Resultater - Ungdomsmesterskap og REMA 1000 Moberg Cup 2023
Løb nr | Starttid - | ↓

Løb 100
U17 M1X Drenge U17 1X 500m A Finale
2023-09-23 14:00
Plac. # Navn 500m
1 7 Christiania I
  • Benjamin Haug Hagen(1)
1:39.8
2 12 Christiania III
  • Henrik Melhus Høeg(1)
1:41.2
3 8 Stavanger I
  • Oliver Dahl(1)
1:42.3
4 9 Bergens V
  • Isak Larson(1)
1:45.6
5 2 Bergens II
  • Andreas Follnes(1)
1:47.0
6 11 NSR I
  • Jasper Viksås(1)
1:47.8
Løb 100
U17 M1X Drenge U17 1X 500m 1. Indledende
2023-09-23 08:50
Plac. # Navn 500m
1 12 Christiania III
  • Henrik Melhus Høeg(1)
1:46.2
2 2 Bergens II
  • Andreas Follnes(1)
1:47.4
3 3 Bergens VI
  • Kristian Strand Jensen(1)
1:48.4
4 1 Bærum I
  • Michael Thor Aasgaard(1)
1:51.2
5 5 NSR II
  • Magnus Nicolaysen(1)
1:53.4
6 4 Fana I
  • Oscar Myran(1)
1:54.0
Løb 100
U17 M1X Drenge U17 1X 500m 2. Indledende
2023-09-23 08:45
Plac. # Navn 500m
1 7 Christiania I
  • Benjamin Haug Hagen(1)
1:44.2
2 9 Bergens V
  • Isak Larson(1)
1:45.3
3 8 Stavanger I
  • Oliver Dahl(1)
1:46.7
4 11 NSR I
  • Jasper Viksås(1)
1:48.3
5 10 Christiania IV
  • William Alexander Bakken(1)
1:49.1
6 14 Christiania II
  • Cornelius Varden Økern(1)
1:50.6
Løb 101
U16 M1X Drenge U16 1X 500m A Finale
2023-09-23 14:07
Plac. # Navn 500m
1 13 Bergens II
  • Daniel Kjærnet(1)
1:44.2
2 7 Bergens I
  • Andreas Tol(1)
1:46.3
3 9 Stavanger I
  • Lucas Lauvnes(1)
1:46.8
4 6 Fana I
  • Eirik Fiskerstrand(1)
1:51.7
5 2 Bergens V
  • Joakim Fasmer(1)
1:52.2
6 1 NSR II
  • Asgeir Van Nes Eriksen(1)
1:55.4
Løb 101
U16 M1X Drenge U16 1X 500m 1. A/B Semifinale
2023-09-23 11:45
Plac. # Navn 500m
1 13 Bergens II
  • Daniel Kjærnet(1)
1:44.0
2 9 Stavanger I
  • Lucas Lauvnes(1)
1:46.2
3 2 Bergens V
  • Joakim Fasmer(1)
1:49.5
4 5 NSR I
  • Joachim Henne-Madsen(1)
1:55.4
5 10 Fana II
  • Leon Nergaard(1)
1:58.5
6 3 Ormsund II
  • Darin Mehraban(1)
2:09.5
Løb 101
U16 M1X Drenge U16 1X 500m 2. A/B Semifinale
2023-09-23 11:50
Plac. # Navn 500m
1 7 Bergens I
  • Andreas Tol(1)
1:50.2
2 6 Fana I
  • Eirik Fiskerstrand(1)
1:52.9
3 1 NSR II
  • Asgeir Van Nes Eriksen(1)
1:54.7
4 11 Ormsund I
  • Dimian Hansen(1)
1:59.5
5 4 Drammen I
  • Lukas Stenmark(1)
2:09.0
6 8 Bergens IV
  • Mikkel Tjugen(1)
2:12.6
Løb 101
U16 M1X Drenge U16 1X 500m 1. Indledende
2023-09-23 08:55
Plac. # Navn 500m
1 2 Bergens V
  • Joakim Fasmer(1)
1:52.2
2 1 NSR II
  • Asgeir Van Nes Eriksen(1)
1:56.0
3 5 NSR I
  • Joachim Henne-Madsen(1)
1:56.3
4 4 Drammen I
  • Lukas Stenmark(1)
2:07.4
5 3 Ormsund II
  • Darin Mehraban(1)
2:07.8
Løb 101
U16 M1X Drenge U16 1X 500m 2. Indledende
2023-09-23 09:00
Plac. # Navn 500m
1 7 Bergens I
  • Andreas Tol(1)
1:49.5
2 9 Stavanger I
  • Lucas Lauvnes(1)
1:50.8
3 6 Fana I
  • Eirik Fiskerstrand(1)
1:51.4
4 8 Bergens IV
  • Mikkel Tjugen(1)
2:08.5
Løb 101
U16 M1X Drenge U16 1X 500m 3. Indledende
2023-09-23 09:05
Plac. # Navn 500m
1 13 Bergens II
  • Daniel Kjærnet(1)
1:50.7
2 11 Ormsund I
  • Dimian Hansen(1)
1:56.2
3 10 Fana II
  • Leon Nergaard(1)
2:05.0
4 14 Ormsund III
  • William Skaug(1)
2:19.7
Løb 102
U17 W2X Piger U17 2X 500m A Finale
2023-09-23 14:14
Plac. # Navn 500m
1 3 Bærum
  • Cornelia Riis(1)
  • Thea Elise Steinmoen Barski(2)
1:47.0
2 5
  • Rakel Elina Bryhni(1)
  • Ylva Espolin Stor Dahl(2)
1:49.0
3 9
  • Vilja Helland Hauge(1)
  • Maria Wiik(2)
1:49.4
4 1 Stavanger
  • Oline Borthen Solberg(1)
  • Frida Vengnes(2)
1:50.0
5 10
  • Andrea Storøy(1)
  • Ingrid Olsvik(2)
1:52.0
6 2
  • Ane Haddal(1)
  • Julia Hanken(2)
1:57.0
Løb 102
U17 W2X Piger U17 2X 500m 1. Indledende
2023-09-23 09:10
Plac. # Navn 500m
1 3 Bærum
  • Cornelia Riis(1)
  • Thea Elise Steinmoen Barski(2)
1:51.3
2 5
  • Rakel Elina Bryhni(1)
  • Ylva Espolin Stor Dahl(2)
1:53.4
3 1 Stavanger
  • Oline Borthen Solberg(1)
  • Frida Vengnes(2)
1:59.6
4 2
  • Ane Haddal(1)
  • Julia Hanken(2)
2:00.6
5 6
  • Annika Hjortsjø(1)
  • Stella Moe(2)
2:20.6
Løb 102
U17 W2X Piger U17 2X 500m 2. Indledende
2023-09-23 09:15
Plac. # Navn 500m
1 10
  • Andrea Storøy(1)
  • Ingrid Olsvik(2)
1:52.5
2 9
  • Vilja Helland Hauge(1)
  • Maria Wiik(2)
1:52.8
3 11
  • Juliet Balgobin Herfindal(1)
  • Ingrid Marie Hella-Hoff(2)
2:04.9
4 7
  • Martine Næss Lian(1)
  • Louise Wilskow(2)
2:12.6
Løb 104
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2023-09-23 14:21
Plac. # Navn 500m
1 12 Aalesunds III
  • Oline Hanken(1)
1:54.5
2 11 Christiania I
  • Ann Ayame Yasuda(1)
1:57.5
3 14 Horten I
  • Caja Sofie Søfting Lia(1)
1:58.0
4 17 Ormsund I
  • Hedda Eklo Hjemdal(1)
2:03.3
5 4 Sandefjord I
  • Ragnhild Sørsdal Idland(1)
2:03.8
6 9 Tønsberg I
  • Silje Marie Holm(1)
2:08.2
Løb 104
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. A/B Semifinale
2023-09-23 12:20
Plac. # Navn 500m
1 14 Horten I
  • Caja Sofie Søfting Lia(1)
2:00.7
2 11 Christiania I
  • Ann Ayame Yasuda(1)
2:07.1
3 9 Tønsberg I
  • Silje Marie Holm(1)
2:09.3
4 2 Horten II
  • Veronika Voskresenskaite(1)
2:11.2
5 7 Horten III
  • Christine Isaksen(1)
2:47.8
Løb 104
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. Indledende
2023-09-23 09:50
Plac. # Navn 500m
1 3 Aalesunds I
  • Vilja Helland Hauge(1)
2:03.3
2 4 Sandefjord I
  • Ragnhild Sørsdal Idland(1)
2:06.1
3 2 Horten II
  • Veronika Voskresenskaite(1)
2:11.0
4 6 Os I
  • Andrea Holmefjord(1)
2:22.9
Løb 104
U15 W1X Piger U15 1X 500m 2. Indledende
2023-09-23 09:55
Plac. # Navn 500m
1 12 Aalesunds III
  • Oline Hanken(1)
1:58.1
2 11 Christiania I
  • Ann Ayame Yasuda(1)
2:03.7
3 7 Horten III
  • Christine Isaksen(1)
2:09.3
4 9 Tønsberg I
  • Silje Marie Holm(1)
2:09.7
5 10 Sandefjord II
  • Pernille Dahle Eriksen(1)
2:10.7
6 8 Drammen I
  • Ewa-Sofie Gulhaugen(1)
2:14.8
Løb 104
U15 W1X Piger U15 1X 500m 3. Indledende
2023-09-23 10:00
Plac. # Navn 500m
1 14 Horten I
  • Caja Sofie Søfting Lia(1)
2:01.0
2 17 Ormsund I
  • Hedda Eklo Hjemdal(1)
2:06.9
3 16 Fana II
  • Pernille Askild Havre(1)
2:09.2
4 13 NSR I
  • Caroline Wohlfahrt(1)
2:17.4
5 18 Fana III
  • Synne Skulstad(1)
2:18.5
6 15 Ormsund II
  • Carla Riber Fosshaug(1)
2:35.1
Løb 105
U14 W1X Piger U14 1X 500m A Finale
2023-09-23 14:28
Plac. # Navn 500m
1 2 Alvøen I
  • Sandra Nesje Bjørnsen(1)
1:57.0
2 5 Aalesunds I
  • Selma Wik(1)
2:01.5
3 7 Bergens I
  • Anna Førde Skjerven(1)
2:06.2
4 3 Fana I
  • Tomine Eik(1)
2:06.9
5 9 Bergens II
  • Maja Tol(1)
2:10.0
6 1 Drammen I
  • Sarah Stenmark(1)
2:16.6
Løb 105
U14 W1X Piger U14 1X 500m 1. Indledende
2023-09-23 08:14
Plac. # Navn 500m
1 2 Alvøen I
  • Sandra Nesje Bjørnsen(1)
2:04.3
2 5 Aalesunds I
  • Selma Wik(1)
2:04.9
3 3 Fana I
  • Tomine Eik(1)
2:10.8
4 1 Drammen I
  • Sarah Stenmark(1)
2:16.2
5 4 Stavanger I
  • Emma Hope Peck(1)
2:32.4
Løb 105
U14 W1X Piger U14 1X 500m 2. Indledende
2023-09-23 08:14
Plac. # Navn 500m
1 7 Bergens I
  • Anna Førde Skjerven(1)
2:06.3
2 9 Bergens II
  • Maja Tol(1)
2:15.2
3 8 Stavanger II
  • Liva Grønnestad(1)
2:27.7
Løb 106
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2023-09-23 14:35
Plac. # Navn 500m
1 12
  • Jacob Torsvik Dahl(1)
  • Mathias Jansen(2)
1:48.1
2 8
  • Jacob Halvorsen(1)
  • Mats Tangen Myhre(2)
1:50.1
3 17
  • Sivert Kvinnsland(1)
  • Hans Kvalheim(2)
1:50.7
4 16
  • OLa Binder Brunvoll(1)
  • Eivind Nordby Pettersen(2)
1:51.7
5 9
  • Haakon Krohn-Angell(1)
  • Halvor Bejer Moe(2)
1:53.7
6 3 Bærum
  • Storm Mathisen(1)
  • Steffen Stundal De Vos(2)
1:55.3
Løb 106
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 1. A/B Semifinale
2023-09-23 12:40
Plac. # Navn 500m
1 12
  • Jacob Torsvik Dahl(1)
  • Mathias Jansen(2)
1:50.1
2 3 Bærum
  • Storm Mathisen(1)
  • Steffen Stundal De Vos(2)
1:53.3
3 16
  • OLa Binder Brunvoll(1)
  • Eivind Nordby Pettersen(2)
1:53.7
4 13
  • Audun Johnsen(1)
  • Jacob Meisingset Jørgensen(2)
1:56.2
5 7 Bærum
  • Felix Sam Turander(1)
  • Nickan Sohrabi(2)
2:00.8
6 15
  • Ferdinand Skarnagel(1)
  • Eskil Schuster(2)
2:02.7
Løb 106
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 2. A/B Semifinale
2023-09-23 12:45
Plac. # Navn 500m
1 8
  • Jacob Halvorsen(1)
  • Mats Tangen Myhre(2)
1:52.1
2 17
  • Sivert Kvinnsland(1)
  • Hans Kvalheim(2)
1:52.7
3 9
  • Haakon Krohn-Angell(1)
  • Halvor Bejer Moe(2)
1:55.2
4 14
  • Filip Balgobin(1)
  • Oscar Brudvik Hartmann(2)
2:02.4
5 4
  • August Bjerkelund (1)
  • Elliot Matre (2)
2:12.8
6 6
  • Jacob Schrader Braathen(1)
  • Johan Wendel Iversen(2)
3:03.2
Løb 106
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 1. Indledende
2023-09-23 09:20
Plac. # Navn 500m
1 3 Bærum
  • Storm Mathisen(1)
  • Steffen Stundal De Vos(2)
1:52.4
2 6
  • Jacob Schrader Braathen(1)
  • Johan Wendel Iversen(2)
2:00.5
3 4
  • August Bjerkelund (1)
  • Elliot Matre (2)
2:03.4
4 2
  • Einar Kulbliksæter(1)
  • Emil Nævra Brønstad(2)
2:05.0
5 5
  • Mathias Heggernes(1)
  • Eivind Nordborg(2)
2:21.9
Løb 106
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 2. Indledende
2023-09-23 09:25
Plac. # Navn 500m
1 8
  • Jacob Halvorsen(1)
  • Mats Tangen Myhre(2)
1:47.6
2 12
  • Jacob Torsvik Dahl(1)
  • Mathias Jansen(2)
1:48.2
3 9
  • Haakon Krohn-Angell(1)
  • Halvor Bejer Moe(2)
1:53.1
4 7 Bærum
  • Felix Sam Turander(1)
  • Nickan Sohrabi(2)
1:59.8
5 10
  • Bo Gabriel Erichsen(1)
  • Nazar Dowgy(2)
2:06.4
6 11
  • Max Spydevold(1)
  • Philip Lium-Valmot(2)
2:10.0
Løb 106
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 3. Indledende
2023-09-23 09:30
Plac. # Navn 500m
1 16
  • OLa Binder Brunvoll(1)
  • Eivind Nordby Pettersen(2)
1:46.1
2 17
  • Sivert Kvinnsland(1)
  • Hans Kvalheim(2)
1:49.8
3 13
  • Audun Johnsen(1)
  • Jacob Meisingset Jørgensen(2)
1:53.5
4 15
  • Ferdinand Skarnagel(1)
  • Eskil Schuster(2)
1:54.0
5 14
  • Filip Balgobin(1)
  • Oscar Brudvik Hartmann(2)
1:54.5
Løb 107
M1X Mænd 1X 500m Heatfinale 1
2023-09-23 14:45
Plac. # Navn 500m
1 6 Christiania I
  • Andreas Dugstad Sørskaar(1)
1:36.5
2 3 Bergens
  • Olexii Tymoshenko(1)
1:39.6
3 7 Bergens II
  • Lars Eirik Vevatne(1)
1:42.0
4 5 Trondhjems I
  • Henrik Halvorsen(1)
1:51.5
5 4 Alvøen I
  • René Langøen(1)
1:54.2
Løb 108
W1X Kvinder 1X 500m Heatfinale 1
2023-09-23 14:50
Plac. # Navn 500m
1 2 Horten I
  • Jannicke Due(1)
2:05.0
2 1 Horten II
  • Josefine Hall Lindberg(1)
2:36.8
Løb 109
U17 M2X Drenge U17 2X 500m A Finale
2023-09-23 14:56
Plac. # Navn 500m
1 4
  • Henrik Melhus Høeg(1)
  • Benjamin Haug Hagen(2)
1:34.1
2 15
  • Andreas Tol(1)
  • Daniel Kjærnet(2)
1:34.9
3 6
  • Cornelius Varden Økern(1)
  • William Alexander Bakken(2)
1:35.4
4 1
  • Kristian Strand Jensen(1)
  • Isak Larson(2)
1:36.8
5 11 Stavanger
  • Noah Emil Grønnestad(1)
  • Lucas Lauvnes(2)
1:41.5
6 10
  • Andreas Follnes(1)
  • Joakim Fasmer(2)
1:42.4
Løb 109
U17 M2X Drenge U17 2X 500m 1. A/B Semifinale
2023-09-23 12:30
Plac. # Navn 500m
1 15
  • Andreas Tol(1)
  • Daniel Kjærnet(2)
1:39.6
2 4
  • Henrik Melhus Høeg(1)
  • Benjamin Haug Hagen(2)
1:41.4
3 11 Stavanger
  • Noah Emil Grønnestad(1)
  • Lucas Lauvnes(2)
1:43.2
4 12
  • Adrian Blindheim Skauge(1)
  • Sander Omdal(2)
1:52.8
5 17
  • Erlend Nordhagen(1)
  • Mikkel Tjugen(2)
1:53.6
Løb 109
U17 M2X Drenge U17 2X 500m 2. A/B Semifinale
2023-09-23 12:35
Plac. # Navn 500m
1 1
  • Kristian Strand Jensen(1)
  • Isak Larson(2)
1:36.8
2 6
  • Cornelius Varden Økern(1)
  • William Alexander Bakken(2)
1:38.3
3 10
  • Andreas Follnes(1)
  • Joakim Fasmer(2)
1:38.8
4 18
  • Jasper Viksås(1)
  • Eskil Heiberg(2)
1:39.2
5 14
  • Marius Simonsen(1)
  • Lukas Stenmark(2)
1:54.3
6 5
  • Jesper Jære Strøm(1)
  • Marius Holmedal Bjerke(2)
1:55.6
Løb 109
U17 M2X Drenge U17 2X 500m 1. Indledende
2023-09-23 10:40
Plac. # Navn 500m
1 4
  • Henrik Melhus Høeg(1)
  • Benjamin Haug Hagen(2)
1:36.8
2 1
  • Kristian Strand Jensen(1)
  • Isak Larson(2)
1:38.0
3 6
  • Cornelius Varden Økern(1)
  • William Alexander Bakken(2)
1:40.4
4 5
  • Jesper Jære Strøm(1)
  • Marius Holmedal Bjerke(2)
1:54.9
5 2
  • Andreas Langeland Olderbakk(1)
  • Magnus Røttingen Bergsagel(2)
1:56.4
Løb 109
U17 M2X Drenge U17 2X 500m 2. Indledende
2023-09-23 10:45
Plac. # Navn 500m
1 10
  • Andreas Follnes(1)
  • Joakim Fasmer(2)
1:42.0
2 11 Stavanger
  • Noah Emil Grønnestad(1)
  • Lucas Lauvnes(2)
1:46.7
3 12
  • Adrian Blindheim Skauge(1)
  • Sander Omdal(2)
1:53.3
4 8
  • Sebastian Blix(1)
  • Dimian Hansen(2)
1:56.3
5 9
  • Darin Mehraban(1)
  • William Skaug(2)
2:01.1
Løb 109
U17 M2X Drenge U17 2X 500m 3. Indledende
2023-09-23 10:50
Plac. # Navn 500m
1 15
  • Andreas Tol(1)
  • Daniel Kjærnet(2)
1:40.4
2 18
  • Jasper Viksås(1)
  • Eskil Heiberg(2)
1:43.8
3 16
  • Kristian Knutsvik(1)
  • Ludvik Nedreås(2)
1:48.0
4 17
  • Erlend Nordhagen(1)
  • Mikkel Tjugen(2)
1:50.2
5 14
  • Marius Simonsen(1)
  • Lukas Stenmark(2)
1:50.7
6 13 Bærum
  • Oskar Max Turander(1)
  • Sondre Magnus Bergene Seres(2)
2:13.5
Løb 110
U17 W1X Piger U17 1X 500m A Finale
2023-09-23 15:03
Plac. # Navn 500m
1 4 Drammen I
  • Hannah Ossenkamp(1)
1:55.5
2 9 Christiania I
  • Rakel Elina Bryhni(1)
1:55.9
3 7 Fana I
  • Giada Trentani-Keupers(1)
1:57.8
4 6 Tønsberg I
  • Sara Harries(1)
2:01.2
5 1 Aalesunds II
  • Maria Wiik(1)
2:01.7
6 8 Aalesunds I
  • Julia Hanken(1)
2:04.3
Løb 110
U17 W1X Piger U17 1X 500m 1. Indledende
2023-09-23 07:55
Plac. # Navn 500m
1 4 Drammen I
  • Hannah Ossenkamp(1)
1:59.3
2 6 Tønsberg I
  • Sara Harries(1)
2:03.5
3 1 Aalesunds II
  • Maria Wiik(1)
2:06.1
4 3 NSR I
  • Cecilia Hjortsjø(1)
2:11.5
5 5 Fana II
  • Juliet Balgobin Herfindal(1)
2:12.6
6 2 NSR II
  • Martine Næss Lian(1)
2:16.7
Løb 110
U17 W1X Piger U17 1X 500m 2. Indledende
2023-09-23 08:00
Plac. # Navn 500m
1 7 Fana I
  • Giada Trentani-Keupers(1)
2:01.6
2 9 Christiania I
  • Rakel Elina Bryhni(1)
2:02.1
3 8 Aalesunds I
  • Julia Hanken(1)
2:08.1
4 11 Stavanger I
  • Frida Vengnes(1)
2:08.4
5 12 Christiania II
  • Ylva Espolin Stor Dahl(1)
2:10.1
6 10 TRS I
  • Izzy Säker(1)
2:22.0
Løb 111
U16 W1X Piger U16 1X 500m A Finale
2023-09-23 15:10
Plac. # Navn 500m
1 8 Aalesunds IV
  • Vilja Helland Hauge(1)
1:56.3
2 7 Bærum II
  • Thea Elise Steinmoen Barski(1)
1:58.0
3 11 Bærum I
  • Cornelia Riis(1)
1:58.5
4 3 Aalesunds III
  • Ingrid Olsvik(1)
1:59.4
5 2 Stavanger I
  • Imme Hoekstra(1)
2:01.8
6 5 NSR I
  • Synne Fjellheim(1)
2:06.0
Løb 111
U16 W1X Piger U16 1X 500m 1. Indledende
2023-09-23 10:25
Plac. # Navn 500m
1 3 Aalesunds III
  • Ingrid Olsvik(1)
2:01.3
2 5 NSR I
  • Synne Fjellheim(1)
2:02.5
3 2 Stavanger I
  • Imme Hoekstra(1)
2:03.0
4 4 Bergens I
  • Linn Kristin Vevatne(1)
2:04.6
5 1 Stavanger II
  • Oline Borthen Solberg(1)
2:05.9
6 6 TRS I
  • Izzy Säker(1)
2:16.3
Løb 111
U16 W1X Piger U16 1X 500m 2. Indledende
2023-09-23 10:30
Plac. # Navn 500m
1 11 Bærum I
  • Cornelia Riis(1)
1:56.0
2 8 Aalesunds IV
  • Vilja Helland Hauge(1)
1:56.4
3 7 Bærum II
  • Thea Elise Steinmoen Barski(1)
1:57.1
4 12 Aalesunds II
  • Ane Haddal(1)
2:05.0
5 10 Aalesunds I
  • Andrea Storøy(1)
2:05.8
6 9 Fana I
  • Ingrid Marie Hella-Hoff(1)
2:12.2
Løb 112
Masters M1X Mænd Masters 1X 500m Heatfinale 1
2023-09-23 14:45
Plac. # Navn Handicap500mTotal time
1 1 Bergens I
  • Eirik Vevatne(1)
0s2:02.72:02.7
Løb 114
U19 M1X Drenge U19 1X 500m Heatfinale 1
2023-09-23 15:17
Plac. # Navn 500m
1 4 Bergens II
  • Isak Sommer Svellingen(1)
1:44.8
2 2 Bergens I
  • Eivind Vevatne(1)
1:46.2
3 3 Bergens III
  • Viljar Jørgensen(1)
1:46.6
4 5 NSR I
  • Ole Arnøy(1)
1:48.4
5 6 Bergens IV
  • Kasper Kvåle(1)
1:49.7
Løb 115
U19 W1X Piger U19 1X 500m Heatfinale 1
2023-09-23 15:24
Plac. # Navn 500m
1 3 Bergens I
  • Malin Haram-Hundven(1)
1:58.6
2 1 Drammen I
  • Hannah Ossenkamp(1)
2:02.7
3 5 Horten I
  • Liepa Kuzmarskyte(1)
2:05.9
4 2 Os I
  • Hustad Matilde Ottesen(1)
2:08.9
5 4 Bergens III
  • Frida Corneliussen Kaas(1)
2:12.4
Løb 115
U19 W1X Piger U19 1X 500m Heatfinale 2
2023-09-23 15:31
Plac. # Navn 500m
1 7 NSR I
  • Silje Strøm(1)
2:00.1
2 9 Bergens II
  • Guro Andersen Buck(1)
2:02.7
3 8 Tønsberg I
  • Sara Harries(1)
2:06.6
4 6 TRS I
  • Izzy Säker(1)
2:16.4
Løb 116
U17 M2- Drenge U17 2- 500m A Finale
2023-09-23 16:08
Plac. # Navn 500m
1 1
  • Kristian Strand Jensen(1)
  • Isak Larson(2)
1:39.5
2 9
  • Eirik Fiskerstrand(1)
  • Oscar Myran(2)
1:42.1
3 2
  • Daniel Kjærnet(1)
  • Andreas Tol(2)
1:42.6
4 7
  • Henrik Melhus Høeg(1)
  • Benjamin Haug Hagen(2)
1:44.3
5 5
  • Mads Høeg(1)
  • Martin Anker(2)
1:45.1
6 6
  • Cornelius Varden Økern(1)
  • William Alexander Bakken(2)
1:49.0
Løb 117
U17 W4X Piger U17 4X 500m A Finale
2023-09-23 15:52
Plac. # Navn 500m
1 2
  • Andrea Storøy(1)
  • Ane Haddal(2)
  • Ingrid Olsvik(3)
  • Julia Hanken(4)
1:48.1
2 4
  • Kaja Weiseth-Andersen(1)
  • Martine Næss Lian(2)
  • Cecilia Hjortsjø(3)
  • Louise Wilskow(4)
2:00.8
3 3
  • Stella Moe(1)
  • Synne Marie Fjellheim(2)
  • Annika De Castillo Tandberg(3)
  • Mathilde Roelly Saint-Amand(4)
2:01.4
Løb 118
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2023-09-23 15:59
Plac. # Navn 500m
1 7
  • Vilja Helland Hauge(1)
  • Oline Hanken(2)
1:48.7
2 4
  • Caja Sofie Søfting Lia(1)
  • Christine Isaksen(2)
1:49.5
3 9
  • Sarah Stenmark(1)
  • Ewa-Sofie Gulhaugen(2)
1:56.4
4 1
  • Baldersheim Randi-Helene Bustadmo(1)
  • Høvik Silje Lothe(2)
1:56.8
5 12 Sandefjord
  • Ragnhild Sørsdal Idland(1)
  • Pernille Dahle Eriksen(2)
1:57.4
6 8
  • Maja Tol(1)
  • Anna Førde Skjerven(2)
1:59.2
Løb 118
U15 W2X Piger U15 2X 500m 1. Indledende
2023-09-23 08:25
Plac. # Navn 500m
1 4
  • Caja Sofie Søfting Lia(1)
  • Christine Isaksen(2)
1:53.0
2 1
  • Baldersheim Randi-Helene Bustadmo(1)
  • Høvik Silje Lothe(2)
1:59.4
3 5
  • Pernille Askild Havre(1)
  • Ane Austbø-Didriksen(2)
2:01.7
4 3
  • Tomine Eik(1)
  • Christine Hove(2)
2:07.1
5 6 Bærum
  • Alisa Ostroukhova(1)
  • Sofia Haakonsen-Toth(2)
2:11.2
Løb 118
U15 W2X Piger U15 2X 500m 2. Indledende
2023-09-23 08:30
Plac. # Navn 500m
1 7
  • Vilja Helland Hauge(1)
  • Oline Hanken(2)
1:49.7
2 8
  • Maja Tol(1)
  • Anna Førde Skjerven(2)
1:55.7
3 9
  • Sarah Stenmark(1)
  • Ewa-Sofie Gulhaugen(2)
1:57.8
4 12 Sandefjord
  • Ragnhild Sørsdal Idland(1)
  • Pernille Dahle Eriksen(2)
1:58.1
5 11
  • Erle Ramsfjell(1)
  • Liva Grønnestad(2)
2:12.0
6 10
  • Caroline Wohlfahrt(1)
  • Charlotte Hjortsjø(2)
3:05.0
Løb 119
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2023-09-23 16:06
Plac. # Navn 500m
1 18 Os II
  • Jacob Torsvik Dahl(1)
1:49.0
2 25 Horten III
  • Mats Tangen Myhre(1)
1:51.6
3 27 Drammen I
  • Marius Simonsen(1)
1:53.2
4 12 Bærum I
  • Steffen Stundal De Vos(1)
1:55.7
5 16 Bergens II
  • Sivert Kvinnsland(1)
1:56.5
6 9 Ormsund I
  • Sebastian Blix(1)
2:01.0
Løb 119
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. A/B Semifinale
2023-09-23 11:55
Plac. # Navn 500m
1 18 Os II
  • Jacob Torsvik Dahl(1)
1:51.9
2 27 Drammen I
  • Marius Simonsen(1)
1:55.4
3 9 Ormsund I
  • Sebastian Blix(1)
1:57.5
4 4 Bærum III
  • Storm Mathisen(1)
1:58.6
5 23 Sandefjord I
  • Ola Alexander Bekkelund(1)
2:00.9
6 6 Drammen II
  • August Adamsen(1)
2:01.1
Løb 119
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. A/B Semifinale
2023-09-23 12:00
Plac. # Navn 500m
1 25 Horten III
  • Mats Tangen Myhre(1)
1:53.8
2 12 Bærum I
  • Steffen Stundal De Vos(1)
1:54.1
3 16 Bergens II
  • Sivert Kvinnsland(1)
1:55.2
4 1 Stavanger I
  • Aksel Vaskinn Hansen(1)
1:59.7
5 24 Tønsberg I
  • Audun Johnsen(1)
2:01.3
6 22 Alvøen I
  • Eskil Schuster(1)
2:12.1
Løb 119
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. Indledende
2023-09-23 07:20
Plac. # Navn 500m
1 4 Bærum III
  • Storm Mathisen(1)
2:00.5
2 1 Stavanger I
  • Aksel Vaskinn Hansen(1)
2:02.5
3 6 Drammen II
  • August Adamsen(1)
2:03.9
4 7 Fana I
  • August Bjerkelund (1)
2:09.7
5 5 Horten I
  • Bo Gabriel Erichsen(1)
2:10.0
6 2 NSR II
  • Jesper Jære Strøm(1)
2:20.0
Løb 119
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. Indledende
2023-09-23 07:25
Plac. # Navn 500m
1 12 Bærum I
  • Steffen Stundal De Vos(1)
2:04.7
2 9 Ormsund I
  • Sebastian Blix(1)
2:10.8
3 13 Horten II
  • Einar Kulbliksæter(1)
2:19.0
4 11 Fana III
  • Oscar Brudvik Hartmann(1)
2:26.0
Løb 119
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 3. Indledende
2023-09-23 07:30
Plac. # Navn 500m
1 18 Os II
  • Jacob Torsvik Dahl(1)
1:54.3
2 16 Bergens II
  • Sivert Kvinnsland(1)
2:01.3
3 21 Fana IV
  • Filip Balgobin(1)
2:08.5
4 20 Drammen III
  • August Helén(1)
2:11.7
5 17 NSR I
  • Halvor Bejer Moe(1)
2:20.0
6 15 Ormsund II
  • Erik Thon(1)
2:21.3
Løb 119
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 4. Indledende
2023-09-23 07:40
Plac. # Navn 500m
1 27 Drammen I
  • Marius Simonsen(1)
1:52.4
2 25 Horten III
  • Mats Tangen Myhre(1)
1:57.2
3 23 Sandefjord I
  • Ola Alexander Bekkelund(1)
2:01.2
4 24 Tønsberg I
  • Audun Johnsen(1)
2:02.5
5 22 Alvøen I
  • Eskil Schuster(1)
2:11.4
6 28 Os I
  • Andreas Tysse(1)
2:27.4
Løb 120
U14 M1X Drenge U14 1X 500m A Finale
2023-09-23 16:13
Plac. # Navn 500m
1 5 Horten II
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
1:51.9
2 7 Horten III
  • Jacob Halvorsen(1)
1:53.2
3 8 Os I
  • Mathias Jansen(1)
1:58.4
4 13 Alvøen II
  • Ferdinand Skarnagel(1)
1:58.6
5 16 Bergens I
  • Hans Kvalheim(1)
2:02.0
6 15 Tønsberg I
  • Jacob Meisingset Jørgensen(1)
2:08.1
Løb 120
U14 M1X Drenge U14 1X 500m 1. A/B Semifinale
2023-09-23 12:05
Plac. # Navn 500m
1 5 Horten II
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
1:56.9
2 13 Alvøen II
  • Ferdinand Skarnagel(1)
1:59.7
3 8 Os I
  • Mathias Jansen(1)
2:00.0
4 14 Horten VI
  • Levi Wessel(1)
2:07.2
5 12 Os II
  • Sebastian Ormehaug(1)
2:07.5
6 6 Alvøen I
  • Eivind Nordborg(1)
2:16.8
Løb 120
U14 M1X Drenge U14 1X 500m 2. A/B Semifinale
2023-09-23 12:10
Plac. # Navn 500m
1 7 Horten III
  • Jacob Halvorsen(1)
1:59.9
2 16 Bergens I
  • Hans Kvalheim(1)
2:05.6
3 15 Tønsberg I
  • Jacob Meisingset Jørgensen(1)
2:08.5
4 4 NSR I
  • Niels Krohg(1)
2:14.8
Løb 120
U14 M1X Drenge U14 1X 500m 1. Indledende
2023-09-23 09:34
Plac. # Navn 500m
1 5 Horten II
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
2:03.7
2 4 NSR I
  • Niels Krohg(1)
2:17.7
3 6 Alvøen I
  • Eivind Nordborg(1)
2:18.1
4 2 Ormsund I
  • Wilhelm André Syversen Braathen(1)
2:24.4
5 3 Horten IV
  • Emil Nævra Brønstad(1)
2:40.8
Løb 120
U14 M1X Drenge U14 1X 500m 2. Indledende
2023-09-23 09:34
Plac. # Navn 500m
1 7 Horten III
  • Jacob Halvorsen(1)
1:55.5
2 8 Os I
  • Mathias Jansen(1)
1:58.6
3 11 Horten V
  • OLa Binder Brunvoll(1)
2:02.4
4 12 Os II
  • Sebastian Ormehaug(1)
2:07.5
5 9 Horten I
  • Nazar Dowgy(1)
2:18.8
6 10 Alvøen III
  • Mathias Heggernes(1)
2:22.4
Løb 120
U14 M1X Drenge U14 1X 500m 3. Indledende
2023-09-23 09:34
Plac. # Navn 500m
1 13 Alvøen II
  • Ferdinand Skarnagel(1)
1:58.7
2 16 Bergens I
  • Hans Kvalheim(1)
2:02.4
3 14 Horten VI
  • Levi Wessel(1)
2:09.7
4 15 Tønsberg I
  • Jacob Meisingset Jørgensen(1)
2:12.1
5 17 Fana I
  • Elliot Matre (1)
2:19.3
6 18 Fana II
  • Julian Eri Bjelland(1)
2:30.8
Løb 121
W/M 8+/4+/4-/4X+/4X/2+/2-/2X/1X Kvinder/mænd 8+/4+/4-/4X+/4X/2+/2-/2X/1X 500m Heatfinale 1
2023-09-23 16:20
Plac. # Navn 500m
1 5 Bærum III
  • Felix Sam Turander(1)
  • Nickan Sohrabi(2)
1:58.1
2 1 Stavanger I
  • Aleksander Tegle(1)
  • Eskil Granhøy Kivle(2)
2:00.9
3 4 Bærum
  • Sondre Magnus Bergene Seres(1)
  • Oskar Max Turander(2)
2:10.9
4 3 Os II
  • Martin Tysse(1)
  • Vold Adrian Unneland(2)
2:19.9
5 2 Bærum/Os
  • Noah Clark-Lekven(1)
  • Jens Olai Steinmoen Bæck(2)
2:23.3
Løb 121
W/M 8+/4+/4-/4X+/4X/2+/2-/2X/1X Kvinder/mænd 8+/4+/4-/4X+/4X/2+/2-/2X/1X 500m Heatfinale 2
2023-09-23 16:27
Plac. # Navn 500m
1 9 Aalesunds I
  • Selma Wik(1)
  • Vilja Helland Hauge(2)
1:58.7
2 6 Bærum II
  • Ida Bjonge(1)
  • Elicka Sohrabi(2)
2:24.8
3 8 Bergens I
  • Hermine Senneseth Angelfoss(1)
2:33.4
Løb 123
U17 M4- Drenge U17 4- 500m A Finale
2023-09-23 16:34
Plac. # Navn 500m
1 1
  • Andreas Tol(1)
  • Andreas Follnes(2)
  • Isak Larson(3)
  • Kristian Strand Jensen(4)
1:33.0
2 2
  • Adrian Blindheim Skauge(1)
  • Kristian Knutsvik(2)
  • Sander Omdal(3)
  • Ludvik Nedreås(4)
1:41.6
Løb 124
U17 W2- Piger U17 2- 500m A Finale
2023-09-23 16:39
Plac. # Navn 500m
1 3
  • Oline Hanken(1)
  • Maria Wiik(2)
1:51.9
2 2 Bærum
  • Cornelia Riis(1)
  • Thea Elise Steinmoen Barski(2)
1:56.6
3 1
  • Ylva Espolin Stor Dahl(1)
  • Ann Ayame Yasuda(2)
2:02.7
Løb 125
U13 W1X Piger U13 1X 500m Heatfinale 1
2023-09-23 16:48
Plac. # Navn 500m
1 1 Fana I
  • Tomine Eik(1)
2:09.6
Løb 126
U13 M1X Drenge U13 1X 500m Heatfinale 1
2023-09-23 16:44
Plac. # Navn 500m
1 1 Fana III
  • Noah Olsen Turøy (1)
2:13.3
2 5 Fana I
  • Viljar Avsnes Hetlelid(1)
2:24.5
3 4 Os I
  • Martin Tysse(1)
2:35.3
4 6 Ormsund IV
  • Orion Wongraven(1)
2:35.7
5 3 Ormsund III
  • Leo Powers(1)
2:47.8
Løb 126
U13 M1X Drenge U13 1X 500m Heatfinale 2
2023-09-23 16:48
Plac. # Navn 500m
1 8 Ormsund I
  • Storm Skramstad(1)
2:10.0
2 9 Horten I
  • Emrik Silbodal(1)
2:23.1
3 10 Ormsund II
  • Caspian Aria Mehdinia(1)
2:24.2
4 7 Horten II
  • Leon Saure Grann(1)
2:26.3
5 11 Bærum I
  • Jens Olai Steinmoen Bæck(1)
2:32.6
Løb 129
U15 Mix4X Mix U15 4X 500m A Finale
2023-09-23 17:02
Plac. # Navn 500m
1 3
  • Christine Isaksen(1)
  • Jacob Halvorsen(2)
  • Eivind Nordby Pettersen(3)
  • Mats Tangen Myhre(4)
1:38.2
2 13
  • Caja Sofie Søfting Lia(1)
  • OLa Binder Brunvoll(2)
  • Levi Wessel(3)
  • Einar Kulbliksæter(4)
1:43.0
3 6
  • Baldersheim Randi-Helene Bustadmo(1)
  • Høvik Silje Lothe(2)
  • Jacob Torsvik Dahl(3)
  • Mathias Jansen(4)
1:43.1
4 15
  • Anna Førde Skjerven(1)
  • Hans Kvalheim(2)
  • Maja Tol(3)
  • Sivert Kvinnsland(4)
1:43.5
5 5
  • August Adamsen(1)
  • August Helén(2)
  • Sarah Stenmark(3)
  • Selma Dyve Jonli(4)
1:44.8
6 7
  • Eivind Nordborg(1)
  • Eskil Schuster(2)
  • Ferdinand Skarnagel(3)
  • Sandra Nesje Bjørnsen(4)
1:47.9
Løb 129
U15 Mix4X Mix U15 4X 500m 1. A/B Semifinale
2023-09-23 13:00
Plac. # Navn 500m
1 3
  • Christine Isaksen(1)
  • Jacob Halvorsen(2)
  • Eivind Nordby Pettersen(3)
  • Mats Tangen Myhre(4)
1:41.6
2 15
  • Anna Førde Skjerven(1)
  • Hans Kvalheim(2)
  • Maja Tol(3)
  • Sivert Kvinnsland(4)
1:44.5
3 7
  • Eivind Nordborg(1)
  • Eskil Schuster(2)
  • Ferdinand Skarnagel(3)
  • Sandra Nesje Bjørnsen(4)
1:45.0
4 16
  • Caroline Wohlfahrt(1)
  • Niels Krohg(2)
  • Max Spydevold(3)
  • Marius Holmedal Bjerke(4)
1:52.8
5 9 Bærum
  • Sofia Haakonsen-Toth(1)
  • Alisa Ostroukhova(2)
  • Storm Mathisen(3)
  • Steffen Stundal De Vos(4)
1:53.9
6 10
  • Antoni Stejuk(1)
  • Emma Hope Peck(2)
  • Erle Ramsfjell(3)
  • Liva Grønnestad(4)
2:12.5
Løb 129
U15 Mix4X Mix U15 4X 500m 2. A/B Semifinale
2023-09-23 13:05
Plac. # Navn 500m
1 6
  • Baldersheim Randi-Helene Bustadmo(1)
  • Høvik Silje Lothe(2)
  • Jacob Torsvik Dahl(3)
  • Mathias Jansen(4)
1:42.9
2 13
  • Caja Sofie Søfting Lia(1)
  • OLa Binder Brunvoll(2)
  • Levi Wessel(3)
  • Einar Kulbliksæter(4)
1:44.0
3 5
  • August Adamsen(1)
  • August Helén(2)
  • Sarah Stenmark(3)
  • Selma Dyve Jonli(4)
1:45.6
4 1
  • Pernille Askild Havre(1)
  • Oscar Brudvik Hartmann(2)
  • Filip Balgobin(3)
  • August Bjerkelund (4)
1:49.8
5 8
  • Sebastian Blix(1)
  • Hedda Eklo Hjemdal(2)
  • Erik Thon(3)
  • Storm Skramstad(4)
1:52.3
6 12
  • Veronika Voskresenskaite(1)
  • Bo Gabriel Erichsen(2)
  • Leon Saure Grann(3)
  • Emil Nævra Brønstad(4)
2:03.6
Løb 129
U15 Mix4X Mix U15 4X 500m 1. Indledende
2023-09-23 10:55
Plac. # Navn 500m
1 3
  • Christine Isaksen(1)
  • Jacob Halvorsen(2)
  • Eivind Nordby Pettersen(3)
  • Mats Tangen Myhre(4)
1:40.4
2 6
  • Baldersheim Randi-Helene Bustadmo(1)
  • Høvik Silje Lothe(2)
  • Jacob Torsvik Dahl(3)
  • Mathias Jansen(4)
1:44.1
3 5
  • August Adamsen(1)
  • August Helén(2)
  • Sarah Stenmark(3)
  • Selma Dyve Jonli(4)
1:45.0
4 1
  • Pernille Askild Havre(1)
  • Oscar Brudvik Hartmann(2)
  • Filip Balgobin(3)
  • August Bjerkelund (4)
1:56.9
5 4
  • Synne Skulstad(1)
  • Elliot Matre (2)
  • Noah Olsen Turøy (3)
  • Christine Hove(4)
2:04.2
6 2
  • Julian Eri Bjelland(1)
  • Haakon Williams-Eiken(2)
  • Tomine Eik(3)
  • Viljar Avsnes Hetlelid(4)
2:22.0
Løb 129
U15 Mix4X Mix U15 4X 500m 2. Indledende
2023-09-23 11:00
Plac. # Navn 500m
1 8
  • Sebastian Blix(1)
  • Hedda Eklo Hjemdal(2)
  • Erik Thon(3)
  • Storm Skramstad(4)
1:49.3
2 7
  • Eivind Nordborg(1)
  • Eskil Schuster(2)
  • Ferdinand Skarnagel(3)
  • Sandra Nesje Bjørnsen(4)
1:49.8
3 9 Bærum
  • Sofia Haakonsen-Toth(1)
  • Alisa Ostroukhova(2)
  • Storm Mathisen(3)
  • Steffen Stundal De Vos(4)
1:50.9
4 10
  • Antoni Stejuk(1)
  • Emma Hope Peck(2)
  • Erle Ramsfjell(3)
  • Liva Grønnestad(4)
1:58.6
5 12
  • Veronika Voskresenskaite(1)
  • Bo Gabriel Erichsen(2)
  • Leon Saure Grann(3)
  • Emil Nævra Brønstad(4)
2:03.1
Løb 129
U15 Mix4X Mix U15 4X 500m 3. Indledende
2023-09-23 11:05
Plac. # Navn 500m
1 15
  • Anna Førde Skjerven(1)
  • Hans Kvalheim(2)
  • Maja Tol(3)
  • Sivert Kvinnsland(4)
1:46.1
2 13
  • Caja Sofie Søfting Lia(1)
  • OLa Binder Brunvoll(2)
  • Levi Wessel(3)
  • Einar Kulbliksæter(4)
1:46.7
3 16
  • Caroline Wohlfahrt(1)
  • Niels Krohg(2)
  • Max Spydevold(3)
  • Marius Holmedal Bjerke(4)
1:55.4
4 14
  • Johan Wendel Iversen(1)
  • Charlotte Hjortsjø(2)
  • Philip Lium-Valmot(3)
  • Jacob Schrader Braathen(4)
2:05.7
Løb 130
U17 M4X Drenge U17 4X 500m A Finale
2023-09-23 17:16
Plac. # Navn 500m
1 2
  • Andreas Follnes(1)
  • Andreas Tol(2)
  • Daniel Kjærnet(3)
  • Joakim Fasmer(4)
1:28.8
2 1
  • Cornelius Varden Økern(1)
  • Henrik Melhus Høeg(2)
  • Benjamin Haug Hagen(3)
  • William Alexander Bakken(4)
1:29.8
3 5
  • Mads Høeg(1)
  • Martin Anker(2)
  • Magnus Nicolaysen(3)
  • Eskil Heiberg(4)
1:32.5
4 3 Stavanger
  • Aksel Vaskinn Hansen(1)
  • Lucas Lauvnes(2)
  • Noah Emil Grønnestad(3)
  • Oliver Dahl(4)
1:32.8
5 4
  • Erlend Nordhagen(1)
  • Mikkel Tjugen(2)
  • Andreas Langeland Olderbakk(3)
  • Magnus Røttingen Bergsagel(4)
1:49.5
Løb 131
U17 W4- Piger U17 4- 500m A Finale
2023-09-23 17:23
Plac. # Navn 500m
1 1
  • Ane Haddal(1)
  • Ingrid Olsvik(2)
  • Andrea Storøy(3)
  • Julia Hanken(4)
1:48.6
2 2
  • Ylva Espolin Stor Dahl(1)
  • Selma Wik(2)
  • Rakel Elina Bryhni(3)
  • Ann Ayame Yasuda(4)
1:51.3
Løb 132
Mix2X Mix 2X 500m Heatfinale 1
2023-09-23 17:30
Plac. # Navn 500m
1 3
  • René Langøen(1)
  • Olexii Tymoshenko(2)
1:45.6
Løb 133
U19 Mix2X Mix U19 2X 500m Heatfinale 1
2023-09-23 16:55
Plac. # Navn 500m
1 1
  • Hedda Eklo Hjemdal(1)
  • Sebastian Blix(2)
2:03.2
2 2
  • Nazar Dowgy(1)
  • Veronika Voskresenskaite(2)
2:06.7
3 4
  • Carla Riber Fosshaug(1)
  • Erik Thon(2)
2:28.5
Løb 134
U13 W2X Piger U13 2X 500m Heatfinale 1
2023-09-23 17:09
Plac. # Navn 500m
1 1 Bærum
  • Ida Bjonge(1)
  • Elicka Sohrabi(2)
2:26.1
Løb 135
U13 M2X Drenge U13 2X 500m Heatfinale 1
2023-09-23 17:37
Plac. # Navn 500m
1 1
  • Noah Olsen Turøy (1)
  • Viljar Avsnes Hetlelid(2)
1:54.9
2 4
  • Emrik Silbodal(1)
  • Leon Saure Grann(2)
2:09.3
3 5
  • Storm Skramstad(1)
  • Caspian Aria Mehdinia(2)
2:09.5
4 6
  • Vold Adrian Unneland(1)
  • Jens Olai Steinmoen Bæck(2)
2:16.4
5 3
  • Noah Clark-Lekven(1)
  • Martin Tysse(2)
2:23.3
6 2
  • Leo Powers(1)
  • Orion Wongraven(2)
2:27.6
Løb 136
U17 Mix4X Mix U17 4X 500m A Finale
2023-09-23 17:43
Plac. # Navn 500m
1 6
  • Andreas Tol(1)
  • Daniel Kjærnet(2)
  • Andreas Follnes(3)
  • Linn Kristin Vevatne(4)
1:33.5
2 2
  • Oscar Myran(1)
  • Pernille Askild Havre(2)
  • Eirik Fiskerstrand(3)
  • Giada Trentani-Keupers(4)
1:36.0
3 3 Stavanger
  • Imme Hoekstra(1)
  • Oline Borthen Solberg(2)
  • Noah Emil Grønnestad(3)
  • Oliver Dahl(4)
1:36.5
4 5
  • Henrik Melhus Høeg(1)
  • Benjamin Haug Hagen(2)
  • Ann Ayame Yasuda(3)
  • Rakel Elina Bryhni(4)
1:37.8
5 1 Bærum
  • Steffen Stundal De Vos(1)
  • Michael Thor Aasgaard(2)
  • Cornelia Riis(3)
  • Thea Elise Steinmoen Barski(4)
1:41.9
6 4
  • Annika Hjortsjø(1)
  • Asgeir Van Nes Eriksen(2)
  • Martine Næss Lian(3)
  • Joachim Henne-Madsen(4)
1:49.5
Løb 137
U15 Mix4- Mix U15 4- 500m A Finale
2023-09-23 17:50
Plac. # Navn 500m
1 2 Bergens roklubb
  • Anna Førde Skjerven(1)
  • Hans Kvalheim(2)
  • Sivert Kvinnsland(3)
  • Maja Tol(4)
1:47.6
2 1
  • Andreas Tysse(1)
  • Sebastian Ormehaug(2)
  • Andrea Holmefjord(3)
  • Baldersheim Randi-Helene Bustadmo(4)
1:57.9
Løb 138
U17 Mix8+ Mix U17 8+ 500m A Finale
2023-09-23 18:10
Plac. # Navn 500m
1 4 Bergens
  • Lars Eirik Vevatne(1)
  • Olexii Tymoshenko(2)
1:34.7
2 1
  • Balder Dysthe(1)
  • Eskil Heiberg(2)
  • Mads Høeg(3)
  • Magnus Nicolaysen(4)
  • Jasper Viksås(5)
  • Cecilia Hjortsjø(6)
  • Kaja Weiseth-Andersen(7)
  • Martin Anker(8)
  • Silje Strøm(cox)
1:35.5
3 2
  • Andreas Tysse(1)
  • Andrea Holmefjord(2)
  • Høvik Signe Lothe(3)
  • Sebastian Ormehaug(4)
  • Høvik Silje Lothe(5)
  • Baldersheim Randi-Helene Bustadmo(6)
  • Jacob Torsvik Dahl(7)
  • Mathias Jansen(8)
  • Matilde Hustad(cox)
1:52.9
Løb 200
U17 M1X Drenge U17 1X 500m Heatfinale 1
2023-09-24 08:30
Plac. # Navn 500m
1 5 Christiania I
  • Benjamin Haug Hagen(1)
1:41.2
2 3 Stavanger I
  • Oliver Dahl(1)
1:43.5
3 2 NSR
  • Eskil Heiberg(1)
1:47.2
4 1 Stavanger III
  • Noah Emil Grønnestad(1)
1:54.1
Løb 200
U17 M1X Drenge U17 1X 500m Heatfinale 2
2023-09-24 08:36
Plac. # Navn 500m
1 7 Bergens III
  • Andreas Tol(1)
1:48.5
2 8 Christiania III
  • Cornelius Varden Økern(1)
1:49.1
3 10 Stavanger II
  • Lucas Lauvnes(1)
1:50.1
4 9 Bergens VIII
  • Joakim Fasmer(1)
1:53.7
Løb 200
U17 M1X Drenge U17 1X 500m Heatfinale 3
2023-09-24 08:42
Plac. # Navn 500m
1 15 Christiania II
  • Henrik Melhus Høeg(1)
1:43.8
2 14 Bergens V
  • Daniel Kjærnet(1)
1:45.1
3 12 Christiania IV
  • William Alexander Bakken(1)
1:45.2
4 13 Bergens II
  • Andreas Follnes(1)
1:46.1
Løb 200
U17 M1X Drenge U17 1X 500m Heatfinale 4
2023-09-24 08:48
Plac. # Navn 500m
1 18 NSR III
  • Magnus Nicolaysen(1)
1:53.7
2 20 Ormsund I
  • Dimian Hansen(1)
1:57.8
3 19 NSR I
  • Joachim Henne-Madsen(1)
1:59.1
4 16 Ormsund III
  • William Skaug(1)
2:08.1
5 17 Ormsund II
  • Darin Mehraban(1)
2:17.2
Løb 200
U17 M1X Drenge U17 1X 500m Heatfinale 5
2023-09-24 08:54
Plac. # Navn 500m
1 24 Bergens VII
  • Isak Larson(1)
1:49.2
2 23 Bærum I
  • Michael Thor Aasgaard(1)
1:50.7
3 21 NSR IV
  • Jasper Viksås(1)
1:51.2
4 25 Bergens IX
  • Kristian Strand Jensen(1)
1:51.8
5 22 Drammen I
  • Lukas Stenmark(1)
2:12.1
Løb 201
U17 W2X Piger U17 2X 500m Heatfinale 1
2023-09-24 09:04
Plac. # Navn 500m
1 4
  • Rakel Elina Bryhni(1)
  • Ann Ayame Yasuda(2)
1:53.5
2 2
  • Vilja Helland Hauge(1)
  • Maria Wiik(2)
1:55.2
3 6 Bærum
  • Cornelia Riis(1)
  • Thea Elise Steinmoen Barski(2)
1:55.6
4 3
  • Sara Harries(1)
  • Silje Marie Holm(2)
2:04.4
5 5
  • Louise Wilskow(1)
  • Martine Næss Lian(2)
2:13.3
Løb 201
U17 W2X Piger U17 2X 500m Heatfinale 2
2023-09-24 09:10
Plac. # Navn 500m
1 12 Stavanger
  • Oline Borthen Solberg(1)
  • Frida Vengnes(2)
1:57.3
2 11
  • Andrea Storøy(1)
  • Ingrid Olsvik(2)
1:58.0
3 10
  • Hannah Ossenkamp(1)
  • Ewa-Sofie Gulhaugen(2)
1:59.4
4 7
  • Ylva Espolin Stor Dahl(1)
  • Sofia Haakonsen-Toth(2)
2:05.2
5 8
  • Emma Hestvik(1)
  • Ingrid Marie Hella-Hoff(2)
2:13.6
6 9
  • Stella Moe(1)
  • Annika Hjortsjø(2)
2:49.7
Løb 202
U15 M1X Drenge U15 1X 500m Heatfinale 1
2023-09-24 09:20
Plac. # Navn 500m
1 4 Horten VI
  • Jacob Halvorsen(1)
2:00.8
2 6 Alvøen III
  • Ferdinand Skarnagel(1)
2:06.4
3 5 Stavanger II
  • Antoni Stejuk(1)
2:16.3
4 2 Fana IV
  • Oscar Brudvik Hartmann(1)
2:21.9
5 3 Fana II
  • Elliot Matre (1)
2:24.9
6 1 Horten V
  • Emil Nævra Brønstad(1)
2:45.4
Løb 202
U15 M1X Drenge U15 1X 500m Heatfinale 2
2023-09-24 09:26
Plac. # Navn 500m
1 8 Bergens II
  • Sivert Kvinnsland(1)
2:04.4
2 12 Stavanger I
  • Aksel Vaskinn Hansen(1)
2:09.9
3 9 Alvøen II
  • Eskil Schuster(1)
2:18.3
4 11 Bærum II
  • Felix Sam Turander(1)
2:25.0
5 10 Alvøen I
  • Eivind Nordborg(1)
2:26.3
6 7 Alvøen IV
  • Mathias Heggernes(1)
2:33.5
Løb 202
U15 M1X Drenge U15 1X 500m Heatfinale 3
2023-09-24 09:32
Plac. # Navn 500m
1 17 Drammen II
  • August Adamsen(1)
2:05.8
2 16 Sandefjord I
  • Ola Alexander Bekkelund(1)
2:09.1
3 15 Os III
  • Sebastian Ormehaug(1)
2:11.1
4 18 Horten II
  • Einar Kulbliksæter(1)
2:21.3
5 14 Bærum I
  • Sondre Magnus Bergene Seres(1)
2:31.9
6 13 Ormsund III
  • Wilhelm André Syversen Braathen(1)
2:46.3
Løb 202
U15 M1X Drenge U15 1X 500m Heatfinale 4
2023-09-24 09:38
Plac. # Navn 500m
1 24 Drammen I
  • Marius Simonsen(1)
1:57.7
2 20 Horten VII
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
2:01.6
3 22 NSR II
  • Marius Holmedal Bjerke(1)
2:05.6
4 19 Bergens I
  • Hans Kvalheim(1)
2:13.7
5 23 Fana I
  • August Bjerkelund (1)
2:15.7
6 21 Tønsberg II
  • Jacob Meisingset Jørgensen(1)
2:18.0
Løb 202
U15 M1X Drenge U15 1X 500m Heatfinale 5
2023-09-24 09:44
Plac. # Navn 500m
1 29 Fana III
  • Filip Balgobin(1)
2:02.6
2 25 Bærum
  • Storm Mathisen(1)
2:04.9
3 27 NSR I
  • Max Spydevold(1)
2:09.9
4 28 Os II
  • Mathias Jansen(1)
2:12.4
5 26 Ormsund II
  • Erik Thon(1)
2:23.6
Løb 202
U15 M1X Drenge U15 1X 500m Heatfinale 6
2023-09-24 09:50
Plac. # Navn 500m
1 32 Os IV
  • Jacob Torsvik Dahl(1)
1:55.8
2 35 Horten III
  • Mats Tangen Myhre(1)
1:58.7
3 34 Ormsund I
  • Sebastian Blix(1)
2:10.8
4 33 Horten VIII
  • OLa Binder Brunvoll(1)
2:11.3
5 31 NSR III
  • Jesper Jære Strøm(1)
2:26.7
6 42 NSR IV
  • Kristian Brydøy(1)
3:02.2
Løb 202
U15 M1X Drenge U15 1X 500m Heatfinale 7
2023-09-24 09:56
Plac. # Navn 500m
1 39 Tønsberg I
  • Audun Johnsen(1)
2:06.6
2 37 Drammen III
  • August Helén(1)
2:11.3
3 36 Horten IX
  • Levi Wessel(1)
2:13.1
4 41 Horten I
  • Bo Gabriel Erichsen(1)
2:14.1
5 38 Horten IV
  • Nazar Dowgy(1)
2:26.1
6 40 Os I
  • Andreas Tysse(1)
2:36.3
Løb 203
U15 W2X Piger U15 2X 500m Heatfinale 1
2023-09-24 10:06
Plac. # Navn 500m
1 6 Sandefjord
  • Ragnhild Sørsdal Idland(1)
  • Pernille Dahle Eriksen(2)
2:01.6
2 5
  • Veronika Voskresenskaite(1)
  • Christine Isaksen(2)
2:06.4
3 3 Bærum
  • Alisa Ostroukhova(1)
  • Sofia Haakonsen-Toth(2)
2:10.4
4 2
  • Erle Ramsfjell(1)
  • Liva Grønnestad(2)
2:16.9
5 4
  • Høvik Signe Lothe(1)
  • Baldersheim Randi-Helene Bustadmo(2)
2:22.3
Løb 203
U15 W2X Piger U15 2X 500m Heatfinale 2
2023-09-24 10:12
Plac. # Navn 500m
1 10
  • Selma Wik(1)
  • Oline Hanken(2)
1:55.8
2 9
  • Pernille Askild Havre(1)
  • Sandra Nesje Bjørnsen(2)
1:58.7
3 11
  • Maja Tol(1)
  • Anna Førde Skjerven(2)
2:05.6
4 12
  • Andrea Holmefjord(1)
  • Høvik Silje Lothe(2)
2:08.8
5 8
  • Caroline Wohlfahrt(1)
  • Charlotte Hjortsjø(2)
2:21.9
Løb 204
W/M 1X/4X/2X Kvinder/mænd 1X/4X/2X 500m Heatfinale 1
2023-09-24 10:22
Plac. # Navn 500m
1 2 Bærum II
  • Oskar Max Turander(1)
2:21.4
2 4 Bergens I
  • Hermine Senneseth Angelfoss(1)
2:43.4
3 7 NSR I
  • Kristian Brydøy(1)
3:04.8
4 3 Fana I
  • Emma Hestvik(1)
3:50.5
Løb 204
W/M 4X/2X/1X Kvinder/mænd 4X/2X/1X 500m Heatfinale 2
2023-09-24 10:22
Plac. # Navn 500m
1 6 Os
  • Noah Clark-Lekven(1)
  • Vold Adrian Unneland(2)
2:22.0
2 5 Bærum I
  • Ida Bjonge(1)
  • Elicka Sohrabi(2)
2:35.5
3 1 Bærum/Os
  • Martin Tysse(1)
  • Jens Olai Steinmoen Bæck(2)
2:38.6
Løb 205
W/M 2X/1X Kvinder/mænd 2X/1X 500m Heatfinale 1
2023-09-24 10:28
Plac. # Navn 500m
1 1 Os/Trondhjems
  • Mattias Haugland(1)
  • Henrik Halvorsen(2)
1:40.5
2 3 Alvøen/Bergens
  • René Langøen(1)
  • Olexii Tymoshenko(2)
1:47.7
3 6 Horten I
  • Jannicke Due(1)
  • Josefine Hall Lindberg(2)
2:08.8
4 2 Alvøen/Os I
  • Lene Høgset(1)
  • Matilde Hustad(2)
2:09.8
Løb 206
U13 W1X Piger U13 1X 500m Heatfinale 1
2023-09-24 10:34
Plac. # Navn 500m
1 1 Fana I
  • Tomine Eik(1)
2:21.4
Løb 207
U13 M1X Drenge U13 1X 500m Heatfinale 1
2023-09-24 10:34
Plac. # Navn 500m
1 6 Fana II
  • Noah Olsen Turøy (1)
2:26.8
2 2 Ormsund IV
  • Storm Skramstad(1)
2:27.8
3 3 Horten II
  • Leon Saure Grann(1)
2:39.3
4 4 Ormsund III
  • Orion Wongraven(1)
2:56.1
5 5 Ormsund II
  • Leo Powers(1)
3:22.3
Løb 207
U13 M1X Drenge U13 1X 500m Heatfinale 2
2023-09-24 10:40
Plac. # Navn 500m
1 7 Horten I
  • Emrik Silbodal(1)
2:35.3
2 11 Ormsund I
  • Caspian Aria Mehdinia(1)
2:40.6
3 8 Fana I
  • Viljar Avsnes Hetlelid(1)
2:51.7
4 9 Os I
  • Martin Tysse(1)
3:04.3
Løb 210
U19 W1X Piger U19 1X 500m Heatfinale 1
2023-09-24 10:50
Plac. # Navn 500m
1 1 Bergens I
  • Malin Haram-Hundven(1)
2:05.3
2 2 Drammen I
  • Hannah Ossenkamp(1)
2:06.0
3 4 NSR I
  • Silje Strøm(1)
2:08.7
4 9 Horten I
  • Liepa Kuzmarskyte(1)
2:14.4
Løb 210
U19 W1X Piger U19 1X 500m Heatfinale 2
2023-09-24 10:56
Plac. # Navn 500m
1 7 Bergens II
  • Guro Andersen Buck(1)
2:18.9
2 6 Os I
  • Matilde Hustad(1)
2:21.6
3 5 TRS I
  • Izzy Säker(1)
2:26.8
4 8 Bergens III
  • Frida Corneliussen Kaas(1)
2:31.4
Løb 211
U19 M1X Drenge U19 1X 500m Heatfinale 1
2023-09-24 11:06
Plac. # Navn 500m
1 5 NSR III
  • Ole Arnøy(1)
1:57.1
2 1 Bergens IV
  • Kasper Kvåle(1)
1:59.3
3 3 Bergens III
  • Viljar Jørgensen(1)
1:59.8
4 4 Bergens II
  • Isak Sommer Svellingen(1)
2:00.4
Løb 212
U17 M2- Drenge U17 2- 500m Heatfinale 1
2023-09-24 11:22
Plac. # Navn 500m
1 1
  • Eirik Fiskerstrand(1)
  • Oscar Myran(2)
1:51.0
2 3
  • Kristian Strand Jensen(1)
  • Andreas Follnes(2)
1:51.7
3 5
  • Daniel Kjærnet(1)
  • Andreas Tol(2)
1:55.5
4 4
  • Mads Høeg(1)
  • Martin Anker(2)
1:56.7
5 2
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
  • Jacob Halvorsen(2)
2:10.2
Løb 212
U17 M2- Drenge U17 2- 500m Heatfinale 2
2023-09-24 11:28
Plac. # Navn 500m
1 7
  • Henrik Melhus Høeg(1)
  • Cornelius Varden Økern(2)
1:56.8
2 6
  • Isak Larson(1)
  • Joakim Fasmer(2)
1:58.3
3 8 Bærum
  • Steffen Stundal De Vos(1)
  • Michael Thor Aasgaard(2)
2:09.6
Løb 213
U17 W1X Piger U17 1X 500m Heatfinale 1
2023-09-24 11:38
Plac. # Navn 500m
1 3 Christiania I
  • Rakel Elina Bryhni(1)
2:14.6
2 4 Fana I
  • Giada Trentani-Keupers(1)
2:17.2
3 2 Stavanger II
  • Oline Borthen Solberg(1)
2:21.6
4 5 NSR IV
  • Synne Fjellheim(1)
2:26.5
5 1 NSR
  • Mathilde Roelly Saint-Amand(1)
2:29.3
6 6 NSR II
  • Louise Wilskow(1)
2:43.7
Løb 213
U17 W1X Piger U17 1X 500m Heatfinale 2
2023-09-24 11:44
Plac. # Navn 500m
1 9 Tønsberg I
  • Sara Harries(1)
2:17.1
2 22 Christiania III
  • Ylva Espolin Stor Dahl(1)
2:21.0
3 10 Bærum II
  • Cornelia Riis(1)
2:22.5
4 11 Bergens I
  • Linn Kristin Vevatne(1)
2:26.3
Løb 213
U17 W1X Piger U17 1X 500m Heatfinale 3
2023-09-24 11:50
Plac. # Navn 500m
1 12 Drammen I
  • Hannah Ossenkamp(1)
2:16.2
2 13 Aalesunds III
  • Ingrid Olsvik(1)
2:18.6
3 14 Aalesunds I
  • Andrea Storøy(1)
2:29.0
4 16 Stavanger I
  • Frida Vengnes(1)
2:30.2
5 23 Fana III
  • Juliet Balgobin Herfindal(1)
2:38.9
6 15 TRS I
  • Izzy Säker(1)
2:45.1
Løb 213
U17 W1X Piger U17 1X 500m Heatfinale 4
2023-09-24 11:56
Plac. # Navn 500m
1 17 Bærum I
  • Thea Elise Steinmoen Barski(1)
2:15.3
2 21 Aalesunds II
  • Ane Haddal(1)
2:25.5
3 19 Stavanger III
  • Imme Hoekstra(1)
2:35.3
4 20 Fana II
  • Ingrid Marie Hella-Hoff(1)
2:35.8
5 18 NSR I
  • Cecilia Hjortsjø(1)
2:39.1
Løb 214
M1X Mænd 1X 500m Heatfinale 1
2023-09-24 12:12
Plac. # Navn 500m
1 5 Christiania I
  • Andreas Dugstad Sørskaar(1)
1:46.6
2 4 Bergens
  • Olexii Tymoshenko(1)
1:51.6
3 2 Bergens II
  • Lars Eirik Vevatne(1)
1:54.8
4 1 Trondhjems I
  • Henrik Halvorsen(1)
2:00.1
5 3 Alvøen I
  • René Langøen(1)
2:11.4
Løb 216
U15 M2X Drenge U15 2X 500m Heatfinale 1
2023-09-24 12:18
Plac. # Navn 500m
1 3
  • Jacob Halvorsen(1)
  • Mats Tangen Myhre(2)
1:56.6
2 2
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
  • OLa Binder Brunvoll(2)
1:58.4
3 5 Bærum
  • Steffen Stundal De Vos(1)
  • Storm Mathisen(2)
2:05.5
4 4
  • Sebastian Ormehaug(1)
  • Mathias Jansen(2)
2:10.1
5 1 Bærum
  • Sondre Magnus Bergene Seres(1)
  • Alisa Ostroukhova(2)
2:25.8
Løb 216
U15 M2X Drenge U15 2X 500m Heatfinale 2
2023-09-24 12:24
Plac. # Navn 500m
1 6
  • Hans Kvalheim(1)
  • Sivert Kvinnsland(2)
2:04.7
2 9
  • Andreas Tysse(1)
  • Jacob Torsvik Dahl(2)
2:14.0
3 10
  • Bo Gabriel Erichsen(1)
  • Nazar Dowgy(2)
2:19.9
4 7 Bærum
  • Felix Sam Turander(1)
  • Nickan Sohrabi(2)
2:26.0
5 8
  • Julian Eri Bjelland(1)
  • Noah Olsen Turøy (2)
2:39.4
Løb 216
U15 M2X Drenge U15 2X 500m Heatfinale 3
2023-09-24 12:32
Plac. # Navn 500m
1 12
  • Audun Johnsen(1)
  • Jacob Meisingset Jørgensen(2)
2:08.2
2 13
  • Eskil Schuster(1)
  • Ferdinand Skarnagel(2)
2:12.3
3 11
  • Haakon Krohn-Angell(1)
  • Halvor Bejer Moe(2)
2:17.8
4 14
  • Filip Balgobin(1)
  • Elliot Matre (2)
2:18.5
5 15
  • Eivind Nordborg(1)
  • Mathias Heggernes(2)
2:36.5
Løb 216
U15 M2X Drenge U15 2X 500m Heatfinale 4
2023-09-24 12:40
Plac. # Navn 500m
1 18
  • Max Spydevold(1)
  • Marius Holmedal Bjerke(2)
2:10.2
2 16
  • August Bjerkelund (1)
  • Oscar Brudvik Hartmann(2)
2:18.8
3 17
  • Jacob Schrader Braathen(1)
  • Johan Wendel Iversen(2)
2:21.0
4 19
  • Einar Kulbliksæter(1)
  • Emil Nævra Brønstad(2)
2:26.7
Løb 217
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 1
2023-09-24 12:50
Plac. # Navn 500m
1 6 Aalesunds I
  • Vilja Helland Hauge(1)
2:24.0
2 3 Tønsberg I
  • Silje Marie Holm(1)
2:29.6
3 5 Bergens I
  • Anna Førde Skjerven(1)
2:39.2
4 1 Os III
  • Høvik Silje Lothe(1)
2:51.7
5 4 Os II
  • Baldersheim Randi-Helene Bustadmo(1)
3:09.2
6 2 Drammen II
  • Selma Dyve Jonli(1)
5:42.8
Løb 217
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 2
2023-09-24 12:56
Plac. # Navn 500m
1 8 Christiania I
  • Ann Ayame Yasuda(1)
2:13.9
2 7 Alvøen I
  • Sandra Nesje Bjørnsen(1)
2:15.3
3 12 Sandefjord II
  • Pernille Dahle Eriksen(1)
2:23.6
4 10 Aalesunds III
  • Selma Wik(1)
2:29.7
5 9 Os I
  • Andrea Holmefjord(1)
2:41.4
6 11 NSR I
  • Charlotte Hjortsjø(1)
3:35.8
Løb 217
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 3
2023-09-24 13:02
Plac. # Navn 500m
1 17 Aalesunds II
  • Oline Hanken(1)
2:16.0
2 13 Ormsund I
  • Hedda Eklo Hjemdal(1)
2:27.3
3 14 NSR II
  • Caroline Wohlfahrt(1)
2:46.9
4 16 Ormsund II
  • Carla Riber Fosshaug(1)
3:22.9
Løb 217
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 4
2023-09-24 13:08
Plac. # Navn 500m
1 18 Sandefjord I
  • Ragnhild Sørsdal Idland(1)
2:16.8
2 20 Drammen III
  • Sarah Stenmark(1)
2:26.9
3 21 Fana II
  • Pernille Askild Havre(1)
2:31.9
4 19 Bergens II
  • Maja Tol(1)
2:38.4
5 22 Bærum I
  • Alisa Ostroukhova(1)
2:43.0
Løb 217
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 5
2023-09-24 13:14
Plac. # Navn 500m
1 27 Horten I
  • Caja Sofie Søfting Lia(1)
2:22.3
2 25 Horten III
  • Veronika Voskresenskaite(1)
2:33.3
3 26 Horten II
  • Christine Isaksen(1)
2:35.5
4 28 Fana III
  • Tomine Eik(1)
2:36.9
5 24 Stavanger III
  • Emma Hope Peck(1)
3:03.4
Løb 218
U19 Mix2X Mix U19 2X 500m Heatfinale 1
2023-09-24 14:32
Plac. # Navn 500m
1 3 Bærum
  • Eskil Steinmoen(1)
  • Thea Elise Steinmoen Barski(2)
1:52.4
2 2 Bergens roklub
  • Viljar Jørgensen(1)
  • Malin Haram-Hundven(2)
1:56.1
3 1
  • Kasper Kvåle(1)
  • Pernille Wie-Soltvedt(2)
1:58.8
4 6 Bergens roklub
  • Frida Corneliussen Kaas(1)
  • Isak Sommer Svellingen(2)
2:02.1
5 5 Bærum
  • Michael Thor Aasgaard(1)
  • Cornelia Riis(2)
2:05.8
Løb 219
U17 M2X Drenge U17 2X 500m Heatfinale 1
2023-09-24 13:24
Plac. # Navn 500m
1 3
  • Daniel Kjærnet(1)
  • Andreas Tol(2)
1:50.1
2 6
  • Noah Emil Grønnestad(1)
  • Oliver Dahl(2)
1:53.4
3 2
  • Andreas Follnes(1)
  • Joakim Fasmer(2)
1:53.8
4 4 Bærum
  • Oskar Max Turander(1)
  • Michael Thor Aasgaard(2)
2:09.2
5 1
  • Dimian Hansen(1)
  • Sebastian Blix(2)
2:11.6
6 5
  • Darin Mehraban(1)
  • William Skaug(2)
2:38.2
Løb 219
U17 M2X Drenge U17 2X 500m Heatfinale 2
2023-09-24 13:30
Plac. # Navn 500m
1 7
  • Erlend Nordhagen(1)
  • Kristian Strand Jensen(2)
1:52.1
2 8
  • Balder Dysthe(1)
  • Mads Høeg(2)
1:58.3
3 6
  • Adrian Blindheim Skauge(1)
  • Sander Omdal(2)
2:02.2
4 9
  • Andreas Langeland Olderbakk(1)
  • Magnus Røttingen Bergsagel(2)
2:20.9
Løb 219
U17 M2X Drenge U17 2X 500m Heatfinale 3
2023-09-24 13:36
Plac. # Navn 500m
1 12
  • William Alexander Bakken(1)
  • Henrik Melhus Høeg(2)
1:44.2
2 13
  • Jasper Viksås(1)
  • Eskil Heiberg(2)
1:51.9
3 15
  • Benjamin Haug Hagen(1)
  • Cornelius Varden Økern(2)
1:54.5
4 14
  • Ludvik Nedreås(1)
  • Kristian Knutsvik(2)
2:08.0
5 11 Stavanger
  • Aleksander Tegle(1)
  • Eskil Granhøy Kivle(2)
2:27.1
Løb 219
U17 M2X Drenge U17 2X 500m Heatfinale 4
2023-09-24 13:42
Plac. # Navn 500m
1 20
  • Jacob Torsvik Dahl(1)
  • Mathias Jansen(2)
1:57.4
2 18 Stavanger
  • Aksel Vaskinn Hansen(1)
  • Lucas Lauvnes(2)
1:59.0
3 16
  • Asgeir Van Nes Eriksen(1)
  • Joachim Henne-Madsen(2)
1:59.8
4 19
  • Lukas Stenmark(1)
  • Marius Simonsen(2)
2:01.7
Løb 220
U17 W2- Piger U17 2- 500m Heatfinale 1
2023-09-24 13:52
Plac. # Navn 500m
1 1
  • Oline Hanken(1)
  • Maria Wiik(2)
2:07.8
2 2 Bærum
  • Cornelia Riis(1)
  • Thea Elise Steinmoen Barski(2)
2:18.3
3 3
  • Ylva Espolin Stor Dahl(1)
  • Ann Ayame Yasuda(2)
2:33.9
Løb 222
U13 W2X Piger U13 2X 500m Heatfinale 1
2023-09-24 13:58
Plac. # Navn 500m
1 1 Bærum
  • Ida Bjonge(1)
  • Elicka Sohrabi(2)
2:33.5
Løb 223
U13 M2X Drenge U13 2X 500m Heatfinale 1
2023-09-24 14:04
Plac. # Navn 500m
1 2
  • Storm Skramstad(1)
  • Caspian Aria Mehdinia(2)
2:32.1
2 5
  • Emrik Silbodal(1)
  • Leon Saure Grann(2)
2:32.4
3 6
  • Vold Adrian Unneland(1)
  • Martin Tysse(2)
2:49.7
4 4
  • Noah Clark-Lekven(1)
  • Jens Olai Steinmoen Bæck(2)
2:56.0
5 3
  • Viljar Avsnes Hetlelid(1)
  • Haakon Williams-Eiken(2)
3:07.3
6 1
  • Leo Powers(1)
  • Orion Wongraven(2)
3:22.5
Løb 225
U15 Mix4X Mix U15 4X 500m Heatfinale 1
2023-09-24 14:14
Plac. # Navn 500m
1 6
  • Christine Isaksen(1)
  • Jacob Halvorsen(2)
  • Eivind Nordby Pettersen(3)
  • Mats Tangen Myhre(4)
1:58.8
2 1
  • Mathias Heggernes(1)
  • Eskil Schuster(2)
  • Ferdinand Skarnagel(3)
  • Sandra Nesje Bjørnsen(4)
2:04.3
3 3 Bærum
  • Sofia Haakonsen-Toth(1)
  • Felix Sam Turander(2)
  • Storm Mathisen(3)
  • Nickan Sohrabi(4)
2:12.6
4 2 Fana/Bergens
  • Hermine Senneseth Angelfoss(1)
  • Oscar Brudvik Hartmann(2)
  • Noah Olsen Turøy (3)
  • Julian Eri Bjelland(4)
2:20.2
5 4
  • Veronika Voskresenskaite(1)
  • Bo Gabriel Erichsen(2)
  • Leon Saure Grann(3)
  • Emil Nævra Brønstad(4)
2:21.0
6 5
  • Charlotte Hjortsjø(1)
  • Jacob Schrader Braathen(2)
  • Johan Wendel Iversen(3)
  • Philip Lium-Valmot(4)
2:43.6
Løb 225
U15 Mix4X Mix U15 4X 500m Heatfinale 2
2023-09-24 14:20
Plac. # Navn 500m
1 9
  • Caja Sofie Søfting Lia(1)
  • OLa Binder Brunvoll(2)
  • Levi Wessel(3)
  • Einar Kulbliksæter(4)
1:55.5
2 7
  • Audun Johnsen(1)
  • Jacob Meisingset Jørgensen(2)
  • Oskar Alexander Kowalczyk(3)
  • Silje Marie Holm(4)
2:01.5
3 10
  • Sebastian Blix(1)
  • Storm Skramstad(2)
  • Hedda Eklo Hjemdal(3)
  • Wilhelm André Syversen Braathen(4)
2:08.5
4 8
  • Tomine Eik(1)
  • Elliot Matre (2)
  • August Bjerkelund (3)
  • Filip Balgobin(4)
2:09.1
5 11 Stavanger
  • Aksel Vaskinn Hansen(1)
  • Erle Ramsfjell(2)
  • Emma Hope Peck(3)
  • Liva Grønnestad(4)
2:12.3
6 12
  • Andreas Tysse(1)
  • Andrea Holmefjord(2)
  • Baldersheim Randi-Helene Bustadmo(3)
  • Jacob Torsvik Dahl(4)
2:15.0
Løb 225
U15 Mix4X Mix U15 4X 500m Heatfinale 3
2023-09-24 14:26
Plac. # Navn 500m
1 15
  • Anna Førde Skjerven(1)
  • Hans Kvalheim(2)
  • Maja Tol(3)
  • Sivert Kvinnsland(4)
1:57.5
2 17
  • August Adamsen(1)
  • August Helén(2)
  • Sarah Stenmark(3)
  • Selma Dyve Jonli(4)
1:57.9
3 14 Os roklubb 1
  • Høvik Signe Lothe(1)
  • Høvik Silje Lothe(2)
  • Sebastian Ormehaug(3)
  • Mathias Jansen(4)
2:10.4
4 13
  • Caroline Wohlfahrt(1)
  • Niels Krohg(2)
  • Halvor Bejer Moe(3)
  • Jesper Jære Strøm(4)
2:16.3
Løb 227
U17 Mix4X Mix U17 4X 500m Heatfinale 1
2023-09-24 14:40
Plac. # Navn 500m
1 2
  • Cornelius Varden Økern(1)
  • Benjamin Haug Hagen(2)
  • Ann Ayame Yasuda(3)
  • Steffen Stundal De Vos(4)
1:43.4
2 3 Stavanger
  • Imme Hoekstra(1)
  • Frida Vengnes(2)
  • Noah Emil Grønnestad(3)
  • Oliver Dahl(4)
1:46.3
3 1
  • Oscar Myran(1)
  • Pernille Askild Havre(2)
  • Giada Trentani-Keupers(3)
  • Eirik Fiskerstrand(4)
1:46.9
4 4
  • Stella Moe(1)
  • Kaja Weiseth-Andersen(2)
  • Annika Hjortsjø(3)
  • Asgeir Van Nes Eriksen(4)
2:10.5
Løb 227
U17 Mix4X Mix U17 4X 500m Heatfinale 2
2023-09-24 14:45
Plac. # Navn 500m
1 5
  • Henrik Melhus Høeg(1)
  • William Alexander Bakken(2)
  • Ylva Espolin Stor Dahl(3)
  • Rakel Elina Bryhni(4)
1:46.3
2 7
  • Ane Haddal(1)
  • Maria Wiik(2)
  • Balder Dysthe(3)
  • N N(4)
1:47.3
3 8
  • Andrea Storøy(1)
  • Ingrid Olsvik(2)
  • Daniel Kjærnet(3)
  • Joakim Fasmer(4)
1:55.1