten)
  9. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
10
Aalesunds I
  1. Mia Sæther-Hoel (Aalesunds)
  2. Maria Wiik (Aalesunds)
  3. Heine Furuli (Aalesunds)
  4. Martin Øverland (Aalesunds)
  5. Christian Steffensen (Aalesunds)
  6. Mads Reite (Aalesunds)
  7. Theodor Lorgen (Aalesunds)
  8. Andrea Storøy (Aalesunds)
  9. Rolf Andre Reite (Aalesunds)
Løb 228
W/M 8+
2000m
Kvinder/mænd 8+ - U19/S
Heatfinale
28. maj 2023 kl.15:45
1
Moss/ OSI/ Ormsund/ Tønsberg I
  1. Adrian Lund (Ormsund)
  2. Nicolay Bjønness (Ormsund)
  3. Audun Grepperud (Ormsund)
  4. Arne Hadler-Olsen (OSI)
  5. Ola Larsson (Moss)
  6. Adrian Lindgren (Tønsberg)
  7. Hans Kristian Haraldseth (OSI)
  8. N N (Ormsund)
  9. AnnaLuna Bjønnes Yngsdal (Ormsund)
5
Bergens/ NSR
  1. Bror Storsten (NSR)
  2. August Holth-Siegel (NSR)
  3. Markus Christensen (NSR)
  4. Markus Holmemo (NSR)
  5. Ole Arnøy (NSR)
  6. Petter Tufte (NSR)
  7. Petter Svingen (NSR)
  8. Patrick Een Sture (NSR)
  9. Linn Kristin Vevatne (Bergens)
7
Aalesunds/ Bærum/ Christiania
  1. Erlend Devold Refsum (Aalesunds)
  2. Henrik Jarlsbo Solstad (Christiania)
  3. Jostein Eriksen Thon (Christiania)
  4. Ask Svorkmo Bergmann (Bærum)
  5. N Nen (Christiania)
  6. nn nn (Christiania)
  7. NN NN (Christiania)
  8. NN NN (Christiania)
  9. N N (Christiania)
9
Christiania
  1. Johanne Asakskogen (Christiania)
  2. Saskia Trubbach (Christiania)
  3. Emma Lea Wheeler (Christiania)
  4. Oline Brune Skorgevik (Christiania)
  5. Mia Rolland Engvik (Christiania)
  6. Aasta Gran Andreassen (Christiania)
  7. Marte Morgenlie Skei (Christiania)
  8. Amelia Tamburplass (Christiania)
  9. Anna Sofie Hoff (Christiania)