Resultater - Drammen River Cup Regatta 2024
Løb nr | Starttid - | ↓

Løb 1
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2024-04-20 15:33
Plac. # Navn 2000m
1 3 Bærum II
  • Ask Svorkmo Bergmann(1)
0:00.0
2 5 Christiania IV
  • Mads Reite(1)
0:00.0
Løb 1
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m B Finale
2024-04-20 15:30
Plac. # Navn 2000m
1 1 Christiania I
  • Henrik Melhus Høeg(1)
0:00.0
Løb 1
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. A/B Semifinale
2024-04-20 12:24
Plac. # Navn 2000m
1 3 Bærum II
  • Ask Svorkmo Bergmann(1)
0:00.0
2 1 Christiania I
  • Henrik Melhus Høeg(1)
0:00.0
Løb 1
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. A/B Semifinale
2024-04-20 12:27
Plac. # Navn 2000m
1 5 Christiania IV
  • Mads Reite(1)
0:00.0
2 2 Bærum I
  • Sander Stundal De Vos(1)
0:00.0
Løb 1
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Kvartfinale
2024-04-20 12:00
Plac. # Navn 2000m
1 3 Bærum II
  • Ask Svorkmo Bergmann(1)
0:00.0
2 11 Horten I
  • Eirik Nordby Pettersen(1)
0:00.0
Løb 1
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Kvartfinale
2024-04-20 12:03
Plac. # Navn 2000m
1 1 Christiania I
  • Henrik Melhus Høeg(1)
0:00.0
2 10 Christiania II
  • William Alexander Bakken(1)
0:00.0
Løb 1
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 3. Kvartfinale
2024-04-20 12:06
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bærum I
  • Sander Stundal De Vos(1)
0:00.0
2 6 Horten IV
  • Mats Ustad Tollefsen(1)
0:00.0
Løb 1
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 4. Kvartfinale
2024-04-20 12:09
Plac. # Navn 2000m
1 5 Christiania IV
  • Mads Reite(1)
0:00.0
2 4 Drammen I
  • Lars Dyve Knutsen(1)
0:00.0
Løb 1
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Timetrial
2024-04-20 09:01
Plac. # Navn 2000m
1 3 Bærum II
  • Ask Svorkmo Bergmann(1)
6:22.5
2 5 Christiania IV
  • Mads Reite(1)
6:30.3
3 1 Christiania I
  • Henrik Melhus Høeg(1)
6:36.2
4 2 Bærum I
  • Sander Stundal De Vos(1)
6:37.1
5 6 Horten IV
  • Mats Ustad Tollefsen(1)
6:39.3
6 10 Christiania II
  • William Alexander Bakken(1)
6:46.0
7 4 Drammen I
  • Lars Dyve Knutsen(1)
6:47.0
8 11 Horten I
  • Eirik Nordby Pettersen(1)
6:47.6
9 13 Bærum III
  • Wilmar Graver(1)
6:48.9
10 19 NSR I
  • Eskil Heiberg(1)
6:49.9
11 9 NSR IV
  • Martin Anker(1)
6:53.0
12 7 Christiania III
  • Benjamin Haug Hagen(1)
6:54.5
13 8 NSR V
  • Mads Høeg(1)
7:03.0
14 17 Tønsberg I
  • Oscar Arntzen-Hegdahl(1)
7:04.8
15 18 Christiania V
  • Cornelius Varden Økern(1)
7:05.9
16 20 NSR II
  • Jasper Viksås(1)
7:06.2
17 12 Horten II
  • Hans Ulrik Nedreberg(1)
7:17.5
18 15 Drammen III
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
7:20.0
19 21 NSR III
  • Maximilian Zakariassen(1)
7:26.7
20 14 Drammen II
  • Sean Luca Kaper(1)
7:42.3
21 16 Drammen IV
  • Fredrik Melbye(1)
8:04.4
Løb 2
U19 W1X Piger U19 1X 2000m A Finale
2024-04-20 15:39
Plac. # Navn 2000m
1 22 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
0:00.0
2 24 Drammen I
  • Maria Stendal Kaupang(1)
0:00.0
Løb 2
U19 W1X Piger U19 1X 2000m B Finale
2024-04-20 15:36
Plac. # Navn 2000m
1 23 Stavanger I
  • Ingrid Floen(1)
0:00.0
2 25 Årungen II
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
0:00.0
Løb 2
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 1. A/B Semifinale
2024-04-20 12:30
Plac. # Navn 2000m
1 22 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
0:00.0
2 23 Stavanger I
  • Ingrid Floen(1)
0:00.0
Løb 2
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 2. A/B Semifinale
2024-04-20 12:33
Plac. # Navn 2000m
1 24 Drammen I
  • Maria Stendal Kaupang(1)
0:00.0
2 25 Årungen II
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
0:00.0
Løb 2
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 1. Kvartfinale
2024-04-20 12:12
Plac. # Navn 2000m
1 22 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
0:00.0
2 31 Drammen III
  • Hannah Ossenkamp(1)
0:00.0
Løb 2
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 2. Kvartfinale
2024-04-20 12:15
Plac. # Navn 2000m
1 23 Stavanger I
  • Ingrid Floen(1)
0:00.0
2 34 Kungälv I
  • Märta Karlsson(1)
0:00.0
Løb 2
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 3. Kvartfinale
2024-04-20 12:18
Plac. # Navn 2000m
1 25 Årungen II
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
0:00.0
2 27 Drammen II
  • Nora Njaastad(1)
0:00.0
Løb 2
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 1. Timetrial
2024-04-20 09:12
Plac. # Navn 2000m
1 22 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
6:55.2
2 24 Drammen I
  • Maria Stendal Kaupang(1)
6:57.8
3 23 Stavanger I
  • Ingrid Floen(1)
7:07.9
4 25 Årungen II
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
7:11.5
5 27 Drammen II
  • Nora Njaastad(1)
7:11.5
6 34 Kungälv I
  • Märta Karlsson(1)
7:15.9
7 30 Bærum II
  • Elena Katalin Bergene Seres(1)
7:21.4
8 31 Drammen III
  • Hannah Ossenkamp(1)
7:21.9
9 28 Sarpsborg I
  • Kamilla Wiese Andersen(1)
7:22.1
10 29 Sarpsborg II
  • Linea Jacobsen(1)
7:24.8
11 32 Tønsberg I
  • Sara Harries(1)
7:26.7
12 26 Årungen I
  • Elena Victoria Ennals(1)
7:27.9
13 33 Horten I
  • Liepa Kuzmarskyte(1)
7:39.6
Løb 3
U17 M2X Drenge U17 2X 2000m A Finale
2024-04-20 15:45
Plac. # Navn 2000m
1 37 Horten I
  • Mats Tangen Myhre(1)
  • Jacob Halvorsen(2)
0:00.0
2 35 Christiania
  • Samuel Bryhni(1)
  • Oskar Eriksen Gilje (2)
0:00.0
Løb 3
U17 M2X Drenge U17 2X 2000m B Finale
2024-04-20 15:42
Plac. # Navn 2000m
1 38 Drammen
  • Marius Simonsen(1)
  • Lukas Stenmark(2)
0:00.0
2 39 Drammen
  • August Adamsen(1)
  • August Helén(2)
0:00.0
Løb 3
U17 M2X Drenge U17 2X 2000m 1. A/B Semifinale
2024-04-20 13:00
Plac. # Navn 2000m
1 35 Christiania
  • Samuel Bryhni(1)
  • Oskar Eriksen Gilje (2)
0:00.0
2 38 Drammen
  • Marius Simonsen(1)
  • Lukas Stenmark(2)
0:00.0
Løb 3
U17 M2X Drenge U17 2X 2000m 2. A/B Semifinale
2024-04-20 13:03
Plac. # Navn 2000m
1 37 Horten I
  • Mats Tangen Myhre(1)
  • Jacob Halvorsen(2)
0:00.0
2 39 Drammen
  • August Adamsen(1)
  • August Helén(2)
0:00.0
Løb 3
U17 M2X Drenge U17 2X 2000m 1. Kvartfinale
2024-04-20 12:36
Plac. # Navn 2000m
1 35 Christiania
  • Samuel Bryhni(1)
  • Oskar Eriksen Gilje (2)
0:00.0
2 42 NSR II
  • Joachim Henne-Madsen(1)
  • Jesper Jære Strøm(2)
0:00.0
Løb 3
U17 M2X Drenge U17 2X 2000m 2. Kvartfinale
2024-04-20 12:39
Plac. # Navn 2000m
1 38 Drammen
  • Marius Simonsen(1)
  • Lukas Stenmark(2)
0:00.0
2 36 NSR I
  • Christopher Jahnsen(1)
  • Asgeir Van Nes Eriksen(2)
0:00.0
Løb 3
U17 M2X Drenge U17 2X 2000m 3. Kvartfinale
2024-04-20 12:42
Plac. # Navn 2000m
1 39 Drammen
  • August Adamsen(1)
  • August Helén(2)
0:00.0
2 40 Sandefjord/Tønsberg
  • Audun Johnsen(1)
  • Ola Alexander Bekkelund(2)
0:00.0
Løb 3
U17 M2X Drenge U17 2X 2000m 4. Kvartfinale
2024-04-20 12:45
Plac. # Navn 2000m
1 37 Horten I
  • Mats Tangen Myhre(1)
  • Jacob Halvorsen(2)
0:00.0
2 41 Bærum I
  • Steffen Stundal De Vos(1)
  • Storm Mathisen(2)
0:00.0
Løb 3
U17 M2X Drenge U17 2X 2000m 1. Timetrial
2024-04-20 09:22
Plac. # Navn 2000m
1 35 Christiania
  • Samuel Bryhni(1)
  • Oskar Eriksen Gilje (2)
6:37.3
2 37 Horten I
  • Mats Tangen Myhre(1)
  • Jacob Halvorsen(2)
6:38.2
3 38 Drammen
  • Marius Simonsen(1)
  • Lukas Stenmark(2)
6:38.9
4 39 Drammen
  • August Adamsen(1)
  • August Helén(2)
6:45.7
5 40 Sandefjord/Tønsberg
  • Audun Johnsen(1)
  • Ola Alexander Bekkelund(2)
6:58.0
6 36 NSR I
  • Christopher Jahnsen(1)
  • Asgeir Van Nes Eriksen(2)
6:59.5
7 41 Bærum I
  • Steffen Stundal De Vos(1)
  • Storm Mathisen(2)
7:00.2
8 42 NSR II
  • Joachim Henne-Madsen(1)
  • Jesper Jære Strøm(2)
7:43.8
Løb 4
U17 W2X Piger U17 2X 2000m A Finale
2024-04-20 15:51
Plac. # Navn 2000m
1 45 Bærum I
  • Cornelia Riis(1)
  • Thea Elise Steinmoen Barski(2)
0:00.0
2 44 NSR II
  • Synne Marie Fjellheim(1)
  • Mathilde Roelly Saint-Amand(2)
0:00.0
Løb 4
U17 W2X Piger U17 2X 2000m B Finale
2024-04-20 15:48
Plac. # Navn 2000m
1 49 NSR I
  • Cecilia Hjortsjø(1)
  • Martine Næss Lian(2)
0:00.0
2 48 Christiania
  • Marit Henden (1)
  • Hedda Hjemdal(2)
0:00.0
Løb 4
U17 W2X Piger U17 2X 2000m 1. A/B Semifinale
2024-04-20 13:06
Plac. # Navn 2000m
1 45 Bærum I
  • Cornelia Riis(1)
  • Thea Elise Steinmoen Barski(2)
0:00.0
2 48 Christiania
  • Marit Henden (1)
  • Hedda Hjemdal(2)
0:00.0
Løb 4
U17 W2X Piger U17 2X 2000m 2. A/B Semifinale
2024-04-20 13:09
Plac. # Navn 2000m
1 44 NSR II
  • Synne Marie Fjellheim(1)
  • Mathilde Roelly Saint-Amand(2)
0:00.0
2 49 NSR I
  • Cecilia Hjortsjø(1)
  • Martine Næss Lian(2)
0:00.0
Løb 4
U17 W2X Piger U17 2X 2000m 1. Kvartfinale
2024-04-20 12:48
Plac. # Navn 2000m
1 48 Christiania
  • Marit Henden (1)
  • Hedda Hjemdal(2)
0:00.0
2 46 Bærum/Sandefjord
  • Alisa Ostroukhova(1)
  • Ragnhild Sørsdal Idland(2)
0:00.0
Løb 4
U17 W2X Piger U17 2X 2000m 2. Kvartfinale
2024-04-20 12:51
Plac. # Navn 2000m
1 49 NSR I
  • Cecilia Hjortsjø(1)
  • Martine Næss Lian(2)
0:00.0
2 43 NSR III
  • Annika Hjortsjø(1)
  • Kaja Weiseth-Andersen(2)
0:00.0
Løb 4
U17 W2X Piger U17 2X 2000m 1. Timetrial
2024-04-20 09:27
Plac. # Navn 2000m
1 45 Bærum I
  • Cornelia Riis(1)
  • Thea Elise Steinmoen Barski(2)
6:44.8
2 44 NSR II
  • Synne Marie Fjellheim(1)
  • Mathilde Roelly Saint-Amand(2)
7:07.9
3 49 NSR I
  • Cecilia Hjortsjø(1)
  • Martine Næss Lian(2)
7:13.1
4 48 Christiania
  • Marit Henden (1)
  • Hedda Hjemdal(2)
7:14.5
5 46 Bærum/Sandefjord
  • Alisa Ostroukhova(1)
  • Ragnhild Sørsdal Idland(2)
7:36.2
6 43 NSR III
  • Annika Hjortsjø(1)
  • Kaja Weiseth-Andersen(2)
7:52.5
Løb 5
Masters M4-/4X Mænd Masters 4-/4X 2000m A Finale
2024-04-20 15:54
Plac. # Navn 2000m
1 52 Christiania I
  • Petter Johnsrud Hagen(1)
  • Lars Jørgen Jensen(2)
  • Erik Magnuson(3)
  • Michael Geyer(4)
0:00.0
Løb 5
Masters M4-/4X Mænd Masters 4-/4X 2000m 1. A/B Semifinale
2024-04-20 13:39
Plac. # Navn 2000m
1 52 Christiania I
  • Petter Johnsrud Hagen(1)
  • Lars Jørgen Jensen(2)
  • Erik Magnuson(3)
  • Michael Geyer(4)
0:00.0
2 51 NSR II
  • Bjørn Saga(1)
  • Halvdan Nicolaysen(2)
  • Jan Hysing(3)
  • Jens Petter Koren(4)
0:00.0
Løb 5
Masters M4-/4X Mænd Masters 4-/4X 2000m 1. Timetrial
2024-04-20 09:36
Plac. # Navn 2000m
1 50 NSR I
  • Kristian Schønberg Christensen (1)
  • Eduardo Caetano Reis(2)
  • Tore Mollan(3)
  • Simen Bøe(4)
Start:38s 6:11.2
2 52 Christiania I
  • Petter Johnsrud Hagen(1)
  • Lars Jørgen Jensen(2)
  • Erik Magnuson(3)
  • Michael Geyer(4)
Start:38s 6:29.1
3 51 NSR II
  • Bjørn Saga(1)
  • Halvdan Nicolaysen(2)
  • Jan Hysing(3)
  • Jens Petter Koren(4)
Start:0s 7:35.2
Løb 6
Masters W/M 4-/4X Kvinder/mænd Masters 4-/4X 2000m A Finale
2024-04-20 16:00
Plac. # Navn 2000m
1 53 Moss II
  • Berg Per Ivar(1)
  • John Johannesen(2)
  • Jan Erik Berg(3)
  • Marit Skei Andersen(4)
0:00.0
2 54 Christiania/Drammen/Kristiansand I
  • Pål Sandli(1)
  • Tone Pahle(2)
  • Helge Refsum(3)
  • Janis Gailis(4)
0:00.0
Løb 6
Masters W/M 4-/4X Kvinder/mænd Masters 4-/4X 2000m B Finale
2024-04-20 15:57
Plac. # Navn 2000m
1 56 Moss I
  • Dag Mathinsen(1)
  • Hanne Naimi Skei Andersen(2)
  • Henning Evensen(3)
  • Andre Sørensen(4)
0:00.0
2 57 Bestumkilen II
  • Sigbjørn Birkeland(1)
  • Arjen Punter(2)
  • Børge Myrlund Larsen(3)
  • Stine Kolsrud(4)
0:00.0
Løb 6
Masters W/M 4-/4X Kvinder/mænd Masters 4-/4X 2000m 1. A/B Semifinale
2024-04-20 13:12
Plac. # Navn 2000m
1 54 Christiania/Drammen/Kristiansand I
  • Pål Sandli(1)
  • Tone Pahle(2)
  • Helge Refsum(3)
  • Janis Gailis(4)
0:00.0
2 57 Bestumkilen II
  • Sigbjørn Birkeland(1)
  • Arjen Punter(2)
  • Børge Myrlund Larsen(3)
  • Stine Kolsrud(4)
0:00.0
Løb 6
Masters W/M 4-/4X Kvinder/mænd Masters 4-/4X 2000m 2. A/B Semifinale
2024-04-20 13:15
Plac. # Navn 2000m
1 53 Moss II
  • Berg Per Ivar(1)
  • John Johannesen(2)
  • Jan Erik Berg(3)
  • Marit Skei Andersen(4)
0:00.0
2 56 Moss I
  • Dag Mathinsen(1)
  • Hanne Naimi Skei Andersen(2)
  • Henning Evensen(3)
  • Andre Sørensen(4)
0:00.0
Løb 6
Masters W/M 4-/4X Kvinder/mænd Masters 4-/4X 2000m 1. Kvartfinale
2024-04-20 12:57
Plac. # Navn 2000m
1 57 Bestumkilen II
  • Sigbjørn Birkeland(1)
  • Arjen Punter(2)
  • Børge Myrlund Larsen(3)
  • Stine Kolsrud(4)
0:00.0
2 55 Bestumkilen I
  • Henry Hoyle(1)
  • Jill Tanger(2)
  • Marte Åsland Hansen(3)
  • Koray Batay(4)
0:00.0
Løb 6
Masters W/M 4-/4X Kvinder/mænd Masters 4-/4X 2000m 1. Timetrial
2024-04-20 09:38
Plac. # Navn 2000m
1 54 Christiania/Drammen/Kristiansand I
  • Pål Sandli(1)
  • Tone Pahle(2)
  • Helge Refsum(3)
  • Janis Gailis(4)
Start:0s 6:42.3
2 53 Moss II
  • Berg Per Ivar(1)
  • John Johannesen(2)
  • Jan Erik Berg(3)
  • Marit Skei Andersen(4)
Start:36s 6:52.2
3 56 Moss I
  • Dag Mathinsen(1)
  • Hanne Naimi Skei Andersen(2)
  • Henning Evensen(3)
  • Andre Sørensen(4)
Start:46s 6:58.8
4 57 Bestumkilen II
  • Sigbjørn Birkeland(1)
  • Arjen Punter(2)
  • Børge Myrlund Larsen(3)
  • Stine Kolsrud(4)
Start:28s 7:01.4
5 55 Bestumkilen I
  • Henry Hoyle(1)
  • Jill Tanger(2)
  • Marte Åsland Hansen(3)
  • Koray Batay(4)
Start:58s 7:39.3
Løb 7
Masters W4-/4X Kvinder Masters 4-/4X 2000m 1. Timetrial
2024-04-20 09:42
Plac. # Navn 2000m
1 58 Christiania I
  • Anita Brox(1)
  • Ingeborg Lønning(2)
  • Janne Spilling(3)
  • Ragnhild Bruusgaard(4)
Start:0s 7:09.4
Løb 8
U23 M1X Mænd U23 1X 2000m A Finale
2024-04-20 16:09
Plac. # Navn 2000m
1 60 Fana I
  • Lars Eirik Vevatne(1)
0:00.0
2 59 Ormsund I
  • Truls Oskar Hansen(1)
0:00.0
Løb 8
U23 M1X Mænd U23 1X 2000m B Finale
2024-04-20 16:06
Plac. # Navn 2000m
1 62 Christiania IV
  • Emil Bülow Johansen(1)
0:00.0
2 64 Drammen II
  • Henrik Arntzen(1)
0:00.0
Løb 8
U23 M1X Mænd U23 1X 2000m 1. A/B Semifinale
2024-04-20 13:42
Plac. # Navn 2000m
1 60 Fana I
  • Lars Eirik Vevatne(1)
0:00.0
2 64 Drammen II
  • Henrik Arntzen(1)
0:00.0
Løb 8
U23 M1X Mænd U23 1X 2000m 2. A/B Semifinale
2024-04-20 13:45
Plac. # Navn 2000m
1 59 Ormsund I
  • Truls Oskar Hansen(1)
0:00.0
2 62 Christiania IV
  • Emil Bülow Johansen(1)
0:00.0
Løb 8
U23 M1X Mænd U23 1X 2000m 1. Kvartfinale
2024-04-20 13:18
Plac. # Navn 2000m
1 60 Fana I
  • Lars Eirik Vevatne(1)
0:00.0
2 65 Drammen III
  • Benjamin Jensrud(1)
0:00.0
Løb 8
U23 M1X Mænd U23 1X 2000m 2. Kvartfinale
2024-04-20 13:21
Plac. # Navn 2000m
1 64 Drammen II
  • Henrik Arntzen(1)
0:00.0
2 67 Christiania III
  • Johan Isak Bryhni(1)
0:00.0
Løb 8
U23 M1X Mænd U23 1X 2000m 3. Kvartfinale
2024-04-20 13:24
Plac. # Navn 2000m
1 62 Christiania IV
  • Emil Bülow Johansen(1)
0:00.0
2 66 Bergens I
  • Kasper Kvåle(1)
0:00.0
Løb 8
U23 M1X Mænd U23 1X 2000m 4. Kvartfinale
2024-04-20 13:27
Plac. # Navn 2000m
1 59 Ormsund I
  • Truls Oskar Hansen(1)
0:00.0
2 68 Kungälv I
  • Nils Rönnblom(1)
0:00.0
Løb 8
U23 M1X Mænd U23 1X 2000m 1. Timetrial
2024-04-20 09:44
Plac. # Navn 2000m
1 60 Fana I
  • Lars Eirik Vevatne(1)
6:31.1
2 59 Ormsund I
  • Truls Oskar Hansen(1)
6:32.3
3 64 Drammen II
  • Henrik Arntzen(1)
6:38.6
4 62 Christiania IV
  • Emil Bülow Johansen(1)
6:43.7
5 66 Bergens I
  • Kasper Kvåle(1)
6:49.5
6 67 Christiania III
  • Johan Isak Bryhni(1)
7:05.5
7 68 Kungälv I
  • Nils Rönnblom(1)
7:07.1
8 65 Drammen III
  • Benjamin Jensrud(1)
7:22.6
Løb 10
M4-/4X Mænd 4-/4X 2000m A Finale
2024-04-20 16:12
Plac. # Navn 2000m
1 69 Bærum I
  • Michael Thor Aasgaard(1)
  • Eskil Steinmoen(2)
  • Ferdinand Tenden(3)
  • Christian August Riis(4)
0:00.0
2 70 NSR
  • Amund Bjørnevik(1)
  • August Holth-Siegel(2)
  • Bror Storsten(3)
  • Ole Arnøy(4)
0:00.0
Løb 10
M4-/4X Mænd 4-/4X 2000m 1. Timetrial
2024-04-20 09:50
Plac. # Navn 2000m
1 69 Bærum I
  • Michael Thor Aasgaard(1)
  • Eskil Steinmoen(2)
  • Ferdinand Tenden(3)
  • Christian August Riis(4)
5:42.5
2 70 NSR
  • Amund Bjørnevik(1)
  • August Holth-Siegel(2)
  • Bror Storsten(3)
  • Ole Arnøy(4)
5:45.2
Løb 11
W4-/4X Kvinder 4-/4X 2000m 1. Timetrial
2024-04-20 09:51
Plac. # Navn 2000m
1 71 Christiania I
  • Tora DJA Mysterud(1)
  • Ylva Espolin Storo Dahl(2)
  • Karen Byberg(3)
  • Rakel Elina Bryhni(4)
6:27.2
Løb 12
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2024-04-20 16:18
Plac. # Navn 2000m
1 74 Christiania II
  • Per Størseth Andreassen(1)
0:00.0
2 72 Ormsund I
  • Oskar Martinius Gjerland(1)
0:00.0
Løb 12
M1X Mænd 1X 2000m B Finale
2024-04-20 16:15
Plac. # Navn 2000m
1 76 Christiania I
  • Andreas Dugstad Sørskaar(1)
0:00.0
2 73 Horten I
  • Nicolai Enstad Haraldseth(1)
0:00.0
Løb 12
M1X Mænd 1X 2000m 1. A/B Semifinale
2024-04-20 13:51
Plac. # Navn 2000m
1 72 Ormsund I
  • Oskar Martinius Gjerland(1)
0:00.0
2 73 Horten I
  • Nicolai Enstad Haraldseth(1)
0:00.0
Løb 12
M1X Mænd 1X 2000m 2. A/B Semifinale
2024-04-20 13:54
Plac. # Navn 2000m
1 74 Christiania II
  • Per Størseth Andreassen(1)
0:00.0
2 76 Christiania I
  • Andreas Dugstad Sørskaar(1)
0:00.0
Løb 12
M1X Mænd 1X 2000m 1. Kvartfinale
2024-04-20 13:30
Plac. # Navn 2000m
1 73 Horten I
  • Nicolai Enstad Haraldseth(1)
0:00.0
2 77 Bergens I
  • Olexii Tymoshenko(1)
0:00.0
Løb 12
M1X Mænd 1X 2000m 2. Kvartfinale
2024-04-20 13:33
Plac. # Navn 2000m
1 76 Christiania I
  • Andreas Dugstad Sørskaar(1)
0:00.0
2 75 Os I
  • Erik Vaktskjold(1)
0:00.0
Løb 12
M1X Mænd 1X 2000m 3. Kvartfinale
2024-04-20 13:36
Plac. # Navn 2000m
1 74 Christiania II
  • Per Størseth Andreassen(1)
0:00.0
2 78 Trondhjems I
  • Henrik Halvorsen(1)
0:00.0
Løb 12
M1X Mænd 1X 2000m 1. Timetrial
2024-04-20 09:53
Plac. # Navn 2000m
1 72 Ormsund I
  • Oskar Martinius Gjerland(1)
6:08.9
2 74 Christiania II
  • Per Størseth Andreassen(1)
6:13.9
3 75 Os I
  • Erik Vaktskjold(1)
6:14.1
4 73 Horten I
  • Nicolai Enstad Haraldseth(1)
6:23.1
5 77 Bergens I
  • Olexii Tymoshenko(1)
6:24.5
6 76 Christiania I
  • Andreas Dugstad Sørskaar(1)
6:24.7
7 78 Trondhjems I
  • Henrik Halvorsen(1)
6:26.1
Løb 13
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2024-04-20 16:21
Plac. # Navn 2000m
1 79 Aalesunds I
  • Amanda Helseth(1)
0:00.0
2 80 Christiania I
  • Oline Brune Skorgevik(1)
0:00.0
Løb 13
W1X Kvinder 1X 2000m 1. A/B Semifinale
2024-04-20 13:48
Plac. # Navn 2000m
1 80 Christiania I
  • Oline Brune Skorgevik(1)
0:00.0
2 81 Horten I
  • Jannicke Due(1)
0:00.0
Løb 13
W1X Kvinder 1X 2000m 1. Timetrial
2024-04-20 09:58
Plac. # Navn 2000m
1 79 Aalesunds I
  • Amanda Helseth(1)
7:10.8
2 80 Christiania I
  • Oline Brune Skorgevik(1)
7:15.1
3 81 Horten I
  • Jannicke Due(1)
7:34.9
Løb 14
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - Sølvfastløpet 2000m 1. Afdeling
2024-04-21 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 16
M8+ Mænd 8+ - Sølvfastløpet 2000m 1. Afdeling
2024-04-21 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 17
U19 W/M 1X Piger/drenge U19 1X - Juniorsprintduell 500m 500m 1. Afdeling
2024-04-21 10:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
Løb 18
U19 W/M 4X Piger/drenge U19 4X 460m A Finale
2024-04-21 12:27
Plac. # Navn 460m
1 8 Christiania/Drammen/Tønsberg II
  • Maria Stendal(1)
  • Lukas Stenmark(2)
  • Benjamin Haug Hagen(3)
  • Audun Johnsen(4)
0:00.0
2 6 Christiania/Drammen/Tønsberg I
  • August Adamsen(1)
  • Samuel Bryhni(2)
  • Mads Reite(3)
  • Silje Marie Holm(4)
0:00.0
3 7 Christiania/Drammen
  • Marius Simonsen(1)
  • Sarah Stenmark(2)
  • Henrik Melhus Høeg(3)
  • Rakel Elina Bryhni(4)
0:00.0
4 5 Christiania/Drammen/Tønsberg IV
  • Lars Dyve Knutsen(1)
  • Ewa-Sofie Gulhaugen(2)
  • Tora DJA Mysterud(3)
  • Sara Harries(4)
0:00.0
5 2 Christiania/Drammen/Tønsberg
  • Nora Njaastad(1)
  • Selma Dyve Jonli(2)
  • William Alexander Bakken(3)
  • Oscar Arntzen-Hegdahl(4)
0:00.0
6 1 Christiania/Drammen/Tønsberg III
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
  • Sean Luca Kaper(2)
  • Hedda Hjemdal(3)
  • Ulrik Hautakoski(4)
0:00.0
7 3 Christiania/Drammen/Sandefjord/Tønsberg
  • Fredrik Melbye(1)
  • Ragnhild Sørsdal Idland(2)
  • Ylva Espolin Stor Dahl(3)
  • Jacob Meisingset Jørgensen(4)
0:00.0
8 4 Aalesunds/Christiania/Drammen I
  • August Helén(1)
  • Hannah Ossenkamp(2)
  • Marit Henden(3)
  • Rolf Andre Reite(4)
0:00.0
Løb 18
U19 W/M 4X Piger/drenge U19 4X 460m 1. Kvartfinale
2024-04-21 11:00
Plac. # Navn 460m
1 6 Christiania/Drammen/Tønsberg I
  • August Adamsen(1)
  • Samuel Bryhni(2)
  • Mads Reite(3)
  • Silje Marie Holm(4)
0:00.0
2 4 Aalesunds/Christiania/Drammen I
  • August Helén(1)
  • Hannah Ossenkamp(2)
  • Marit Henden(3)
  • Rolf Andre Reite(4)
0:00.0
Løb 18
U19 W/M 4X Piger/drenge U19 4X 460m 2. Kvartfinale
2024-04-21 11:07
Plac. # Navn 460m
1 7 Christiania/Drammen
  • Marius Simonsen(1)
  • Sarah Stenmark(2)
  • Henrik Melhus Høeg(3)
  • Rakel Elina Bryhni(4)
0:00.0
2 2 Christiania/Drammen/Tønsberg
  • Nora Njaastad(1)
  • Selma Dyve Jonli(2)
  • William Alexander Bakken(3)
  • Oscar Arntzen-Hegdahl(4)
0:00.0
Løb 18
U19 W/M 4X Piger/drenge U19 4X 460m 3. Kvartfinale
2024-04-21 11:14
Plac. # Navn 460m
1 8 Christiania/Drammen/Tønsberg II
  • Maria Stendal(1)
  • Lukas Stenmark(2)
  • Benjamin Haug Hagen(3)
  • Audun Johnsen(4)
0:00.0
2 3 Christiania/Drammen/Sandefjord/Tønsberg
  • Fredrik Melbye(1)
  • Ragnhild Sørsdal Idland(2)
  • Ylva Espolin Stor Dahl(3)
  • Jacob Meisingset Jørgensen(4)
0:00.0
Løb 18
U19 W/M 4X Piger/drenge U19 4X 460m 4. Kvartfinale
2024-04-21 11:21
Plac. # Navn 460m
1 5 Christiania/Drammen/Tønsberg IV
  • Lars Dyve Knutsen(1)
  • Ewa-Sofie Gulhaugen(2)
  • Tora DJA Mysterud(3)
  • Sara Harries(4)
0:00.0
2 1 Christiania/Drammen/Tønsberg III
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
  • Sean Luca Kaper(2)
  • Hedda Hjemdal(3)
  • Ulrik Hautakoski(4)
0:00.0