Resultater Stokkavannsregattaen 2022

100
LW1X Kvinder letvægt 1X 2000m A Finale
2022-06-04 12:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Fana I
  • Helene Kjeseth(1)
00:09:15.0
101
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m A Finale
2022-06-04 12:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Tønsberg I
  • Tobias Solvang(1)
00:08:09.4
102
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m A Finale
2022-06-04 12:08
Plac. # Navn Tid
1 3 Fana I
  • Eirik Skage(1)
  • Martin Duesund(2)
00:07:29.3
2 2 Christiania I
  • Alexander Georg Skaane(1)
  • Jostein Eriksen Thon(2)
00:07:31.6
3 1 Bergens I
  • Kasper Kvåle(1)
  • Johannes Fiskerstrand(2)
00:08:18.6
103
W/M 1X/2-/4X/2X/2+/4X+/4+/4-/8+ Kvinder/mænd 1X/2-/4X/2X/2+/4X+/4+/4-/8+ 500m Heatfinale 1
2022-06-04 12:16
Plac. # Navn Tid
1 1 Fana I
  • Luca Trentani(1)
00:02:05.0
2 3 NSR I
  • Maximilian Zakariassen(1)
00:02:06.6
3 5 Ormsund II
  • Storm Skramstad(1)
00:02:22.5
4 2 Ormsund I
  • Hans-Helmer Enger Houeland(1)
00:02:43.2
104
U15 M1X Drenge U15 1X 500m Heatfinale 1
2022-06-04 12:27
Plac. # Navn Tid
1 3 Aalesunds I
  • Theodor Lorgen(1)
No time
2 1 Ormsund I
  • Markus Ryberg Brattlie(1)
No time
3 6 Moss I
  • Brage Frøisland(1)
No time
4 4 Bærum I
  • Steffen Stundal De Vos(1)
No time
5 5 Horten III
  • Bo Gabriel Lyngvær Erichsen(1)
No time
104
U15 M1X Drenge U15 1X 500m Heatfinale 2
2022-06-04 12:27
Plac. # Navn Tid
1 8 Bergens I
  • Eirik Fiskerstrand(1)
No time
2 10 Bergens III
  • Andreas Tol(1)
No time
3 7 Horten II
  • Einar Kulbliksæter(1)
No time
4 9 Os I
  • Andreas Tysse(1)
No time
104
U15 M1X Drenge U15 1X 500m Heatfinale 3
2022-06-04 12:27
Plac. # Navn Tid
1 12 Mykolaiv I
  • Gregory Slovinskyy(1)
No time
2 14 Christiania I
  • Hans Meng Wiggen(1)
No time
3 13 Horten I
  • Mats Tangen Myhre(1)
No time
4 11 Bergens II
  • Sivert Kvinnsland(1)
No time
105
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2022-06-04 12:57
Plac. # Navn Tid
1 3 Ormsund I
  • Christian Grosse(1)
Start:23s 00:04:55.4
2 2 Ormsund II
  • Per Giltvedt(1)
Start:9s 00:04:56.4
106
Masters W2X Masters Kvinder Masters 2X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-06-04 12:24
Ingen anmeldt, løbet udgår
107
U15 W2X Piger U15 2X 1000m Heatfinale 1
2022-06-04 12:47
Plac. # Navn Tid
1 2 Stavanger I
  • Imme Hoekstra(1)
  • Oline Borthen Solberg(2)
00:04:12.5
2 4 Aalesunds/Bergens I
  • Andrea Storøy(1)
  • Linn Kristin Vevatne(2)
00:04:29.6
3 1 Fana I
  • Ingrid Marie Hella-Hoff(1)
  • Pernille Askild Havre(2)
00:04:42.4
4 3 NSR
  • Caroline Wohlfahrt(1)
  • Cecilie Hjortsjø(2)
00:04:57.9
5 9 NSR I
  • Louise Wilskow(1)
  • Annika Hjortsjø(2)
00:05:05.1
107
U15 W2X Piger U15 2X 1000m Heatfinale 2
2022-06-04 12:47
Plac. # Navn Tid
1 6 Ormsund I
  • Hedda Eklo Hjemdal(1)
  • Astrid Halvorsen Grimstad(2)
00:04:24.0
2 5 Bærum/Christiania I
  • Ann Ayame Yasuda(1)
  • Alisa Ostroukhova(2)
00:04:36.1
3 8 NSR
  • Charlotte Hjortsjø(1)
  • Kaja Weisæth-Andersen(2)
00:05:13.7
4 7 Horten I
  • Caja Sofie Søfting(1)
  • Lisa Falch(2)
00:05:32.2
108
U17 M4X Drenge U17 4X 1000m A Finale
2022-06-04 13:04
Plac. # Navn Tid
1 4 NSR I
  • Sander Holmedal Bjerke(1)
  • Felix Spydevold(2)
  • Anders Magnus Juuhl- Langseth(3)
  • Henrik Galtung(4)
00:03:21.3
2 3 Bergens I
  • Eivind Vevatne(1)
  • Viljar Jørgensen(2)
  • Isak Sommer Svellingen(3)
  • Joachim Halvorsen(4)
00:03:22.5
3 1 Christiania I
  • Benjamin Haug Hagen(1)
  • Cornelius Varden Økern(2)
  • Henrik Melhus Høeg(3)
  • William Alexander Bakken(4)
00:03:27.5
4 2 Horten
  • Eirik Nordby Pettersen(1)
  • Martin Nordsteien(2)
  • Hans Ulrik Nedreberg(3)
  • Rino Haugen(4)
00:03:28.8
109
U17 W1X Piger U17 1X 1000m Heatfinale 1
2022-06-04 13:12
Plac. # Navn Tid
1 4 Fana III
  • Giada Trentani-Keupers(1)
00:04:30.9
2 3 Årungen I
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
00:04:32.5
3 2 Christiania II
  • Tora Drolshammer Mysterud(1)
00:04:42.5
4 5 Bergens III
  • Agda Isabell Døsen-Johannessen(1)
00:04:52.6
5 1 Stavanger III
  • Ada Raugstad Lunde(1)
00:05:08.4
109
U17 W1X Piger U17 1X 1000m Heatfinale 2
2022-06-04 13:12
Plac. # Navn Tid
1 10 Stavanger I
  • Ingrid Floen(1)
00:04:18.8
2 7 Drammen I
  • Ingeborg Hermansen Fossum(1)
00:04:28.0
3 8 Årungen II
  • Elena Victoria Ennals(1)
00:04:36.5
4 6 Fana II
  • Tilda Nilson Duesund(1)
00:04:40.1
5 11 Bergens II
  • Sofie W. Alvheim(1)
00:05:01.5
109
U17 W1X Piger U17 1X 1000m Heatfinale 3
2022-06-04 13:12
Plac. # Navn Tid
1 14 Christiania I
  • Rakel Elina Bryhni(1)
00:04:20.0
2 15 Bergens I
  • Matilde Myklatun(1)
00:04:32.1
3 12 Fana I
  • Oda Margrete Sæther(1)
00:04:33.6
4 13 Stavanger II
  • Frida Vengnes(1)
00:04:44.8
110
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2022-06-04 13:27
Plac. # Navn Tid
1 2 Stavanger II
  • Ragnhild Myklatun(1)
00:12:09.1
2 1 Stavanger I
  • Hedda Haldorsdottir(1)
00:12:56.6
111
M1X Mænd 1X - PARA 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 13:27
Ingen anmeldt, løbet udgår
112
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2022-06-04 13:43
Plac. # Navn Tid
1 6 Aalesunds II
  • Erlend Devold Refsum(1)
00:07:40.4
2 2 Bergens I
  • Marius Vik(1)
00:07:51.3
3 1 Stavanger I
  • Martin Nikolai Tegle(1)
00:08:03.6
4 5 Aalesunds I
  • Peter Berset(1)
00:08:14.0
5 3 Bergens II
  • Morten Bru(1)
00:08:49.1
113
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2022-06-04 13:51
Plac. # Navn Tid
1 15 Moss/Sarpsborg I
  • Erik Hein(1)
  • Marius Antonsen Thime(2)
00:06:46.5
2 6 Bærum/Ormsund I
  • Truls Oskar Hansen(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
00:06:58.6
3 8 Christiania I
  • Lorentz Rogge Pran(1)
  • Jacob Balder Hagen(2)
00:07:06.9
4 17 Sandefjord/Årungen I
  • August Holth-Siegel(1)
  • Theodor Juul Caspersen(2)
00:07:09.3
5 13 Bærum II
  • Eskil Steinmoen(1)
  • Haakon Alexander Bergene Seres(2)
00:07:18.8
6 11 Ormsund I
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
  • Philip De Rodez Benavent(2)
00:07:27.6
113
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 1. Indledende
2022-06-04 10:20
Plac. # Navn Tid
1 6 Bærum/Ormsund I
  • Truls Oskar Hansen(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
00:07:07.2
2 8 Christiania I
  • Lorentz Rogge Pran(1)
  • Jacob Balder Hagen(2)
00:07:26.1
3 5 Tønsberg I
  • Edvin Ingvaldsen(1)
  • Mats Heian Lofstad(2)
00:07:33.0
4 3 Fana I
  • Hans August Wergeland(1)
  • Fredrik Corydon Ravn Kaland(2)
00:07:36.2
5 7 Bergens I
  • Sebastian Selvik Løe(1)
  • Johannes Fiskerstrand(2)
00:08:15.8
113
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 2. Indledende
2022-06-04 10:20
Plac. # Navn Tid
1 13 Bærum II
  • Eskil Steinmoen(1)
  • Haakon Alexander Bergene Seres(2)
00:07:15.7
2 11 Ormsund I
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
  • Philip De Rodez Benavent(2)
00:07:20.3
3 10 Drammen I
  • Henrik Arntzen(1)
  • Lars Dyve Knutsen(2)
00:07:23.7
4 9 Horten I
  • Mathias Strømnes Strange(1)
  • Mats Ustad Tollefsen(2)
00:07:29.0
113
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 3. Indledende
2022-06-04 10:20
Plac. # Navn Tid
1 15 Moss/Sarpsborg I
  • Erik Hein(1)
  • Marius Antonsen Thime(2)
00:07:11.1
2 17 Sandefjord/Årungen I
  • August Holth-Siegel(1)
  • Theodor Juul Caspersen(2)
00:07:22.2
3 18 Os/Stavanger I
  • Jørgen Helliesen Frøystein(1)
  • Jonas Werkland Mandal(2)
00:07:24.5
4 14 Stavanger II
  • Oliver Dahl(1)
  • Mathias Kvelvane(2)
00:07:43.3
114
U19 W1X Piger U19 1X 2000m A Finale
2022-06-04 09:20
Plac. # Navn Tid
1 6 Christiania I
  • Tyra Eklo Hjemdal(1)
00:08:17.8
2 3 Stavanger I
  • Marie Grøsfjeld(1)
00:08:35.6
114
U19 W1X Piger U19 1X 2000m B Finale
2022-06-04 14:12
Plac. # Navn Tid
1 3 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
00:08:05.1
2 1 Tønsberg I
  • Synne Olstad(1)
00:08:37.4
3 9 Stavanger IV
  • Elsa Andreassen(1)
00:08:45.7
4 5 Stavanger II
  • Teresa Shevchuk(1)
00:09:02.5
5 6 Christiania II
  • Amelia Tamburplass(1)
00:08:38.2
6 2 Christiania IV
  • Oline Brune Skorgevik(1)
00:09:07.0
114
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 1. Indledende
2022-06-04 09:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Stavanger I
  • Marie Grøsfjeld(1)
00:08:49.0
2 6 Christiania I
  • Tyra Eklo Hjemdal(1)
00:09:01.4
3 4 Bærum III
  • Ayesha Kristine Eriksrud(1)
00:09:24.0
4 8 Moss I
  • Ylva Fyhri(1)
00:10:20.3
114
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 2. Indledende
2022-06-04 14:12
Plac. # Navn Tid
1 3 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
00:08:30.4
2 6 Christiania II
  • Amelia Tamburplass(1)
00:08:51.7
3 1 Tønsberg I
  • Synne Olstad(1)
00:09:03.6
4 9 Stavanger IV
  • Elsa Andreassen(1)
00:09:10.1
5 2 Christiania IV
  • Oline Brune Skorgevik(1)
00:09:11.3
6 5 Stavanger II
  • Teresa Shevchuk(1)
00:09:28.9
7 7 Tønsberg II
  • Emma Kveil(1)
00:09:51.2
114
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 3. Indledende
2022-06-04 09:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Bærum II
  • Kaja Josefine Munthe(1)
00:08:36.1
2 4 Drammen I
  • Thea Njaastad(1)
00:08:42.2
3 1 Os I
  • Andrea Bastiansen Kvittingen(1)
00:08:46.2
4 2 Tønsberg III
  • Charlotte Andersen(1)
00:08:56.7
115
W1X Kvinder 1X 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 14:08
Ingen anmeldt, løbet udgår
116
Masters W1X Masters Kvinder Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-06-04 14:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
117
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m Heatfinale 1
2022-06-04 14:33
Plac. # Navn Tid
1 3 Horten I
  • Mats Ustad Tollefsen(1)
00:03:46.6
2 1 Ormsund I
  • Philip De Rodez Benavent(1)
00:03:48.9
3 6 Bergens I
  • Kristian Strand Jensen(1)
00:03:50.1
4 7 Aalesunds I
  • Mads Reite(1)
00:03:54.1
5 2 NSR II
  • Mathis Grimstad(1)
00:04:13.9
6 5 Drammen II
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
00:04:33.4
117
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m Heatfinale 2
2022-06-04 14:33
Plac. # Navn Tid
1 10 NSR I
  • Henrik Galtung(1)
00:03:45.8
2 12 Drammen III
  • Lars Dyve Knutsen(1)
00:03:53.7
3 13 Bærum I
  • Michael Thor Aasgaard(1)
00:03:54.2
4 11 Christiania II
  • Benjamin Haug Hagen(1)
00:04:03.1
5 9 Bærum II
  • Wilmar Graver(1)
00:04:10.5
6 8 Horten II
  • Hans Ulrik Nedreberg(1)
00:04:42.9
117
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m Heatfinale 3
2022-06-04 14:33
Plac. # Navn Tid
1 15 Moss I
  • Odin Frøisland(1)
00:03:49.3
2 19 Christiania I
  • William Alexander Bakken(1)
00:03:58.0
3 18 Stavanger I
  • Oliver Dahl(1)
00:03:59.0
4 16 Horten III
  • Eirik Nordby Pettersen(1)
00:04:04.6
5 17 Drammen I
  • Sean Luca Kaper(1)
00:04:08.9
6 14 Stavanger II
  • Theo Geitung Larsen(1)
00:04:44.4
118
U17 W2X Piger U17 2X 1000m A Finale
2022-06-04 14:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Aalesunds I
  • Susanne Myklebust(1)
  • Astrid Marie Steffensen(2)
00:03:53.5
2 4 Drammen I
  • Ingeborg Hermansen Fossum(1)
  • Nora Njaastad(2)
00:03:55.3
3 1 Årungen I
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
  • Elena Victoria Ennals(2)
00:04:01.8
4 3 Christiania I
  • Rakel Elina Bryhni(1)
  • Tora Drolshammer Mysterud(2)
00:04:12.9
5 7 Stavanger
  • Ada Raugstad Lunde(1)
  • Frida Vengnes(2)
00:04:29.1
6 5 Christiania II
  • Hanna Yayoi Yasuda(1)
  • Sara Sommer Bjørnson(2)
00:04:37.6
119
U15 W/M 4X Piger/drenge U15 4X 1000m A Finale
2022-06-04 14:57
Plac. # Navn Tid
1 3 Bergens I
  • Sivert Kvinnsland(1)
  • Linn Kristin Vevatne(2)
  • Eirik Fiskerstrand(3)
  • Andreas Tol(4)
00:03:43.3
2 2 Ormsund I
  • Sebastian Blix(1)
  • Markus Ryberg Brattlie(2)
  • Astrid Halvorsen Grimstad(3)
  • Hedda Eklo Hjemdal(4)
00:03:59.2
3 4 Aalesunds/NSR
  • Andrea Storøy(1)
  • Ane Haddal(2)
  • Theodor Lorgen(3)
  • Kaja Weisæth-Andersen(4)
00:04:02.9
4 1 NSR
  • Annika Hjortsjø(1)
  • Louisa Normann(2)
  • Aran Samuel Eriksson Eriksson-Jones(3)
  • Synne Fjellheim(4)
00:04:59.7
119
U15 W/M 4X Piger/drenge U15 4X 1000m B Finale
2022-06-04 14:57
Plac. # Navn Tid
1 6 Bærum/Christiania I
  • Ann Ayame Yasuda(1)
  • Hans Meng Wiggen(2)
  • Alisa Ostroukhova(3)
  • Steffen Stundal De Vos(4)
00:03:53.8
2 5 Fana I
  • Filip Balgobin(1)
  • Oscar Brudvik Hartmann(2)
  • Pernille Askild Havre(3)
  • Luca Trentani(4)
00:04:07.8
3 7 NSR
  • Louise Wilskow(1)
  • Caroline Wohlfahrt(2)
  • Charlotte Hjortsjø(3)
  • Cecilie Hjortsjø(4)
00:04:22.8
120
Masters W/M 4- Masters Kvinder/mænd Masters 4- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-06-04 14:58
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
Masters W/M 4X Kvinder/mænd Masters 4X 1000m A Finale
2022-06-04 15:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Christiania/Moss I
  • Per Ivar Berg(1)
  • Henning Evensen(2)
  • Marika Erlandsen(3)
  • Tone Pahle(4)
Start:6s 00:03:42.7
2 3 Stavanger/Tønsberg
  • Elin Ingemundsen(1)
  • Ann Kristin Tegle(2)
  • Marianne Østbø(3)
  • Line Andresen Olstad(4)
Start:0s 00:03:53.7
3 2 Bergens I
  • Thomas Hundven(1)
  • Lisbeth Vevatne(2)
  • Trude Vevatne(3)
  • Øivind Mjelde(4)
Start:16s 00:03:56.1
122
M2X Mænd 2X 2000m A Finale
2022-06-04 15:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Moss/Sarpsborg I
  • Erik Hein(1)
  • Marius Antonsen Thime(2)
00:06:54.6
2 3 Aalesunds I
  • Oscar Bøe(1)
  • Erlend Devold Refsum(2)
00:06:54.6
3 1 Fana I
  • John Even Loftesnes(1)
  • Tallak Jakobsen Rypdal(2)
00:06:54.6
123
W2X Kvinder 2X 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 15:11
Ingen anmeldt, løbet udgår
124
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2022-06-04 15:31
Plac. # Navn Tid
1 19 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
00:07:31.0
2 6 Christiania III
  • Valentin Wang-Norderud(1)
00:07:54.0
3 16 Christiania IV
  • Johan Isak Bryhni(1)
00:08:01.2
4 12 Stavanger I
  • Jørgen Helliesen Frøystein(1)
00:08:07.8
5 18 Horten I
  • Mathias Strømnes Strange(1)
00:08:11.8
6 5 Christiania I
  • Brage Nerdal(1)
00:08:12.4
124
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m B Finale
2022-06-04 15:31
Plac. # Navn Tid
1 4 Tønsberg II
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(1)
00:08:07.7
2 13 Drammen II
  • Henrik Arntzen(1)
00:08:10.0
3 21 Ormsund II
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
00:08:19.5
4 20 Tønsberg I
  • Edvin Ingvaldsen(1)
00:08:22.5
5 3 Tønsberg IV
  • Mats Heian Lofstad(1)
00:08:23.7
124
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Indledende
2022-06-04 09:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Christiania III
  • Valentin Wang-Norderud(1)
00:07:51.3
2 5 Christiania I
  • Brage Nerdal(1)
00:07:53.0
3 4 Tønsberg II
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(1)
00:07:58.0
4 3 Tønsberg IV
  • Mats Heian Lofstad(1)
00:08:03.7
5 8 Stavanger II
  • Mathias Kvelvane(1)
00:08:17.1
6 7 NSR I
  • Ole Arnøy(1)
00:08:22.0
124
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Indledende
2022-06-04 09:00
Plac. # Navn Tid
1 16 Christiania IV
  • Johan Isak Bryhni(1)
00:07:52.8
2 12 Stavanger I
  • Jørgen Helliesen Frøystein(1)
00:07:54.0
3 13 Drammen II
  • Henrik Arntzen(1)
00:08:00.7
4 9 Os I
  • Jonas Werkland Mandal(1)
00:08:01.7
5 11 Tønsberg III
  • Martin Havn(1)
00:08:03.2
6 17 Stavanger III
  • Petro Slovinskyy(1)
00:09:14.6
124
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 3. Indledende
2022-06-04 09:00
Plac. # Navn Tid
1 19 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
00:07:58.4
2 18 Horten I
  • Mathias Strømnes Strange(1)
00:07:59.8
3 20 Tønsberg I
  • Edvin Ingvaldsen(1)
00:08:04.4
4 21 Ormsund II
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
00:08:05.4
5 22 Christiania II
  • Henrik Jarlsbo Solstad(1)
00:08:29.0
6 23 Bærum II
  • Thov Espeseth(1)
00:08:55.3
125
Masters M8+ Masters Mænd Masters 8+ (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-06-04 15:27
Ingen anmeldt, løbet udgår
127
U15 M2X Drenge U15 2X 1000m Heatfinale 1
2022-06-04 15:34
Plac. # Navn Tid
1 2 Bergens I
  • Eirik Fiskerstrand(1)
  • Andreas Tol(2)
00:04:06.7
2 5 Bærum/Christiania I
  • Hans Meng Wiggen(1)
  • Steffen Stundal De Vos(2)
00:04:27.0
3 4 Ormsund I
  • Markus Ryberg Brattlie(1)
  • Sebastian Blix(2)
00:04:30.3
4 3 Fana I
  • Filip Balgobin(1)
  • Oscar Brudvik Hartmann(2)
00:04:58.8
127
U15 M2X Drenge U15 2X 1000m Heatfinale 2
2022-06-04 15:34
Plac. # Navn Tid
1 6 Horten I
  • Mats Tangen Myhre(1)
  • Eivind Nordby Pettersen(2)
00:04:17.4
2 7 Aalesunds/Bergens
  • Theodor Lorgen(1)
  • Sivert Kvinnsland(2)
00:04:33.1
3 8 Os I
  • Andreas Tysse(1)
  • Jacob Torsvik Dahl(2)
00:04:56.6
128
Masters W/M 2X Masters Kvinder/mænd Masters 2X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-06-04 15:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
129
U17 W4X Piger U17 4X 1000m A Finale
2022-06-04 15:42
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalesunds
  • Elise Granmo(1)
  • Mia Sæther-Hoel(2)
  • Maria Wiik(3)
  • Julia Hanken(4)
00:03:49.9
2 4 Christiania
  • Tora Drolshammer Mysterud(1)
  • Rakel Elina Bryhni(2)
  • Sara Sommer Bjørnson(3)
  • Hanna Yayoi Yasuda(4)
00:03:49.9
3 3 Stavanger I
  • Frida Vengnes(1)
  • Oline Borthen Solberg(2)
  • Imme Hoekstra(3)
  • Ada Raugstad Lunde(4)
00:03:49.9
4 1 Fana
  • Juliet Balgobin Herfindal(1)
  • Ingrid Marie Hella-Hoff(2)
  • Oda Margrete Sæther(3)
  • Tilda Nilson Duesund(4)
00:04:07.5
130
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m A Finale
2022-06-04 15:58
Plac. # Navn Tid
1 1 Bærum I
  • Wilmar Graver(1)
  • Michael Thor Aasgaard(2)
00:03:41.3
2 7 NSR I
  • Sander Holmedal Bjerke(1)
  • Felix Spydevold(2)
00:03:43.4
3 9 Christiania I
  • William Alexander Bakken(1)
  • Benjamin Haug Hagen(2)
00:03:47.8
4 3 NSR II
  • Anders Magnus Juuhl- Langseth(1)
  • Henrik Galtung(2)
00:03:48.8
5 4 Bergens I
  • Andreas Follnes(1)
  • Håkon Mjelde(2)
00:03:50.7
6 6 Horten I
  • Rino Haugen(1)
  • Martin Nordsteien(2)
00:03:51.6
130
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m 1. Indledende
2022-06-04 09:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Bærum I
  • Wilmar Graver(1)
  • Michael Thor Aasgaard(2)
00:03:35.9
2 3 NSR II
  • Anders Magnus Juuhl- Langseth(1)
  • Henrik Galtung(2)
00:03:39.5
3 4 Bergens I
  • Andreas Follnes(1)
  • Håkon Mjelde(2)
00:03:49.0
4 2 Drammen I
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
  • Sean Luca Kaper(2)
00:03:54.7
130
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m 2. Indledende
2022-06-04 09:40
Plac. # Navn Tid
1 7 NSR I
  • Sander Holmedal Bjerke(1)
  • Felix Spydevold(2)
00:03:32.5
2 9 Christiania I
  • William Alexander Bakken(1)
  • Benjamin Haug Hagen(2)
00:03:33.5
3 6 Horten I
  • Rino Haugen(1)
  • Martin Nordsteien(2)
00:03:36.6
4 5 Christiania II
  • Cornelius Varden Økern(1)
  • Henrik Melhus Høeg(2)
00:03:37.6
131
W2- Kvinder 2- 2000m A Finale
2022-06-04 16:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Os I
  • Matilde Hustad(1)
  • Tone H. Rogne(2)
00:10:52.0
132
Masters M2X Mænd Masters 2X 1000m A Finale
2022-06-04 15:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Moss I
  • Henning Evensen(1)
  • Per Ivar Berg(2)
Start:6s 00:04:20.1
2 1 Ormsund I
  • Christian Grosse(1)
  • Per Giltvedt(2)
Start:0s 00:04:02.0
133
M2- Mænd 2- 2000m A Finale
2022-06-04 12:08
Plac. # Navn Tid
1 5 Bergens
  • Marius Vik(1)
  • Svitlana Skrobalo(2)
00:07:40.8
134
U19 M8+ Drenge U19 8+ 2000m A Finale
2022-06-04 16:14
Plac. # Navn Tid
1 3 Bærum/Fana
  • Eirik Skage(1)
  • Hans August Wergeland(2)
  • Martin Duesund(3)
  • Martin Øvreås(4)
  • Ferdinand Tenden(5)
  • Christian August Riis(6)
  • Marcus Stundal De Vos(7)
  • Emil Ljunggren(8)
  • Steffen Stundal De Vos(cox)
00:06:17.5
2 1 Bergens
  • Joachim Halvorsen(1)
  • Kasper Kvåle(2)
  • Sebastian Selvik Løe(3)
  • Viljar Jørgensen(4)
  • Johannes Fiskerstrand(5)
  • Eivind Vevatne(6)
  • Kristian Strand Jensen(7)
  • Isak Sommer Svellingen(8)
  • Linn Kristin Vevatne(cox)
00:06:50.1
135
U13 W/M 1X/2X/4X/4X+ Piger/drenge U13 1X/2X/4X/4X+ 500m A Finale
2022-06-04 16:22
Plac. # Navn Tid
1 1 Horten II
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
00:01:47.7
2 4 Os I
  • Mathias Jansen(1)
00:01:54.4
3 2 Horten I
  • Emrik Silbodal(1)
00:02:21.5
4 3 Ormsund I
  • Wilhelm André Syversen Braathen(1)
  • Lars Bjørnsen Aase(2)
  • Caspian Aria Mehdinia(3)
  • Storm Skramstad(4)
00:02:24.3
136
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 1
2022-06-04 16:38
Plac. # Navn Tid
1 3 Fana I
  • Pernille Askild Havre(1)
00:02:16.8
2 4 Horten III
  • Veronica Voskresenskaite(1)
00:02:42.6
3 1 NSR III
  • Charlotte Hjortsjø(1)
00:03:06.5
136
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 2
2022-06-04 16:38
Plac. # Navn Tid
1 5 Bærum II
  • Cornelia Riis(1)
00:02:15.2
2 8 Ormsund II
  • Hedda Eklo Hjemdal(1)
00:02:16.6
3 6 Ormsund I
  • Astrid Halvorsen Grimstad(1)
00:02:25.6
4 7 NSR I
  • Cecilie Hjortsjø(1)
00:02:52.3
136
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 3
2022-06-04 16:38
Plac. # Navn Tid
1 10 Christiania I
  • Ann Ayame Yasuda(1)
00:02:10.0
2 12 Stavanger II
  • Oline Borthen Solberg(1)
00:02:13.1
3 9 Bærum I
  • Alisa Ostroukhova(1)
00:02:26.6
4 11 Horten II
  • Lisa Falch(1)
00:02:55.8
136
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 4
2022-06-04 16:38
Plac. # Navn Tid
1 16 Stavanger I
  • Imme Hoekstra(1)
00:02:16.3
2 13 NSR II
  • Synne Marie Fjellheim(1)
00:02:28.6
3 15 NSR IV
  • Caroline Wohlfahrt(1)
00:02:35.6
4 14 Horten I
  • Caja Sofie Søfting(1)
00:02:41.2
137
U19 W2- Piger U19 2- 2000m A Finale
2022-06-04 16:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Stavanger I
  • Elsa Andreassen(1)
  • Marie Grøsfjeld(2)
00:08:50.3
2 1 Bergens II
  • Pernille Wie-Soltvedt(1)
  • Malin Haram-Hundven(2)
00:08:55.5
3 3 NSR I
  • Silje Strøm(1)
  • Karen Byberg(2)
00:09:05.4
4 2 Bergens
  • Guro Andersen Buck(1)
  • Ingrid Søraas(2)
00:09:28.3
138
W4X Kvinder 4X 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 16:49
Ingen anmeldt, løbet udgår
139
M4- Mænd 4- 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 16:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
140
U17 W/M 8+ Piger/drenge U17 8+ 1000m A Finale
2022-06-04 17:28
Plac. # Navn Tid
1 2 Bergens
  • Isak Sommer Svellingen(1)
  • Agda Isabell Døsen-Johannessen(2)
  • Sofie W. Alvheim(3)
  • Matilde Myklatun(4)
  • Håkon Mjelde(5)
  • Bastian Halvorsen Borge(6)
  • Kristian Strand Jensen(7)
  • Andreas Follnes(8)
  • Linn Kristin Vevatne(cox)
00:03:27.9
2 1 Aalesunds
  • Susanne Myklebust(1)
  • Elise Granmo(2)
  • Astrid Marie Steffensen(3)
  • Maria Wiik(4)
  • Julia Hanken(5)
  • Mads Reite(6)
  • Mia Sæther-Hoel(7)
  • Andrea Storøy(8)
  • Ane Haddal(cox)
00:03:41.3
141
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2022-06-04 17:04
Plac. # Navn Tid
1 2 Bærum/Christiania/Ormsund I
  • Sander Stundal De Vos(1)
  • Jacob Balder Hagen(2)
  • Valentin Wang-Norderud(3)
  • Truls Oskar Hansen(4)
00:06:26.7
2 6 Christiania I
  • Jostein Eriksen Thon(1)
  • Alexander Georg Skaane(2)
  • Brage Nerdal(3)
  • Lorentz Rogge Pran(4)
00:06:32.5
3 5 Bærum I
  • Ferdinand Tenden(1)
  • Christian August Riis(2)
  • Marcus Stundal De Vos(3)
  • Emil Ljunggren(4)
00:06:39.4
4 7 Sandefjord/Tønsberg/Årungen I
  • Euan Carig Sweenie(1)
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(2)
  • August Holth-Siegel(3)
  • Theodor Juul Caspersen(4)
00:06:40.3
5 1 Bærum/Christiania I
  • Haakon Alexander Bergene Seres(1)
  • Eskil Steinmoen(2)
  • Johan Isak Bryhni(3)
  • Henrik Jarlsbo Solstad(4)
00:06:57.1
6 8 NSR I
  • Sander Holmedal Bjerke(1)
  • Anders Magnus Juuhl- Langseth(2)
  • Ole Arnøy(3)
  • Felix Spydevold(4)
00:07:17.3
142
U19 W4- Piger U19 4- 2000m A Finale
2022-06-04 17:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Fana I
  • Christiane Bryne Mohn(1)
  • Emma Ulstein(2)
  • Marte Lunde(3)
  • Tuva Jakobsen Rypdal(4)
00:08:04.0
2 3 Bergens
  • Maren Glittenberg(1)
  • Pernille Wie-Soltvedt(2)
  • Malin Haram-Hundven(3)
  • Guro Andersen Buck(4)
00:08:08.0
3 2 Stavanger I
  • Teresa Shevchuk(1)
  • Julia Grønnestad(2)
  • Elsa Andreassen(3)
  • Marie Grøsfjeld(4)
00:08:10.5
143
Masters W/M 8+ Masters Kvinder/mænd Masters 8+ (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-06-04 17:13
Ingen anmeldt, løbet udgår
144
U17 M4- Drenge U17 4- 1500m 1. Afdeling
2022-06-04 17:14
Ingen anmeldt, løbet udgår
145
U17 M2- Drenge U17 2- 1000m 1. Afdeling
2022-06-04 17:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
146
U19 W2X Piger U19 2X 2000m A Finale
2022-06-04 17:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
  • Kaja Josefine Munthe(2)
00:07:39.9
2 7 Christiania I
  • Tyra Eklo Hjemdal(1)
  • Amelia Tamburplass(2)
00:07:56.1
3 11 Stavanger II
  • Ingrid Floen(1)
  • Stine Floen(2)
00:08:22.1
4 10 Stavanger I
  • Julia Grønnestad(1)
  • Teresa Shevchuk(2)
00:08:23.1
5 4 Bergens I
  • Malin Haram-Hundven(1)
  • Maren Glittenberg(2)
00:08:27.4
6 6 Bærum II
  • Cornelia Riis(1)
  • Ayesha Kristine Eriksrud(2)
00:08:42.3
146
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 1. Indledende
2022-06-04 10:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
  • Kaja Josefine Munthe(2)
00:07:52.6
2 4 Bergens I
  • Malin Haram-Hundven(1)
  • Maren Glittenberg(2)
00:08:19.8
3 6 Bærum II
  • Cornelia Riis(1)
  • Ayesha Kristine Eriksrud(2)
00:08:20.9
4 5 Christiania II
  • Erle Nordhagen Madsen(1)
  • Oline Brune Skorgevik(2)
00:08:23.3
5 1 Fana I
  • Tuva Jakobsen Rypdal(1)
  • Giada Trentani-Keupers(2)
00:08:29.1
6 3 Årungen I
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
  • Elena Victoria Ennals(2)
00:08:33.4
146
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 2. Indledende
2022-06-04 10:40
Plac. # Navn Tid
1 7 Christiania I
  • Tyra Eklo Hjemdal(1)
  • Amelia Tamburplass(2)
00:07:59.5
2 10 Stavanger I
  • Julia Grønnestad(1)
  • Teresa Shevchuk(2)
00:08:16.3
3 11 Stavanger II
  • Ingrid Floen(1)
  • Stine Floen(2)
00:08:27.3
4 8 Tønsberg I
  • Charlotte Andersen(1)
  • Emma Kveil(2)
00:08:39.8
5 9 Bergens II
  • Ingrid Søraas(1)
  • Sofie Austbø(2)
00:09:14.9
147
M8+ Mænd 8+ 2000m A Finale
2022-06-04 16:14
Plac. # Navn Tid
1 4 Bergens/Fana
  • Erik Odfjell(1)
  • Ask Christensen Breivik(2)
  • Tallak Jakobsen Rypdal(3)
  • Fredrik Corydon Ravn Kaland(4)
  • Marius Vik(5)
  • Bengt Johan Fosse(6)
  • Svitlana Skrobalo(7)
  • John Even Loftesnes(8)
  • Eirik Fiskerstrand(cox)
00:06:41.0
148
U19 W4X Piger U19 4X 1000m Heatfinale 1
2022-06-04 15:42
Plac. # Navn Tid
1 5 Os III
  • Hanna Slottsveen(1)
  • Matilde Hustad(2)
  • Oda Lunde(3)
  • Vilde Mari Stene Grønsberg(4)
00:04:44.5
149
U17 W/M 8+ Piger/drenge U17 8+ 1000m A Finale
2022-06-04 17:28
Plac. # Navn Tid
1 3 Horten
  • Rino Haugen(1)
  • Hans Ulrik Nedreberg(2)
  • Sondre Fjellsgaar(3)
  • Henrik Høyhilder(4)
  • Felix Avers(5)
  • Mats Ustad Tollefsen(6)
  • Eirik Nordby Pettersen(7)
  • Martin Nordsteien(8)
  • Caja Sofie Søfting(cox)
00:03:33.7
201
Masters M4- Masters Mænd Masters 4- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-06-05 09:58
Ingen anmeldt, løbet udgår
202
Masters W4X Masters Kvinder Masters 4X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-06-05 10:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
203
LW1X Kvinder letvægt 1X 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 10:08
Ingen anmeldt, løbet udgår
204
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m A Finale
2022-06-05 10:08
Plac. # Navn Tid
1 5 Tønsberg I
  • Tobias Solvang(1)
00:07:58.3
205
U19 W4X Piger U19 4X 2000m A Finale
2022-06-05 10:16
Plac. # Navn Tid
1 4 Christiania I
  • Amelia Tamburplass(1)
  • Tyra Eklo Hjemdal(2)
  • Mathilde Elizabeth Lucas(3)
  • Mia Rolland Engvik(4)
00:07:14.5
2 3 Fana I
  • Emma Ulstein(1)
  • Christiane Bryne Mohn(2)
  • Marte Lunde(3)
  • Tuva Jakobsen Rypdal(4)
00:07:44.5
3 5 Stavanger
  • Julia Grønnestad(1)
  • Ingrid Floen(2)
  • Carolina Goa(3)
  • Stine Floen(4)
00:07:57.2
4 1 Bærum/NSR
  • Elisabeth Nicolaysen(1)
  • Karen Byberg(2)
  • Silje Strøm(3)
  • Ayesha Kristine Eriksrud(4)
00:08:12.2
206
W2X Kvinder 2X 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 10:17
Ingen anmeldt, løbet udgår
207
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m A Finale
2022-06-05 12:06
Plac. # Navn Tid
1 2 Fana I
  • Eirik Skage(1)
  • Hans August Wergeland(2)
  • Martin Duesund(3)
  • Martin Øvreås(4)
00:06:31.2
2 1 Bærum I
  • Ferdinand Tenden(1)
  • Christian August Riis(2)
  • Marcus Stundal De Vos(3)
  • Emil Ljunggren(4)
00:06:41.7
3 4 Bergens I
  • Viljar Jørgensen(1)
  • Joachim Halvorsen(2)
  • Isak Sommer Svellingen(3)
  • Eivind Vevatne(4)
00:06:53.6
4 3 NSR
  • Henrik Galtung(1)
  • Ole Arnøy(2)
  • Felix Spydevold(3)
  • Sander Holmedal Bjerke(4)
00:07:11.0
208
M4X Mænd 4X 2000m A Finale
2022-06-05 10:24
Plac. # Navn Tid
1 2 Bergens/Fana
  • Fredrik Corydon Ravn Kaland(1)
  • Tallak Jakobsen Rypdal(2)
  • John Even Loftesnes(3)
  • Bengt Johan Fosse(4)
00:07:17.0
209
U15 M1X Drenge U15 1X 500m Heatfinale 1
2022-06-05 10:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Stavanger I
  • Gregory Slovinskyy(1)
00:01:58.2
2 5 Aalesunds I
  • Theodor Lorgen(1)
00:02:01.9
3 3 Bærum I
  • Steffen Stundal De Vos(1)
00:02:07.5
4 1 Christiania I
  • Hans Meng Wiggen(1)
00:02:17.7
5 2 Horten II
  • Einar Kulbliksæter(1)
00:02:32.9
6 4 Os I
  • Andreas Tysse(1)
00:02:39.0
209
U15 M1X Drenge U15 1X 500m Heatfinale 2
2022-06-05 10:40
Plac. # Navn Tid
1 12 Ormsund I
  • Markus Ryberg Brattlie(1)
00:02:10.3
2 10 Bergens I
  • Sivert Kvinnsland(1)
00:02:13.9
3 11 Moss I
  • Brage Frøisland(1)
00:02:14.9
4 8 Horten I
  • Mats Tangen Myhre(1)
00:02:19.1
5 9 Horten III
  • Bo Gabriel Lyngvær Erichsen(1)
00:03:11.2
210
W/M 1X/2X/4X/4-/8+/2- Kvinder/mænd 1X/2X/4X/4-/8+/2- 2000m A Finale
2022-06-05 10:53
Plac. # Navn Tid
1 1 NSR I
  • Maximilian Zakariassen(1)
00:02:12.1
2 4 Ormsund II
  • Storm Skramstad(1)
00:02:27.9
211
W/M 2X/4-/4X Kvinder/mænd 2X/4-/4X 500m 1. Afdeling
2022-06-05 10:54
Ingen anmeldt, løbet udgår
212
U15 W2X Piger U15 2X 1000m Heatfinale 1
2022-06-05 11:01
Plac. # Navn Tid
1 3 Stavanger I
  • Oline Borthen Solberg(1)
  • Imme Hoekstra(2)
00:04:09.40
2 2 Ormsund I
  • Astrid Halvorsen Grimstad(1)
  • Hedda Eklo Hjemdal(2)
00:04:10.3
3 4 Fana I
  • Pernille Askild Havre(1)
  • Ingrid Marie Hella-Hoff(2)
00:04:25.8
4 5 NSR III
  • Caroline Wohlfahrt(1)
  • Cecilie Hjortsjø(2)
00:04:27.8
5 1 Bærum/Christiania I
  • Ann Ayame Yasuda(1)
  • Alisa Ostroukhova(2)
00:04:29.4
212
U15 W2X Piger U15 2X 1000m Heatfinale 2
2022-06-05 11:01
Plac. # Navn Tid
1 7 Aalesunds I
  • Andrea Storøy(1)
  • Ane Haddal(2)
00:04:08.2
2 9 NSR I
  • Synne Marie Fjellheim(1)
  • Lousie Marie Normann Lindegaard(2)
00:04:35.0
3 6 NSR II
  • Louise Wilskow(1)
  • Annika Hjortsjø(2)
00:04:40.7
4 8 Horten I
  • Lisa Falch(1)
  • Caja Sofie Søfting(2)
00:05:10.3
213
U17 M4X Drenge U17 4X 1500m A Finale
2022-06-05 11:14
Plac. # Navn Tid
1 2 NSR I
  • Henrik Galtung(1)
  • Anders Magnus Juuhl- Langseth(2)
  • Felix Spydevold(3)
  • Sander Holmedal Bjerke(4)
00:05:00.2
2 4 Bergens I
  • Kristian Strand Jensen(1)
  • Håkon Mjelde(2)
  • Andreas Follnes(3)
  • Eirik Fiskerstrand(4)
00:05:08.5
3 1 Christiania I
  • Henrik Melhus Høeg(1)
  • Benjamin Haug Hagen(2)
  • Cornelius Varden Økern(3)
  • William Alexander Bakken(4)
00:05:12.1
4 3 Horten I
  • Eirik Nordby Pettersen(1)
  • Felix Avers(2)
  • Hans Ulrik Nedreberg(3)
  • Henrik Høyhilder(4)
00:05:22.8
214
U17 W1X Piger U17 1X 1500m A Finale
2022-06-05 11:22
Plac. # Navn Tid
1 5 Christiania II
  • Rakel Elina Bryhni(1)
00:06:18.2
2 1 Stavanger I
  • Ingrid Floen(1)
00:06:36.3
3 2 Drammen I
  • Ingeborg Hermansen Fossum(1)
00:06:48.2
4 3 Stavanger II
  • Frida Vengnes(1)
00:07:00.6
5 4 Christiania I
  • Tora Drolshammer Mysterud(1)
00:07:05.9
215
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2022-06-05 11:38
Plac. # Navn Tid
1 2 Stavanger I
  • Hedda Haldorsdottir(1)
00:12:13.4
2 1 Stavanger II
  • Ragnhild Myklatun(1)
00:12:52.1
216
M1X Mænd 1X - PARA 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 11:39
Ingen anmeldt, løbet udgår
217
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m A Finale
2022-06-05 11:58
Plac. # Navn Tid
1 6 Ormsund I
  • Christian Grosse(1)
Start:14s 00:04:50.9
2 5 Ormsund II
  • Per Giltvedt(1)
Start:0s 00:05:01.2
218
Masters W1X Masters Kvinder Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-06-05 11:58
Ingen anmeldt, løbet udgår
219
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2022-06-05 10:32
Plac. # Navn Tid
1 8 Bærum/Christiania/Ormsund
  • Valentin Wang-Norderud(1)
  • Jacob Balder Hagen(2)
  • Sander Stundal De Vos(3)
  • Truls Oskar Hansen(4)
00:06:18.0
2 1 Christiania
  • Jostein Eriksen Thon(1)
  • Alexander Georg Skaane(2)
  • Brage Nerdal(3)
  • Lorentz Rogge Pran(4)
00:06:22.0
3 6 Sandefjord/Tønsberg/Årungen I
  • Euan Carig Sweenie(1)
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(2)
  • August Holth-Siegel(3)
  • Theodor Juul Caspersen(4)
00:06:30.8
4 2 Bærum I
  • Ferdinand Tenden(1)
  • Christian August Riis(2)
  • Marcus Stundal De Vos(3)
  • Emil Ljunggren(4)
00:06:51.5
5 7 Bærum/Christiania
  • Haakon Alexander Bergene Seres(1)
  • Eskil Steinmoen(2)
  • Johan Isak Bryhni(3)
  • Henrik Jarlsbo Solstad(4)
00:06:57.5
6 4 Bærum/Ormsund
  • Wilmar Graver(1)
  • Philip De Rodez Benavent(2)
  • Aksel Halvorsen Grimstad(3)
  • Michael Thor Aasgaard(4)
00:07:08.8
219
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m 1. Indledende
2022-06-05 09:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Christiania
  • Jostein Eriksen Thon(1)
  • Alexander Georg Skaane(2)
  • Brage Nerdal(3)
  • Lorentz Rogge Pran(4)
00:06:43.2
2 2 Bærum I
  • Ferdinand Tenden(1)
  • Christian August Riis(2)
  • Marcus Stundal De Vos(3)
  • Emil Ljunggren(4)
00:06:53.0
3 4 Bærum/Ormsund
  • Wilmar Graver(1)
  • Philip De Rodez Benavent(2)
  • Aksel Halvorsen Grimstad(3)
  • Michael Thor Aasgaard(4)
00:07:00.2
4 5 Aalesunds
  • Peter Berset(1)
  • Mads Reite(2)
  • Christian Steffensen(3)
  • Martin Øverland(4)
00:07:03.1
219
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m 2. Indledende
2022-06-05 09:30
Plac. # Navn Tid
1 8 Bærum/Christiania/Ormsund
  • Valentin Wang-Norderud(1)
  • Jacob Balder Hagen(2)
  • Sander Stundal De Vos(3)
  • Truls Oskar Hansen(4)
0:00.00
2 7 Bærum/Christiania
  • Haakon Alexander Bergene Seres(1)
  • Eskil Steinmoen(2)
  • Johan Isak Bryhni(3)
  • Henrik Jarlsbo Solstad(4)
0:00.00
3 6 Sandefjord/Tønsberg/Årungen I
  • Euan Carig Sweenie(1)
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(2)
  • August Holth-Siegel(3)
  • Theodor Juul Caspersen(4)
00:07:02.1
4 9 Bergens/NSR
  • Kasper Kvåle(1)
  • Johannes Fiskerstrand(2)
  • Sebastian Selvik Løe(3)
  • Mathis Grimstad(4)
00:07:06.5
220
U19 W2X Piger U19 2X 2000m A Finale
2022-06-05 12:14
Plac. # Navn Tid
1 1 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
  • Kaja Josefine Munthe(2)
00:07:35.1
2 13 Stavanger II
  • Teresa Shevchuk(1)
  • Julia Grønnestad(2)
00:08:08.1
3 12 Christiania I
  • Oline Brune Skorgevik(1)
  • Erle Nordhagen Madsen(2)
00:08:11.1
4 11 Årungen I
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
  • Elena Victoria Ennals(2)
00:08:12.1
5 2 Tønsberg I
  • Emma Kveil(1)
  • Charlotte Andersen(2)
00:08:22.4
6 6 Stavanger III
  • Ingrid Floen(1)
  • Stine Floen(2)
00:08:37.9
220
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 1. Indledende
2022-06-05 09:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
  • Kaja Josefine Munthe(2)
00:07:55.6
2 6 Stavanger III
  • Ingrid Floen(1)
  • Stine Floen(2)
00:08:23.7
3 2 Tønsberg I
  • Emma Kveil(1)
  • Charlotte Andersen(2)
00:08:38.4
4 4 NSR I
  • Silje Strøm(1)
  • Karen Byberg(2)
00:08:54.6
5 7 Bergens I
  • Ingrid Søraas(1)
  • Sofie Austbø(2)
00:09:06.2
220
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 2. Indledende
2022-06-05 09:10
Plac. # Navn Tid
1 12 Christiania I
  • Oline Brune Skorgevik(1)
  • Erle Nordhagen Madsen(2)
00:08:09.7
2 13 Stavanger II
  • Teresa Shevchuk(1)
  • Julia Grønnestad(2)
00:08:18.8
3 11 Årungen I
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
  • Elena Victoria Ennals(2)
00:08:20.2
4 10 Bærum II
  • Cornelia Riis(1)
  • Ayesha Kristine Eriksrud(2)
00:08:26.4
5 9 Os I
  • Matilde Hustad(1)
  • Tone H. Rogne(2)
00:09:44.7
221
W1X Kvinder 1X 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 12:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
222
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2022-06-05 12:22
Plac. # Navn Tid
1 2 Bergens I
  • Marius Vik(1)
00:07:44.1
2 5 Stavanger I
  • Martin Nikolai Tegle(1)
00:08:00.2
3 1 Stavanger II
  • Jonas Markus Engelsgaard(1)
00:08:22.0
223
U17 M4- Drenge U17 4- 1500m 1. Afdeling
2022-06-05 12:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
224
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2022-06-05 12:38
Plac. # Navn Tid
1 1 Drammen I
  • Nora Njaastad(1)
  • Ingeborg Hermansen Fossum(2)
00:06:02.8
2 11 Årungen I
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
  • Elena Victoria Ennals(2)
00:06:11.1
3 9 Aalesunds I
  • Mia Sæther-Hoel(1)
  • Julia Hanken(2)
00:06:15.9
4 10 Christiania I
  • Rakel Elina Bryhni(1)
  • Tora Drolshammer Mysterud(2)
00:06:24.7
5 4 Bergens I
  • Linn Kristin Vevatne(1)
  • Matilde Myklatun(2)
00:06:29.2
224
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 1. Indledende
2022-06-05 08:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Drammen I
  • Nora Njaastad(1)
  • Ingeborg Hermansen Fossum(2)
00:06:14.7
2 4 Bergens I
  • Linn Kristin Vevatne(1)
  • Matilde Myklatun(2)
00:06:23.8
3 11 Årungen I
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
  • Elena Victoria Ennals(2)
00:06:29.7
4 5 Stavanger I
  • Ada Raugstad Lunde(1)
  • Frida Vengnes(2)
00:06:55.7
224
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 2. Indledende
2022-06-05 08:40
Plac. # Navn Tid
1 10 Christiania I
  • Rakel Elina Bryhni(1)
  • Tora Drolshammer Mysterud(2)
00:06:34.6
2 9 Aalesunds I
  • Mia Sæther-Hoel(1)
  • Julia Hanken(2)
00:06:44.2
3 6 Bergens II
  • Agda Isabell Døsen-Johannessen(1)
  • Sofie W. Alvheim(2)
00:06:53.2
225
U13 W/M 1X/2X/4X/4X+ Piger/drenge U13 1X/2X/4X/4X+ 500m A Finale
2022-06-05 12:46
Plac. # Navn Tid
1 1 Horten II
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
00:02:10.7
2 3 Ormsund I
  • Wilhelm André Syversen Braathen(1)
  • Lars Bjørnsen Aase(2)
  • Caspian Aria Mehdinia(3)
  • Storm Skramstad(4)
00:02:14.6
3 4 Os I
  • Mathias Jansen(1)
00:02:17.5
4 2 Horten I
  • Emrik Silbodal(1)
00:02:39.6
226
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 1
2022-06-05 12:54
Plac. # Navn Tid
1 6 Ormsund II
  • Hedda Eklo Hjemdal(1)
00:01:59.6
2 5 Fana I
  • Pernille Askild Havre(1)
00:02:08.0
3 4 Bærum II
  • Alisa Ostroukhova(1)
00:02:10.2
4 3 Horten II
  • Caja Sofie Søfting(1)
00:02:16.6
226
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 2
2022-06-05 12:54
Plac. # Navn Tid
1 7 Stavanger I
  • Imme Hoekstra(1)
00:02:09.9
2 9 Aalesunds II
  • Ane Haddal(1)
00:02:12.1
3 8 Ormsund I
  • Astrid Halvorsen Grimstad(1)
00:02:20.7
4 10 NSR II
  • Caroline Wohlfahrt(1)
00:02:30.0
226
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 3
2022-06-05 12:54
Plac. # Navn Tid
1 11 Bærum I
  • Cornelia Riis(1)
00:02:10.9
2 14 Christiania I
  • Ann Ayame Yasuda(1)
00:02:17.7
3 13 Stavanger II
  • Oline Borthen Solberg(1)
00:02:23.8
4 12 Horten I
  • Lisa Falch(1)
00:02:58.0
226
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 4
2022-06-05 12:54
Plac. # Navn Tid
1 16 Aalesunds I
  • Andrea Storøy(1)
00:02:17.2
2 18 NSR IV
  • Louise Marie Normann Lindegaard(1)
00:02:27.6
3 15 NSR III
  • Cecilie Hjortsjø(1)
00:02:34.5
4 17 Horten III
  • Veronica Voskresenskaite(1)
00:03:06.3
227
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2022-06-05 13:22
Plac. # Navn Tid
1 18 Moss/Sarpsborg I
  • Marius Antonsen Thime(1)
  • Erik Hein(2)
00:06:47.3
2 4 Christiania II
  • Jacob Balder Hagen(1)
  • Valentin Wang-Norderud(2)
00:07:00.6
3 17 Bærum/Ormsund
  • Truls Oskar Hansen(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
00:07:07.9
4 5 Aalesunds I
  • Erlend Devold Refsum(1)
  • Oscar Bøe(2)
00:07:09.9
5 15 Ormsund I
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
  • Philip De Rodez Benavent(2)
00:07:27.6
6 16 Horten I
  • Mathias Strømnes Strange(1)
  • Mats Ustad Tollefsen(2)
00:07:35.0
227
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 1. Indledende
2022-06-05 07:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Aalesunds I
  • Erlend Devold Refsum(1)
  • Oscar Bøe(2)
00:07:05.0
2 4 Christiania II
  • Jacob Balder Hagen(1)
  • Valentin Wang-Norderud(2)
00:07:05.8
3 7 Christiania III
  • Lorentz Rogge Pran(1)
  • Alexander Georg Skaane(2)
00:07:09.2
4 3 Bærum II
  • Haakon Alexander Bergene Seres(1)
  • Eskil Steinmoen(2)
00:07:19.2
5 1 Drammen I
  • Lars Dyve Knutsen(1)
  • Henrik Arntzen(2)
00:07:25.4
6 8 Bergens I
  • Kasper Kvåle(1)
  • Sebastian Selvik Løe(2)
00:08:07.2
227
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 2. Indledende
2022-06-05 07:25
Plac. # Navn Tid
1 15 Ormsund I
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
  • Philip De Rodez Benavent(2)
00:07:28.2
2 16 Horten I
  • Mathias Strømnes Strange(1)
  • Mats Ustad Tollefsen(2)
00:07:30.8
3 11 NSR
  • Ole Arnøy(1)
  • Sander Holmedal Bjerke(2)
00:07:35.4
4 10 Tønsberg I
  • Martin Havn(1)
  • Mats Heian Lofstad(2)
00:07:36.2
5 12 Aalesunds II
  • Philip Monsen(1)
  • Martin Øverland(2)
00:07:56.6
227
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 3. Indledende
2022-06-05 07:25
Plac. # Navn Tid
1 18 Moss/Sarpsborg I
  • Marius Antonsen Thime(1)
  • Erik Hein(2)
00:07:08.6
2 17 Bærum/Ormsund
  • Truls Oskar Hansen(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
00:07:16.9
3 21 Os/Stavanger I
  • Jonas Werkland Mandal(1)
  • Jørgen Helliesen Frøystein(2)
00:07:16.9
4 13 Christiania I
  • Henrik Jarlsbo Solstad(1)
  • Jostein Eriksen Thon(2)
00:07:39.0
5 20 Stavanger II
  • Oliver Dahl(1)
  • Mathias Kvelvane(2)
00:07:45.8
228
U19 W4- Piger U19 4- 2000m A Finale
2022-06-05 13:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Christiania I
  • Mathilde Elizabeth Lucas(1)
  • Mia Rolland Engvik(2)
  • Tyra Eklo Hjemdal(3)
  • Amelia Tamburplass(4)
00:07:24.8
2 4 Aalesunds I
  • Susanne Myklebust(1)
  • Elise Granmo(2)
  • Astrid Marie Steffensen(3)
  • Maria Wiik(4)
00:07:28.3
3 5 Bergens I
  • Malin Haram-Hundven(1)
  • Pernille Wie-Soltvedt(2)
  • Guro Andersen Buck(3)
  • Maren Glittenberg(4)
00:07:40.5
4 3 Fana/Os I
  • Oda Margrete Sæther(1)
  • Tuva Jakobsen Rypdal(2)
  • Giada Trentani-Keupers(3)
  • Andrea Bastiansen Kvittingen(4)
00:07:53.7
5 1 Stavanger
  • Teresa Shevchuk(1)
  • Julia Grønnestad(2)
  • Emily Boccadoro(3)
  • Carolina Goa(4)
00:08:17.3
229
Masters W1X Masters Kvinder Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-06-05 13:26
Ingen anmeldt, løbet udgår
230
Masters M2- Masters Mænd Masters 2- (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-06-05 13:27
Ingen anmeldt, løbet udgår
231
M2- Mænd 2- 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 13:28
Ingen anmeldt, løbet udgår
232
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2022-06-05 15:11
Plac. # Navn Tid
1 16 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
00:07:19.9
2 7 Aalesunds I
  • Erlend Devold Refsum(1)
00:07:37.2
3 20 Stavanger III
  • Jørgen Helliesen Frøystein(1)
00:07:49.2
4 12 Christiania II
  • Johan Isak Bryhni(1)
00:07:51.0
5 6 Christiania I
  • Brage Nerdal(1)
00:08:06.1
6 15 Tønsberg II
  • Mats Heian Lofstad(1)
00:08:11.5
232
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Indledende
2022-06-05 08:20
Plac. # Navn Tid
1 7 Aalesunds I
  • Erlend Devold Refsum(1)
00:07:59.5
2 6 Christiania I
  • Brage Nerdal(1)
00:08:01.1
3 2 Horten I
  • Mathias Strømnes Strange(1)
00:08:02.1
4 5 Drammen II
  • Henrik Arntzen(1)
00:08:05.0
5 4 Tønsberg I
  • Edvin Ingvaldsen(1)
00:08:06.2
6 1 NSR I
  • Ole Arnøy(1)
00:08:42.1
232
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Indledende
2022-06-05 08:20
Plac. # Navn Tid
1 12 Christiania II
  • Johan Isak Bryhni(1)
00:08:18.1
2 15 Tønsberg II
  • Mats Heian Lofstad(1)
00:08:22.1
3 11 Bærum II
  • Thov Espeseth(1)
00:08:26.4
4 9 Bergens I
  • Johannes Fiskerstrand(1)
00:08:45.7
5 10 Stavanger I
  • Petro Slovinskyy(1)
00:09:05.4
232
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 3. Indledende
2022-06-05 08:20
Plac. # Navn Tid
1 16 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
00:07:57.8
2 20 Stavanger III
  • Jørgen Helliesen Frøystein(1)
00:08:05.9
3 18 Ormsund II
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
00:08:08.1
4 21 Aalesunds III
  • Peter Berset(1)
00:08:13.2
5 19 Stavanger II
  • Mathias Kvelvane(1)
00:08:37.1
233
U19 W1X Piger U19 1X 2000m A Finale
2022-06-05 13:33
Plac. # Navn Tid
1 6 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
00:08:18.8
2 2 Bærum II
  • Kaja Josefine Munthe(1)
00:08:37.7
3 13 Stavanger II
  • Marie Grøsfjeld(1)
00:08:40.4
4 14 Stavanger III
  • Elsa Andreassen(1)
00:09:01.2
5 10 Bærum III
  • Ayesha Kristine Eriksrud(1)
00:09:25.6
6 5 Christiania I
  • Oline Brune Skorgevik(1)
00:09:29.4
233
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 1. Indledende
2022-06-05 07:45
Plac. # Navn Tid
1 6 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
00:08:31.5
2 2 Bærum II
  • Kaja Josefine Munthe(1)
00:08:45.9
3 5 Christiania I
  • Oline Brune Skorgevik(1)
00:09:07.2
4 4 Tønsberg I
  • Emma Kveil(1)
00:09:48.1
5 3 Tønsberg II
  • Synne Olstad(1)
00:08:51.8
6 8 Drammen I
  • Thea Njaastad(1)
00:08:51.1
233
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 2. Indledende
2022-06-05 07:45
Plac. # Navn Tid
1 13 Stavanger II
  • Marie Grøsfjeld(1)
00:09:01.9
2 14 Stavanger III
  • Elsa Andreassen(1)
00:09:07.8
3 10 Bærum III
  • Ayesha Kristine Eriksrud(1)
00:09:11.3
4 9 Tønsberg III
  • Charlotte Andersen(1)
00:09:17.2
5 16 NSR I
  • Elisabeth Nicolaysen(1)
00:10:13.3
6 11 Os I
  • Andrea Bastiansen Kvittingen(1)
00:09:04.4
234
M2X Mænd 2X 2000m A Finale
2022-06-05 13:41
Plac. # Navn Tid
1 18 Moss/Sarpsborg I
  • Erik Hein(1)
  • Marius Antonsen Thime(2)
00:07:17.2
2 2 Stavanger I
  • Jonas Markus Engelsgaard(1)
  • Martin Nikolai Tegle(2)
00:07:29.2
3 3 NSR I
  • Maximilian Zakariassen(1)
  • Oscar Wohlfahrt(2)
00:07:55.8
235
Masters M2X Mænd Masters 2X 1000m A Finale
2022-06-05 13:49
Plac. # Navn Tid
1 2 Moss I
  • Berg Per Ivar(1)
  • Henning Evensen(2)
Start:6s 00:03:58.4
2 1 Ormsund I
  • Christian Grosse(1)
  • Per Giltvedt(2)
Start:0s 00:04:09.2
236
M8+ Mænd 8+ 2000m A Finale
2022-06-05 13:57
Plac. # Navn Tid
1 2 Bærum/Fana
  • Eirik Skage(1)
  • Hans August Wergeland(2)
  • Martin Duesund(3)
  • Martin Øvreås(4)
  • Ferdinand Tenden(5)
  • Christian August Riis(6)
  • Marcus Stundal De Vos(7)
  • Emil Ljunggren(8)
  • Steffen Stundal De Vos(cox)
00:06:23.0
2 1 Bergens/Fana
  • Ask Christensen Breivik(1)
  • Erik Odfjell(2)
  • Fredrik Corydon Ravn Kaland(3)
  • John Even Loftesnes(4)
  • Tallak Jakobsen Rypdal(5)
  • Marius Vik(6)
  • Svitlana Skrobalo(7)
  • Bengt Johan Fosse(8)
  • Eirik Fiskerstrand(cox)
00:06:39.6
237
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m 1. Afdeling
2022-06-05 13:58
Ingen anmeldt, løbet udgår
238
U17 M8+ Drenge U17 8+ 1000m A Finale
2022-06-05 14:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Bergens I
  • Eivind Vevatne(1)
  • Viljar Jørgensen(2)
  • Joachim Halvorsen(3)
  • Isak Sommer Svellingen(4)
  • Kristian Strand Jensen(5)
  • Håkon Mjelde(6)
  • Bastian Halvorsen Borge(7)
  • Andreas Follnes(8)
  • Linn Kristin Vevatne(cox)
00:04:50.5
2 2 Horten I
  • Rino Haugen(1)
  • Hans Ulrik Nedreberg(2)
  • Sondre Fjellsgaar(3)
  • Henrik Høyhilder(4)
  • Felix Avers(5)
  • Martin Nordsteien(6)
  • Mats Ustad Tollefsen(7)
  • Eirik Nordby Pettersen(8)
  • Caja Sofie Søfting(cox)
00:05:30.9
239
Masters W8+ Masters Kvinder Masters 8+ (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-06-05 14:06
Ingen anmeldt, løbet udgår
240
Masters M4X Masters Mænd Masters 4X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-06-05 14:08
Ingen anmeldt, løbet udgår
241
U19 W8+ Piger U19 8+ 2000m A Finale
2022-06-05 15:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Fana/Os I
  • Christiane Bryne Mohn(1)
  • Emma Ulstein(2)
  • Giada Trentani-Keupers(3)
  • Marte Lunde(4)
  • Oda Margrete Sæther(5)
  • Tilda Nilson Duesund(6)
  • Tuva Jakobsen Rypdal(7)
  • Andrea Bastiansen Kvittingen(8)
  • Pernille Askild Havre(cox)
00:07:28.2
2 2 Stavanger I
  • Stine Floen(1)
  • Emily Boccadoro(2)
  • Teresa Shevchuk(3)
  • Carolina Goa(4)
  • Ingrid Floen(5)
  • Julia Grønnestad(6)
  • Elsa Andreassen(7)
  • Marie Grøsfjeld(8)
  • Imme Hoekstra(cox)
00:07:40.4
3 4 Bergens I
  • Malin Haram-Hundven(1)
  • Pernille Wie-Soltvedt(2)
  • Guro Andersen Buck(3)
  • Maren Glittenberg(4)
  • Sofie Austbø(5)
  • Sofie W. Alvheim(6)
  • Ingrid Søraas(7)
  • Matilde Myklatun(8)
  • Agda Isabell Døsen-Johannessen(cox)
00:07:49.9
242
U17 M2- Drenge U17 2- 1000m 1. Afdeling
2022-06-05 13:29
Ingen anmeldt, løbet udgår
243
U15 W2X Piger U15 2X 1000m 1. Afdeling
2022-06-05 14:29
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Stavanger I
Imme Hoekstra (1), Oline Borthen Solberg (2)
244
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m Heatfinale 1
2022-06-05 14:37
Plac. # Navn Tid
1 1 Moss I
  • Odin Frøisland(1)
00:05:54.5
2 2 Horten II
  • Mats Ustad Tollefsen(1)
00:05:56.2
3 4 Christiania I
  • William Alexander Bakken(1)
00:05:59.8
4 5 Stavanger I
  • Oliver Dahl(1)
00:06:06.1
5 3 Aalesunds I
  • Mads Reite(1)
00:06:12.0
6 18 NSR II
  • Anders Magnus Juuhl- Langseth(1)
00:06:15.2
244
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m Heatfinale 2
2022-06-05 14:37
Plac. # Navn Tid
1 7 Ormsund I
  • Philip De Rodez Benavent(1)
00:06:09.5
2 11 Bærum I
  • Michael Thor Aasgaard(1)
00:06:10.8
3 6 Horten I
  • Eirik Nordby Pettersen(1)
00:06:13.1
4 8 Christiania
  • Benjamin Haug Hagen(1)
00:06:21.4
5 10 Drammen II
  • Sean Luca Kaper(1)
00:06:33.0
6 9 Horten III
  • Martin Nordsteien(1)
00:07:02.5
244
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m Heatfinale 3
2022-06-05 14:37
Plac. # Navn Tid
1 16 Drammen III
  • Lars Dyve Knutsen(1)
00:06:32.0
2 12 Bærum II
  • Wilmar Graver(1)
00:06:39.1
3 15 NSR I
  • Mathis Grimstad(1)
00:06:40.7
4 14 Drammen I
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
00:07:17.7
5 17 Stavanger II
  • Theo Geitung Larsen(1)
00:07:20.2
245
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2022-06-05 15:18
Plac. # Navn Tid
1 2 Christiania I
  • William Alexander Bakken(1)
  • Cornelius Varden Økern(2)
00:05:28.1
2 5 Bærum I
  • Wilmar Graver(1)
  • Michael Thor Aasgaard(2)
00:05:40.5
3 1 Aalesunds/NSR
  • Mads Reite(1)
  • Mathis Grimstad(2)
00:05:59.6
4 3 Drammen I
  • Sean Luca Kaper(1)
  • Tobias Bo Rasmussen(2)
00:06:04.6
5 7 Christiania II
  • Henrik Melhus Høeg(1)
  • Benjamin Haug Hagen(2)
00:06:15.7
246
U15 M2X Drenge U15 2X 1000m A Finale
2022-06-05 14:29
Plac. # Navn Tid
1 5 Bergens I
  • Eirik Fiskerstrand(1)
  • Andreas Tol(2)
00:03:52.5
2 4 Horten I
  • Mats Tangen Myhre(1)
  • Eivind Nordby Pettersen(2)
00:04:04.5
3 2 Bærum/Christiania I
  • Hans Meng Wiggen(1)
  • Steffen Stundal De Vos(2)
00:04:06.5
4 1 Ormsund I
  • Sebastian Blix(1)
  • Markus Ryberg Brattlie(2)
00:04:09.3
5 3 Fana I
  • Filip Balgobin(1)
  • Oscar Brudvik Hartmann(2)
00:04:29.8
6 6 Os I
  • Andreas Tysse(1)
  • Jacob Torsvik Dahl(2)
00:04:31.1
248
U15 W/M 2X Piger/drenge U15 2X 1000m A Finale
2022-06-05 15:27
Plac. # Navn Tid
1 5 Stavanger I
  • Erling Helliesen Frøystein(1)
  • Imme Hoekstra(2)
00:04:09.6
249
U17 W4X Piger U17 4X 1500m A Finale
2022-06-05 15:10
Plac. # Navn Tid
1 6 Aalesunds
  • Susanne Myklebust(1)
  • Elise Granmo(2)
  • Astrid Marie Steffensen(3)
  • Maria Wiik(4)
  • Mia Sæther-Hoel(5)
  • Julia Hanken(6)
  • Ane Haddal(7)
  • Andrea Storøy(8)
  • Theodor Lorgen(cox)
00:05:36.5
2 2 Stavanger I
  • Frida Vengnes(1)
  • Ada Raugstad Lunde(2)
  • Oline Borthen Solberg(3)
  • Ingrid Floen(4)
00:05:55.2
3 1 Christiania
  • Hanna Yayoi Yasuda(1)
  • Rakel Elina Bryhni(2)
  • Tora Drolshammer Mysterud(3)
  • Sara Sommer Bjørnson(4)
00:06:03.2
4 3 Fana
  • Giada Trentani-Keupers(1)
  • Juliet Balgobin Herfindal(2)
  • Oda Margrete Sæther(3)
  • Tilda Nilson Duesund(4)
00:06:12.3
250
U15 W/M 4X Piger/drenge U15 4X 1000m A Finale
2022-06-05 15:27
Plac. # Navn Tid
1 3 Bergens I
  • Andreas Tol(1)
  • Sivert Kvinnsland(2)
  • Eirik Fiskerstrand(3)
  • Linn Kristin Vevatne(4)
00:03:50.1
2 7 Ormsund I
  • Hedda Eklo Hjemdal(1)
  • Astrid Halvorsen Grimstad(2)
  • Markus Ryberg Brattlie(3)
  • Sebastian Blix(4)
00:03:59.8
3 1 Bærum/Christiania I
  • Ann Ayame Yasuda(1)
  • Hans Meng Wiggen(2)
  • Alisa Ostroukhova(3)
  • Steffen Stundal De Vos(4)
00:04:00.6
4 5 NSR I
  • Caroline Wohlfahrt(1)
  • Cecilie Hjortsjø(2)
  • Synne Marie Fjellheim(3)
  • Charlotte Hjortsjø(4)
00:04:16.4
5 2 Fana I
  • Filip Balgobin(1)
  • Ingrid Marie Hella-Hoff(2)
  • Oscar Brudvik Hartmann(3)
  • Pernille Askild Havre(4)
00:04:23.5
6 6 NSR
  • Kaja Weisæth-Andersen(1)
  • Aran Samuel Eriksson Eriksson-Jones(2)
  • Annika Hjortsjø(3)
  • Louise Wilskow(4)
00:05:24.4
251
W4X Kvinder 4X 2000m A Finale
2022-06-04 17:36
Plac. # Navn Tid
1 4 Christiania I
  • Oline Brune Skorgevik(1)
  • Erle Nordhagen Madsen(2)
  • Mia Rolland Engvik(3)
  • WN Nen(4)
00:07:56.0
252
M4- Mænd 4- 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 11:31
Ingen anmeldt, løbet udgår
253
U17 W4X Piger U17 4X 1500m A Finale
2022-06-05 15:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Os III
  • Hanna Slottsveen(1)
  • Matilde Hustad(2)
  • Oda Lunde(3)
  • Vilde Mari Stene Grønsberg(4)
00:07:47.0
999
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 12:23
Ingen anmeldt, løbet udgår