Startliste - Ungdomsmesterskap og REMA 1000 Moberg Cup 2023

Løb 119
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.07:20
1
Stavanger I
Aksel Vaskinn Hansen (Stavanger)
2
NSR II
Jesper Jære Strøm (NSR)
4
Bærum III
Storm Mathisen (Bærum)
5
Horten I
Bo Gabriel Erichsen (Horten)
6
Drammen II
August Adamsen (Drammen)
7
Fana I
August Bjerkelund (Fana)
Løb 119
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.07:25
9
Ormsund I
Sebastian Blix (Ormsund)
10
Stavanger II
Antoni Stejuk (Stavanger)
11
Fana III
Oscar Brudvik Hartmann (Fana)
12
Bærum I
Steffen Stundal de Vos (Bærum)
13
Horten II
Einar Kulbliksæter (Horten)
Løb 119
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.07:30
15
Ormsund II
Erik Thon (Ormsund)
16
Bergens II
Sivert Kvinnsland (Bergens)
17
NSR I
Halvor Bejer Moe (NSR)
18
Os II
Jacob Torsvik Dahl (Os)
20
Drammen III
August Helén (Drammen)
21
Fana IV
Filip Balgobin (Fana)
Løb 119
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.07:35
22
Alvøen I
Eskil Schuster (Alvøen)
23
Sandefjord I
Ola Alexander Bekkelund (Sandefjord)
24
Tønsberg I
Audun Johnsen (Tønsberg)
25
Horten III
Mats Tangen Myhre (Horten)
27
Drammen I
Marius Simonsen (Drammen)
28
Os I
Andreas Tysse (Os)
Løb 110
U17 W1X
500m
Piger U17 1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.07:55
1
Aalesunds II
Maria Wiik (Aalesunds)
2
NSR II
Martine Næss Lian (NSR)
3
NSR I
Cecilia Hjortsjø (NSR)
4
Drammen I
Hannah Ossenkamp (Drammen)
5
Fana II
Juliet Balgobin Herfindal (Fana)
6
Tønsberg I
Sara Harries (Tønsberg)
Løb 110
U17 W1X
500m
Piger U17 1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.08:00
7
Fana I
Giada Trentani-Keupers (Fana)
8
Aalesunds I
Julia Hanken (Aalesunds)
9
Christiania I
Rakel Elina Bryhni (Christiania)
10
TRS I
Izzy Säker (TRS)
11
Stavanger I
Frida Vengnes (Stavanger)
12
Christiania II
Ylva Espolin Storo Dahl (Christiania)
Løb 120
U14 M1X
500m
Drenge U14 1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.08:10
2
Ormsund I
Wilhelm André Syversen Braathen (Ormsund)
3
Horten IV
Emil Nævra Brønstad (Horten)
4
NSR I
Niels Krohg (NSR)
5
Horten II
Eivind Nordby Pettersen (Horten)
6
Alvøen I
Eivind Nordborg (Alvøen)
Løb 120
U14 M1X
500m
Drenge U14 1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.08:15
7
Horten III
Jacob Halvorsen (Horten)
8
Os I
Mathias Jansen (Os)
9
Horten I
Nazar Dowgy (Horten)
10
Alvøen III
Mathias Heggernes (Alvøen)
11
Horten V
OLa Binder Brunvoll (Horten)
12
Os II
Sebastian Ormehaug (Os)
Løb 120
U14 M1X
500m
Drenge U14 1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.08:20
13
Alvøen II
Ferdinand Skarnagel (Alvøen)
14
Horten VI
Levi Wessel (Horten)
15
Tønsberg I
Jacob Meisingset Jørgensen (Tønsberg)
16
Bergens I
Hans Kvalheim (Bergens)
17
Fana I
Elliot Matre (Fana)
18
Fana II
Julian Eri Bjelland (Fana)
Løb 118
U15 W2X
500m
Piger U15 2X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.08:25
1
  1. Baldersheim Randi-Helene Bustadmo (Os)
  2. Høvik Silje Lothe (Os)
3
  1. Tomine Eik (Fana)
  2. Christine Hove (Fana)
4
  1. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
  2. Christine Isaksen (Horten)
5
  1. Pernille Askild Havre (Fana)
  2. Ane Austbø-Didriksen (Fana)
6
Bærum
  1. Alisa Ostroukhova (Bærum)
  2. Sofia Haakonsen-Toth (Bærum)
Løb 118
U15 W2X
500m
Piger U15 2X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.08:30
7
  1. Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
  2. Oline Hanken (Aalesunds)
8
  1. Maja Tol (Bergens)
  2. Anna Førde Skjerven (Bergens)
9
  1. Sarah Stenmark (Drammen)
  2. Ewa-Sofie Gulhaugen (Drammen)
10
  1. Caroline Wohlfahrt (NSR)
  2. Charlotte Hjortsjø (NSR)
11
  1. Erle Ramsfjell (Stavanger)
  2. Liva Grønnestad (Stavanger)
12
Sandefjord
  1. Ragnhild Sørsdal Idland (Sandefjord)
  2. Pernille Dahle Eriksen (Sandefjord)
Løb 100
U17 M1X
500m
Drenge U17 1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.08:40
1
Bærum I
Michael Thor Aasgaard (Bærum)
2
Bergens II
Andreas Follnes (Bergens)
3
Bergens VI
Kristian Strand Jensen (Bergens)
12
Christiania III
Henrik Melhus Høeg (Christiania)
4
Fana I
Oscar Myran (Fana)
5
NSR II
Magnus Nicolaysen (NSR)
Løb 100
U17 M1X
500m
Drenge U17 1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.08:45
7
Christiania I
Benjamin Haug Hagen (Christiania)
11
NSR I
Jasper Viksås (NSR)
8
Stavanger I
Oliver Dahl (Stavanger)
9
Bergens V
Isak Larson (Bergens)
10
Christiania IV
William Alexander Bakken (Christiania)
14
Christiania II
Cornelius Varden Økern (Christiania)
Løb 100
U17 M1X
500m
Drenge U17 1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.08:50
Ikke klar endnu
Løb 101
U16 M1X/1X
500m
Drenge U16 1X/1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.08:55
1
NSR II [1X]
Asgeir van Nes Eriksen (NSR)
2
Bergens V [1X]
Joakim Fasmer (Bergens)
3
Ormsund II [1X]
Darin Mehraban (Ormsund)
4
Drammen I [1X]
Lukas Stenmark (Drammen)
5
NSR I [1X]
Joachim Henne-Madsen (NSR)
Løb 101
U16 M1X/1X
500m
Drenge U16 1X/1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.09:00
6
Fana I [1X]
Eirik Fiskerstrand (Fana)
7
Bergens I [1X]
Andreas Tol (Bergens)
8
Bergens IV [1X]
Mikkel Tjugen (Bergens)
9
Stavanger I [1X]
Lucas Lauvnes (Stavanger)
Løb 101
U16 M1X/1X
500m
Drenge U16 1X/1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.09:05
10
Fana II [1X]
Leon Nergaard (Fana)
11
Ormsund I [1X]
Dimian Hansen (Ormsund)
12
Bergens III [1X]
Erlend Nordhagen (Bergens)
13
Bergens II [1X]
Daniel Kjærnet (Bergens)
14
Ormsund III [1X]
William Skaug (Ormsund)
Løb 102
U17 W2X
500m
Piger U17 2X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.09:10
1
Stavanger
  1. Oline Borthen Solberg (Stavanger)
  2. Frida Vengnes (Stavanger)
2
  1. Ane Haddal (Aalesunds)
  2. Julia Hanken (Aalesunds)
3
Bærum
  1. Cornelia Riis (Bærum)
  2. Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
5
  1. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
  2. Ylva Espolin Storo Dahl (Christiania)
6
  1. Annika Hjortsjø (NSR)
  2. Stella Moe (NSR)
Løb 102
U17 W2X
500m
Piger U17 2X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.09:15
7
  1. Martine Næss Lian (NSR)
  2. Louise Wilskow (NSR)
9
  1. Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
  2. Maria Wiik (Aalesunds)
10
  1. Andrea Storøy (Aalesunds)
  2. Ingerid Olsvik (Aalesunds)
11
  1. Juliet Balgobin Herfindal (Fana)
  2. Ingrid Marie Hella-Hoff (Fana)
Løb 106
U15 M2X
500m
Drenge U15 2X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.09:20
2
  1. Einar Kulbliksæter (Horten)
  2. Emil Nævra Brønstad (Horten)
3
Bærum
  1. Storm Mathisen (Bærum)
  2. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
4
  1. August Bjerkelund (Fana)
  2. Elliot Matre (Fana)
5
  1. Mathias Heggernes (Alvøen)
  2. Eivind Nordborg (Alvøen)
6
  1. Jacob Schrader Braathen (NSR)
  2. Johan Wendel Iversen (NSR)
Løb 106
U15 M2X
500m
Drenge U15 2X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.09:25
7
Bærum
  1. Felix Sam Turander (Bærum)
  2. Nickan Sohrabi (Bærum)
8
  1. Jacob Halvorsen (Horten)
  2. Mats Tangen Myhre (Horten)
9
  1. Haakon Krohn-Angell (NSR)
  2. Halvor Bejer Moe (NSR)
10
  1. Bo Gabriel Erichsen (Horten)
  2. Nazar Dowgy (Horten)
11
  1. Max Spydevold (NSR)
  2. Philip Lium-Valmot (NSR)
12
  1. Jacob Torsvik Dahl (Os)
  2. Mathias Jansen (Os)
Løb 106
U15 M2X
500m
Drenge U15 2X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.09:30
13
  1. Audun Johnsen (Tønsberg)
  2. Jacob Meisingset Jørgensen (Tønsberg)
14
  1. Filip Balgobin (Fana)
  2. Oscar Brudvik Hartmann (Fana)
15
  1. Ferdinand Skarnagel (Alvøen)
  2. Eskil Schuster (Alvøen)
16
  1. OLa Binder Brunvoll (Horten)
  2. Eivind Nordby Pettersen (Horten)
17
  1. Sivert Kvinnsland (Bergens)
  2. Hans Kvalheim (Bergens)
Løb 104
U15 W1X
500m
Piger U15 1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.09:50
2
Horten II
Veronika Voskresenskaite (Horten)
3
Aalesunds I
Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
4
Sandefjord I
Ragnhild Sørsdal Idland (Sandefjord)
6
Os I
Andrea Holmefjord (Os)
Løb 104
U15 W1X
500m
Piger U15 1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.09:55
7
Horten III
Christine Isaksen (Horten)
8
Drammen I
Ewa-Sofie Gulhaugen (Drammen)
9
Tønsberg I
Silje Marie Holm (Tønsberg)
10
Sandefjord II
Pernille Dahle Eriksen (Sandefjord)
11
Christiania I
Ann Ayame Yasuda (Christiania)
12
Aalesunds III
Oline Hanken (Aalesunds)
Løb 104
U15 W1X
500m
Piger U15 1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.10:00
13
NSR I
Caroline Wohlfahrt (NSR)
14
Horten I
Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
15
Ormsund II
Carla Riber Fosshaug (Ormsund)
16
Fana II
Pernille Askild Havre (Fana)
17
Ormsund I
Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
18
Fana III
Synne Skulstad (Fana)
Løb 111
U16 W1X/1X
500m
Piger U16 1X/1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.10:25
1
Stavanger II [1X]
Oline Borthen Solberg (Stavanger)
2
Stavanger I [1X]
Imme Hoekstra (Stavanger)
3
Aalesunds III [1X]
Ingerid Olsvik (Aalesunds)
4
Bergens I [1X]
Linn Kristin Vevatne (Bergens)
5
NSR I [1X]
Synne Fjellheim (NSR)
6
TRS I [1X]
Izzy Säker (TRS)
Løb 111
U16 W1X/1X
500m
Piger U16 1X/1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.10:30
7
Bærum II [1X]
Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
8
Aalesunds IV [1X]
Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
9
Fana I [1X]
Ingrid Marie Hella-Hoff (Fana)
10
Aalesunds I [1X]
Andrea Storøy (Aalesunds)
11
Bærum I [1X]
Cornelia Riis (Bærum)
12
Aalesunds II [1X]
Ane Haddal (Aalesunds)
Løb 111
U16 W1X/1X
500m
Piger U16 1X/1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.10:35
Ikke klar endnu
Løb 109
U17 M2X
500m
Drenge U17 2X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.10:40
1
  1. Kristian Strand Jensen (Bergens)
  2. Isak Larson (Bergens)
2
  1. Andreas Langeland Olderbakk (Bergens)
  2. Magnus Røttingen Bergsagel (Bergens)
4
  1. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
  2. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
5
  1. Jesper Jære Strøm (NSR)
  2. Marius Holmedal Bjerke (NSR)
6
  1. Cornelius Varden Økern (Christiania)
  2. William Alexander Bakken (Christiania)
Løb 109
U17 M2X
500m
Drenge U17 2X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.10:45
8
  1. Sebastian Blix (Ormsund)
  2. Dimian Hansen (Ormsund)
9
  1. Darin Mehraban (Ormsund)
  2. William Skaug (Ormsund)
10
  1. Andreas Follnes (Bergens)
  2. Joakim Fasmer (Bergens)
11
Stavanger
  1. Noah Emil Grønnestad (Stavanger)
  2. Lucas Lauvnes (Stavanger)
12
  1. Adrian Blindheim Skauge (Fana)
  2. Sander Omdal (Fana)
Løb 109
U17 M2X
500m
Drenge U17 2X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.10:50
13
Bærum
  1. Oskar Max Turander (Bærum)
  2. Sondre Magnus Bergene Seres (Bærum)
14
  1. Marius Simonsen (Drammen)
  2. Lukas Stenmark (Drammen)
15
  1. Andreas Tol (Bergens)
  2. Daniel Kjærnet (Bergens)
16
  1. Kristian Knutsvik (Fana)
  2. Ludvik Nedreås (Fana)
17
  1. Erlend Nordhagen (Bergens)
  2. Mikkel Tjugen (Bergens)
18
  1. Jasper Viksås (NSR)
  2. Eskil Heiberg (NSR)
Løb 129
U15 Mix4X
500m
Mix U15 4X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.10:55
1
  1. Pernille Askild Havre (Fana)
  2. Oscar Brudvik Hartmann (Fana)
  3. Filip Balgobin (Fana)
  4. August Bjerkelund (Fana)
2
  1. Julian Eri Bjelland (Fana)
  2. Haakon Williams-Eiken (Fana)
  3. Tomine Eik (Fana)
  4. Viljar Avsnes Hetlelid (Fana)
3
  1. Christine Isaksen (Horten)
  2. Jacob Halvorsen (Horten)
  3. Eivind Nordby Pettersen (Horten)
  4. Mats Tangen Myhre (Horten)
4
  1. Synne Skulstad (Fana)
  2. Elliot Matre (Fana)
  3. Noah Olsen Turøy (Fana)
  4. Christine Hove (Fana)
5
  1. August Adamsen (Drammen)
  2. August Helén (Drammen)
  3. Sarah Stenmark (Drammen)
  4. Selma Dyve Jonli (Drammen)
6
  1. Baldersheim Randi-Helene Bustadmo (Os)
  2. Høvik Silje Lothe (Os)
  3. Jacob Torsvik Dahl (Os)
  4. Mathias Jansen (Os)
Løb 129
U15 Mix4X
500m
Mix U15 4X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.11:00
7
  1. Eivind Nordborg (Alvøen)
  2. Eskil Schuster (Alvøen)
  3. Ferdinand Skarnagel (Alvøen)
  4. Sandra Nesje Bjørnsen (Alvøen)
8
  1. Sebastian Blix (Ormsund)
  2. Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
  3. Erik Thon (Ormsund)
  4. Storm Skramstad (Ormsund)
9
Bærum
  1. Sofia Haakonsen-Toth (Bærum)
  2. Alisa Ostroukhova (Bærum)
  3. Storm Mathisen (Bærum)
  4. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
10
  1. Antoni Stejuk (Stavanger)
  2. Emma Hope Peck (Stavanger)
  3. Erle Ramsfjell (Stavanger)
  4. Liva Grønnestad (Stavanger)
12
  1. Veronika Voskresenskaite (Horten)
  2. Bo Gabriel Erichsen (Horten)
  3. Leon Saure Grann (Horten)
  4. Emil Nævra Brønstad (Horten)
Løb 129
U15 Mix4X
500m
Mix U15 4X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.11:05
13
  1. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
  2. OLa Binder Brunvoll (Horten)
  3. Levi Wessel (Horten)
  4. Einar Kulbliksæter (Horten)
14
  1. Johan Wendel Iversen (NSR)
  2. Charlotte Hjortsjø (NSR)
  3. Philip Lium-Valmot (NSR)
  4. Jacob Schrader Braathen (NSR)
15
  1. Anna Førde Skjerven (Bergens)
  2. Hans Kvalheim (Bergens)
  3. Maja Tol (Bergens)
  4. Sivert Kvinnsland (Bergens)
16
  1. Caroline Wohlfahrt (NSR)
  2. Niels Krohg (NSR)
  3. Max Spydevold (NSR)
  4. Marius Holmedal Bjerke (NSR)
Løb 105
U14 W1X
500m
Piger U14 1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.11:25
1
Drammen I
Sarah Stenmark (Drammen)
2
Alvøen I
Sandra Nesje Bjørnsen (Alvøen)
3
Fana I
Tomine Eik (Fana)
4
Stavanger I
Emma Hope Peck (Stavanger)
5
Aalesunds I
Selma Wik (Aalesunds)
Løb 105
U14 W1X
500m
Piger U14 1X - UM
1. Indledende
23. sep 2023 kl.11:30
7
Bergens I
Anna Førde Skjerven (Bergens)
8
Stavanger II
Liva Grønnestad (Stavanger)
9
Bergens II
Maja Tol (Bergens)
Løb 100
U17 M1X
500m
Drenge U17 1X - UM
1. A/B Semifinale
23. sep 2023 kl.11:35
Ikke klar endnu
Løb 100
U17 M1X
500m
Drenge U17 1X - UM
2. A/B Semifinale
23. sep 2023 kl.11:40
Ikke klar endnu
Løb 101
U16 M1X/1X
500m
Drenge U16 1X/1X - UM
1. A/B Semifinale
23. sep 2023 kl.11:45
10
Fana II [1X]
Leon Nergaard (Fana)
9
Stavanger I [1X]
Lucas Lauvnes (Stavanger)
2
Bergens V [1X]
Joakim Fasmer (Bergens)
13
Bergens II [1X]
Daniel Kjærnet (Bergens)
5
NSR I [1X]
Joachim Henne-Madsen (NSR)
3
Ormsund II [1X]
Darin Mehraban (Ormsund)
Løb 101
U16 M1X/1X
500m
Drenge U16 1X/1X - UM
2. A/B Semifinale
23. sep 2023 kl.11:50
4
Drammen I [1X]
Lukas Stenmark (Drammen)
11
Ormsund I [1X]
Dimian Hansen (Ormsund)
7
Bergens I [1X]
Andreas Tol (Bergens)
1
NSR II [1X]
Asgeir van Nes Eriksen (NSR)
6
Fana I [1X]
Eirik Fiskerstrand (Fana)
8
Bergens IV [1X]
Mikkel Tjugen (Bergens)
Løb 119
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X - UM
1. A/B Semifinale
23. sep 2023 kl.11:55
27
Drammen I
Marius Simonsen (Drammen)
9
Ormsund I
Sebastian Blix (Ormsund)
4
Bærum III
Storm Mathisen (Bærum)
18
Os II
Jacob Torsvik Dahl (Os)
23
Sandefjord I
Ola Alexander Bekkelund (Sandefjord)
6
Drammen II
August Adamsen (Drammen)
Løb 119
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X - UM
2. A/B Semifinale
23. sep 2023 kl.12:00
25
Horten III
Mats Tangen Myhre (Horten)
1
Stavanger I
Aksel Vaskinn Hansen (Stavanger)
12
Bærum I
Steffen Stundal de Vos (Bærum)
22
Alvøen I
Eskil Schuster (Alvøen)
16
Bergens II
Sivert Kvinnsland (Bergens)
24
Tønsberg I
Audun Johnsen (Tønsberg)
Løb 120
U14 M1X
500m
Drenge U14 1X - UM
1. A/B Semifinale
23. sep 2023 kl.12:05
14
Horten VI
Levi Wessel (Horten)
8
Os I
Mathias Jansen (Os)
5
Horten II
Eivind Nordby Pettersen (Horten)
13
Alvøen II
Ferdinand Skarnagel (Alvøen)
12
Os II
Sebastian Ormehaug (Os)
6
Alvøen I
Eivind Nordborg (Alvøen)
Løb 120
U14 M1X
500m
Drenge U14 1X - UM
2. A/B Semifinale
23. sep 2023 kl.12:10
15
Tønsberg I
Jacob Meisingset Jørgensen (Tønsberg)
16
Bergens I
Hans Kvalheim (Bergens)
7
Horten III
Jacob Halvorsen (Horten)
4
NSR I
Niels Krohg (NSR)
11
Horten V
OLa Binder Brunvoll (Horten)
9
Horten I
Nazar Dowgy (Horten)
Løb 104
U15 W1X
500m
Piger U15 1X - UM
1. A/B Semifinale
23. sep 2023 kl.12:20
9
Tønsberg I
Silje Marie Holm (Tønsberg)
11
Christiania I
Ann Ayame Yasuda (Christiania)
3
Aalesunds I
Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
14
Horten I
Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
7
Horten III
Christine Isaksen (Horten)
2
Horten II
Veronika Voskresenskaite (Horten)
Løb 104
U15 W1X
500m
Piger U15 1X - UM
2. A/B Semifinale
23. sep 2023 kl.12:25
10
Sandefjord II
Pernille Dahle Eriksen (Sandefjord)
17
Ormsund I
Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
12
Aalesunds III
Oline Hanken (Aalesunds)
4
Sandefjord I
Ragnhild Sørsdal Idland (Sandefjord)
16
Fana II
Pernille Askild Havre (Fana)
8
Drammen I
Ewa-Sofie Gulhaugen (Drammen)
Løb 109
U17 M2X
500m
Drenge U17 2X - UM
1. A/B Semifinale
23. sep 2023 kl.12:30
17
  1. Erlend Nordhagen (Bergens)
  2. Mikkel Tjugen (Bergens)
11
Stavanger
  1. Noah Emil Grønnestad (Stavanger)
  2. Lucas Lauvnes (Stavanger)
4
  1. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
  2. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
15
  1. Andreas Tol (Bergens)
  2. Daniel Kjærnet (Bergens)
16
  1. Kristian Knutsvik (Fana)
  2. Ludvik Nedreås (Fana)
12
  1. Adrian Blindheim Skauge (Fana)
  2. Sander Omdal (Fana)
Løb 109
U17 M2X
500m
Drenge U17 2X - UM
2. A/B Semifinale
23. sep 2023 kl.12:35
14
  1. Marius Simonsen (Drammen)
  2. Lukas Stenmark (Drammen)
18
  1. Jasper Viksås (NSR)
  2. Eskil Heiberg (NSR)
10
  1. Andreas Follnes (Bergens)
  2. Joakim Fasmer (Bergens)
1
  1. Kristian Strand Jensen (Bergens)
  2. Isak Larson (Bergens)
6
  1. Cornelius Varden Økern (Christiania)
  2. William Alexander Bakken (Christiania)
5
  1. Jesper Jære Strøm (NSR)
  2. Marius Holmedal Bjerke (NSR)
Løb 106
U15 M2X
500m
Drenge U15 2X - UM
1. A/B Semifinale
23. sep 2023 kl.12:40
15
  1. Ferdinand Skarnagel (Alvøen)
  2. Eskil Schuster (Alvøen)
12
  1. Jacob Torsvik Dahl (Os)
  2. Mathias Jansen (Os)
3
Bærum
  1. Storm Mathisen (Bærum)
  2. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
16
  1. OLa Binder Brunvoll (Horten)
  2. Eivind Nordby Pettersen (Horten)
13
  1. Audun Johnsen (Tønsberg)
  2. Jacob Meisingset Jørgensen (Tønsberg)
7
Bærum
  1. Felix Sam Turander (Bærum)
  2. Nickan Sohrabi (Bærum)
Løb 106
U15 M2X
500m
Drenge U15 2X - UM
2. A/B Semifinale
23. sep 2023 kl.12:45
14
  1. Filip Balgobin (Fana)
  2. Oscar Brudvik Hartmann (Fana)
17
  1. Sivert Kvinnsland (Bergens)
  2. Hans Kvalheim (Bergens)
8
  1. Jacob Halvorsen (Horten)
  2. Mats Tangen Myhre (Horten)
6
  1. Jacob Schrader Braathen (NSR)
  2. Johan Wendel Iversen (NSR)
9
  1. Haakon Krohn-Angell (NSR)
  2. Halvor Bejer Moe (NSR)
4
  1. August Bjerkelund (Fana)
  2. Elliot Matre (Fana)
Løb 129
U15 Mix4X
500m
Mix U15 4X - UM
1. A/B Semifinale
23. sep 2023 kl.13:00
16
  1. Caroline Wohlfahrt (NSR)
  2. Niels Krohg (NSR)
  3. Max Spydevold (NSR)
  4. Marius Holmedal Bjerke (NSR)
7
  1. Eivind Nordborg (Alvøen)
  2. Eskil Schuster (Alvøen)
  3. Ferdinand Skarnagel (Alvøen)
  4. Sandra Nesje Bjørnsen (Alvøen)
3
  1. Christine Isaksen (Horten)
  2. Jacob Halvorsen (Horten)
  3. Eivind Nordby Pettersen (Horten)
  4. Mats Tangen Myhre (Horten)
15
  1. Anna Førde Skjerven (Bergens)
  2. Hans Kvalheim (Bergens)
  3. Maja Tol (Bergens)
  4. Sivert Kvinnsland (Bergens)
9
Bærum
  1. Sofia Haakonsen-Toth (Bærum)
  2. Alisa Ostroukhova (Bærum)
  3. Storm Mathisen (Bærum)
  4. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
10
  1. Antoni Stejuk (Stavanger)
  2. Emma Hope Peck (Stavanger)
  3. Erle Ramsfjell (Stavanger)
  4. Liva Grønnestad (Stavanger)
Løb 129
U15 Mix4X
500m
Mix U15 4X - UM
2. A/B Semifinale
23. sep 2023 kl.13:05
1
  1. Pernille Askild Havre (Fana)
  2. Oscar Brudvik Hartmann (Fana)
  3. Filip Balgobin (Fana)
  4. August Bjerkelund (Fana)
13
  1. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
  2. OLa Binder Brunvoll (Horten)
  3. Levi Wessel (Horten)
  4. Einar Kulbliksæter (Horten)
8
  1. Sebastian Blix (Ormsund)
  2. Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
  3. Erik Thon (Ormsund)
  4. Storm Skramstad (Ormsund)
6
  1. Baldersheim Randi-Helene Bustadmo (Os)
  2. Høvik Silje Lothe (Os)
  3. Jacob Torsvik Dahl (Os)
  4. Mathias Jansen (Os)
5
  1. August Adamsen (Drammen)
  2. August Helén (Drammen)
  3. Sarah Stenmark (Drammen)
  4. Selma Dyve Jonli (Drammen)
12
  1. Veronika Voskresenskaite (Horten)
  2. Bo Gabriel Erichsen (Horten)
  3. Leon Saure Grann (Horten)
  4. Emil Nævra Brønstad (Horten)
Løb 100
U17 M1X
500m
Drenge U17 1X - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.14:00
8
Stavanger I
Oliver Dahl (Stavanger)
2
Bergens II
Andreas Follnes (Bergens)
12
Christiania III
Henrik Melhus Høeg (Christiania)
7
Christiania I
Benjamin Haug Hagen (Christiania)
9
Bergens V
Isak Larson (Bergens)
11
NSR I
Jasper Viksås (NSR)
Løb 101
U16 M1X/1X
500m
Drenge U16 1X/1X - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.14:07
2
Bergens V [1X]
Joakim Fasmer (Bergens)
6
Fana I [1X]
Eirik Fiskerstrand (Fana)
13
Bergens II [1X]
Daniel Kjærnet (Bergens)
7
Bergens I [1X]
Andreas Tol (Bergens)
9
Stavanger I [1X]
Lucas Lauvnes (Stavanger)
1
NSR II [1X]
Asgeir van Nes Eriksen (NSR)
Løb 102
U17 W2X
500m
Piger U17 2X - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.14:14
1
Stavanger
  1. Oline Borthen Solberg (Stavanger)
  2. Frida Vengnes (Stavanger)
5
  1. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
  2. Ylva Espolin Storo Dahl (Christiania)
3
Bærum
  1. Cornelia Riis (Bærum)
  2. Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
10
  1. Andrea Storøy (Aalesunds)
  2. Ingerid Olsvik (Aalesunds)
9
  1. Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
  2. Maria Wiik (Aalesunds)
2
  1. Ane Haddal (Aalesunds)
  2. Julia Hanken (Aalesunds)
Løb 104
U15 W1X
500m
Piger U15 1X - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.14:21
9
Tønsberg I
Silje Marie Holm (Tønsberg)
17
Ormsund I
Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
14
Horten I
Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
12
Aalesunds III
Oline Hanken (Aalesunds)
11
Christiania I
Ann Ayame Yasuda (Christiania)
4
Sandefjord I
Ragnhild Sørsdal Idland (Sandefjord)
Løb 105
U14 W1X
500m
Piger U14 1X - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.14:28
3
Fana I
Tomine Eik (Fana)
5
Aalesunds I
Selma Wik (Aalesunds)
2
Alvøen I
Sandra Nesje Bjørnsen (Alvøen)
7
Bergens I
Anna Førde Skjerven (Bergens)
9
Bergens II
Maja Tol (Bergens)
1
Drammen I
Sarah Stenmark (Drammen)
Løb 106
U15 M2X
500m
Drenge U15 2X - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.14:35
16
  1. OLa Binder Brunvoll (Horten)
  2. Eivind Nordby Pettersen (Horten)
17
  1. Sivert Kvinnsland (Bergens)
  2. Hans Kvalheim (Bergens)
12
  1. Jacob Torsvik Dahl (Os)
  2. Mathias Jansen (Os)
8
  1. Jacob Halvorsen (Horten)
  2. Mats Tangen Myhre (Horten)
3
Bærum
  1. Storm Mathisen (Bærum)
  2. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
9
  1. Haakon Krohn-Angell (NSR)
  2. Halvor Bejer Moe (NSR)
Løb 107
M1X
500m
Mænd 1X
Heatfinale
23. sep 2023 kl.14:40
3
Bergens
Olexii Tymoshenko (Bergens)
4
Alvøen I
René Langøen (Alvøen)
5
Trondhjems I
Henrik Halvorsen (Trondhjems)
6
Christiania I
Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania)
7
Bergens II
Lars Eirik Vevatne (Bergens)
Løb 112
Masters M1X
500m
Masters Mænd Masters 1X
Heatfinale
23. sep 2023 kl.14:45
1
Bergens I
Eirik Vevatne (Bergens)
Løb 107
M1X
500m
Mænd 1X
Heatfinale
23. sep 2023 kl.14:45
Ikke klar endnu
Løb 108
W1X
500m
Kvinder 1X
Heatfinale
23. sep 2023 kl.14:50
1
Horten II
Josefine Hall Lindberg (Horten)
2
Horten I
Jannicke Due (Horten)
Løb 109
U17 M2X
500m
Drenge U17 2X - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.14:56
11
Stavanger
  1. Noah Emil Grønnestad (Stavanger)
  2. Lucas Lauvnes (Stavanger)
6
  1. Cornelius Varden Økern (Christiania)
  2. William Alexander Bakken (Christiania)
15
  1. Andreas Tol (Bergens)
  2. Daniel Kjærnet (Bergens)
1
  1. Kristian Strand Jensen (Bergens)
  2. Isak Larson (Bergens)
4
  1. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
  2. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
10
  1. Andreas Follnes (Bergens)
  2. Joakim Fasmer (Bergens)
Løb 110
U17 W1X
500m
Piger U17 1X - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.15:03
1
Aalesunds II
Maria Wiik (Aalesunds)
6
Tønsberg I
Sara Harries (Tønsberg)
4
Drammen I
Hannah Ossenkamp (Drammen)
7
Fana I
Giada Trentani-Keupers (Fana)
9
Christiania I
Rakel Elina Bryhni (Christiania)
8
Aalesunds I
Julia Hanken (Aalesunds)
Løb 111
U16 W1X/1X
500m
Piger U16 1X/1X - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.15:10
7
Bærum II [1X]
Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
5
NSR I [1X]
Synne Fjellheim (NSR)
3
Aalesunds III [1X]
Ingerid Olsvik (Aalesunds)
11
Bærum I [1X]
Cornelia Riis (Bærum)
8
Aalesunds IV [1X]
Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
2
Stavanger I [1X]
Imme Hoekstra (Stavanger)
Løb 114
U19 M1X
500m
Drenge U19 1X
Heatfinale
23. sep 2023 kl.15:17
2
Bergens I
Eivind Vevatne (Bergens)
3
Bergens III
Viljar Jørgensen (Bergens)
4
Bergens II
Isak Sommer Svellingen (Bergens)
5
NSR I
Ole Arnøy (NSR)
6
Bergens IV
Kasper Kvåle (Bergens)
Løb 115
U19 W1X
500m
Piger U19 1X
Heatfinale
23. sep 2023 kl.15:24
1
Drammen I
Hannah Ossenkamp (Drammen)
2
Os I
Hustad Matilde Ottesen (Os)
3
Bergens I
Malin Haram-Hundven (Bergens)
4
Bergens III
Frida Corneliussen Kaas (Bergens)
5
Horten I
Liepa Kuzmarskyte (Horten)
Løb 115
U19 W1X
500m
Piger U19 1X
Heatfinale
23. sep 2023 kl.15:31
6
TRS I
Izzy Säker (TRS)
7
NSR I
Silje Strøm (NSR)
8
Tønsberg I
Sara Harries (Tønsberg)
9
Bergens II
Guro Andersen Buck (Bergens)
Løb 116
U17 M2-
500m
Drenge U17 2- - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.15:45
1
  1. Kristian Strand Jensen (Bergens)
  2. Isak Larson (Bergens)
2
  1. Daniel Kjærnet (Bergens)
  2. Andreas Tol (Bergens)
5
  1. Mads Høeg (NSR)
  2. Martin Anker (NSR)
6
  1. Cornelius Varden Økern (Christiania)
  2. William Alexander Bakken (Christiania)
7
  1. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
  2. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
9
  1. Eirik Fiskerstrand (Fana)
  2. Oscar Myran (Fana)
Løb 117
U17 W4X
500m
Piger U17 4X - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.15:52
2
  1. Andrea Storøy (Aalesunds)
  2. Ane Haddal (Aalesunds)
  3. Ingerid Olsvik (Aalesunds)
  4. Julia Hanken (Aalesunds)
3
  1. Stella Moe (NSR)
  2. Synne Marie Fjellheim (NSR)
  3. Annika de Castillo Tandberg (NSR)
  4. Mathilde Roelly Saint-Amand (NSR)
4
  1. Kaja Weiseth-Andersen (NSR)
  2. Martine Næss Lian (NSR)
  3. Cecilia Hjortsjø (NSR)
  4. Louise Wilskow (NSR)
Løb 118
U15 W2X
500m
Piger U15 2X - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.15:59
9
  1. Sarah Stenmark (Drammen)
  2. Ewa-Sofie Gulhaugen (Drammen)
1
  1. Baldersheim Randi-Helene Bustadmo (Os)
  2. Høvik Silje Lothe (Os)
4
  1. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
  2. Christine Isaksen (Horten)
7
  1. Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
  2. Oline Hanken (Aalesunds)
8
  1. Maja Tol (Bergens)
  2. Anna Førde Skjerven (Bergens)
12
Sandefjord
  1. Ragnhild Sørsdal Idland (Sandefjord)
  2. Pernille Dahle Eriksen (Sandefjord)
Løb 119
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.16:06
9
Ormsund I
Sebastian Blix (Ormsund)
12
Bærum I
Steffen Stundal de Vos (Bærum)
18
Os II
Jacob Torsvik Dahl (Os)
25
Horten III
Mats Tangen Myhre (Horten)
27
Drammen I
Marius Simonsen (Drammen)
16
Bergens II
Sivert Kvinnsland (Bergens)
Løb 120
U14 M1X
500m
Drenge U14 1X - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.16:13
8
Os I
Mathias Jansen (Os)
16
Bergens I
Hans Kvalheim (Bergens)
5
Horten II
Eivind Nordby Pettersen (Horten)
7
Horten III
Jacob Halvorsen (Horten)
13
Alvøen II
Ferdinand Skarnagel (Alvøen)
15
Tønsberg I
Jacob Meisingset Jørgensen (Tønsberg)
Løb 121
W/M 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+
500m
Kvinder/mænd 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+
Heatfinale
23. sep 2023 kl.16:20
1
Stavanger I [2X]
  1. Aleksander Tegle (Stavanger)
  2. Eskil Granhøy Kivle (Stavanger)
2
Bærum/ Os [2X]
  1. Noah Clark-Lekven (Os)
  2. Jens Olai Steinmoen Bæck (Bærum)
3
Os II [2X]
  1. Martin Tysse (Os)
  2. Vold Adrian Unneland (Os)
4
Bærum [2X]
  1. Sondre Magnus Bergene Seres (Bærum)
  2. Oskar Max Turander (Bærum)
5
Bærum III [2X]
  1. Felix Sam Turander (Bærum)
  2. Nickan Sohrabi (Bærum)
Løb 121
W/M 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+
500m
Kvinder/mænd 1X/2X/2-/2+/4X/4X+/4-/4+/8+
Heatfinale
23. sep 2023 kl.16:27
6
Bærum II [2X]
  1. Ida Bjonge (Bærum)
  2. Elicka Sohrabi (Bærum)
7
Fana I [1X]
Emma Hestvik (Fana)
8
Bergens I [1X]
Hermine Senneseth Angelfoss (Bergens)
9
Aalesunds I [2X]
  1. Selma Wik (Aalesunds)
  2. Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
Løb 123
U17 M4-
500m
Drenge U17 4- - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.16:34
1
  1. Andreas Tol (Bergens)
  2. Andreas Follnes (Bergens)
  3. Isak Larson (Bergens)
  4. Kristian Strand Jensen (Bergens)
2
  1. Adrian Blindheim Skauge (Fana)
  2. Kristian Knutsvik (Fana)
  3. Sander Omdal (Fana)
  4. Ludvik Nedreås (Fana)
Løb 124
U17 W2-
500m
Piger U17 2- - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.16:39
1
  1. Ylva Espolin Storo Dahl (Christiania)
  2. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
2
Bærum
  1. Cornelia Riis (Bærum)
  2. Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
3
  1. Oline Hanken (Aalesunds)
  2. Maria Wiik (Aalesunds)
Løb 126
U13 M1X
500m
Drenge U13 1X
Heatfinale
23. sep 2023 kl.16:44
1
Fana III
Noah Olsen Turøy (Fana)
3
Ormsund III
Leo Powers (Ormsund)
4
Os I
Martin Tysse (Os)
5
Fana I
Viljar Avsnes Hetlelid (Fana)
6
Ormsund IV
Orion Wongraven (Ormsund)
Løb 125
U13 W1X
500m
Piger U13 1X
Heatfinale
23. sep 2023 kl.16:48
1
Fana I
Tomine Eik (Fana)
Løb 126
U13 M1X
500m
Drenge U13 1X
Heatfinale
23. sep 2023 kl.16:48
7
Horten II
Leon Saure Grann (Horten)
8
Ormsund I
Storm Skramstad (Ormsund)
9
Horten I
Emrik Silbodal (Horten)
10
Ormsund II
Caspian Aria Mehdinia (Ormsund)
11
Bærum I
Jens Olai Steinmoen Bæck (Bærum)
Løb 133
U19 Mix2X
500m
Mix U19 2X
Heatfinale
23. sep 2023 kl.16:55
1
  1. Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
  2. Sebastian Blix (Ormsund)
2
  1. Nazar Dowgy (Horten)
  2. Veronika Voskresenskaite (Horten)
4
  1. Carla Riber Fosshaug (Ormsund)
  2. Erik Thon (Ormsund)
Løb 129
U15 Mix4X
500m
Mix U15 4X - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.17:02
7
  1. Eivind Nordborg (Alvøen)
  2. Eskil Schuster (Alvøen)
  3. Ferdinand Skarnagel (Alvøen)
  4. Sandra Nesje Bjørnsen (Alvøen)
13
  1. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
  2. OLa Binder Brunvoll (Horten)
  3. Levi Wessel (Horten)
  4. Einar Kulbliksæter (Horten)
3
  1. Christine Isaksen (Horten)
  2. Jacob Halvorsen (Horten)
  3. Eivind Nordby Pettersen (Horten)
  4. Mats Tangen Myhre (Horten)
6
  1. Baldersheim Randi-Helene Bustadmo (Os)
  2. Høvik Silje Lothe (Os)
  3. Jacob Torsvik Dahl (Os)
  4. Mathias Jansen (Os)
15
  1. Anna Førde Skjerven (Bergens)
  2. Hans Kvalheim (Bergens)
  3. Maja Tol (Bergens)
  4. Sivert Kvinnsland (Bergens)
5
  1. August Adamsen (Drammen)
  2. August Helén (Drammen)
  3. Sarah Stenmark (Drammen)
  4. Selma Dyve Jonli (Drammen)
Løb 134
U13 W2X
500m
Piger U13 2X
Heatfinale
23. sep 2023 kl.17:09
1
Bærum
  1. Ida Bjonge (Bærum)
  2. Elicka Sohrabi (Bærum)
Løb 130
U17 M4X
500m
Drenge U17 4X - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.17:16
1
  1. Cornelius Varden Økern (Christiania)
  2. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
  3. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
  4. William Alexander Bakken (Christiania)
2
  1. Andreas Follnes (Bergens)
  2. Andreas Tol (Bergens)
  3. Daniel Kjærnet (Bergens)
  4. Joakim Fasmer (Bergens)
3
Stavanger
  1. Aksel Vaskinn Hansen (Stavanger)
  2. Lucas Lauvnes (Stavanger)
  3. Noah Emil Grønnestad (Stavanger)
  4. Oliver Dahl (Stavanger)
4
  1. Erlend Nordhagen (Bergens)
  2. Mikkel Tjugen (Bergens)
  3. Andreas Langeland Olderbakk (Bergens)
  4. Magnus Røttingen Bergsagel (Bergens)
5
  1. Mads Høeg (NSR)
  2. Martin Anker (NSR)
  3. Magnus Nicolaysen (NSR)
  4. Eskil Heiberg (NSR)
Løb 131
U17 W4-
500m
Piger U17 4- - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.17:23
1
  1. Ane Haddal (Aalesunds)
  2. Ingerid Olsvik (Aalesunds)
  3. Andrea Storøy (Aalesunds)
  4. Julia Hanken (Aalesunds)
2
  1. Ylva Espolin Storo Dahl (Christiania)
  2. Selma Wik (Aalesunds)
  3. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
  4. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
Løb 132
Mix2X
500m
Mix 2X
Heatfinale
23. sep 2023 kl.17:30
3
  1. René Langøen (Alvøen)
  2. Olexii Tymoshenko (Bergens)
Løb 135
U13 M2X
500m
Drenge U13 2X
Heatfinale
23. sep 2023 kl.17:37
1
  1. Noah Olsen Turøy (Fana)
  2. Viljar Avsnes Hetlelid (Fana)
2
  1. Leo Powers (Ormsund)
  2. Orion Wongraven (Ormsund)
3
  1. Noah Clark-Lekven (Os)
  2. Martin Tysse (Os)
4
  1. Emrik Silbodal (Horten)
  2. Leon Saure Grann (Horten)
5
  1. Storm Skramstad (Ormsund)
  2. Caspian Aria Mehdinia (Ormsund)
6
  1. Vold Adrian Unneland (Os)
  2. Jens Olai Steinmoen Bæck (Bærum)
Løb 136
U17 Mix4X
500m
Mix U17 4X - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.17:43
1
Bærum
  1. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
  2. Michael Thor Aasgaard (Bærum)
  3. Cornelia Riis (Bærum)
  4. Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
2
  1. Oscar Myran (Fana)
  2. Pernille Askild Havre (Fana)
  3. Eirik Fiskerstrand (Fana)
  4. Giada Trentani-Keupers (Fana)
3
Stavanger
  1. Imme Hoekstra (Stavanger)
  2. Oline Borthen Solberg (Stavanger)
  3. Noah Emil Grønnestad (Stavanger)
  4. Oliver Dahl (Stavanger)
4
  1. Annika Hjortsjø (NSR)
  2. Asgeir van Nes Eriksen (NSR)
  3. Martine Næss Lian (NSR)
  4. Joachim Henne-Madsen (NSR)
5
  1. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
  2. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
  3. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
  4. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
6
  1. Andreas Tol (Bergens)
  2. Daniel Kjærnet (Bergens)
  3. Andreas Follnes (Bergens)
  4. Linn Kristin Vevatne (Bergens)
Løb 137
U15 Mix4-
500m
Mix U15 4- - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.17:50
1
  1. Andreas Tysse (Os)
  2. Sebastian Ormehaug (Os)
  3. Andrea Holmefjord (Os)
  4. Baldersheim Randi-Helene Bustadmo (Os)
2
Bergens roklubb
  1. Anna Førde Skjerven (Bergens)
  2. Hans Kvalheim (Bergens)
  3. Sivert Kvinnsland (Bergens)
  4. Maja Tol (Bergens)
Løb 138
U17 Mix8+
500m
Mix U17 8+ - UM
A Finale
23. sep 2023 kl.18:10
1
[8+]
  1. Balder Dysthe (NSR)
  2. Eskil Heiberg (NSR)
  3. Mads Høeg (NSR)
  4. Magnus Nicolaysen (NSR)
  5. Jasper Viksås (NSR)
  6. Cecilia Hjortsjø (NSR)
  7. Kaja Weiseth-Andersen (NSR)
  8. Martin Anker (NSR)
  9. Silje Strøm (NSR)
2
[8+]
  1. Andreas Tysse (Os)
  2. Andrea Holmefjord (Os)
  3. Høvik Signe Lothe (Os)
  4. Sebastian Ormehaug (Os)
  5. Høvik Silje Lothe (Os)
  6. Baldersheim Randi-Helene Bustadmo (Os)
  7. Jacob Torsvik Dahl (Os)
  8. Mathias Jansen (Os)
  9. Matilde Hustad (Os)
4
Bergens [2-]
  1. Lars Eirik Vevatne (Bergens)
  2. Olexii Tymoshenko (Bergens)
Løb 200
U17 M1X
500m
Drenge U17 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.08:30
1
Stavanger III
Noah Emil Grønnestad (Stavanger)
2
NSR
Eskil Heiberg (NSR)
3
Stavanger I
Oliver Dahl (Stavanger)
5
Christiania I
Benjamin Haug Hagen (Christiania)
Løb 200
U17 M1X
500m
Drenge U17 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.08:36
7
Bergens III
Andreas Tol (Bergens)
8
Christiania III
Cornelius Varden Økern (Christiania)
9
Bergens VIII
Joakim Fasmer (Bergens)
10
Stavanger II
Lucas Lauvnes (Stavanger)
Løb 200
U17 M1X
500m
Drenge U17 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.08:42
12
Christiania IV
William Alexander Bakken (Christiania)
13
Bergens II
Andreas Follnes (Bergens)
14
Bergens V
Daniel Kjærnet (Bergens)
15
Christiania II
Henrik Melhus Høeg (Christiania)
Løb 200
U17 M1X
500m
Drenge U17 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.08:48
16
Ormsund III
William Skaug (Ormsund)
17
Ormsund II
Darin Mehraban (Ormsund)
18
NSR III
Magnus Nicolaysen (NSR)
19
NSR I
Joachim Henne-Madsen (NSR)
20
Ormsund I
Dimian Hansen (Ormsund)
Løb 200
U17 M1X
500m
Drenge U17 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.08:54
21
NSR IV
Jasper Viksås (NSR)
22
Drammen I
Lukas Stenmark (Drammen)
23
Bærum I
Michael Thor Aasgaard (Bærum)
24
Bergens VII
Isak Larson (Bergens)
25
Bergens IX
Kristian Strand Jensen (Bergens)
Løb 201
U17 W2X
500m
Piger U17 2X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.09:04
2
  1. Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
  2. Maria Wiik (Aalesunds)
3
  1. Sara Harries (Tønsberg)
  2. Silje Marie Holm (Tønsberg)
4
  1. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
  2. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
5
  1. Louise Wilskow (NSR)
  2. Martine Næss Lian (NSR)
6
Bærum
  1. Cornelia Riis (Bærum)
  2. Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
Løb 201
U17 W2X
500m
Piger U17 2X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.09:10
7
  1. Ylva Espolin Storo Dahl (Christiania)
  2. Sofia Haakonsen-Toth (Bærum)
8
  1. Emma Hestvik (Fana)
  2. Ingrid Marie Hella-Hoff (Fana)
9
  1. Stella Moe (NSR)
  2. Annika Hjortsjø (NSR)
10
  1. Hannah Ossenkamp (Drammen)
  2. Ewa-Sofie Gulhaugen (Drammen)
11
  1. Andrea Storøy (Aalesunds)
  2. Ingerid Olsvik (Aalesunds)
12
Stavanger
  1. Oline Borthen Solberg (Stavanger)
  2. Frida Vengnes (Stavanger)
Løb 202
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.09:20
1
Horten V
Emil Nævra Brønstad (Horten)
2
Fana IV
Oscar Brudvik Hartmann (Fana)
3
Fana II
Elliot Matre (Fana)
4
Horten VI
Jacob Halvorsen (Horten)
5
Stavanger II
Antoni Stejuk (Stavanger)
6
Alvøen III
Ferdinand Skarnagel (Alvøen)
Løb 202
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.09:26
7
Alvøen IV
Mathias Heggernes (Alvøen)
8
Bergens II
Sivert Kvinnsland (Bergens)
9
Alvøen II
Eskil Schuster (Alvøen)
10
Alvøen I
Eivind Nordborg (Alvøen)
11
Bærum II
Felix Sam Turander (Bærum)
12
Stavanger I
Aksel Vaskinn Hansen (Stavanger)
Løb 202
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.09:32
13
Ormsund III
Wilhelm André Syversen Braathen (Ormsund)
14
Bærum I
Sondre Magnus Bergene Seres (Bærum)
15
Os III
Sebastian Ormehaug (Os)
16
Sandefjord I
Ola Alexander Bekkelund (Sandefjord)
17
Drammen II
August Adamsen (Drammen)
18
Horten II
Einar Kulbliksæter (Horten)
Løb 202
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.09:38
19
Bergens I
Hans Kvalheim (Bergens)
20
Horten VII
Eivind Nordby Pettersen (Horten)
21
Tønsberg II
Jacob Meisingset Jørgensen (Tønsberg)
22
NSR II
Marius Holmedal Bjerke (NSR)
23
Fana I
August Bjerkelund (Fana)
24
Drammen I
Marius Simonsen (Drammen)
Løb 202
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.09:44
25
Bærum
Storm Mathisen (Bærum)
26
Ormsund II
Erik Thon (Ormsund)
27
NSR I
Max Spydevold (NSR)
28
Os II
Mathias Jansen (Os)
29
Fana III
Filip Balgobin (Fana)
Løb 202
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.09:50
42
NSR IV
Kristian Brydøy (NSR)
31
NSR III
Jesper Jære Strøm (NSR)
32
Os IV
Jacob Torsvik Dahl (Os)
33
Horten VIII
OLa Binder Brunvoll (Horten)
34
Ormsund I
Sebastian Blix (Ormsund)
35
Horten III
Mats Tangen Myhre (Horten)
Løb 202
U15 M1X
500m
Drenge U15 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.09:56
36
Horten IX
Levi Wessel (Horten)
37
Drammen III
August Helén (Drammen)
38
Horten IV
Nazar Dowgy (Horten)
39
Tønsberg I
Audun Johnsen (Tønsberg)
40
Os I
Andreas Tysse (Os)
41
Horten I
Bo Gabriel Erichsen (Horten)
Løb 203
U15 W2X
500m
Piger U15 2X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.10:06
2
  1. Erle Ramsfjell (Stavanger)
  2. Liva Grønnestad (Stavanger)
3
Bærum
  1. Alisa Ostroukhova (Bærum)
  2. Sofia Haakonsen-Toth (Bærum)
4
  1. Høvik Signe Lothe (Os)
  2. Baldersheim Randi-Helene Bustadmo (Os)
5
  1. Veronika Voskresenskaite (Horten)
  2. Christine Isaksen (Horten)
6
Sandefjord
  1. Ragnhild Sørsdal Idland (Sandefjord)
  2. Pernille Dahle Eriksen (Sandefjord)
Løb 203
U15 W2X
500m
Piger U15 2X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.10:12
8
  1. Caroline Wohlfahrt (NSR)
  2. Charlotte Hjortsjø (NSR)
9
  1. Pernille Askild Havre (Fana)
  2. Sandra Nesje Bjørnsen (Alvøen)
10
  1. Selma Wik (Aalesunds)
  2. Oline Hanken (Aalesunds)
11
  1. Maja Tol (Bergens)
  2. Anna Førde Skjerven (Bergens)
12
  1. Andrea Holmefjord (Os)
  2. Høvik Silje Lothe (Os)
Løb 204
W/M 1X/2X/4X
500m
Kvinder/mænd 1X/2X/4X
Heatfinaler
24. sep 2023 kl.10:22
2
Bærum II [1X]
Oskar Max Turander (Bærum)
3
Fana I [1X]
Emma Hestvik (Fana)
4
Bergens I [1X]
Hermine Senneseth Angelfoss (Bergens)
7
NSR I [1X]
Kristian Brydøy (NSR)
1
Bærum/ Os [2X]
  1. Martin Tysse (Os)
  2. Jens Olai Steinmoen Bæck (Bærum)
5
Bærum I [2X]
  1. Ida Bjonge (Bærum)
  2. Elicka Sohrabi (Bærum)
6
Os [2X]
  1. Noah Clark-Lekven (Os)
  2. Vold Adrian Unneland (Os)
Løb 205
W/M 1X/2X
500m
Kvinder/mænd 1X/2X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.10:28
1
Os/ Trondhjems [2X]
  1. Mattias Haugland (Os)
  2. Henrik Halvorsen (Trondhjems)
2
Alvøen/ Os I [2X]
  1. Lene Høgset (Alvøen)
  2. Matilde Hustad (Os)
3
Alvøen/ Bergens [2X]
  1. René Langøen (Alvøen)
  2. Olexii Tymoshenko (Bergens)
6
Horten I [2X]
  1. Jannicke Due (Horten)
  2. Josefine Hall Lindberg (Horten)
Løb 207
U13 M1X
500m
Drenge U13 1X
Heatfinale
24. sep 2023 kl.10:34
1
Fana I
Tomine Eik (Fana)
2
Ormsund IV
Storm Skramstad (Ormsund)
3
Horten II
Leon Saure Grann (Horten)
4
Ormsund III
Orion Wongraven (Ormsund)
5
Ormsund II
Leo Powers (Ormsund)
6
Fana II
Noah Olsen Turøy (Fana)
Løb 207
U13 M1X
500m
Drenge U13 1X
Heatfinale
24. sep 2023 kl.10:40
7
Horten I
Emrik Silbodal (Horten)
8
Fana I
Viljar Avsnes Hetlelid (Fana)
9
Os I
Martin Tysse (Os)
11
Ormsund I
Caspian Aria Mehdinia (Ormsund)
Løb 210
U19 W1X
500m
Piger U19 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.10:50
1
Bergens I
Malin Haram-Hundven (Bergens)
2
Drammen I
Hannah Ossenkamp (Drammen)
4
NSR I
Silje Strøm (NSR)
9
Horten I
Liepa Kuzmarskyte (Horten)
Løb 210
U19 W1X
500m
Piger U19 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.10:56
5
TRS I
Izzy Säker (TRS)
6
Os I
Matilde Hustad (Os)
7
Bergens II
Guro Andersen Buck (Bergens)
8
Bergens III
Frida Corneliussen Kaas (Bergens)
Løb 211
U19 M1X
500m
Drenge U19 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.11:06
1
Bergens IV
Kasper Kvåle (Bergens)
3
Bergens III
Viljar Jørgensen (Bergens)
4
Bergens II
Isak Sommer Svellingen (Bergens)
5
NSR III
Ole Arnøy (NSR)
Løb 211
U19 M1X
500m
Drenge U19 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.11:12
Ikke klar endnu
Løb 212
U17 M2-
500m
Drenge U17 2- - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.11:22
1
  1. Eirik Fiskerstrand (Fana)
  2. Oscar Myran (Fana)
2
  1. Eivind Nordby Pettersen (Horten)
  2. Jacob Halvorsen (Horten)
3
  1. Kristian Strand Jensen (Bergens)
  2. Andreas Follnes (Bergens)
4
  1. Mads Høeg (NSR)
  2. Martin Anker (NSR)
5
  1. Daniel Kjærnet (Bergens)
  2. Andreas Tol (Bergens)
Løb 212
U17 M2-
500m
Drenge U17 2- - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.11:28
6
  1. Isak Larson (Bergens)
  2. Joakim Fasmer (Bergens)
7
  1. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
  2. Cornelius Varden Økern (Christiania)
8
Bærum
  1. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
  2. Michael Thor Aasgaard (Bærum)
Løb 213
U17 W1X
500m
Piger U17 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.11:38
1
NSR
Mathilde Roelly Saint-Amand (NSR)
2
Stavanger II
Oline Borthen Solberg (Stavanger)
3
Christiania I
Rakel Elina Bryhni (Christiania)
4
Fana I
Giada Trentani-Keupers (Fana)
5
NSR IV
Synne Fjellheim (NSR)
6
NSR II
Louise Wilskow (NSR)
Løb 213
U17 W1X
500m
Piger U17 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.11:44
22
Christiania III
Ylva Espolin Storo Dahl (Christiania)
9
Tønsberg I
Sara Harries (Tønsberg)
10
Bærum II
Cornelia Riis (Bærum)
11
Bergens I
Linn Kristin Vevatne (Bergens)
Løb 213
U17 W1X
500m
Piger U17 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.11:50
12
Drammen I
Hannah Ossenkamp (Drammen)
13
Aalesunds III
Ingerid Olsvik (Aalesunds)
14
Aalesunds I
Andrea Storøy (Aalesunds)
15
TRS I
Izzy Säker (TRS)
16
Stavanger I
Frida Vengnes (Stavanger)
23
Fana III
Juliet Balgobin Herfindal (Fana)
Løb 213
U17 W1X
500m
Piger U17 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.11:56
17
Bærum I
Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
18
NSR I
Cecilia Hjortsjø (NSR)
19
Stavanger III
Imme Hoekstra (Stavanger)
20
Fana II
Ingrid Marie Hella-Hoff (Fana)
21
Aalesunds II
Ane Haddal (Aalesunds)
Løb 214
M1X
500m
Mænd 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.12:06
1
Trondhjems I
Henrik Halvorsen (Trondhjems)
2
Bergens II
Lars Eirik Vevatne (Bergens)
3
Alvøen I
René Langøen (Alvøen)
4
Bergens
Olexii Tymoshenko (Bergens)
5
Christiania I
Andreas Dugstad Sørskaar (Christiania)
Løb 214
M1X
500m
Mænd 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.12:12
Ikke klar endnu
Løb 216
U15 M2X
500m
Drenge U15 2X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.12:18
1
Bærum
  1. Sondre Magnus Bergene Seres (Bærum)
  2. Alisa Ostroukhova (Bærum)
2
  1. Eivind Nordby Pettersen (Horten)
  2. OLa Binder Brunvoll (Horten)
3
  1. Jacob Halvorsen (Horten)
  2. Mats Tangen Myhre (Horten)
4
  1. Sebastian Ormehaug (Os)
  2. Mathias Jansen (Os)
5
Bærum
  1. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
  2. Storm Mathisen (Bærum)
Løb 216
U15 M2X
500m
Drenge U15 2X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.12:24
6
  1. Hans Kvalheim (Bergens)
  2. Sivert Kvinnsland (Bergens)
7
Bærum
  1. Felix Sam Turander (Bærum)
  2. Nickan Sohrabi (Bærum)
8
  1. Julian Eri Bjelland (Fana)
  2. Noah Olsen Turøy (Fana)
9
  1. Andreas Tysse (Os)
  2. Jacob Torsvik Dahl (Os)
10
  1. Bo Gabriel Erichsen (Horten)
  2. Nazar Dowgy (Horten)
Løb 216
U15 M2X
500m
Drenge U15 2X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.12:32
11
  1. Haakon Krohn-Angell (NSR)
  2. Halvor Bejer Moe (NSR)
12
  1. Audun Johnsen (Tønsberg)
  2. Jacob Meisingset Jørgensen (Tønsberg)
13
  1. Eskil Schuster (Alvøen)
  2. Ferdinand Skarnagel (Alvøen)
14
  1. Filip Balgobin (Fana)
  2. Elliot Matre (Fana)
15
  1. Eivind Nordborg (Alvøen)
  2. Mathias Heggernes (Alvøen)
Løb 216
U15 M2X
500m
Drenge U15 2X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.12:40
16
  1. August Bjerkelund (Fana)
  2. Oscar Brudvik Hartmann (Fana)
17
  1. Jacob Schrader Braathen (NSR)
  2. Johan Wendel Iversen (NSR)
18
  1. Max Spydevold (NSR)
  2. Marius Holmedal Bjerke (NSR)
19
  1. Einar Kulbliksæter (Horten)
  2. Emil Nævra Brønstad (Horten)
Løb 217
U15 W1X
500m
Piger U15 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.12:50
1
Os III
Høvik Silje Lothe (Os)
2
Drammen II
Selma Dyve Jonli (Drammen)
3
Tønsberg I
Silje Marie Holm (Tønsberg)
4
Os II
Baldersheim Randi-Helene Bustadmo (Os)
5
Bergens I
Anna Førde Skjerven (Bergens)
6
Aalesunds I
Vilja Helland Hauge (Aalesunds)
Løb 217
U15 W1X
500m
Piger U15 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.12:56
7
Alvøen I
Sandra Nesje Bjørnsen (Alvøen)
8
Christiania I
Ann Ayame Yasuda (Christiania)
9
Os I
Andrea Holmefjord (Os)
10
Aalesunds III
Selma Wik (Aalesunds)
11
NSR I
Charlotte Hjortsjø (NSR)
12
Sandefjord II
Pernille Dahle Eriksen (Sandefjord)
Løb 217
U15 W1X
500m
Piger U15 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.13:02
13
Ormsund I
Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
14
NSR II
Caroline Wohlfahrt (NSR)
16
Ormsund II
Carla Riber Fosshaug (Ormsund)
17
Aalesunds II
Oline Hanken (Aalesunds)
Løb 217
U15 W1X
500m
Piger U15 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.13:08
18
Sandefjord I
Ragnhild Sørsdal Idland (Sandefjord)
19
Bergens II
Maja Tol (Bergens)
20
Drammen III
Sarah Stenmark (Drammen)
21
Fana II
Pernille Askild Havre (Fana)
22
Bærum I
Alisa Ostroukhova (Bærum)
Løb 217
U15 W1X
500m
Piger U15 1X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.13:14
24
Stavanger III
Emma Hope Peck (Stavanger)
25
Horten III
Veronika Voskresenskaite (Horten)
26
Horten II
Christine Isaksen (Horten)
27
Horten I
Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
28
Fana III
Tomine Eik (Fana)
Løb 219
U17 M2X
500m
Drenge U17 2X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.13:24
1
  1. Dimian Hansen (Ormsund)
  2. Sebastian Blix (Ormsund)
2
  1. Andreas Follnes (Bergens)
  2. Joakim Fasmer (Bergens)
3
  1. Daniel Kjærnet (Bergens)
  2. Andreas Tol (Bergens)
4
Bærum
  1. Oskar Max Turander (Bærum)
  2. Michael Thor Aasgaard (Bærum)
5
  1. Darin Mehraban (Ormsund)
  2. William Skaug (Ormsund)
6
  1. Noah Emil Grønnestad (Stavanger)
  2. Oliver Dahl (Stavanger)
Løb 219
U17 M2X
500m
Drenge U17 2X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.13:30
6
  1. Adrian Blindheim Skauge (Fana)
  2. Sander Omdal (Fana)
7
  1. Erlend Nordhagen (Bergens)
  2. Kristian Strand Jensen (Bergens)
8
  1. Balder Dysthe (NSR)
  2. Mads Høeg (NSR)
9
  1. Andreas Langeland Olderbakk (Bergens)
  2. Magnus Røttingen Bergsagel (Bergens)
Løb 219
U17 M2X
500m
Drenge U17 2X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.13:36
11
Stavanger
  1. Aleksander Tegle (Stavanger)
  2. Eskil Granhøy Kivle (Stavanger)
12
  1. William Alexander Bakken (Christiania)
  2. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
13
  1. Jasper Viksås (NSR)
  2. Eskil Heiberg (NSR)
14
  1. Ludvik Nedreås (Fana)
  2. Kristian Knutsvik (Fana)
15
  1. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
  2. Cornelius Varden Økern (Christiania)
Løb 219
U17 M2X
500m
Drenge U17 2X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.13:42
16
  1. Asgeir van Nes Eriksen (NSR)
  2. Joachim Henne-Madsen (NSR)
18
Stavanger
  1. Aksel Vaskinn Hansen (Stavanger)
  2. Lucas Lauvnes (Stavanger)
19
  1. Lukas Stenmark (Drammen)
  2. Marius Simonsen (Drammen)
20
  1. Jacob Torsvik Dahl (Os)
  2. Mathias Jansen (Os)
Løb 220
U17 W2-
500m
Piger U17 2- - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.13:52
1
  1. Oline Hanken (Aalesunds)
  2. Maria Wiik (Aalesunds)
2
Bærum
  1. Cornelia Riis (Bærum)
  2. Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
3
  1. Ylva Espolin Storo Dahl (Christiania)
  2. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
Løb 222
U13 W2X
500m
Piger U13 2X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.13:58
1
Bærum
  1. Ida Bjonge (Bærum)
  2. Elicka Sohrabi (Bærum)
Løb 223
U13 M2X
500m
Drenge U13 2X - RMC
Heatfinale
24. sep 2023 kl.14:04
1
  1. Leo Powers (Ormsund)
  2. Orion Wongraven (Ormsund)
2
  1. Storm Skramstad (Ormsund)
  2. Caspian Aria Mehdinia (Ormsund)
3
  1. Viljar Avsnes Hetlelid (Fana)
  2. Haakon Williams-Eiken (Fana)
4
  1. Noah Clark-Lekven (Os)
  2. Jens Olai Steinmoen Bæck (Bærum)
5
  1. Emrik Silbodal (Horten)
  2. Leon Saure Grann (Horten)
6
  1. Vold Adrian Unneland (Os)
  2. Martin Tysse (Os)
Løb 225
U15 Mix4X
500m
Mix U15 4X
Heatfinale
24. sep 2023 kl.14:14
1
  1. Mathias Heggernes (Alvøen)
  2. Eskil Schuster (Alvøen)
  3. Ferdinand Skarnagel (Alvøen)
  4. Sandra Nesje Bjørnsen (Alvøen)
2
Fana/ Bergens
  1. Hermine Senneseth Angelfoss (Bergens)
  2. Oscar Brudvik Hartmann (Fana)
  3. Noah Olsen Turøy (Fana)
  4. Julian Eri Bjelland (Fana)
3
Bærum
  1. Sofia Haakonsen-Toth (Bærum)
  2. Felix Sam Turander (Bærum)
  3. Storm Mathisen (Bærum)
  4. Nickan Sohrabi (Bærum)
4
  1. Veronika Voskresenskaite (Horten)
  2. Bo Gabriel Erichsen (Horten)
  3. Leon Saure Grann (Horten)
  4. Emil Nævra Brønstad (Horten)
5
  1. Charlotte Hjortsjø (NSR)
  2. Jacob Schrader Braathen (NSR)
  3. Johan Wendel Iversen (NSR)
  4. Philip Lium-Valmot (NSR)
6
  1. Christine Isaksen (Horten)
  2. Jacob Halvorsen (Horten)
  3. Eivind Nordby Pettersen (Horten)
  4. Mats Tangen Myhre (Horten)
Løb 225
U15 Mix4X
500m
Mix U15 4X
Heatfinale
24. sep 2023 kl.14:20
7
  1. Audun Johnsen (Tønsberg)
  2. Jacob Meisingset Jørgensen (Tønsberg)
  3. Oskar Alexander Kowalczyk (Sandefjord)
  4. Silje Marie Holm (Tønsberg)
8
  1. Tomine Eik (Fana)
  2. Elliot Matre (Fana)
  3. August Bjerkelund (Fana)
  4. Filip Balgobin (Fana)
9
  1. Caja Sofie Søfting Lia (Horten)
  2. OLa Binder Brunvoll (Horten)
  3. Levi Wessel (Horten)
  4. Einar Kulbliksæter (Horten)
10
  1. Sebastian Blix (Ormsund)
  2. Storm Skramstad (Ormsund)
  3. Hedda Eklo Hjemdal (Ormsund)
  4. Wilhelm André Syversen Braathen (Ormsund)
11
Stavanger
  1. Aksel Vaskinn Hansen (Stavanger)
  2. Erle Ramsfjell (Stavanger)
  3. Emma Hope Peck (Stavanger)
  4. Liva Grønnestad (Stavanger)
12
  1. Andreas Tysse (Os)
  2. Andrea Holmefjord (Os)
  3. Baldersheim Randi-Helene Bustadmo (Os)
  4. Jacob Torsvik Dahl (Os)
Løb 225
U15 Mix4X
500m
Mix U15 4X
Heatfinale
24. sep 2023 kl.14:26
13
  1. Caroline Wohlfahrt (NSR)
  2. Niels Krohg (NSR)
  3. Halvor Bejer Moe (NSR)
  4. Jesper Jære Strøm (NSR)
14
Os roklubb 1
  1. Høvik Signe Lothe (Os)
  2. Høvik Silje Lothe (Os)
  3. Sebastian Ormehaug (Os)
  4. Mathias Jansen (Os)
15
  1. Anna Førde Skjerven (Bergens)
  2. Hans Kvalheim (Bergens)
  3. Maja Tol (Bergens)
  4. Sivert Kvinnsland (Bergens)
17
  1. August Adamsen (Drammen)
  2. August Helén (Drammen)
  3. Sarah Stenmark (Drammen)
  4. Selma Dyve Jonli (Drammen)
Løb 218
U19 Mix2X
500m
Mix U19 2X
Heatfinale
24. sep 2023 kl.14:32
1
  1. Kasper Kvåle (Bergens)
  2. Pernille Wie-Soltvedt (Bergens)
2
Bergens roklub
  1. Viljar Jørgensen (Bergens)
  2. Malin Haram-Hundven (Bergens)
3
Bærum
  1. Eskil Steinmoen (Bærum)
  2. Thea Elise Steinmoen Barski (Bærum)
4
  1. Erik Thon (Ormsund)
  2. Carla Riber Fosshaug (Ormsund)
5
Bærum
  1. Michael Thor Aasgaard (Bærum)
  2. Cornelia Riis (Bærum)
6
Bergens roklub
  1. Frida Corneliussen Kaas (Bergens)
  2. Isak Sommer Svellingen (Bergens)
Løb 227
U17 Mix4X
500m
Mix U17 4X
Heatfinale
24. sep 2023 kl.14:40
1
  1. Oscar Myran (Fana)
  2. Pernille Askild Havre (Fana)
  3. Giada Trentani-Keupers (Fana)
  4. Eirik Fiskerstrand (Fana)
2
  1. Cornelius Varden Økern (Christiania)
  2. Benjamin Haug Hagen (Christiania)
  3. Ann Ayame Yasuda (Christiania)
  4. Steffen Stundal de Vos (Bærum)
3
Stavanger
  1. Imme Hoekstra (Stavanger)
  2. Frida Vengnes (Stavanger)
  3. Noah Emil Grønnestad (Stavanger)
  4. Oliver Dahl (Stavanger)
4
  1. Stella Moe (NSR)
  2. Kaja Weiseth-Andersen (NSR)
  3. Annika Hjortsjø (NSR)
  4. Asgeir van Nes Eriksen (NSR)
Løb 227
U17 Mix4X
500m
Mix U17 4X
Heatfinale
24. sep 2023 kl.14:45
5
  1. Henrik Melhus Høeg (Christiania)
  2. William Alexander Bakken (Christiania)
  3. Ylva Espolin Storo Dahl (Christiania)
  4. Rakel Elina Bryhni (Christiania)
7
  1. Ane Haddal (Aalesunds)
  2. Maria Wiik (Aalesunds)
  3. Balder Dysthe (NSR)
  4. N N (NSR)
8
  1. Andrea Storøy (Aalesunds)
  2. Ingerid Olsvik (Aalesunds)
  3. Daniel Kjærnet (Bergens)
  4. Joakim Fasmer (Bergens)